Головна

глава 8

  1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Хлопці грали на околиці Міста. Вони бігали, сміялися, стрибали один через одного. Ра оглянув граючих дітей і побачив високого, довгоногого хлопчиська, у якого обличчя було всипане маленькими, погано гояться виразками. "Йому потрібна моя допомога", - подумав Амон-Pa і тільки хотів підійти до нього, як раптом трапилася біда. Один хлопчик, якого всі звали Йорамом, сильно розігнавшись, мчав, щоб перестрибнути через свого товариша. Хлопці дружно підбадьорювали його: "Давай, давай, що не промахнись!" Йорам злетів у повітря і ось-ось повинен був відштовхнутися від спини зігнутого одного, щоб перестрибнути через нього, як той віроломно підвів його - опустився до землі, ковзнув убік і залишив Іорама без опори. Злетів і втратив опору Йорам впав на землю і голими колінами проїхав по курній, посипаної дрібними каменями дорозі.

Амон-Pa згадав настанови Андрія, його слова про те, в яких випадках допомагає мазь. Але вчитель нічого не говорив, чи можна нею мазати величезні рани, коли кров ллється струмком, а м'ясо звисає жмутами, оголюючи білі кістки. А саме така картина і постала зараз перед очима Ра.

Кров лилася струмком з понівечених колін Йорама, забризкуючи все навколо. Потерпілий хлопчик вив від болю, з очей його котилися величезні сльози. А зрадник спочатку було засміявся своєї "жарті", але потім, побачивши, що його ніхто не схвалює, а деякі навіть дали йому важкі потиличники, знітився і став вибачатися. Хлопці оточили потерпілого. Амон-Ра виявився попереду всіх і почав заспокоювати хлопчика.

- Не бійся, Йорам. Зараз я зніму твій біль ... Не плач, не плач, Йорам ...

Деякі хлопці дізналися Ра, але більшість з них його не знали.

- А ти хто такий? - Обурився один з хлопців, якого всі звали Великим Хлопчиком. Він і справді був як зовні, так і за віком більше і старше інших. - Забирайся звідси! Ми самі йому допоможемо! ... Бач, знайшовся лікар!

Великий Хлопчик ткнув ногою в бік сидів біля Іорама Амон-Pa і звалив його. Ра ніяково впав і обдер собі лікоть так само, як Йорам свої коліна. До рани пристала бруд і дрібні камені. Амон-Pa спокійно піднявся, як ніби і не забився, не образився, знову підійшов до потерпілого хлопчика і повторив:

- Ти, головне, не бійся! Я зараз вилітаю твої ноги!

- Звідки тобі знати, як лікувати! - Ще дужче закричав Великий Хлопчик і зібрався дати ще один стусан Ра.

Але Амон-Pa зовсім не збирався сваритися з Великим Хлопчиком. Перед ним стояла 6 зовсім інше завдання - допомогти Єгорамові, і Ра мав обов'язково з цим завданням впоратися. І перш ніж Великий Хлопчик завдав повторного удару, Амон-Pa встиг схопити його ногу і затримати в повітрі. Такого забіяка не очікував! Він хотів звільнити ногу, але ніяк не міг, адже Амон-Ра міцно тримав її на льоту, і тому Великому Хлопчику доводилося підстрибувати на одній нозі, щоб не впасти. І це було таке смішне видовище, що хлопці дружно розреготалися. Було видно, що вони раділи такому повороту справ, тому що недолюблювали Великого Хлопчика за зарозумілість і войовничість. Всі голосно сміялися над покараним задиракою, хоча Ра зовсім і не збирався його карати таким чином, а просто хотів, щоб йому не заважали.

- Ти даси мені чи ні вилікувати Іорама?

- Відпусти мою ногу, недоносок! .. - Закричав Великий Хлопчик і вилаяв Амон-Pa брудними словами; його дратувала сміливість цього маленького "сопляка".

- Якщо ти не даси мені допомогти Єгорамові, то твою ногу я скручу ось так! - Спокійно сказав Ра і трохи скрутив йому ногу.

- Ну, ну, агов, ти! Я тобі покажу! .. Відпусти зараз же! - Кричав грізним голосом Великий Хлопчик.

- Потім покажеш! А тепер скажи, скрутити тобі ногу ще або ти відстанеш від мене? - Запитав Амон-Pa, тримаючи ногу кривдника, але при цьому не даючи йому впасти.

Великий Хлопчик відчув силу рук Амон-Pa і зрозумів, що той може не тільки скрутити або згорнути, але і пошкодити ногу, якщо захоче. Великий Хлопчик буквально лопався від злості, але в той же час був сильно наляканий.

Хлопці тріумфували. Було ясно, що Великий Хлопчик багатьом псував життя, лякав і знущався над ними, ображав слабших. А тепер цей маленький, нічим не відрізняється хлопчик помстився за них, та ще й як! - Добре Добре! Тільки відпусти! Подивимося, як ти вилікуєш його! - Сичав Великий Хлопчик.

- Тоді піди і принеси глечик води, щоб промити поранених коліна! - Строго сказав Амон-Ра, і Великий Хлопчик, підкоряючись незрозумілої силі, покірно побіг за водою.

Тим часом Йорам трохи заспокоївся. Видовище його теж розвеселило, і він навіть тимчасово забув про біль. А Амон-Pa НЕ відчував свій обдертий лікоть, звідки сочилася кров, у нього вболівала не лікоть, а коліна Йорама.

Великий Хлопчик приніс глечик з водою, але всередині у нього буквально все кипіло від роздратування і злості. "Ось вже я порадію, якщо від цього лікування Єгорамові стане ще гірше! - Думав він. - Тоді я за все помщуся цьому вискочки!"

А Ра відірвав від своєї сорочки рукав, намочив у воді, і обережно промив Єгорамові коліна. Хлопці, затамувавши подих, стежили за рухами маленького лікаря, такими повільними, але впевненими. Ті, які були попереду, навіть присіли, щоб краще все бачити. На коліна було страшно дивитися, і всім здавалося, що Йорам тепер дуже довго не зможе ходити, а тим більше бігати. Чи могли швидко зажити ці страшні рани? Йорам стійко переносив сильний біль, поки Амон-Ра промивав рани, змивав бруд і накладав шматки базікати м'яса на свої місця. Хлопчику теж не вірилося, що Ра зможе йому допомогти, але ... "Дивіться, у нього навіть мазь є!" - Здивувалися хлопці, коли Ра дістав з сумки маленьку глиняну баночку. Амон-Ра зняв з баночки кришечку, вказівним пальцем правої руки взяв трохи мазі і змастив, ніжно і обережно, коліна потерпілого. Не минуло й хвилини, як Йорам радісно вигукнув:

- Не болить! Біль зник!

- Брешеш, болить! Не дури, так не буває! - Пригрозив Великий Хлопчик. - Як може не боліти, коли видно кістку!

- Хлопці, я болю не відчуваю, зовсім не відчуваю! - Повторював Йорам.

"Дивно, яку силу має ця мазь! І як важливо, щоб зараз же, на очах у всіх, вилікувався Йорам! Тоді все повірять, що мазь Андрія дійсно має чудодійну силу!" - Думав Амон-Ра, не відриваючи погляду від обдертих колін хлопчика. "Тільки одна моя мазь не спроможна виліковувати рани, потрібна ще обов'язково твоя сила!" - Почув Амон-Ра голос Андрія. "Ну яка в мені сила ?! - здивувався Амон-Pa, і раптом згадав, що зміг вилікувати Соломію силою своєї серцевої Любові, силою серцевого слова. - Може бути, саме на цю силу натякає Андрій? І якщо це так ..."

І Амон-Pa, як перед хворий Соломією, закликав на допомогу своє серце, потім прикрив коліна Іорама долонями і вимовив слова, які ніхто не міг почути, тому що він їх виголосив в душі, і слова ті були наповнені любов'ю і співчуттям. Ра відчував, що вголос ці слова вимовляти не можна було, бо хлопці, які перебували поруч і пильно стежили за ним, не змогли б їх зрозуміти. Вони, напевно, почали б глузувати над Амон-Pa, і тоді ці слова, наповнені і просочені світлом любові, могли втратити свою силу. Крім того, почуття безкорисливої ??любові і співчуття не могли вміститися тільки в одних лише словах. Тому Ра закрив очі і постарався відключитися від усього, що його оточувало, і, наповнивши прекрасними почуттями і благанням своє серце, він щедро ділився цим з Йорамом, вливаючи силу в його коліна.

Коли ж він прийшов до тями і відкрив очі, то побачив навколо себе здивовані обличчя хлопців, які пильно дивилися на його руки і з нетерпінням чекали, що ж станеться далі з пораненими ногами. У Амон-Ра горіли руки, йому здалося, що на колінах Іорама грають вогники фіолетового полум'я, які виходять із його долонь. Тільки зараз відчув Ра, що обидва його коліна страшно болять, і зрадів цьому ... А Йорам спокійно і блаженно посміхався, на обличчі його грала щаслива усмішка. Амон-Pa повільно підняв руки ...

- Хлопці, що це таке ?! Чудо, чудо сталося! - Вигукнув один з хлопчаків, який мало не носом торкався колін Йорама. - Зникли рани! Зовсім зникли рани! Всі рушили вперед, витягнувши шиї, щоб краще роздивитися. Ззаду стоять пробиралися ближче до Ра і Єгорамові, тільки б на власні очі побачити це диво. Амон-Pa теж глянув на коліна, на яких ще недавно зяяли страшні рани: ніяких слідів ран і навіть шрамів на них не було! Тільки на одному місці залишився маленький-маленький рубець, як пам'ять про чудо, вчинене Ра.

- Встань! - Наказав Ра Єгорамові.

Але спантеличений, здивований тим, що трапилося Йорам не міг рушити з місця. Він все дивився і дивився на свої ноги, і навіть іноді щипав себе, перевіряючи, чи не спить він? Переконавшись, що він не спить, Йорам пошепки запитав:

- Хто ти? Звідки прийшов?

Амон-Pa не відповів, але тут заговорили замість нього хлопці:

- Він син рибалки. Його звуть Ра!

- Він - Ра, і ще його Амоном прозвали!

- Він - той, хто разом з батьком в море рибалив, а море розбушувалося, і батько загинув! А він залишився в живих!

- Він разом з Філософом живе. І той його читання і наукам навчає!

- Він живе в печері!

І кожен говорив те, що сам знав про Ра, або чув про нього від інших.

- Ти і є Амон-Ра? - Запитав Йорам.

- Встань, якщо можеш! - Повторив 7 йому Амон-Ра. - Можу, звичайно, можу! - Весело вигукнув Йорам, з легкістю скочив на ноги, кілька разів зігнув і розігнув їх в колінах, а потім почав стрибати навколо свого доктора.

- Я вилікувався! Я здоровий! - Радів хлопчик. Амон-Pa же піднявся з працею, тому що болі Іорама перейшли до Ра, в його коліна. Великий Хлопчик в цей час дивився зміїним поглядом на скакав Йорама. Він був би дуже радий, якби Йорам залишився калікою на все життя, тоді можна було стусанами вигнати цього лже-цілителя. Однак на його злісний вид і незадоволене шипіння ніхто не звертав уваги.

- А тепер ти підійди до мене! - Звернувся Амон-Pa до хлопчика, обличчя якого було всипане виразками. - Хочеш, я врятую тебе була цими поразками?

Хлопчик з довірою підійшов до нього, і так як він був дуже високий і Амон-Pa не міг дотягнутися до нього, сів навпочіпки.

- Уже рік, як мучать мене ці виразки! - Сказав він Ра, і, подумавши, додав: - А ти можеш мене вилікувати?

- Вилікую, тільки не відразу! - З упевненістю відповів маленький лікар. - Через три дні виразки зникнуть, і особа стане чистим.

Амон-Pa знову засунув палець в свою глиняну баночку і змастив гнійні виразки на обличчі підлітка. Але Ра не просто змащував рани, а передавав страждає хлопчикові всю свою любов і співчуття.

- Значить, через три дні? - З надією в голосі запитав хлопчик.

- Так, через три дні ти будеш здоровий. І сліду не залишиться від цих виразок, ти тільки обов'язково вір і чекай.

Амон-Pa підвівся, і лише тепер помітив, що серед присутніх навколо нього хлопців він був наймолодшим за віком і найменшим за зростом. Ра поклав чарівну баночку в сумку і розсунув коло хлопчаків.

- У тебе з ліктя кров тече, він сильно обідраний. Помажеш його маззю, щоб зажив! - Сказав йому хтось.

- Ні! - Відповів різко Амон-Ра.

- Чому? - Здивувалися хлопці.

- Боюся, що мазі не вистачить для інших, яким потрібна допомога більше, ніж мені. До побачення!

І він, не озираючись, пройшов повз хлопців, проводжаючих його довгими, захопленими поглядами. Він уже пройшов майже всю вулицю, коли ззаду почувся шум:

- Не смій, не смій цього робити! - Кричали комусь хлопчаки.

- Ей, цілитель! - Гукнув Ра Великий Хлопчик. Амон-Pa обернувся.

- Цілитель! Скоро ти сам будеш потребувати допомоги! - Крикнув йому Великий Хлопчик і з усією силою кинув камінь.

- Що ж ти наробив !!! - обурилися хлопці. - Що ж тепер буде?

Але камінь вже летів в сторону Амон-Pa, і коли він уже виконав половину шляху, раптом, як ніби на кілька секунд завмер в повітрі і готовий був впасти на землю. Все з напругою стежили за польотом каменю, особливо Великий Хлопчик. Він, як тільки помітив, що камінь може не досягти мети, злобно закричав:

- Давай, ну давай, не зупиняйся! Давай же! .. Призупинити було в повітрі, камінь стрілою продовжив свій шлях. Але Амон-Pa навіть і не спробував відійти в сторону або ухилитися від каменю. А камінь нещадно, з усією закладеної в нього злобою, буквально влетів Ра в лоб. У хлопчика потемніло в очах, він похитнувся і впав.

Коли Ра отямився, то побачив навколо себе стурбовані особи вже знайомих хлопців. Вони тісним кільцем оточували його, тривожно перешіптувалися, а деякі з них намагалися допомогти Амон-Pa встати. Один же, це був Йорам, рукою очищав від піску лоб і обличчя свого лікаря, який зовсім недавно допомагав йому самому. Тільки одного Великого Хлопчика не було серед них. Він стояв на іншому кінці вулиці і зловтішався:

- Залиште його! - Кричав він хлопцям. - У нього є мазь, нехай сам себе і вилікує!

Хлопчики допомогли Ра встати, обтрусили його одяг.

- Ти змасти своєї чарівної маззю лоб, пожалій себе! - Сказав той же самий хлопчик, який нещодавно умовляв Амон-Pa вилікувати поранений лікоть.

- Ні, - твердо відповів Ра, - іншим не вистачить! Ра зовсім озлобився на Великого Хлопчика і не відчув до нього почуття помсти. Він тільки перевірив в сумці маленьку глиняну баночку, не розбилася вона, і заспокоївся.

- Дивись, який великий камінь кинув той лиходій в тебе! - Вказав хлопчик з виразками на валявся під ногами Амон-Pa плоский камінь.

Амон-Pa підняв камінь і здивувався: на ньому були виведені дивні лінії і знаки, схожі на ті, що були написані на камені-листі Ра. "Це ж теж камінь-лист! - Подумав хлопчик і захвилювався: - Може бути, Великого Хлопчика треба наздогнати і сказати, що цей камінь, можливо, є його лист? Може бути, пояснити йому, як важливо прочитати свій камінь-лист?" Ра вже зібрався побігти за Великим Хлопчиком, щоб все йому розповісти, але голос серця зупинив його: "Ці хлопці подумають, що ти погнався за своїм кривдником, щоб помститися йому! А Великий Хлопчик взагалі нічого не зрозуміє з твоєї розповіді, він тільки підніме на сміх тебе і твою казку про камені-листі! Запитай у Андрія, як бути ". Амон-Pa дістав з-під сорочки мішечок, який завжди висів на шиї, і в якому лежав його камінь-лист, розкрив цей мішечок, опустив туди камінь, кинутий Великим Хлопчиком, і знову сховав його під сорочкою.

- До побачення! - Сказав він хлопцям і продовжив шлях.

Йорам наздогнав його і запитав:

- Можна, я піду разом з тобою? Якщо буде потрібно, я допоможу тобі!

- Як знаєш! - Відповів Амон-Pa.

 глава 7 |  глава 9


 Легенда про Камінь |  Хлопчик з хмар Кавказьких гір |  Глава 1 |  глава 2 |  глава 3 |  глава 4 |  глава 5 |  глава 6 |  глава 10 |  глава 11 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати