Головна

Лаухмі переможниця

  1.  Спритність - переможниця

На схід від гори Зента-Лхамо, в світлому саду живе благая Лаухмі, богиня Щастя. У вічній роботі вона прикрашає свої сім покривал заспокоєння - це знають всі люди. Всі вони шанують богиню Лаухмі.

Бояться всі люди сестру її Сиву Тандава, богиню Руйнування. Вона зла і страшна і згубна.

Але ось йде через гори Сива Тандава. Зла завітала прямо до оселі Лаухмі. Тихо підійшла зла богиня і, утихомиривши голос свій, покликала Лаухмі.

Відклала благая Лаухмі свої дорогоцінні покривала і пішла на поклик. А за нею йдуть світлі дівчата з повними грудьми і круглими стегнами.

Йде Лаухмі, відкривши тіло своє. Очі у неї дуже великі. Волосся дуже темні. Зап'ястя на Лаухмі золоті. Намисто - з перлів. Нігті бурштинового кольору. Навколо грудей і плечей, а також на череві і вниз до ступень розлиті аромати з особливих трав.

Лаухмі і її дівчата були так чисто вмиті, як після грози статуї храму Абенти.

Все добре жахнулося побачивши злий Сиві Тандава. Так жахлива була вона навіть в смиренному вигляді своєму. З песьей пасти стирчали ікла. Тіло було так гарно і так безсоромно обросло волоссям, що непристойно було дивитися.

Навіть зап'ястя з гарячих рубінів не могли прикрасити Сиву Тандава; ох, навіть думають, що вона була і чоловіком.

Зла сказала:

- Слава тобі, Лаухмі, добра, рідна моя! Багато ти накоїла щастя і благоденства. Навіть занадто багато старанно ти напрацювала. Ти налаштувала міста і вежі. Ти прикрасила золотом храми. Ти розцвітили землю садами. Ти - любляча красу!

Ти зробила багатих і дають. Ти зробила бідних, але одержують і тому радіють. Ти влаштувала мирну торгівлю. Ти влаштувала між людьми все добрі зв'язки. Ти придумала радісні людям відмінності. Ти наповнила душі людей приємним відчуттям і гордістю. Ти - щедра.

Дівчата твої м'які і солодкі. Юнаки - міцні і стрімкі. Радісно люди творять собі подібних. Забувають люди про руйнування. Слава тобі!

Спокійно дивишся ти на людські ходи, і мало що залишилося робити тобі. Боюся, без праці і турботи ситий тіло твоє, і на ньому помруть дорогоцінні перлів. Покриється жиром лице твоє, а прекрасні очі твої стануть коров'ячими.

Забудуть тоді люди принести приємні тобі жертви. І не знайдеш більше для себе відмінних робітниць. І змішаються всі священні візерунки твої.

Ось я про тебе перейнялася, Лаухмі, рідня моя! Я придумала тобі справу. Адже ми з тобою близькі, і обтяжливо мені довгий зруйнованих часом. А ну-ка, давай зруйнуємо всі людське будова. Давай розіб'ємо всі людські радості. Виженемо всі накопичені людьми пристрою.

Розірви твої сім покривал заспокоєння, і співатиму я і відразу створю всіх своїх чинів. І ти загордиться потім, повна турботи і справи, і знову спрядешь ще кращі свої покривала.

Знову з вдячністю приймуть люди все дари твої. Ти придумаєш для людей стільки нових турбот і маленьких намірів, що навіть найдурніший відчує себе розумним і значним. Вже бачу радісні сльози людей, тобі принесені ...

Подумай, Лаухмі, рідня моя! Думки мої дуже корисні тобі, і мені, сестра твоя, вони радісні!

Дуже хитра Сива Тандава! Тільки подумайте, що за вигадки прийшли в її голову.

Але Лаухмі рукою відкинула злісну вигадку Сиві Тандава. Тоді знову приступила зла богиня, вже потрясаючи руками і іклами брязкаючи.

Всі пропозиції Сиві Тандава відкинула Лаухмі і сказала:

- Чи не розірву для твоєї радості і для горя людей мої покривала. Тонкої пряжі заспокою людський рід. Зберу від всіх знатних вогнищ відмінних робітниць. Вишию на покривалах нові знаки, найкрасивіші, найбагатші, найзаклятіші. І в цих знаках, в образах кращих тварин і птахів, пошлю до вогнищ людей добрі мої закляття.

Так вирішила Лаухмі. З світлого саду пішла Сива Тандава ні з чим. Радійте, люди!

Безумствуя, чекає тепер Сива Тандава довгого руйнування часом. У безмірному гніві іноді вражає вона землю, і тоді гинуть натовпу народів. Але встигає завжди Лаухмі накинути свої покривала спокою, і на тілах загиблих знову збираються люди. Сходяться в маленьких, урочисті ходи.

Добра Лаухмі прикрашає свої покривала новими священними знаками.

 Девассарі Абунту |  замки печалі


 Серце Азії 1 сторінка |  Серце Азії 2 сторінка |  Серце Азії 3 сторінка |  Серце Азії 4 сторінка |  Шамбала |  Пророцтва про Шамбалу і Майтрейю |  Дитяча казка |  Грімр-вікінг |  Марфа Посадніца |  старовинний рада |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати