Головна

глава 32

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Через місяць Юстиніан зі своєю свитою приїхав навідатися на будівництво.

- Як йдуть справи? - Запитав він Якова.

- Пане, - відповів Яків, - я бачу, у вас в руках план будівництва палацу. Все йде за планом!

Яків, супроводжуваний Іллею, показав Юстиніану, як просунулося будівництво за минулий час. Юстиніан залишився задоволений. Але було помітно, що він вишукував ще щось інше. Серед робітників він мав своїх інформаторів, які таємно стежили за всім, що відбувається на будівництві, і якщо що здавалося їм сумнівним, відразу повідомляли йому. Юстиніан вже знав, що новоприбулі два хлопчика проповідують серед робітників якусь релігію. Юстиніан чув про Ісуса Христа, але нічого не знав про його вченні. Інформатори повідомили йому думку книжників і фарисеїв, що Ісус Христос лжемесія, а ці несозревшіе молодики дурять людей і розповідають про всяких безглуздостях. Тому інформатори радили Юстиніану вигнати цих хлопчиків і тих, хто співчував їм. Юстиніан повідомили також, що цим приблудних хлопчикам протегує сам представник невідомого архітектора.

Все це змусило римського вельможу глибоко задуматися. Звичайно, замінити Якова будь-ким іншим він не міг. В його руках був тільки план палацу, але таємницею будівництва володів Яків. Тільки Якову було відомо, якою технікою вести будівництво, як влаштувати фонтани, як прикрасити стіни палацу, як підняти тяжкості на велику висоту тощо. Юстиніан був здивований ще і тим, як злагоджено працювали під керівництвом Якова більш ніж п'ятсот чоловік різних національностей і вірувань. Юстиніан поважав Якова і ставився до нього з довірою. Чи не хвилювали його і плітки про новий Месії. Яке йому, римського правителя однієї з провінцій Іудеї, була справа до якогось месії. Він тільки не хотів зіпсувати відносини з іудейським духовенством, налаштувавши їх проти себе і римського панування. Крім усього цього, Юстиніан потрібно було з'ясувати з Яковом ще одна обставина.

- Скажи мені, Яків, це правда, що якийсь Амон-Pa, маленький хлопчик, проповідує вчення якогось Месії? - Запитав він.

- Це правда, пане! - Чесно зізнався Яків.

- Тоді чому ти допускаєш таке? - Сердито запитав Юстиніан.

- Тому, пане, що заповіді Христа зробили цих людей більш працьовитими, чесними і відданими справі. Хіба ви не помітили, пан, як прискорилося будівництво? - Спокійно відповів Яків.

"Так, це так", - подумав про себе Юстиніан.

- І чому ж хлопчик вчить їх, про які заповідях він їм каже?

- Пане, краще Амон-Pa я вам про це сказати що-небудь не зможу! - Відповів Яків.

- Ти скажи мені, цей хлопчик дійсно зцілює людей? - Відповідь на це питання особливо хвилювало Юстиніана.

Його прекрасна і найдобріша дружина, Августа, доживала свої останні дні. Лікарі відмовлялися зробити що-небудь ще. Їх тривалі зусилля виявлялися марними. Три дні тому вони зізналися Юстиніану: "Для нас ця хвороба невідома, і ми не знаємо, як її лікувати". А коли Юстиніан запитав, що вони можуть порадити йому, ті відповіли: "Моліться Богу, щоб той створив чудо за решту кілька днів!" І в цей час йому повідомили, що хлопчик, ім'я якого Амон-Ра, лікує і зцілює калік і хворих.

Юстиніан не вірив в чудеса. "Мою улюблену Августу вже ніхто вилікувати не зможе", - думав він у душі. Незважаючи на це, він все-таки вирішив взяти з собою цього хлопчика - Амон-Ра, щоб розважити Августу. Нехай він розповість їй про Ісуса Христа і нехай начебто лікує її, нехай вселяє в неї надію.

- Якщо він дійсно цілитель, візьму його з собою!

- Пане, - відповів Яків, - кілька днів тому він зробив неймовірне - зцілив паралізованого майстра ... - Яків збирався розповісти йому і про інших зцілення, але Юстиніан перервав його.

- Приведи сюди цього хлопчика!

Через кілька хвилин Амон-Pa стояв перед ним.

Юстиніан сподобався хлопчик з красивим і добрим обличчям, зі світлими і розумними очима.

- Хлопчик, це ти зціляєш паралізованих? - Запитав Юстиніан.

Амон-Pa не відповів.

- Скажи мені, як ти зцілив калік? - Знову запитав Юстиніан.

- Паралізованого зцілив Бог! - Відповів Амон-Ра.

- Нехай буде так. Але якщо ти врятуєш мою дружину, я дам тобі стільки золота, скільки ти сам важиш!

- Ваша дружина вилікується, - відповів Амон-Ра спокійно, - але мені золота не потрібно.

- А ти звідки знаєш, що вилікується? - Здивувався Юстиніан.

- Знаю. На це є воля Бога, - відповів Амон-Ра.

"Ось дитяча наївність, не знає, що говорить", - з гіркотою подумав Юстиніан.

- А золото, чому воно тобі не потрібно? Може бути, бажаєш щось інше?

- Я нічого від вас не вимагаю, - відповів Амон-Ра, - проте якщо бажаєте і зробите одну добру справу, воно прикрасить вашу гідність.

- Добре, все зроблю. Сідай в колісницю! - Наказав Юстиніан.

Але до того, як сісти в карету, Амон-Pa встиг попросити Іорама взяти Філіпа під свою опіку.

глава 31 |  глава 33

глава 21 |  глава 22 |  глава 23 |  глава 24 |  глава 25 |  глава 26 |  глава 27 |  глава 28 |  глава 29 |  глава 30 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати