Головна

глава 31

  1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

На будівництво палацу багато робітників приїхали зі своїми сім'ями. Яків жінкам визначив відповідну їм роботу, а діти допомагали своїм батькам. Але для дітей Яків придумав таке, чого ніколи і ніде ще ніхто не бачив: для тридцяти дітлахів він відкрив школу і почав займатися з ними сам. Він щодня, але частіше вечорами, знаходив пару годин побути з дітьми, вчити їх читати, вести бесіди про зірок, про Всесвіт, про безсмертя душі і Царстві Божому, про Ісуса Христа - Бога, який з'явився до людей. Він розповідав їм про те, чого сам навчився у Амон-Ра. Йому допомагав Ілля, який запалив в дітях любов до математики і геометрії.

В цю справу включилися також Амон-Pa і Йорам.

Своїми образними поясненнями і розповідями Амон-Ра розвивав в дітях розуміння безмежності Всесвіту. Людина є дитя Всесвіту, думка є вогонь Всесвіту, людина відповідальна за свої думки. Він вчив дітей мислити прекрасно і мислити про прекрасне, мислити піднесено, героїчно, з любов'ю і устремлінням. Розповідав їм притчі про Христа, пояснював їм Його заповіді. Діти все більше і більше переймалися думками, які ніс їм Амон-Pa, полюбили його, кожен прагнув дружити з ним.

Йорам теж заслужив любов дітей. Він навчив їх доглядати за хворими, надавати допомогу потерпілому. Відкрив секрети лікувальних властивостей деяких рослин.

У школі Якова одним з найвеселіших і допитливих учнів був Філіп.

Коли Амон-Pa в своїх бесідах з дітьми згадав ім'я Ісуса Христа, Філіп нагострив вуха.

- Батько казав мені, що Ісус є Месія, він Син Бога і прийшов на Землю, щоб врятувати людей від загибелі! - Сказав Філіп.

Все, що діти чули в школі і чому навчилися, вони потім розповідали своїм батькам. Виходило, що школа для дітей несла світло і батькам.

І Філіп розповів своєму батькові, що він почув про Ісуса Христа від Амон-Ра. А батько на інший день запропонував своїм товаришам по роботі:

- Цей хлопчик, який вчить наших дітей, виявляється, зустрічався з Ісусом Христом і слухав Його Проповіді. Давайте покличемо його, нехай розповість і нам, хто Він, Ісус Христос, дійсно Месія чи лжепророк!

Робочим сподобалася ця думка. Багато чули про Ісуса Христа, але толком нічого не знали. Ось, приблизно, що знали вони про Ісуса: Ісус Христос називає Себе Сином Бога, цар Ізраїлю хоче заарештувати Його, так як Ісус має намір повалити його і сам стати царем; фарисеї і книжники таять на Нього злобу - як Він може назватися Сином Бога? - І теж думають вбити Його ...

Робочі послали людину до Амон-Pa з проханням: "Приходь і розкажи нам про Христа".

Увечері Амон-Pa прийшов до робітників.

У одній хатини зібралося близько сорока робітників після складного трудового дня. Тут були люди з різних країн і з різними релігійними уявленнями. Були іудеї і греки, римляни і парфяне, єгиптяни і араби, іберійці і вірмени. Це були люди, яких жорстокість умов життя - голод, злидні, руйнівні війни, гоніння - змусили покинути рідні місця і поневірятися по всьому світу в пошуках миру, притулку і роботи. Були й такі, яких спеціально запросили на будівництво - майстри - муляри, зодчі, теслі.

Присутні сіли на землі півколом, а Амон-Ра посадили перед собою. Чужоземні блукачі, які не розуміли арамейська мова, підсіли поруч з іудеями, щоб ті переводили їм мова Амон-Ра.

Спокійно і впевнено почав Амон-Pa розповідь про Ісуса Христа.

Присутні були зачаровані живим образом Месії. Вони дивилися на тьмяно освітлене променями молодого місяця особа дев'ятирічного хлопчика, як ніби перед ними був сам Ісус Христос. Люди слухали про Бога-Отця, про Святого Духа, про Сина Людського, про Царство Небесне, про вузькій дорозі і вузьких вратах, що ведуть до порятунку, про широку дорозі і широких воротах, які ведуть до загибелі, про Заповіді, про зцілення хворих, про чудеса , про притчах.

Була вже північ, коли Амон-Pa закінчив свою розповідь.

Робочі жваво обговорювали почуте, і незабаром з'ясувалося, що мова Амон-Pa без перекладу зрозуміли всі, навіть не знайомі з арамейською мовою.

- Цей хлопчик прекрасно говорив по-грецьки! - Сказав один грек, але з ним тут же посперечався другий, третій, четвертий.

- Як по-грецьки, коли він тільки по-арабськи говорив?

- Ні-ні, по-латині ...

- Я ж по-вірменськи чув все?

- А я по-колхскі.

І тут люди заплуталися: з'ясувалося, що голос Амон-Pa кожен сприймав на своїй рідній мові, але як це могло бути? "Якою мовою, в кінці кінців, він розмовляв з нами?" І так як Амон-Pa був ще серед них, звернулися до нього:

- Хлопчик, хіба ти не на грецькій мові говорив?

- Чи не на арамейською?

Амон-Pa здивувався не менш робітників. Він, звичайно, говорив з ними на своєму арамейською мовою, але як могло статися, що кожен сприймав його голос на своїй рідній мові - хто по-арабськи, хто по-колхскі, хто по-латині. Як відбувалося ще й те, що він розумів, сприймав мова кожного, ніби все говорили з ним тільки на арамейською, тоді як видно було, кожен звертався до нього на своїй мові.

- Я говорив з вами на своєму арамейською мовою, - сказав Амон-Ра, - я і зараз говорю з вами на цій мові. А ви якою мовою розмовляєте зі мною?

- Як на якому? - Здивувався один араб, - арабською! А хіба ти не розумієш, що ти теж зі мною на арабському розмовляєш?

Це питання з'ясовували довго і залишилися вражені результатом: хоча Амон-Pa говорив тільки на арамейською, проте його голос у вухах кожного звучав на своїй мові. Що це за диво-мову? - Дивувалися вони.

- Як це відбувається, люди? - Не вгавав один єгиптянин. - Цей хлопчик всіх нас розуміє, і ми розуміємо його, хоча кожен з нас говорить своєю мовою. І чому ж ми не можемо так само зрозуміти один одного. Ось вірменин ... Чому я не чую його мова ... От грек ... Чому не чую його мова ... От іудей ... Чому не розумію його мова? Але коли цей хлопчик говорить своєю мовою, мені все зрозуміло ...

- Ти хіба не здогадуєшся, в чому справа? - Пояснив грек іншому греку: - Его робить Бог, а хлопчик цей - син Божий!

І багато з них погодилися.

На інший день слух про бесіду Амон-Pa з групою робітників пройшов по всьому будівництву. З вуст в уста передавали, що один маленький хлопчик вміє говорити на всіх мовах і знає все про Ісуса Христа. Зустрітися і послухати його захотіли і інші. Тоді Яків вибрав більш зручне місце для зустрічей - височина у Нового озера. Протягом усього тижня, поки Амон-Pa зустрічався з робітниками і розповідав їм про все, що сам знав, кожен день Яків звільняв всіх від роботи на дві години раніше. Охочих послухати Амон-Pa виявилося більше трьохсот чоловік. Крім бесід і розповідей, Амон-Ра з Йорамом разом лікували і зціляли всіх, кого мучив якийсь недуга.

Думки Ісуса Христа захопили всіх. Робочі обговорювали заповіді Христа, переказували один одному Його притчі. Бесіди з Амон-Pa, а також їх з Йорамом спільне цілительство справили благотворний вплив на працю робітників - процес будівництва палацу прискорився. Амон-Pa постійно оточували дорослі і діти, чоловіки і жінки. Кожен хотів про щось запитати його, щось для себе з'ясувати. Уже ніхто не дивувався, що з ним можна було говорити на будь-якій мові, і його мова кожному була зрозуміла, як ніби рідна.

Спілкування з Амон-Pa, ігри з ним для дітей стали великим святом. Затамувавши подих, вони слухали його розповіді про зірок і далеких світах, він вчив їх Добромислов і попереджав, що погані думки і наміри до них же і повернуться, тому треба нести відповідальність за свої думки. Чиніть з усіма так, як хочете, щоб чинили з вами ", - радив він їм. Після таких бесід Амон-Pa влаштовував гри, в яких вони повинні були проявляти мужність, витривалість, дружбу, відданість.

Одного разу до Амон-Pa і Єгорамові підійшов Філіп.

- Я знаю, хто зцілив мою ногу! - сказав він. - Це були ви обидва, так адже?

Амон-Pa і Йорам посміхнулися, але не відповіли.

- Я знаю, зцілити мою ногу було неможливо. Я ж помер від нестерпного болю! І раптом я побачив двох ангелів, вони пестили мене, рано тобі вмирати, говорили вони мені. Болі пішли, і коли я відкрив очі, побачив вас; ви стояли наді мною і щось робили. Тоді я не зрозумів, але зараз, коли бачу, як ви зцілює і лікуєте людей, я здогадуюся: ви мене врятували, ангелами теж були ви. Ну, скажіть, правду я кажу? Чому не хочете відповісти мені? - Було видно, що Пилип не відстане від них, не отримавши відповіді.

- Головне, що ти живий і здоровий, бігаєш, граєш, дзуськи, та ще працюєш і вчишся! - Сказав Йорам.

Але Філіп не заспокоївся.

- Хочете, скажу, що може бути головним для мене? - І він пильно глянув в очі Амон-Ра, - Головним в моєму житті буде той, якщо я теж буду, як ви. Ви все - Яків, Ілля, Йорам, Амон-Ра - як одна людина. Хочу бути з вами разом, хочу бути вашим другом. Буду слухатися в усьому, тільки візьміть мене і навчіть у багато разів більше, ніж вчіть ви в школі Якова!

Філіп говорив це від щирого серця і благально дивився на Амон-Ра.

- Я все одно не полишу вас, поки не візьмете в учні ... Прошу вас ... Амон-Pa, відчуваю, ти - головний, прошу тебе, не відмовся від мене!

- Добре, - спокійно сказав Амон-Ра, - хай буде по-твоєму.

Філіп підстрибнув від радості, потім опустився і хотів розцілувати ноги і руки Амон-Pa і Йорама, але вони не дозволили йому це зробити.

- Я ваш ... Я теж побачу Ісуса Христа ... Може бути, Він мене теж благословить ... Ось побачите, яким я буду відданим і старанним! - Не мовчи Філіп від щастя.

 глава 30 |  глава 32


 глава 20 |  глава 21 |  глава 22 |  глава 23 |  глава 24 |  глава 25 |  глава 26 |  глава 27 |  глава 28 |  глава 29 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати