Головна

Вступ

  1.  A.3.1. Вступ
  2.  A.5.1. Вступ
  3.  I. ВСТУП
  4.  I. Вступ
  5.  I. Вступ
  6.  I. Вступ
  7.  I. ВСТУП

Вибір сюжету, як і вибір коханця, - справа глибоко особиста.

Рішення, момент, коли ви говорите «так», завжди обумовлений чимось глибшим; можливо, це слід назвати впізнавання. Я впізнаю тебе; розумію, що ми вже зустрічалися - уві сні або в минулому житті, а можливо, випадково зустрілися поглядами в кафе кілька років тому.

Ці випадкові погляди, ці передвістя встановлюють між нами несвідому зв'язок, зв'язок, яка буде тихо чекати під спудом, щоб в один прекрасний день піднятися на поверхню і явити світові своє обличчя. Коли мене попросили вибрати міф, про який я буду писати, я зрозуміла, що вибір давно вже зроблений. Перш ніж я поклала слухавку, у мене в голові крутилася готова історія про Атласі, що тримає світ на своїх плечах. Можливо, якби мені не подзвонили, я б так ніколи і не написала цю історію, але коли пролунав дзвінок, вона вже сиділа на краєчку мого письмового столу і чекала, що її напишуть.

Що її розкажуть знову. Лейтмотивом «Тягаря» стала фраза «Я хочу розповісти історію знову». У мене завжди повно переказів. Я люблю брати старі добрі історії, які, як нам здається, ми знаємо напам'ять, і переписувати їх по-новому. Під час переказу приходять нові нюанси і новий погляд на речі, а перестановка головних елементів головоломки вимагає введення в вихідний текст свіжого матеріалу.

В результаті «Тягар» переступило рамки простої історії про покарання Атласу і його недовгою свободу, коли Геракл зняв світ у нього з плечей. Я хотіла розповісти про самотність, загубленості, відповідальності, тяжкому тягаря і, зрозуміло, про свободу, тому що такого фіналу, як у мене, я не зустрічала ніде більше. Так, я взяла його з власного життя. А хіба буває по-іншому? У «Тягаря» моя особиста історія вплелася в тканину того міфу, який ми знаємо, і того, який я розповіла по-своєму. Цю особисту історію я написала від першої особи, як і майже всі свої інші роботи, що природним чином наводить на думки про автобіографію.

Але справа тут не в автобіографічності, а в дійсності. Автор повинен вплавити себе в текст, стати тим припоєм, який зможе поєднати різнорідні і часом непорівнянні елементи. Той, хто пише книгу, завжди виставляє себе напоказ - і до того ж в самому раниму і вразливому вигляді, що зовсім не означає, що в результаті у нас неодмінно вийде сповідь або мемуари. Просто це буде справжнім.

Зараз люди в масі своїй дивовижно жадібні до всього «справжнього», будь то реаліті-шоу по телевізору або важковагове брехня, що сходить за низькопробну документалістику, або, в кращому випадку, засновані на реальних фактах програми, біографії та репортажі з місця подій, нині займають то місце, яке раніше по праву належало уяві.

Про що це говорить? Про жах перед внутрішнім світом, перед піднесеним, поетичним, нематеріальним, споглядальним. І тому письменник начебто мене, який вірить в силу розказаної історії як міфу, а не як звіту про трапилися десь події, який знає, що мова - це не тільки спосіб передачі інформації, змушений боротися з течією, подібно Зігфріду, який намагається протистояти хвилям Рейна.

Міфологічна серія - чудова нагода розповідати історії, переказувати їх заради них самих і знаходити в них вічні істини про природу людської. Все, що нам залишається, - це продовжувати розповідати історії в надії, що хтось їх почує. У надії, що в безперервному кошмарі лізуть в усі щілини гарячих новин і світських пліток хтось зможе почути і інші голоси, які намагаються говорити про життя душі і подорожах духу.

Так, я хочу розповісти історію заново.

 анотація |  Я хочу розповісти історію знову

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати