глава 2 |  глава 3 |  глава 4 |  глава 5 |  Глава 1 |  глава 2 |  Глава 1 |  глава 2 |  глава 3 |  глава 4 |

загрузка...
загрузка...
На головну

глава 6

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

Скотт прокинувся і насторожено прислухався. У погребі стояла тиша. Павук, мабуть, повернувся в свої володіння. І швидше за все, якщо гадина все ще хотіла вбити Скотта, вона вже знову пробувала залізти в картонку. Але Скотт, ймовірно, спав дуже довго і міцно і нічого не чув.

Відчувши, що горло знову болить, Скотт скривився і проковтнув. Його мучили спрага і голод. Чи наважиться він ще на один похід до Водограю? Скотт важко видихнув. Питання просте. А що йому, власне, ще залишається? Хіба є у нього якийсь інший вихід?

Поширив навколо себе, Скотт намацав товсту, холодну як лід шпильку. Взяв її в руки і, відчувши тяжкість, здивувався тому, як легко орудував нею вчора. Можливо, допоміг страх. Обома руками Скотт підняв шпильку і помістив її у правого стегна. Вибираючись з швейної коробки і рухаючись по що йде з-під ніг, як хиткі піски, горе білизни до дірі в стінці картонки, Скотт правою рукою волочив за собою шпильку. Якщо з'явиться павук, можна буде знову схопити її двома руками і використовувати як зброю. Вперше за багато тижнів у Скотта з'явилося відчуття відносної безпеки.

Підійшовши до отвору, Скотт обережно висунувся і подивився спочатку вгору, потім по сторонам і, нарешті, вниз. Павука ніде не було видно. Скотт почав дихати трохи спокійніше. Він просунув шпильку в отвір і, затримавшись лише на мить, скинув її вниз. Булавка брязнула об підлогу, відкотилася на кілька футів і завмерла. Скотт квапливо вислизнув з картонки і стрибнув вниз. Тільки-но він приземлився на підлогу, знову з хрипотою запихкав водяний насос. Скотт, захоплений зненацька цим звуком, схопив шпильку в руки і приготувався відбити напад павука.

Але ніхто на нього не нападав. Він опустив своє сяюче спис до правого стегна і попрямував до Водограю.

Вийшовши з величезною тіні паливного бака, він потрапив в смугу блідого світла згасаючого дня. За затягнутими тонкої серпанком вікнами панував повний спокій. Скотт пройшов повз великих коліс косарки, насторожено поглядаючи, чи не причаївся за ними павук.

Нарешті він вийшов на відкритий простір і попрямував до знаходився вже недалеко від нього Водограю. Скотт подивився на холодильник, і перед його уявним поглядом виникла газета, що лежала там, нагорі.

І ще раз він пережив напад люті, що трапився з ним, коли в будинок заявилися кореспонденти.

Скотта поставили в туфлі, які були йому великі вже на п'ять розмірів, і Берг сказав:

«Ну ось, друже, ти наче згадуєш той час, коли міг їх носити».

Потім його ставили поруч з Бет, Лу, поруч з його старим одягом, що висить на дверях. Потім він стояв біля розгорнутої рулетки, а величезна рука Хаммера, влазити в кадр, вказувала на позначку його зростання. Потім його оглядали найняті газетою для фотозйомок лікарі. Історія його хвороби перекроювалася на потіху мільйонам читачів, в той час як він кожен день переживав душевні муки, метався вночі по ліжку і говорив собі, що, незважаючи на потребу в грошах, розірве підписаний з газетою контракт. Нехай навіть Лу зненавидить його за цей вчинок.

Але, як би там не було, контракт він не розірвав. І отримував все нові пропозиції: про виступи по радіо і на телебаченні, на сцені і в нічних клубах. Пропозиції про виступ зі статтями, які приходили від самих різних журналів, виключаючи найбільш солідні, і від жвавих газетенок типу «Глоб пост». Перед його будинком стали збиратися натовпи роззяв, іноді навіть випрошувати автограф. Релігійні фанатики зазивали його до себе, в особистих бесідах з ним і поштою закликаючи прийняти їх сумнівну віру. Приходили листи з непристойними пропозиціями від розчарованих в нормальних статевих зв'язках жінок ... і чоловіків ...

* * *

Коли Скотт підійшов до бетонної приступцю, на ньому не було особи. Якийсь час він постояв, все ще згадуючи минуле. Нарешті погляд його знову прояснився і кинувся вперед. Скотт рушив далі, ні на мить не забуваючи про те, що, можливо, павук підстерігає його нагорі.

Скотт повільно заліз на надбудову, тримаючи напоготові шпильку, і оглянув уважно своє нічне притулок. Там нікого не було.

Зітхнувши з полегкістю, він перекинув через край надбудови шпильку і простежив, як вона покотилася по бетонній поверхні і, зіткнувшись з його ліжком, зупинилася. Після цього він спустився вниз за пакетом з печивом.

За три рази він переніс все шматочки печива і склав їх в купку біля ліжка. Тепер Скотт сидів і гриз шматочок печива розміром зі свій кулак, мріючи про воду. Він не наважився сходити до водяного насосу, тому що вже темніло і навіть шпильку не гарантувала цілковитій безпеці.

Закінчивши їсти. Скотт насунув на свою ліжко кришку коробки і з тихим стогоном відкинувся на губку. Він все ще відчував дику втому, тому що короткий сон в картонці майже не додав йому сил.

Згадавши про своєму календарі, Скотт намацав руками дощечку і шматочок вугілля. Недбало поставив позначку. У темряві він міг перекреслити якусь іншу позначку і внести плутанину в календар. Але все це було вже не важливо. У календарі значилися середа, четвер, п'ятниця і субота.

А далі вже нічого не буде.

Лежачи в темряві, Скотт тремтів. Як і смерть, його кінець було неможливо собі уявити. Ні, його відхід ще незбагненніше. Про смерть було хоча б якесь загальне уявлення; вона була частиною життя, хоча і самої таємничої її частиною. Але з ким і коли траплялося ось таке, як з ним, зменшення до повного зникнення?

Він повернувся на бік і підклав під голову руку. Якби він міг хоч з ким-небудь поділитися своїми переживаннями. Якби тільки з ним поруч була Лу і він міг би дивитися на дружину, торкатися її. І навіть якщо б вона не здогадувалася про його присутності, йому все одно було б набагато легше. Але його доля - самотність.

Скотт знову згадав про смакуемих пресою плітках з приводу його недуги і то, як йому було огидно брати участь в організованому газетою огидному виставі і як, прийшовши від усього цього в шалений обурення, він патологічно зненавидів всю свою зіпсовану життя. І в своїй люті він дійшов до того, що одного разу зірвався в місто, влетів до редактора газети, прогарчав йому в обличчя, що контракт розірваний, і, ледь чутне від душила його ненависті, вибіг на вулицю.

дюйма

За дві милі від Болдуіна з сухим, як рушничний постріл, бавовною лопнула шина.

Охнувши від несподіванки, Скотт вчепився руками в кермо. «Форд» накренився, і за ним потягнувся широкий слід від шини, що лопнула. Відчайдушним зусиллям Скотт різко завернув машину вправо, залишивши позаду зліва обмежувальний бар'єр, який ледь не протаранив своїм «Фордом». Кермо ходив ходором, і Скотт став притискатися до узбіччя.

Проїхавши ще сто п'ятдесят метрів, він загальмував і вимкнув запалювання. Побілілі, тремтячі від напруги руки, стиснуті так, немов він все ще тримав ними кермо, впали Скотту на коліна. Якийсь час він сидів так, свердлячи лютим поглядом дорогу і не кажучи ні слова.

А потім несподівано вибухнув лайкою:

- Ах ти, сучий син! ..

Від нападу люті по спині у нього пробігла дрож.

- Давай ще, - вимовив він вже цілком спокійно, але голос все ж видавав готовий вирватися назовні вибух сказу. - Давай ще. Так її. Кажу ж. Давай ще, ну ж.

Він клацнув зубами.

- Мало однієї шини, - глухо промовив Скотт крізь зціплені зуби. - Щоб заглох цей генератор! Вщент цей радіатор! Щоб її рознесло, цю чортову машину! - Вихлюпнулася на вітрове скло бурхлива лють.

З закритими очима, в повному знемозі він відкинувся на спинку сидіння.

Через кілька хвилин Скотт підняв дверну ручку і штовхнув дверцята. На нього налетів холодний вітер. Піднявши воріт куртки, він витягнув з машини ноги і сповз із сидіння.

Він впав на гравій обличчям вниз, встигнувши, однак, виставити вперед руки. Чортихаючись, швидко встав і що було сили кинув через дорогу камінь. «Ось пішла невезуха. Не здивуюся, якщо камінь влетить в скло проїжджає машини та засвітить який-небудь літній дамі в око, - роздратовано подумав він. - Ця чортова невезуха! »

Скотт стояв, тремтячи, і дивився на свою машину, безнадійно завалив на вивільнивши шину. «Здорово, - подумав він, - просто здорово. Як я, чорт забирай, зможу замінити її? »Скотт нервово заскреготав зубами. Він був не в силах тепер зробити навіть це. Ну і, зрозуміло, Террі не змогла сьогодні доглянути за дітьми - значить, Лу залишилася вдома. Все як на зло.

Озноб пробрало його, незважаючи на те що він був в куртці. Було холодно.

«І це травневим-то ввечері холодно. І в цьому не щастить. Навіть погода проти мене. - Скотт закрив очі. - Мені пора в психушку! »

Ні, не може ж він так просто стояти тут. Треба піти і подзвонити в ремонтну службу.

Скотт не рухався, пильно вдивляючись в дорогу. «Ну, подзвоню я туди, - думав він, - приїде механік, заговорить зі мною, подивиться на мене і дізнається; і буде нишком витріщатися на мене, а то й відкрито ». Як Берг вічно витріщається - тупо, зухвало, ніби хоче сказати: «Господи Ісусе, нехай ти ж виродок».

А потім механік буде базікати з ним, задавати питання, висловлюючи поблажливе дружелюбність здорової людини до виродку.

Скотт повільно проковтнув. Навіть лють він переніс би легше, ніж це наруга над власним духом. По крайней мере, лють була для нього боротьбою, рухом вперед, опором чогось. Принизливий розмова з механіком став би повною поразкою, яке придавило б Скотта своєю вагою.

Скотт стомлено видихнув. Так, але як ще вибратися звідси? Він повинен неодмінно дістатися Додома. При будь-яких інших обставин він міг би зателефонувати Марті, але в даному випадку йому було якось ніяково звертатися до брата за допомогою.

Скотт засунув руки в кишені куртки і побрів по посипаною гравієм узбіччі дороги.

«Плювати мені на це, - твердив він сам собі, - плювати мені на те, що я підписав контракт. Я втомився зображати з себе піддослідного кролика, яким пригощають мільйон читачів ».

У своєму одязі, колишньої впору хіба що маленькому хлопчикові, Скотт наполегливо йшов вперед, все прискорюючи крок.

Його висвітлили промені фар, і він, не зупиняючись, відійшов ще далі від дороги. Скотт, зрозуміло, і не збирався просити підвезти його до міста.

Темна громадина проїхала повз нього. Потім пролунало гучне шелестіння шин по асфальту, і, піднявши очі, Скотт побачив, що машина загальмувала. Його губи напружилися. «Я вважаю за краще пройтися». Одними губами він став вимовляти ці слова, репетируючи свій відповідь на пропозицію підвезти.

Дверцята відчинилися, і з машини висунулася голова в фетровому капелюсі.

- Один йдеш, хлопчина? - Запитав чоловік сиплим голосом. Говорив він, не виймаючи з рота викурену наполовину сигару.

Повільно, нехотя Скотт підійшов до машини. Так, в загальному все було нормально. Чоловік прийняв його за хлопчика. Цього і слід було очікувати. Хіба не його недавно відмовилися пропустити на вечірній сеанс у кіно через те, що з ним не було нікого з дорослих? Хіба один раз в барі його не змусили показати посвідчення особи, перш ніж подали спиртне?

- Один йдеш, хлопчина? - Ще раз запитав чоловік.

- Так ось, йду додому, - відповів Скотт.

- І далеко тобі?

Голос чоловіка не була грубий, лише трохи хриплуватий. Скотт побачив, що незнайомець співчутливо похитав головою.

- Так ось, до найближчого міста, - сказав Скотт. - Ви не могли б підвезти мене, містер? - Запитав він уже зовсім тонким, дитячим голоском.

- Звичайно, малюк, звичайно, - відповів чоловік. - Лізь до мене, і bon voyage [1] тобі і моєму дядькові «Плімут» п'ятдесят п'ятого року.

Його голова зникла в кабіні так швидко і вправно, як голова наляканою черепахи, що шукає порятунку під панциром.

- Дякую Містер.

Скотт розумів, що для нього грати по-справжньому роль хлопчика було чимось на зразок самокатування. Він стояв поруч з машиною, поки огрядний чоловік, крекчучи і соваючись, сідав зручніше на водійському місці. Потім і сам Скотт прошмигнув на сидінні.

- Ось так, сиди тут, малюк ... Обережно!

Скотт підскочив, відчувши під собою товсту руку незнайомця. Чоловік забрав її з сидіння, підніс до свого обличчя і промовив, тихо сміючись:

- Ти пошкодив мені праву кінцівку, малюк. Віддавив пальці. Що скажеш?

Коли Скотт знову сів, на обличчі його з'явилася нервова, натягнута посмішка. У машині густо пахло віскі і димом сигар, і він почав кашляти собі в кулак.

- Підняти якоря, бродячі плем'я! - Весело оголосив чоловік і, тихенько вдаривши рукою по перемикачу швидкостей, послав його вниз.

Машина здригнулася і покотила по шосе.

- Fermer la porte, [2] малюк, fermer цю прокляту porte.

- Уже закрив, - відповів Скотт.

Чоловік кинув на нього захоплений погляд.

- Ти розумієш по-французьки, малюк? Чудовий хлопчик, такий вихований, освічений. Ваше здоров'я, сер.

Скотт ледь помітно посміхнувся своїм думкам. Йому теж хотілося випити і розслабитися. Він цілий вечір пив в темному закутку бару, пив, щоб напитися, - і ні краплі не сп'янів.

- Ти живеш в цій гнилій місцевості, друже? - Поцікавився невгамовний незнайомець і почав поплескувати себе по грудях.

- У найближчому місті, - відповів Скотт.

- У найближчому місті, біжить назустріч вогнями, - сказав чоловік, все ще поплескуючи себе по грудях. - У сусідньому селі, в сусідньому селищі Хамлет - Хамлет. А, Гамлет. «Бути чи не бути, ось в чому ...» Чорт забирай, співзвучна пара! Все королівство тому, хто мені знайде пару ... на ніч. - І він відригнув, видавши звук, схожий на протяжне гарчання леопарда.

- Вимкніть освітлювач приладової дошки, - сказав Скотт, сподіваючись на те, що сп'янілий чоловік згадає нарешті про кермі і візьметься за нього своїми неслухняними руками.

Чоловік кинув на нього здивований погляд.

- Геніальний хлопчик. Аналітичний розум. Боже, я закохався в цього геніального хлопчика. - І в машині, де тхне цвіллю і затхлістю, пролунало Деренчливий «хі-хі». - Mon Dieu! [3]

Скотт напружився всім тілом, побачивши, що сусід його нахилився до щитка з приладами і перестав стежити за дорогою. А чоловік з силою загнав свою електричну запальничку в розетку для підзарядки і випростався, зачепивши Скотта плечем.

- Так ти живеш в найближчому місті, mon cher? [4] Це ... приголомшлива новина. - Водій ще раз відригнув, знову видавши звук, схожий на гарчання леопарда. - Ось, пообідав зі старовиною Вінсенн. Ех, старина Вінсен. - І знову з його глотки вирвався якийсь дивний звук, який міг означати початок як нападу веселощів, так і нападу задухи. - Старина Вінсен, - сумно повторив здоровань.

Зарядившись, запальничка клацнула, і чоловік вирвав її з розетки. Скотт краєм ока глянув на сусіда, поки той розпалював погаслий сигару.

Широкі поля фетровому капелюхи прикривали пишну шевелюру. Розжарити до білого спіраль запальнички освітила обличчя водія, і Скотт побачив густі брови, що нависали над блискучими в темряві очима, ніс з широко роздуваються ніздрі і товсті губи. Це було обличчя пустотливого хлопчиська, таращащегося на світ здивованими оченятами.

Клуби диму від сигари огорнули голову сусіда.

- Дуже тямущий хлопчина, чорт забирай! - Він тицьнув запальничкою повз призначеного для неї поглиблення, і та з глухим стуком впала на підлогу. - Руки-крюки, - пробурчав чоловік і нагнувся, щоб підняти її. Машину почало дико кидати з боку в бік.

- Я підніму, - кинув Скотт. - Обережно!

Чоловік вирівняв машину і м'якою долонею поплескав Скотта по голові. Потім ледь чутно вимовив:

- Надзвичайно доброчесний хлопчина. Я завжди говорив ... - Він хрокнув, опустив скло і харкнув на дорогу. Забувши, що саме він завжди говорив, чоловік запитав крізь гикавку: - Ти живеш десь неподалік?

- У найближчому місті, - відповів Скотт.

- Вінсен - ось був друг, кажу тобі. - Голос водія став сумним. - Друг. У самому істинному розумінні цього істинно славного слова. Друг, помічник, компаньйон, товариш.

Скотт кинув погляд назад, на промайнула за вікном автостанцію. Судячи з вигляду, вона була закрита. Він подумав, що краще йому доїхати до Фріпорта і зв'язатися по телефону з ким-небудь.

- Він наголошував на те, - продовжував чоловік, - що потрібно колись надіти на себе волосяницю сімейного життя. - Він повернув голову до Скотту. - Ти розумієш мене, малюк? Боже, благослови його наївність! Ти розумієш?

Скотт проковтнув.

- Так розумію.

Чоловік випустив з рота цілий клубок диму. Скотт закашлявся.

- І що? Був мужиком, а став, розумієш, якимось деграданти, лакеєм, рабом, справжнім роботом. Ну і, коротше, побачив я загублену душу, якогось сморчка. - Чоловік тупо втупився на Скотта. - Розумієш, що я хочу сказати, малюк? Розумієш?

Скотт подивився у вікно. «Я втомився, - подумав він. - Я хочу лягти спати і забути, хто я і що зі мною відбувається. Я просто хочу лягти спати ».

- Ти живеш десь тут? - Запитав чоловік.

- У найближчому місті.

- Точно так.

На мить чоловік замовк, потім його знову прорвало:

- Жінки! Ось через кого життя чоловіка починає віддавати душком Так вразить їх всіх сифіліс! - Він знову відригнув і глянув на Скотта. Машина тим часом вже мчала прямо на дерево. - І друже Вінсен назавжди втрачений для чоловічого племені. Прочитаний хиткими пісками ...

- Ми вріжемося в дерево.

Чоловік повернув голову.

- Зрозумів. Лягаємо на курс, кеп. Все знову в порядку. Йдемо туди, де один - це ...

Він знову втупився на Скотта, схиливши голову набік, як покупець, прискіпливо оглядає товар.

- Тобі ... - стиснувши губи, сказав він, намагаючись вгадати вік попутника. - Тобі дванадцять. Перший учень?

У Скотта дерло в горлі від диму сигари.

- Перший, - відповів він. - Обережно!

Чоловік вирівняв машину і, переставши сміятися, ще раз відригнув.

- Незіпсований вік. Час ще не загублених надій. Ось так, друже. - Його потужна рука впала Скотту на ногу і стиснула її. - Дванадцять, дванадцять років. Знову стати дванадцятирічним - ось було б здорово.

Скотт насилу намагався витягти ногу з лещат. Чоловік ще раз здавив її і потім знову взявся рукою за кермо.

- Ех ... Та-а-а ... Ще раз вперше переспати ... - Губи його скривилися в презирливою гримасі. - Ну, це як вперше станцювати рок або вперше на чому-небудь проїхатися.

- Я можу вийти в ... - почав було Скотт, побачивши попереду відкриту бензоколонку.

- Але ці жінки, вони такі чварні, - переконано вимовив чоловік. - Настільки чварні, що доймут самого спокійного. - І він знову втупився на Скотта опухлими жиром очицями. - Ти-то будеш одружитися, друже?

Тільки зараз Скотт раптом звернув увагу на зім'ятий темний костюм сусіда.

«Якби я за ці дні не розучився сміятися, - подумав Скотт, - я б зараз зареготав».

- Ні, - відповів він. - Послухайте, можна мені вийті_

- Мудре, благородне рішення, - відгукнувся здоровань. - Чую гідного, пристойну людину Ці жінки ... - Він втупився широко розкритими очима в лобове скло. - Щоб їх усіх вразив рак! Вони руйнують нишком, б'ють без промаху, вони ... Про пророк, скажи всю правду! Жахливі створення. - Чоловік глянув на Скотта, сміючись, ригая і гикаючи одночасно. - Гей, хлопче!

- Містер, я вийду тут.

- Я повезу тебе в Фріпорт, мій хлопчик, - заявив чоловік. - Нас чекає Фрипорт! Країна веселощів і несподіваних утіх! Аркадія місцевих хлюст і пройдисвітів! - Чоловік подивився на Скотта в упор. - Тобі дівчата подобаються, друже?

Питання застав Скотта зненацька. Весь цей час він не надавав серйозного значення п'яному монологу сусіда. Але це питання справив на нього таке сильне враження, що, коли він глянув на чоловіка, той раптом показався йому ще більшими.

- Але я живу не у Фріпорте, - сказав Скотт. - Я ...

- Він р-боязкий! - Хрипке хихикання здорованя раптом перейшло в гарчання. - Про боязка юність, любов моя. - Його рука знову лягла Скотту на ногу. Скотт підняв погляд на чоловіка, і обличчя його витягнулося. У ніс бив густий запах віскі і дим сигари. Кінчик сигари то спалахував, то згасав ... розгорявся і згасав ...

- Я виходжу тут, - рішуче сказав Скотт.

- Гаразд тобі, хлопче, - заперечив здоровань, стежачи одночасно за дорогою і за Скоттом. - Ніч ще юна. Правда, час дитяче: ледь перевалило за дев'ять. І потім, - продовжував він солодким голосом, - у мене в холодильнику чекає тебе аж цілий кілограм морозива. Чи не порція якась, а ...

- Будь ласка, випустіть мене тут!

Через штанину Скотт відчував гарячу руку чоловіка. Він спробував відсунути від нього ногу, але нічого з цього не вийшло. Серце від переляку забилося часто-часто.

- Ну, заспокойся, друже, - сказав чоловік. - Морозиво, торт під веселу матюків - чого ще можуть очікувати від вечора два мандрівника, як ми з тобою? А?

Рука чоловіка стиснула ногу Скотта так, що тому стало не по собі.

- Ой! - Скрикнув Скотт, кривлячись від болю, і вже більш низьким голосом додав: - приберіть руку!

Чоловік змінився на обличчі, почувши в голосі Скотта роздратування дорослої людини і рішучість дати відсіч.

- Зупиніть, будь ласка, машину, - сказав Скотт гнівно. - Обережно!

Водій різко відвернув машину від узбіччя.

- Не хвилюйся, малюк, - сказав він, видавши голосом своє збудження.

- Я хочу вийти! - У Скотта вже тряслися руки.

- Мій милий хлопчик, - заговорив чоловік несподівано жалісливим голосом, - якщо б тобі були знайомі, як мені, сумне самотність і ...

- Зупини машину, хай йому грець!

Вираз обличчя сусіда стало суворим, і він гаркнув:

- Як ти розмовляєш зі старшим, грубіян!

Раптом він відсмикнув праву руку і відважив Скотту такий ляпас, що того відкинуло до дверцят.

Скотт швидко випростався, охоплений панічним страхом при думці, що сил у нього не більше, ніж у хлопчиська.

- Друже, прости мене, - тут же пробурмотів чоловік, гикаючи. - Я боляче тебе вдарив?

- Я живу за наступним поворотом, - напруженим голосом промовив Скотт. - Зупиніть тут, будь ласка.

Чоловік вирвав з рота сигару і кинув її на підлогу.

- Я образив тебе, - плаксиво сказав він. - Я образив тебе непристойними словами. Будь ласка, пробач мене. Подивися на те, що за цими словами, під цією маскою веселості. За ними - чорна печаль, повне самотність. Ти це розумієш, друже? Ти ще молодий, і гризуть тобі мовляв ...

- Містер, я хочу вийти, - сказав Скотт голосом дитини, напівсердито, полуіспуганним.

І найжахливішим було те, що Скотт вже сам не міг зрозуміти, чи грав він або це було щире почуття. Чоловік звернув до узбіччя шосе.

- Що ж, тоді покинь мене. - Він важко зітхнув. - Ти нічим не відрізняєшся від всіх інших, ти такий же, як всі.

Тремтячими руками Скотт відкрив дверцята машини.

- На добраніч, мій милий принц, - з гіркотою вимовив здоровань, намагаючись знайти в темряві машини руку Скотта. - На добраніч тобі, і нехай твій нічний спокій наповниться найдобрішими сновидіннями ... - хрипко гикавка перервала його прощальну промову. - А я поїду далі - голодний, холодний ... спустошений. Ти не поцілуєш мене один раз? На прощання, на ...

Але Скотт вже вискочив з машини і побіг прямо до автостанції, яку вони щойно проїхали. Чоловік, повернувши свою велику голову, дивився назад, на який тікав від нього в усі лопатки хлопчика.

глава 5 |  глава 7
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати