Головна

глава 6

  1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Минуло півроку з тих пір, як Ра пішов з дому до Андрія. Хлопчик дуже скучив за мамою, за своїми друзями. "А що, якщо навчити їх читання і наукам, - думав він. - Звичайно, я не зможу навчати так само добре, як вчить Андрій, але я постараюся!"

Мара серцем відчувала, що наближається радість. Вона сиділа на лавочці перед будинком, в'язала шкарпетки для улюбленого сина і весь час дивилася на дорогу. Вона ще здалеку помітила Андрія і Ра, і, немов птах, кинулася до них назустріч.

- Ра, мій улюблений, мій єдиний! - Заголосила вона, обіймаючи сина і дивлячись на нього своїми блискучими від радості очима.

- Андрій, - раптом вигукнула Мара, - мені здається, що Ра став зовсім дорослим, в його очах світиться мудрість! Чи так це?

- Так, Мара, це так, - спокійно відповів їй брат, - Ра виріс, він багато читає, багато знає і розуміє, схоплює буквально все на льоту. Ра - світла душа!

Так як був вихідний день, і люди не працювали, то в маленькому дворику Мари зібралися сусіди. Вони прийшли, щоб подивитися на Ра. Чоловіки плескали хлопчика по плечу, а жінки ласкаво гладили по голові. Всі навперебій висловлювали свою повагу Андрію, адже саме він, Андрій, навчив племінника читати, і тепер Ра читає розумні книги і осягає різні науки. І ще все помітили, що Ра дуже виріс, подорослішав, а його очі стали серйозними.

Радості Мари не було кінця. Вона поралася навколо гостей, запрошувала, розсаджувала їх. У маленькому будиночку розмістити стількох людей було неможливо, і тому Мара все своє частування винесла на двір. Під тінню старого горіхового дерева, прямо на землі, вона розстелила скатертину, розставила великі тази з різноманітними стравами. І як вона, самотня жінка, змогла встигнути приготувати стільки дивно смачної їжі! Довго веселилися і святкували сусіди. Діти співали, грали і танцювали, а дорослі розмовляли, обговорювали Ра, який він став великий і розумний. Весь цей час Ра чекав Соломію, він думав, що вона ось-ось здасться, але її все не було.

- Чому Соломія не спадає, мама? - Запитав він Мару.

З особи матері миттю зникла радісна усмішка, і Ра відразу це помітив.

- Що трапилося, мамочка? - Знову стривожено запитав хлопчик.

- Синку, я не хотіла говорити тобі і завдавати болю ... Соломія дуже хвора! - Вона помовчала, а потім, нагнувшись до Ра, шепнула: - Ніхто не може допомогти їй, кажуть, що вона не виживе ...

У серці Ра ніби щось обірвалося. Він любив Соломію, адже вона така добра, красива і розумна дівчинка! Ні, вона не повинна померти!

- Андрій, - прокричав він, підбігаючи до молодого вчителя, - Соломія хвора, кажуть, що вона не виживе! Може бути, Андрій ...

Андрій знав від Ра, хто така Соломія, і що вона дуже подобалася хлопчикові, і він навіть збирався з нею одружитися, коли виросте. Андрій не дав Ра договорити:

- Ти любиш Соломію? Так спаси її, вилікуй! Ра був приголомшений такою відповіддю, він же не знав, як це зробити!

- Я повинен її вилікувати ?! - Хлопчик сподівався, що Андрій сам огляне Соломію і призначить лікування. - Але як же я зможу це зробити!

- Ти любиш Соломію і тому тільки тобі під силу врятувати її. Інші тут не зможуть допомогти, тому що ти більше всіх її любиш. І то, як їй допомогти, зможеш дізнатися тільки ти один, а я цього не знаю.

Ра зрозумів, на що натякав Андрій. Той казав: закрий очі і дій так, як там побачиш. Весь цей час, поки йшла розмова, поруч стояла Мара. Але вона зовсім не розуміла, про що говорять Андрій і Ра, і не знала, що син був наділений дивовижним даром - даром передбачення. І ще більше вона здивувалася, коли Ра закрив очі і уткнувся обличчям в груди Андрія. Через хвилину він прошепотів:

- Це правда, що я побачив?

- Ти бачиш тільки правду, - спокійно відповів учитель, - поспішає!

Ра попросив маму, щоб вона проводила його до Соломії.

Коли вони увійшли в затемнену кімнату, де лежала хвора дівчинка, то почули тихий плач жінки, це мати Соломії оплакувала ще живу дочку.

В кімнаті майже нічого не було видно. Денне світло, проникаюче через вузьку щілину прочинених дверей, не міг побороти темряву. Ра по звуку від долинав плачу відчув, в якому кутку стояло ліжко Соломії. Швидше навіть не відчув, а побачив слабке синє сяйво, яке виходило від лежачої дівчинки. По тому, що Мара стояла біля входу, не наважуючись зробити крок в темряву, Ра зрозумів, що вона не бачить це синє сяйво Соломії. Дівчинка ніби горіла синім полум'ям, а поруч, нікого не помічаючи, сиділа її мама і плакала.

Ра підійшов до ліжка, став на коліна, взяв руку Соломії в свою, а іншу руку поклав їй на палаючий лоб.

- Соломія, - шепнув він дівчинці, - це я, Ра!

Соломія не відповіла, однак сяйво посилилося.

- Соломія, - продовжував він нашіптувати, - попроси Того, кого ти зараз бачиш, нехай він почекає. Скажи, що я тебе не відпускаю, тому що дуже Люблю ... Чуєш, Соломія, попроси Його дуже!

Синє сяйво посилилося ще більше. Було дивно, що ні Мара, ні мати дівчинки не помічали, не бачили його. Ра нагнувся до лиця Соломії і поцілував її в губи, палаючі синім, фіолетовим вогнем. Це був перший поцілунок Ра: ніжний, добрий, повний любові і співчуття. Ра як ніби ввібрав, увібрав в себе хворобу Соломії і знищив її своєю любов'ю. Дівчинка відкрила очі.

- Дай мені води, мама! - Слабким голосом вимовила вона.

Мати заціпеніла від несподіванки, адже її мила дочка уже давно не розмовляла! І раптом, о диво, вона заговорила!

- Зараз, доню, зараз, моя рідна!

- А чому тут так темно? Виведи мене на світло, мамочка! - Промовила Соломія, і Ра здалося, що голос її трохи окропу.

- Зараз, зараз, моє сонечко! - Щасливим і тремтячим від радості голосом відповідала мати, але вона була так вражена тим, що трапилося, що не могла зрушити з місця.

- А де Ра?

- Він тут, Саломеюшка!

Мама дівчинки ніяк не могла прийти до тями від щастя, тому першою на допомогу до Соломії прийшла Мара. Вона допомогла їй встати з ліжка і вивела у двір. Соломія, побачивши такого прекрасного дня, пожвавилася, заусміхалася ... і хвороба назавжди зникла!

- Чому я лежала, коли на вулиці так добре? - Зацікавилася дівчинка.

Ти була хвора, донечко, ти була дуже хвора ... при смерті ... сталося диво! Ти врятована дивом! - Плакала мати Соломії, і в голосі її звучала благоговіння до Господа Бога, Його вихваляння. Ра тихо йшов слідом за Соломія. Але це був уже не той Ра, який зовсім недавно разом з однолітками танцював і співав у дворі свого будинку. Це був Ра - повний віри, Ра, який зумів своєю любов'ю перемогти Смерть! В ту мить, коли він ніжно доторкнувся до губ дівчинки, тут же відчув, що хвороба йде, залишає Соломію! Тепер він повірив у себе, зрозумів, що люди за допомогою величезної сили, яку називають Любов'ю, можуть творити великі чудеса!

- Прихід Ра врятував мою дочку! - Повторювала мама Соломії, проте вона зовсім не була переконана в тому, що це так і було насправді. Ра і Мара, на її думку, прийшли саме тоді, коли повинна була відбутися чудо, і вони просто стали свідками цього чуда.

- Ну, де ж, де ж Ра? Ра, де ти? - З нетерпінням вигукнула дівчинка, і, почувши ззаду себе шерех, вона різко обернулася. - Ра, милий Ра! Ти тут! - І вона кинулася до хлопчика. П'ятирічна дівчинка ледве-ледве сягала плеча свого рятівника, і тому вона підвелася навшпиньки і обома руками обхопила шию Ра.

- Покрути мене, як тоді, пам'ятаєш ?! - Попросила вона його.

Ра закрутився на одному місці і Соломія, обхопивши руками його шию, піднялася вгору. Може бути, вони і злетіли б разом в повітря, але присутність обох мам стримало їх політ. "Тихіше, тихіше, Ра!" - Закричали дві жінки в один голос. Але діти не чули їхні вигуки, адже вони нарешті були разом, і були щасливі! Соломія сміялася так самозабутньо і радісно, ??що ніхто б не повірив, що ще кілька хвилин тому вона, тяжко хвора, боролася зі смертю. А Ра з любов'ю дивився на дівчинку і радів, що вона була з ним.

Коли ж вони все разом повернулися у двір Мари, у святкуючих сусідів очі розширилися від подиву: сталося диво, Саломея одужала! Тому в маленькому дворику ще з більшою силою спалахнуло веселощі, і свято продовжилося. Тільки один Андрій не здивувався одужання дівчинки, в ньому жила і ширилась віра в дивного семирічного хлопчика, такого не схожого на своїх однолітків. Деякий час по тому Андрій підійшов до свого учня і спокійно сказав:

- Час приступати до справи, підемо. Всі сусіди вийшли на вулицю проводжати

Pа і Андрія. Мара посмутніла, а Саломея знову кинулася обіймати хлопчика, наполегливо повторюючи:

- Коли ж ти ще прийдеш, Ра ... Коли ти ще прийдеш? ..

Від присутніх людей відокремилася одна стара жінка, яку всі в окрузі звали "бабусею". Вона підійшла до Ра і голосно, щоб всі почули, сказала:

- Ти є Ра, а батька твого звали Амоном. Ми любили хороброго і доброго Амона, і так само ми любимо тебе, бо ти дуже відважний і славний хлопчик. І нехай з сьогоднішнього дня всі називають тебе Амон-Pa ... Нехай стане твоїм ім'ям - Амон-Ра!

- Амон-Pa, Амон-Ра! - В знак схвалення закричали люди. Всі вони, дорослі і діти, охоче сприйняли це нове ім'я Ра.

Мара теж була рада новому імені сина. Вона одна пішла проводжати його і Андрія до кінця вулиці, і коли прощалася з ними й обіймала Амон-Ра, крадькома запитала:

- Синку, це ти вилікував Соломію?

- Соломія одужала, мама! Вона довго буде жити! - Відповів їй Амон-Ра.

Мара зрозуміла, що син більше нічого не скаже.

 глава 5 |  глава 7


 Легенда про Камінь |  Хлопчик з хмар Кавказьких гір |  Глава 1 |  глава 2 |  глава 3 |  глава 4 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати