На головну

турбо індикатори

1.  біоіндикаторів
  2.  Глава 10. Індикатори оцінки результативності діяльності фірми
  3.  Глава 10. Індикатори оцінки результативності діяльності фірми
  4.  Глава 10. Індикатори оцінки результативності діяльності фірми
  5.  Глава 10. Індикатори оцінки результативності діяльності фірми
  6.  Глава 9. Індикатори оцінки економічного потенціалу фірми
  7.  Глава 9. Індикатори оцінки економічного потенціалу фірми

При читанні цієї книги ви, напевно, помітили, що моїм завданням було, головним чином, поліпшення методик, використовуваних більшістю трейдерів. Так вже я влаштований, що не можу задовольнятися тим, що роблять інші. Я завжди намагаюся пояснити і логічно обґрунтувати свої дії. У більшості випадків мої дослідження підтвердили, що широко використовуються методи побудови і інтерпретації індикаторів хоча і мають певний сенс, але потребують подальшого розвитку і доопрацювання, щоб відповідати моїм вимогам ефективності. Я відчуваю задоволення від свідомості того, що ніхто не зможе скористатися моїми методами, якщо тільки я не присвячу їх в тонкощі своїх індикаторів.

Підвищення-зниження (Advance-Decline)

Більшість трейдерів знайоме з моделями підвищення-зниження. У загальноприйнятих методиках зазвичай під денним графіком певного ринкового індексу будується графік кумулятивного індексу підвищення-зниження на підставі даних про всіх акціях, підвищилися і знизився в ціні. Протягом двадцяти років я щодня розраховував 5-денний середнє індексу підвищення-зниження шляхом підсумовування значень індексу за п'ять днів і ділення одержаної суми на 5. Аналогічним способом я розраховував також і 13-денний середнє значення. Визначення меж перекупленності / перепроданості для цих середніх дозволило мені в поєднанні з рядом інших свідчень (див. Нижче) виявляти ідеальні умови для купівлі та продажу. Зазвичай сприятлива можливість для укладення угоди виникає, якщо в один і той же день п'ятиденне середнє значення піднімається вище +450 (опускається нижче -450), а 13-денний середнє піднімається вище +250 (опускається нижче -250).

Подібним же чином я розраховую 5- і 13-денний середні для акцій тридцяти компаній, що складають промисловий індекс Доу-Джонса (США). Зазвичай значення +/- 14,0 і +/- 5,0 в один і той же день для 5- і 13-денного середніх, відповідно, збігаються з переломними моментами в розвитку тенденції.

Далі я ділю число всіх акцій, підвищилися в ціні, на число всіх акцій, знизився в ціні, для кожного дня. Потім я складаю ці величини і розраховую середні значення для 5- і 13-денного періодів. В один і той же день 5-денний середнє значення повинно бути вище 1,95, а 13-денний - вище 1,70. В протилежному випадку 5-денний середнє повинно бути нижче 0,65, а 13-денний - нижче 0,95. У свою чергу ці рівні включаються в головну модель для визначення ідеальних умов для купівлі та продажу.

Моя матриця перекупленності / перепроданості містить ще одне порівняння: відношення числа акцій, підвищилися в ціні, до загальної кількості акцій, за якими здійснювалися операції. У цьому випадку також розраховуються 5- і 13-денний середні значення. Якщо 5-денний значення нижче 30, а 13-денний - нижче 35, то ринок перепроданий. І, навпаки, якщо 5-денний значення вище 50, а 13-денний - вище 45, ринок перекуплений. У поєднанні з іншими елементами даної моделі, що вказують ступінь перекупленнос-ти / перепроданості ринку, ця методика дозволяє ще більш точно визначити області високого і низького ризику при здійсненні покупок або продажів.

Досить широко відомий індекс тренда (trend index - TRIN), розроблений Річардом АРМС (Richard Arms), який входить до складу більшості існуючих аналітичних пакетів. Цей індекс виходить розподілом відносини числа підвищилися в ціні акцій до числа знизився в ціні акцій на відношення обсягу торгівлі підвищилися в ціні акціями до обсягу торгівлі знизився в ціні акціями. Я рекомендую усереднювати значення індексу TRIN по 5- і 13-денного періодів. Якщо в один і той же день 5-денний середнє вище 1,35 і 13-денний середнє вище 1,20 або 5-денний середнє нижче 0,75 і 13-денний середнє нижче 0,85, а інші індикатори використовуваної моделі підтверджують цей сигнал, то можна припускати, що вихід на ринок буде пов'язаний з малим ступенем ризику.

Останньою складовою цієї ринкової моделі є ставлення поточної ціни закриття промислового індексу Доу-Джонса до ціни закрита промислового індексу Доу-Джонса, зафіксованої 55 торгових днів тому. Зазвичай переломні моменти в розвитку тенденції виникають тоді, коли це відношення нижче 0,89 або вище 1,13. Використовуючи даний індикатор в поєднанні з усіма описаними вище, ми отримуємо єдину систему, кожен елемент якої окремо довів свою ефективність і надійність.

Я винайшов цю матрицю перекупленності / перепроданості двадцять років тому. Щодня мені доводилося вручну проводити всі необхідні розрахунки. Сьогодні комп'ютери дозволяють істотно спростити цю роботу. Нижче я привожу список статистичних даних, які я збираю щодня.

Дата

Загальна кількість акцій, які брали участь в операціях (Сума)

Число акцій, підвищилися в ціні (Підвищення)

Число акцій, знизився в ціні (Зниження)

5- і 13-денний середні індексу підвищення-зниження

підвищення

сума

5- і 13-денний середні

підвищення

зниження

5- і 13-денний середні

5- і 13-денний середні індексу підвищення-зниження для DJIA

5- і 13-денний середні для TRIN

DJIA: максимальна ціна, мінімальна ціна, ціна закриття

Темп (momentum), ціна закриття сьогодні, ціна закриття 89 днів назад

S & P: максимальна ціна, мінімальна ціна, ціна закриття

Темп (momentum), ціна закриття сьогодні, ціна закриття 89 днів назад

Реєстрація нових акцій на біржі |  ГЛАВА XII

індикатор Демарк |  ГЛАВА IV |  ГЛАВА V |  Максимальна ціна-мінімальна ціна |  ГЛАВА VI |  ГЛАВА VII |  ГЛАВА VIII |  ГЛАВА IX |  ГЛАВА X |  Нові випуски - початкові публічні розміщення акцій |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати