Головна

глава 10

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Йорам весело крокував попереду, насвистуючи якусь пісеньку. Він був радий тому, що допоміг Амон-Pa і став свідком чуда, що відбулося з Захаром. Амон-Pa йшов за ним з працею, ледве пересуваючи ноги. У нього дуже боліли "коліна Іорама", хворів поранений лікоть, турбував розбитий лоб, а тепер ще давали про себе знати і "руки Захарія". Однак Ра докладав усіх зусиль, щоб не відставати від Йорама і щоб той не помітив, як йому важко йти.

Амон-Pa йшов до мами і Соломії. Він поспішав, бо хотів побачитися з ними до того, як стемніє, а потім повернутися в печери. Ось і його квартал. На вулиці грали знайомі Ра діти. Серед всіх голосів хлопчик без праці вловив такий улюблений дзвінкий сміх Соломії і поспішив туди, звідки він доносився. Соломія видали помітила поспішає до неї Ра і кинулася назустріч.

- Ра, Ра, Ра! - Кричала вона радісно.

Дівчинка кинулася до нього на шию, міцно обхопила її руками і поцілувала Ра в щоку, а потім ще раз, ще, ще ... - Покрути мене, покрути! - Сміючись, кричала Соломія.

У Амон-Pa кудись відразу зникли всі болі в колінах і печіння в руках, його зовсім не турбував розбитий лоб і обдертий лікоть. Хлопчик просто забув про все на світі, він бачив тільки одну Соломію, чув тільки її голос! Одного поцілунку дівчинки було досить для повного відновлення сил і енергії Амон-Ра, і він закрутився, закружляв немов карусель, а вхопитися за нього Соломія піднялася в повітря.

- Ще ще! - Радісно кричала вона, і її очі блищали від щастя.

І раптом Ра відчув, що йому дуже хочеться злетіти разом з Соломією! Він навіть і не помітив, що, виявляється, вони обидва вже кружляють в повітрі, немов легкокрилі метелики, і тому Соломія так щасливо сміється! На злетіли вище будинків і дерев Амон-Pa і Соломію знизу дивився Йорам і не вірив своїм очам. Що це - бачення або дійсність? І що йому робити? Може бути, йому потрібно кричати, кликати на допомогу: "Біжіть, допоможіть дітям, вони в повітрі, вони літають, вони можуть впасти! А може, їм не треба заважати?

Незабаром прибігли ще дві дівчинки - чотирьох або п'яти років. Побачивши ширяючу над будинками Соломію, вони дуже злякалися і почали кричати:

- Соломія, що ти там робиш? Спустися, Саломея! Ти ж впадеш!

Але кружляється в блакитному небі дівчинка сміялася і сміялася - дзвінко і радісно.

Через кілька хвилин Амон-Pa взяв Соломію за руки, і вони плавно опустилися на землю перед здивованими дівчатками і Йорамом. Соломія була щаслива! Вона цілувала і цілувала Ра!

- Ви бачили, я літала! Амон-Pa підняв мене в небо! Ми літали, ви ж бачили? - Говорила вона Єгорамові і дівчаткам із захопленням, а вони у відповідь тільки кивали головами, так як від подиву у них пропав дар мови.

А Амон-Pa теж був задоволений, хоча те, що сталося його спантеличило. Звичайно, він хотів злетіти в небо разом з Соломією, але зовсім не очікував, що дійсно злетить! "Може бути, мені це все здалося?" - Чомусь подумав хлопчик, але розгублене обличчя Іорама переконало його в тому, що все відбулося насправді. Йорам тремтячим голосом запитав:

- Амон-Pa, як ти злетів у повітря? Хто тебе навчив літати?

Але що міг відповісти йому Ра? Він же ніколи до цього не літав і ніколи цього не вчився! Він не знає, не пам'ятає, як і чому злетів!

У цей час підійшли жінки, які у великих глечиках несли воду. Вони йшли і тихо розмовляли. Серед них були мами Соломії і Амон-Ра. Побачивши маму, Саломея прожогом кинулася до неї:

- Мама, мама, Амон-Pa підняв мене в небо! Ми тільки що літали!

До своїх матерям підбігли і дівчатка, свідка польоту. Вони навперебій кричали:

- Мама, Амон-Ра і Соломія літали в повітрі! Ми всі бачили!

Мама, ти мені не віриш? Вони летіли, як птахи! Це правда!

Мара не звернула ніякої уваги на дитячі крики. Вона поставила на землю глечик і притиснула до грудей сина, поцілувала і приголубила його. "Хоч би мама не помітила, що у мене на лобі рана, та ще й лікоть розбитий! А то вона затурбується, їй буде боляче за мене!" - Думав хлопчик, притискаючись до своєї такої рідної і коханої мамі. Але ось притиснула Мара до серця хлопчика, розцілувала, погладила по пухнастим дитячим волоссю, подивилася в очі, але ... нічого, зовсім нічого не побачила! Амон-Pa тільки зараз усвідомив, згадав, що і майстер Захарій теж нічого не запитав з приводу розбитого чола. "Або все безслідно пройшло, або вони просто не помітили?" - Здивувався Ра.

- Як ви з Андрієм там, в горах? - З турботою запитала мама. - Може бути, вам важко? Як ви справляєтеся з усім?

- Все добре, мамо, не турбуйся про мене! - А чому Андрій тебе вчить, синку?

- Багато чому, мама, дуже багато чому!

Амон-Pa не зміг би розповісти і пояснити мамі, чому його навчив Андрій. Адже він навчив хлопчика таким речам, про які в Місті ніхто не знає і навіть не підозрює про їхнє існування. Ось, наприклад, зараз Амон-Pa розгадує таємницю свого каменю-листи, але як про це розповісти? Є речі, про які, як наставляв Андрій, поки не можна говорити, бо це таємниця! Дуже важко ось так, відразу, на вулиці, розповідати мамі про те, що він вже пізнав. Тому Ра відповів мамі коротко:

- Розповім, мамочка! Тільки потім, зараз не можу!

Діти, перебиваючи один одного, розповідали своїм мамам, як літали в небі Амон-Pa і Соломія. Але мами, звичайно ж, сміялися: "Досить вам, - говорили вони, - дурницями займатися, ви ж уже великі!" І чим більше хвилювався діти, щоб переконати їх в правдивості своїх оповідань, тим більше тішилися дорослі:

- Значить, вони літали в повітрі? У них, що ж, крила виросли, як у птахів? І вони літали на цих крилах? - Дражнили вони дітей.

- Так, так, літали! - Розлютилася одна дівчинка. -Не Хочеш вірити, ну і не вір! А вони все одно літали в небі!

Мама ж Соломії занепокоїлася: чи не захворіла дівчинка новою хворобою, і що це у неї за химерні бачення польотів?

- Пішли додому, донечка. Будинки про все розкажеш, і про польоти теж ... - вмовляла вона Соломію.

Дівчинка підбігла до Ра і, дивлячись в його очі, тихо запитала:

- Коли ти ще прийдеш? Коли ми ще літати будемо?

Вона піднялася навшпиньки і поцілувала його.

- Прийду, прийду обов'язково! - Пообіцяв хлопчик.

Мама взяла Соломію за руку і повела за собою. Амон-Pa довго дивився їм услід, поки вони не зникли за поворотом. Решта жінок повернулися до своїх турбот, вони взяли глечики з водою і пішли додому, за ними втекли і дві дівчинки. Мара стояла поруч з сином і з ніжністю дивилася на нього, потім сказала:

- Підемо додому!

- Ні, мама, я повинен піти!

Мара посмутніла. Вона дуже сподівалася довше побути з Амон-Pa, адже він не так часто приходив до неї, як цього хотілося б.

- Ну, якби залишився на ніч, синку! Коли ти ще доберешся до печер, адже ночі зараз безмісячні, а вже стемніло! - Вмовляла Мара.

Амон-Pa задумався. Йому захотілося посидіти поруч з мамою, втупившись у її теплі, добрі руки особою. Але серце хлопчика підказувало, що треба поспішати до вчителя, що Андрій давно на нього чекає. Амон-Pa поцілував маму в щоку і відповів:

- Ні, мамо, я повинен йти. Андрій давно чекає мене, він не говорив, що я можу залишитися. Мара знову притиснула сина до серця.

- Раз так, то йди, синку. Але будь обережніше!

Амон-Pa обняв матір і пішов по вулиці, Йорам пішов за ним. Очі Мари, сповнені любові, проводжали віддалялися хлопчиків.

Амон-Pa і Йорам деякий час йшли мовчки, першим порушив мовчанку Ра:

- Йорам, відчуваю, ти мені хочеш щось сказати! - Звернувся він до свого супутника.

- Візьми мене з собою! Візьми до Філософові! - З благанням в голосі попросив Йорам.

- Я не можу дати тобі відповідь, треба запитати у Андрія, - відповів Амон-Ра. - До побачення, Йорам!

Йорам проводив Амон-Pa до околиці Міста. Було вже зовсім темно, і Ра відразу зник з поля зору. "Як же він добереться до печер в такій темряві? - Подумав Йорам. - Невже він не боїться звірів?" Але Йорам не знав, що свій клубок страху Амон-Pa давно занурив в морську безодню.

глава 9 |  глава 11

Легенда про Камінь |  Хлопчик з хмар Кавказьких гір |  Глава 1 |  глава 2 |  глава 3 |  глава 4 |  глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати