Головна

Саймон і Гарфункеля: річки і мости

  1.  Бойкот комісії Саймона і громадські проблеми
  2.  Комутація на рівні передачі даних. Мости.
  3.  ВІД БІЛЛА Саймон
  4.  Теорія прийняття рішень в організації Дж. Марча, Г. Саймона і Р. Сайерт
  5.  Щоб змінитися, спаліть мости

В середині 60-х фолк-традиція була на підйомі, незважаючи на швидкий зліт рок-груп на кшталт The Beatles і The Rolling Stones. Пісні протесту Б обидва Ділана грунтувалися на фолку, в Англії шотландець Донован теж розробляв акустичний фолкових стиль, грунтуючись на ідіоми хіпі. Найуспішніший американський фолк-роковий дует 60-х в особі Пола Саймона і Арта Гарфункеля діяв в тому ж руслі, перебуваючи в самій вишуканою частини фолк-спектра. Хоча їх критикували за стерильність і пригладженість, і багато хто вважає, що Пол Саймон як автора-виконавця не зацвіло, поки не почав сольну кар'єру в 70-х, але кращі роботи Simon & Garfunkel - це класика 60-х. Прогрес п'яти альбомів дуету з переходом від фолку до року, латиноамериканським ритмам і госпелу віщував еклектику сольних альбомів Пола Саймона.
 Насправді початок історії дуету Simon & Garfunkel передує їх першому хіту середини 60-х майже на десятиліття. Ці друзі дитинства росли разом в єврейському кварталі нью-йоркського району Форест-Хіллз. Саймон зустрівся з Гарфункеля, коли обом було по 11 років: Арт був популярний серед дівчат, тому ч то вмів гарно співати. Обидва грали в шкільній постановці «Аліси в Країні чудес», співали на шкільних танцях, слухали блюзові пластинки і мріяли бути як Елвіс Преслі. Перша пісня, яку вони склали разом, називалася «The Girl For Me». Батько Пола Саймона записав на папірці текст і акорди - сьогодні манускрипт першої пісні Саймона і Гарфункеля, офіційно захищеної авторськими правами, зберігається в Бібліотеці Конгресу США.
 Друзі почали робити записи в 1957 році, виконуючи (і часто складаючи) пісні в стилі неповнолітніх The Everly Brothers, з такими ж красивими парними вокальними гармоніями. Їх перший сингл «Hey Schoolgirl», випущений під назвою Tom & Jerry, навіть потрапив в 50 кращих синглів - непогано для 16-річних підлітків. Але далі справа не пішла, і обидва учасники дуету вирушили вчитися по коледжам. Пол Саймон продовжував боротися, щоб зробити собі ім'я в музичному бізнесі в якості автора пісень і виконавця. З 1957 по 1964 рік він написав, записав і ви пустив (іноді з Артом Гарфункеля, іноді з іншими музикантами) більше трьох десятків пісень, лише деякі з яких досягли помірного успіху. За цей час Пол отримав безцінний досвід, який допоміг йому в майбутньому.
 До 1963 року старі друзі знову зустрілися в Нью-Йорку. Тепер вони утворили фолк-дует - хоча Саймон ніколи не забував про своїх поп-коренях, що повідомляло його пісням солодку мелодійність. Підписавши контракт з Columbia Records, вони в 1964 році записали акустичний дебют «Wednesday Morning, 3 A.M.» (вже як Simon & Garfunkel), який успіху не здобув. В результаті дует знову розпався. 24-річний Пол Саймон переїхав до Англії: «Це було для мене велике пригода - я брав свою гітару, сідав в поїзд і їхав світ за очі». Під час очікування поїзда на півночі Англії він написав свій майбутній хіт «Homeward Bound». Саймон об'їхав британські фолк-клуби («Це були крихітні театри, там навіть не було сцени; тільки мікрофон - хоча іноді не було і мікрофона») і всього за півтори години записав під гітару альбом «The Paul Simon Songbook» (1965).
 Історія Simon & Garfunkel на цьому могла б і закінчитися, якби не пісня «The Sound Of Silence». Вражений вбивством Джона Кеннеді Пол Саймон почав писати її в 1963 році і дописав до лютого наступного року: «Головне в грі на гітарі - це те, що міг сидіти один, грати і мріяти. Я завжди був щасливий в такі моменти. Зазвичай я йшов у ванну, тому що стіни, обкладені плиткою, створювали ефект луни. Я включав кран, щоб текла вода, - мені подобається цей звук, він мене заспокоює. І я співав у темряві: «Привіт, тьма, мій старий друг, ось я знову прийшов поговорити з тобою ...» Чудна акустична балада вийшла на «Wednesday Morning, 3 AM» і на «The Paul Simon Songbook», начебто канув в Лету.
 Але тут втрутився продюсер Том Уілсон, який також випустив кілька ранніх альбомів Боба Ділана і допоміг тому електрифікувати його звук, коли фолк-рок стартував в 1965 році. Продюсер надихнувся успішними трюками The Byrds, які перетворювали акустичний фолк Боба Ділана в модний електрифікований фолк-рок. Без узгодження з авторами він взяв пісню «The Sound of Silence» з дебютного альбому Simon & Garfunkel і прикрасив її електрогітарами, басом і барабанами, для чого були запрошені музиканти з акомпанує групи Ділана, з якої той тільки що записав епохальний сингл «Like A Rolling Stone »(1965). До грудня 1965 року оновлена ??редакція «The Sound of Silence» піднялася на перше місце хіт-параду.
 Пол Саймон дізнався про успіх пісні, коли збирався вийти на сцену клубу в Копенгагені. Він негайно вилетів до Сполучених Штатів, щоб об'єднатися з Артом Гарфункеля і записати кілька пісень в тому ж стилі (хоча він і не схвалив того, що Вілсон зробив з «The Sound Of Silence»). Уже в січні 1966 на прилавках з'явився альбом «Sounds Of Silence», який дійшов до 21-го місця хіт-параду. Як згадує Пол Саймон, його фінансове становище змінилося миттєво: «Перед тим як покинути Європу і об'єднатися з Артом Гарфункеля, я заробляв 25-30 фунтів за вечір, може бути, 100 фунтів на тиждень, відчуваючи невиразну провину, що я отримую набагато більше, ніж середній робочий. І тут я повернувся додому і раптово став мільйонером! »
 У 1966 і 1967 роках Simon & Garfunkel були постійними учасниками хіт-парадів з їх найкращим фольк-роковим матеріалом: «Homeward Bound», «I Am A Rock» та «A Hazy Shade Of Winter». Музика ставала все більш витонченою, Пол Саймон розвивав свої авторські навички, дует освоювався в студії. Їх виконання було настільки чистим і витонченим, що навіть не особливо вписувалося за часів психоделічної ери. Вони були далекі від звукових експериментів, розвиваючи своє стильне, витончене мистецтво, що апелює до різних сегментів поп- і рок-аудиторії, різних вікових груп, не обмежуючись тільки підлітками, - без збитку для музики. Альбом «Parsley, Sage, Rosemary And Thyme» (1966) з хітом «Scarborough Fair / Canticle» на основі англійської народної балади був першою дійсно послідовної роботою дуету.
 16 червня 1967 року Simon & Garfunkel виступили на фестивалі в Монтереї і в тому ж році внесли значний вклад в звукову доріжку до фільму Майка Ніколса «Випускник», яка була випущена в січні 1968 року і відразу ж піднялася на перше місце. Від Саймона потрібно написати три нові пісні, але на той час, як «Випускник» був майже закінчений, у композитора була готова тільки одна. Ніколс, який обожнював музику Саймона і Гарфункеля, благав написати ще, але Саймон не встигав через постійні гастролі. У підсумку він зіграв режисерові кілька нот нової пісні про Елеонорі Рузвельт. Ніколс переконав його переробити «місіс Рузвельт» з пісні в «місіс Робінсон» - по імені героїні фільму, крутить роман з молодим випускником коледжу. Пісня «Mrs. Robinson »в повній версії стала одним з класичних синглів кінця 60-х.
 Після виходу зрілого альбому «Bookends» (1968), який складався з раніше випущених синглів в поєднанні з новим матеріалом, партнерство Саймона і Гарфункеля початок слабшати. Вони знали один одного більшу частину свого життя і виступали разом вже більше десяти років. Саймон обтяжувався обмеженнями роботи з одним і тим же співавтором. Гарфункеля, який не написав практично жодної пісні, вічно відчував себе в тіні талантів Саймона. Вони почали записуватися в студії окремо. Гарфункеля почав акторську кар'єру, знімаючись у фільмі «Виверт-22» Майка Ніколса, що заважало записи і приводило Саймона в сказ. Відносини погіршилися в турі кінця 1969 року, коли Пол Саймон остаточно зрозумів, що його колега по дуету більше не хоче займатися музикою. І хоча Пол Саймон складав все пісні, ангельський високий тенор Гарфункеля був однією зі складових їх популярності.
 Під час запису нового альбому музиканти майже не спілкувалися. У травні 1970 р року Гарфункеля почав з ниматься в новому фільмі, і Саймон знову був в люті від його відсутності: він в цей час проходив тижневий курс теорії музики в НьюЙорк ському університеті. Останній студійний альбом дуету «Bridge Over Troubled Water» («Міст над бурхливою річкою») (1970) виявився величезним хітом, очоливши хіт-парад на десять тижнів і отримавши купу нагород. Заголовна пісня з вокалами Гарфункеля шість тижнів красувалася на першому місці, але кожен з учасників прославленої групи вже йшов своїм шляхом. Останній виступ Simon & Garfunkel пройшло на стадіоні Forest Hills влітку 1970 року. І хоча офіційно вони не мали наміру розлучатися, творча перерва в кінцевому підсумку перетворився в розрив. З початку 1971 року Саймон працював над своїм другим студійним альбомом, а Гарфункеля відродив свою музичну кар'єру, записавши пластинку «Angel Clare» у вересні 1973 року.
 Сольні альбоми Пола Саймона принесли йому не менший успіх - і дали рок-музиці багато класичних пісень. Гарфункеля періодичної скі грав в кіно і записувався, а також серйозно зайнявся ходьбою на далекі відстані. Він пройшов по більшій частині Японії і деяких країнах Європи, а до середини 90-х років здійснив 41 довгу прогулянку по США, обійшовши всю країну. Саймон і Гарфункеля возз'єдналися в 1975 році для запису пісні «My Little Town» (вона потрапила на сольні альбоми обох), періодично виступали і співали разом. Благодійний концерт в Центральному парку Нью-Йорка 19 вересня 1981 року зібрав півмільйона слухачів. Але на новий альбом парочка ветеранів-шістдесятників так і не зважилася. Річка часу виявилася занадто бурхливої, щоб через неї можна було перекинути міст.

 послухати
 Simon & Garfunkel «Bridge Over Troubled Water»
 (1970)
 Columbia

Останній сплеск творчого партнерства від Пола Саймона і Арта Гарфункеля став ще і відображенням розгубленості і культурно го «похмілля» почала 70-х років. Один з найбільш комерційно успішних альбомів десятиліття створювався в атмосфері суперечок і сварок. Спочатку передбачалося помістити на платівку дванадцять пісень, але домовитися щодо останньої так і не вдалося, так що на альбом увійшло лише одинадцять пісень. Але йому вистачило і цього, щоб підкорити мільйони слухачів по всьому світу і очолити хіт-паради в десяти країнах. Сама амбітна і смілива робота Саймона і Гарфункеля включає в себе такі вічні хіти, як перуанська пісня «El Condor Pasa (If I Could)», життєрадісна «Cecilia» з одним з перших заходів Пола Саймона на територію південноамериканських ритмів, а також фолк-балада «The Boxer» про зіткнення хорошого хлопця з жорстокістю суспільства, робота над якою зажадала понад сто годин в декількох студіях. І звичайно, пробирає до мурашок титульний гімн - фортепіанний госпел, заспівати Артом Гарфункеля (майже всупереч його бажанню) і доповнений зі смаком зробленої оркестровкою. Іронія в тому, чт про при всій позачасовий привабливості цієї музики партнерство великого дуету закінчилося в ході її створення.

 Дай мені кров »: The Rolling Stones в 1969 році |  Доля на стороні Карлоса Сантани


 Джимі Хендрікс і палаюча гітара |  Свята рок-трійця Cream |  Сід Баррет: сій, божевільний діамант! |  The Small Faces: кому табачку? |  Елвіс'68: друге пришестя |  Джим Моррісон: хмара в штанях |  Ірландський блюз Вена Моррісона |  MC5: рок-мотор з Міста моторів |  The Band: назад до коренів! |  Вудсток-1969: голуб миру на гітарі |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати