Головна

глава 39

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Ніхто не помітив, як вийшов Амон-Pa з палацу.

Йому вже не було необхідності залишатися там. Серпня одужала і скоро повністю розгадає сенс каменю-листи. Юстиніан вибрав шлях служіння Господу Богу і разом з Августою створить багато хороших справ. А на прийом зберуться такі люди, вуха яких поки не готові прийняти і осягнути Вчення про Царство Небесне. Якщо у людини закладені вуха і серце, як голосно не кажи, він не нічого почує, і які мудрі думки ні дарі, він їх і близько до себе не підпустить.

Хлопчик залишив палац, коли Август побігла зустрічати батька, і попрямував до будівлі нового будується палацу.

Стояла спека. Після довгого шляху Амон-Pa зупинився біля річки, випив води, освіжив обличчя, а потім ліг в тіні під деревом. Він вирішив почекати, поки стане прохолодно, і потім продовжити шлях. Спокійне дзюрчання річки і спів птахів схилили його до сну. Розслаблене тіло набиралося сил.

Його розбудив тупіт коней, і він побачив, як по дорозі повз нього промчали легіонери. Було вже далеко за полудень. Амон-Ра встав і вмився в річці. Він зібрався було продовжити свій шлях, як знову почув тупіт коней - легіонери мчали назад. Побачивши Амон-Ра, вони зупинили своїх коней і оточили його.

- Ей, ти, бродяга, як тебе звати? - Грубо запитав один.

Амон-Pa не встиг відповісти, як інший радісно закричав:

- Я впізнаю його ... це він!

- Дивись, не помилися! - Попередив його старший. - Пам'ятай, що з тобою станеться!

- Це він! Запитай, як його звати!

- Як звати тебе, хлопче?

Амон-Pa дивився на легіонерів спокійно, хоча нічого доброго від них не чекав.

- Амон-Ра, - відповів він старшому.

- Я ж сказав, я впізнав його!

- Ти молодець, що помітив його під деревом і змусив нас повернутися назад! - Похвалив його старший.

- Зв'яжіть його і поїхали ... Лісанія буде задоволений! - Наказав іншим старший.

Троє легіонерів швидко зістрибнули з коней, зв'язали руки Амон-Pa грубою мотузкою і знову сіли на коней.

- Йди за нами! - Наказав старший Амон-Ра.

Все чіпали коней, а один, який тримав інший кінець мотузки, потягнув Амон-Pa за собою. Амон-Ра бігом пішов за легіонерами.

- Десятник, як ти думаєш, нагородить нас чимось четверовластник, коли доставимо хлопчиська? - Запитав той, який дізнався Амон-Ра.

- Те, що він зрадіє, я знаю точно. А от щодо нагород нічого сказати не можу! - Відповів старший.

Деякий час вони гнали коней мовчки. Але той, який тримав кінець мотузки і тягнув за собою Амон-Pa, озирнувся і, побачивши, що хлопчикові важко дихати, крикнув старшому:

- Ей, десятник, давай повільніше, а то хлопчисько ось-ось здохне!

- Ти маєш рацію, - сказав десятник і наказав всім уповільнити хід.

Якийсь легіонер запитав всіх:

- Хто-небудь знає, що хоче четверовластник від цієї дитини, чому ми весь день бігаємо через нього?

- Ну, ти й дурень! Хіба не зрозумів, що цей хлопчик обдурив нашого сотника, переконав його, що Месія і не з'являвся у Гори Оливкових Дерев? Якби ми тоді не повірили йому, то в той же день заарештували б Ісуса ... тепер дійшло до тебе? - Відповів йому поруч йде.

- А ви забули, що з нами зробив його ведмідь?

- Ей, хлопчик, де зараз твій ведмідь? - Крикнув хтось зверху.

Амон-Pa не відповів.

- Гаразд, залиш його, бачиш, ледве дихає ...

- А що цей ведмідь накоїв? - Запитав знову цікавий легіонер, якого товариш обізвав "дурнем".

- Шкода, що не було тебе там ... знав би тоді ...

- Ну, скажи, скажи ... - Я не відступався цікавий.

- Так ось, слухай, недотепа. Ведмідь той мене і ось того, - він вказав пальцем на що їде попереду, - закинув на самий верх величезного дерева. Інших же так огрів лапою по голові ... Та нехай самі скажуть ...

- Загалом, удар був потужний і блискавичний, і ми втратили свідомість ...

- А головне, як він нас всіх роззброїв! Він все наші списи і мечі так забив в землю, що ми не змогли їх з місця зрушити ...

- Вони до сих пір так і забиті в землю ...

- А люди як сміялися над нами ...

- Знаєш, коли я згадую, що там відбувалося, мені теж стає смішно ...

- Недоумок ... що тут смішного, коли ведмідь стусаном випроваджує нас всіх разом з нашим десятником ...

- Ти що, забув, що було з десятником? ..

Багато розреготалися.

- А що, що, розкажи! - Допитувався дурень.

- А було те, що цей ведмідь взяв і посадив нашому десятника на шию одного хлопчика, недоумка, мавпу ...

- Ха-ха-ха ... - засміялися легіонери, - ось було видовище ...

- А цей самий ублюдок так злякався, що у нього на грудях десятника скрутилися ноги ... І так тривало протягом усього тижня ... Ніхто не зміг розчепити ноги ублюдка ... Мало не задушив нашого десятника ...

Історія десятника з "ублюдком" розвеселила всіх, і кожен захотів внести свою частку у відновлення факту. А цікавий "дурень" все ставив питання. Легіонери їхали і реготали.

- Як задушив ?!

- Уяви собі, сидить на шиї недоумок ...

- ... А ноги скручені прямо у підборіддя десятника ...

- ... Ха-ха-ха ...

- ... І він не може звільнити голову ...

- ... З обійми ніг ... ха-ха-ха ...

- І що далі?

- Що ж залишалося нашому улюбленому десятника ... ха-ха-ха ...

- ... Ходив він весь тиждень ... ха-ха-ха ...

- ... З ублюдком на шиї ...

- Як ?!

- Хочеш, сяду я тобі на шию і покажу, як ... ха-ха ..

- Весь тиждень?!

- Так кажуть же тобі, весь тиждень ходив наш десятник ...

- В один прекрасний день у ублюдка засмутився шлунок ... ха-ха-ха ...

- Що що?!

-... Виходить наш десятник із своєї схованки, а на шиї цей ублюдок, вчепившись йому в волосся, кричить: спусти мене вниз ... а ноги-то скручені, а десятник з працею видавлює з горла слова ... ха-ха ...

-... Десятник йому: той день, коли ти розкрутиш ноги, стане днем ??твоєї смерті ... ха-ха ...

- Значить, йому було краще залишатися на шиї десятника ?!

- Ну, звичайно ... Побудував нас десятник і наказав слідувати за ним ... він попереду з ублюдком на шиї, ми за ним ... ха-ха-ха ...

- ... А ублюдок дивиться на нас зверху і морщиться, кривиться ... ха-ха ... виявляється, від розладу шлунка здувся живіт ... болить ... ой, не можу ... ха-ха-ха. ..

- ... Він не міг більше терпіти і раптом ... ха-ха-ха ... пролунав такий грім ...

- ... Ха-ха-ха ...

- ... Десятник не зрозумів, звідки грім ... злякався ... ха-ха-ха .. біжить ... ха-ха-ха ... не наздогнати ...

- ... А на нього водоспадом ллється ... ха-ха-ха ... жовта каша ...

- І що потім було ?! - Цікавився "дурний" і теж сміявся.

- Привели до нього лікарів ...

- До кого? До виродки? ..

- Та ні ... до десятника ... вони подивилися, як ублюдок тримає голову десятника скорченими ногами ... ой-ой-ой, кажуть, погані справи ... ха-ха ...

- І що?

- ... Одне з двох, кажуть: або хлопчикові треба відсікти одну ногу, щоб вивільнити десятника, або ж десятника треба відсікти голову ... ха-ха ... інакше розняти їх, кажуть, не зможемо ...

- Що ти?! Невже так і було?!.

- ... Вони сказали про це сотнику ... а він, ха-ха, пожартував ... хлопчик, каже, стане в нагоді, посильним буде ... ха-ха-ха ...

- ... Так, я сам чув ... ха-ха ... краще, каже, відсіки голову десятника і викинете на смітник ... ха-ха ... в ній, каже, все одно немає мізків ... ха-ха ... набита вона дурницями ...

- ... А десятник повірив, що сотник віддав перевагу ублюдка ...

- Ай ай ай...

- ... І вирішив повіситися ... - І що, повісився ?!

- ... Хотів ... ха-ха-ха ... але не вийшло ... хоча прив'язав мотузку до дерева і повісився ... ха-ха ...

- Значить, все-таки повісився ?!

- ... Кажу ж, не вийшло ... той ублюдок взяв і зубами перегриз мотузку ... ха-ха ...

- ... Нещасний подумав, що його разом з сотником теж кинуть в могилу ... ха-ха-ха ...

- Ну і справи ...

- ... Обидва разом звалилися на землю ... ха-ха-ха ...

- ... Ха-ха-ха ... і ублюдок тут же розтягнув ноги ... - Ти диви! ...

-... Схопився десятник на ноги ... ха-ха ... зараз ти у мене побачиш, кричить він, як сидіти на моїй шиї ... все ... ти мрець ... ха-ха-ха .. .

- ... І ублюдок теж схопився і побіг ... ха-ха ... погнався за ним десятник ... ха-ха ... а ублюдок-то від смерті біжить ...

- ... Весь день гнався він за ним ... ха-ха ... як собака язика висолопивши ... ха-ха ... не зміг зловити ...

- Значить, нічого у нього не вийшло?

- Та ще й як вийшло ... таке вийшло ... ха-ха ... таке ...

- ... Спіткнувся він об камінь ... зламав собі ногу і ніс ... валявся він окремо від своєї ноги і носа ...

- Як це так?!

- Ногу-то відразу знайшли, вона все ж велика частина тіла ... але ніс шукали довго ... ха-ха ...

- Він залишився в живих ?! Він залишився без ноги і носа ?!

- Було б добре, якби так ...

- Це ще чому?!

- ... Покликали знахарів ... вони поклали його на столі ... ха-ха ... навпаки ... ха-ха ... помилково ...

- ... І пришили ногу навпаки ... ти зрозумів ... ха-ха-ха ...

- Не може бути!..

- Все може бути ... і ніс теж ... ха-ха ... його ж поклали на столі навпаки ... ніс теж пришили ніздрями вгору ... ха-ха-ха ...

- ... І дихає він тепер зверху, і соплі течуть у нього зверху ... ха-ха ... не навчився поки ніс витирати ...

- Як він ходить з такою ... перевернутої ногою ?!

- Скажу, коли він на ноги встане ... ха-ха ... - І що він зараз робить?

- Лежить ... стогне ... і все мріє ... ха-ха ... побачити цього виродка ... - І все почалося з вини цього хлопчика, за яким ми гналися весь день ... Гей, де зараз твій ведмідь?

Легіонери ще довго веселилися.

Було вже темно, коли доїхали до казарми.

Геродотом Антипі доповіли: хлопчика, якого ви шукаєте, зловили і привели.

- Наведіть до мене негайно! - Наказав четверовластник.

Герод Антипа знав, що хлопчикові або, як його там, Амон-Pa, всього дев'ять років, проте після стількох розмов про нього у Антипа склалося враження, що йому представлять високого м'язистого забіяки, такого собі хулігана. Він дуже здивувався, коли побачив хлопчика худого, невеликого зросту, з гарним і добрим обличчям.

- Ви не помилились? - Нагримав він на легіонерів. - Чи справді це той?

- Запитайте у нього, пан, сам скаже! - Доповів десятник.

- Як тебе звати? - Запитав він хлопчика.

- Амон-Ра, - відповів хлопчик слабким і втомленим голосом.

- Значить, ти і є той, кого я шукаю?

Амон-Pa не відповів.

- Чому ти обдурив моїх легіонерів, сказавши, що Ісуса немає у Гори Оливкових Дерев?

Відповіді не було.

- Це ти вилікував Августу?

І на цей раз він не отримав відповіді.

Четверовластник гнівно подивився на нього. "Сміється наді мною цей шмаркач", - подумав він. Але так як було вже пізно, і четверовластник потребував відпочинку, він наказав десятника побити хлопчика і кинути в темницю.

- Вранці я допитаю його! - сказав він.

Десятник забрав Амон-Pa і покликав своїх легіонерів.

- Цього хлопчика треба гарненько побити, щоб навчити розуму, так наказав Антипа! - Сказав він їм.

Легіонери не забарилися виконати наказ. Вони схопили палиці, роздягли хлопчика, кинули його на землю і по черзі почали бити. Били вони нещадно. Амон-Pa жодного разу не застогнав, не закричав, наче й не відчував болю. Лежав він на землі з закритими очима, помчали кудись далеко-далеко.

Легіонери облили його холодною водою, щоб привести до тями і продовжити знущатися над ним: надавали клацань, обплювали особа. Нарешті проткнули йому вуха іржавими цвяхами. Вони веселилися, сміялися і лихословили.

Тільки один молодий легіонер повстав проти всіх інших.

- Як можна так мучити дитину! Як вам його не шкода!

Десятник розсердився.

- А ну-ка швидко бери палицю і бий цього бродягу! - Наказав він молодому легіонеру.

- Я дитини бити не буду! - Твердо відповів той.

Десятник розгнівався не на жарт. Він і без того мав до нього таємну ворожнечу, а тепер знайшов привід, щоб укласти його в темницю на кілька днів. Десятник звернувся до інших легіонерам:

- Навчіть його, як треба виконувати наказ начальника!

Легіонери і цей наказ виконали з полюванням: тут же накинулися на своєю товариша, роздягли догола і почали бити палицями.

- Ви що, збожеволіли? - Кричав молодий легіонер. - Навіщо ви катуєте мене, в чому я завинив? У чому завинив ця дитина?

Але товариші його тільки сміялися, для них це була розвага. Вони старанно виконували наказ четверовластником і десятника.

Амон-Pa знепритомнів. Молодий легіонер теж замовк.

Слухняні начальнику легіонери кинули їх в темницю і пішли, не забувши приголубити величезну злий собаку, яка залізними ланцюгами була прив'язана у дверей в темницю, щоб вартувати в'язнів.

глава 38 |  глава 40

глава 28 |  глава 29 |  глава 30 |  глава 31 |  глава 32 |  глава 33 |  глава 34 |  глава 35 |  глава 36 |  глава 37 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати