На головну

Зворотний бік закону

1.  V. ДВА ОСНОВНИХ ЗАКОНУ
  2.  А) явищ одного виду, відмінних один від одного за своїми характеристиками, але об'єднаних загальною якістю і розвитком за єдиними законами
  3.  Абсолютні підстави для відмови в реєстрації (ст.4 Закону).
  4.  АНАЛІТИЧНА Вирази ПЕРШОГО ЗАКОНУ термодинаміки
  5.  Аналогія закону і аналогія права
  6.  Аналогія закону, аналогія права. Звичаї ділового обороту. Значення актів вищих судових органів і судової практики.
  7.  Аналогія права і аналогія закону в цивільно-правових відносинах.

Безумовно, прагнення до спілкування - це чудова якість, яке здатне зробити людину набагато щасливіше. Але що станеться, якщо хтось занадто буквально сприйме цей закон і буде постійно прагне до безперервного спілкування? В першу чергу, такий суб'єкт ризикує втратити себе, бо немає нічого прикро, ніж пусті балачки з оточуючими, коли втрачено внутрішній стрижень спілкування, робить бесіди людей по-справжньому цікавими і змістовними, а головне - осмисленими.

Прагнучи до спілкування, людина повинна щось залишати для себе, вдосконалювати свої таланти і здібності, іноді залишаючись на самоті, щоб даремно не розгубити все багатство своєї душі. Безумовно, оволодівши мистецтвом спілкування, можна багато чого довідатися і багато чому навчитися від інших, але ж в цьому випадку існує небезпека позбавити себе можливості самовдосконалюватись.

Крім того, надмірна увага до інших може привести людину до думки про себе як негідною і нецікавою персони. А подібне самим згубним чином діє на внутрішній настрій людини і здатне легко вибити грунт у нього з-під ніг. Спілкування не повинно перекривати увагу людини до самої себе, до свого внутрішнього світу, що характеризується певними якостями і особливостями особистості.

Іноді спілкування здатне принести шкоду людині, це дуже часто відбувається в тих випадках, коли замість того щоб займатися потрібною і корисною справою, людина воліє пусте і марне спілкування, спрямоване лише на те, щоб розвіяти нудьгу. Про це повинен пам'ятати кожен гармонійно розвинена людина, що прагне досягти максимально можливого взаєморозуміння з оточуючими людьми і самим собою.

Крім того, людина, що задумала опанувати мистецтво спілкування, може зробити досить поширену помилку - він буде прагне оточити себе ким завгодно, аби тільки не залишитися одному. У цьому положенні є багато мінусів, так як тільки ті люди, які є приємними і корисними для спілкування, повинні перебувати поруч з людиною. Омар Хайям написав про це: «... краще будь один, ніж разом з ким попало», тому що «з ким попало» людина не зможе самим найкращим чином виразити себе як особистість, неабияку і значиму.

притча

Одного разу до мудреця прийшла людина, щоб запитати у нього поради. Прийшовши сказав: «Я, напевно, самий нещасливий із людей, які коли-небудь жили на землі. У мене немає друзів, близькі і рідні уникають мене, розглядаючи моя присутність тільки як перешкоду, від якої не можна позбутися, і доводиться її терпіти. Я не знаю, що мені робити, життя видається мені порожнім і безглуздим ».

Мудрець уважно вислухав людини, а потім сказав: «Добре, я подумаю, як допомогти тобі, а поки, будь такий добрий, поговори зі мною. Мені сьогодні стало трохи сумно, я згадав свою молодість, згадав, як я колись любив, сподівався, мріяв, і мені захотілося з кимось поділитися такими спогадами ». Людина перервав мудреця, сказавши йому: «Мені ніколи слухати розповіді про твоє життя, у мене на душі свої проблеми, які я б хотів вирішити. А ти краще розкажи про себе комусь іншому, кого цікавлять подібні речі ».

Тоді посміхнувся мудрець і сказав: «Ось у чому причина твоїх бід, ти не цікавишся іншими людьми, але чому ж в цьому випадку повинні вони цікавитися тобою, ти вище всіх ставиш свою персону, вважаючи інших нецікавими і не заслуговують на увагу. Але люди не можуть пробачити тобі такого ставлення, тому вони платять тією ж самою монетою, ставлячись до тебе з неабиякою часткою зневаги і байдужості. І поки ти не зміниш своє ставлення до інших, вони як і раніше будуть продовжувати ставитися до тебе точно так само, не рахуючи тебе гідним уваги, поваги і любові ».

докази закону |  тлумачення закону

тлумачення закону |  докази закону |  Зворотний бік закону |  тлумачення закону |  докази закону |  Зворотний бік закону |  тлумачення закону |  докази закону |  Зворотний бік закону |  тлумачення закону |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати