Головна

Перекажи текст.

  1. I. Прочитайте и переведите текст.
  2. Европейский контекст.
  3. Переведите текст. Придумайте заголовок к тексту.
  4. Предварительно отформатированный текст.
  5. Сократ о человеке, мудрости и смерти. Анализ произведений Платона «Апология Сократа», «Критон». Через умк скачиваем и перечитываем текст..
  6. Соотношение Философии и науки, искусства, религии. Философия и социокультурный контекст.

ОЛЕСЬ І ГУСИ

Влітку Олесь поїхав в гості до бабусі. Бабуся жила у селі. Якось Олесь вийшов і побачив гусей з гусенятами. Вони весело гелготали: «Га-га-га». Олесь взяв лозинку і почав ганяти гусей. Гуси повитягали шиї і кинулися на Олеся. Гуси вже не гелготали, а шипіли: «Ш-ш-ш». Олесь злякався, кинув лозину, хотів втекти, але не встиг. Гуси на нього налетіли. Вони боляче щипали Олеся. Так йому дісталося за пустощі.

ЛЕЛЕКИ

Лелеки злетіли, швидко піднялися до пташиного кола і відлетіли за село. Минуло кілька днів, а лелеки не з'являлися. Самотнє лелеченя сиділо в гнізді. Воно було голодне і засмучене. Та ось на гніздо впала стомлена лелека. Цілий день вона носила лелеченяті в гніздо їжу і ночувати з ним залишилася. На світанку з жалібним клекотом вона знялася з гнізда і полетіла на південь. Лелеченя залишилось одне. Чекало на маму. Але вона більше не з'явилась.

І тоді я поліз на дуба, дістав з гнізда лелеченя. Воно було калікою, тому і не могло літати. Я відніс його до школи. Зараз воно живе у живому куточку. Його годують і доглядають.

КІСТОЧКА

Купила мама слив і хотіла їх дати дітям після обіду. Вони лежали на блюді. Ваня ніколи не їв слив і все нюхав їх. І дуже вони йому сподобались, дуже хотілося їх з'їсти. Він усе ходив біля слив.

Коли нікого не було в кімнаті, він ухопив одну сливу і з'їв. Мама полічила сливи і бачить - однієї нема. Вона сказала батькові.

За обідом батько спитав:

- А що, діти, не з'їв хто-небудь одну сливу?

Усі сказали: «Ні». Ваня опустив додолу очі і теж сказав: «Ні, я не їв»

Тоді батько сказав:

- Що з'їв хтось із вас - це погано, але не в цьому біда. Біда в тому, що в сливах є кісточки, і коли хто не вміє їх їсти і ковтне кісточку, то вмре. Я цього боюсь.

Ваня зблід і сказав:

- Ні, я кісточку викинув у вікно.

І всі засміялись, а Ваня заплакав.

Л. Толстой

Звуки р,р'

Правильно вимовляй звук «р» в складах:

ра - ра - ра ар - ар - ар - ар

ри - ри - ри ир - ир - ир - ир

ре - ре - ре ер - ер - ер - ер

ро - ро - ро ор - ор - ор - ор

ру - ру - ру ур - ур - ур - ур

ара - ара - ара

ири - ири - ири

ере - ере - ере

оро - оро - оро

уру - уру - уру

Чітко вимовляй звук «р» у словах:

Рак, радіо, райдуга, ракета, рама, ранець, Рая, рана, раз, ранок, радість, рано, ребус, режим, реп'ях, ребро, рефлекс, редактор, ревінь, редька, рейка, резеда, ремінь.

Потренуйся у правильній вимові слів із звуком «р» на початку слова.

Риба, рибалка, рижики, рисак, рись, рис, рима, ринг, риска, ринка, рисунок, Рига, ринва, робітник, розетка, ромашка, ромб, рот, рожа, роса, рота, розум, робот, родина, Роман, рута-м'ята, рукомийник, рубанок, рука, рукавиця, рушник, рух, рукав, ручка, рудий, рулон, рудник, русявий.

 



Вивчи чистомовки напам'ять | Вивчи напам'ять скоромовку. Навчися промовляти її у швидкому темпі.

Порушення вимови шиплячих звуків | Виправлення вимови шиплячих звуків ш, ж, ч та звукосполучення шч | Звуки ш, ж, ч | Вивчи скоромовки напам'ять. Правильно вимовляй звук «Ш». | Вивчи вірш напам'ять. Виразно декламуй, чітко вимовляючи звук «Ш». | Чітко вимовляй слова. Визнач місце звука «Ж» у слові. | Вивчи вірш напам'ять. Чітко вимовляй звук «Ж». | Поясни прислів'я і вивчи напам'ять. Правильно вимовляй звук «Ч». | Чітко вимовляй звук «л» в середині слова. | Вивчи вірш напам'ятъ. Виразно і чітко декламуй. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати