На головну

ГЛАВА IX

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

ПРОГНОЗУВАННЯ денного діапазону ЦІН (DAILY RANGE PROJECTIONS)

На початку вісімдесятих років я регулярно виступав на телебаченні в програмі фінансових новин перед відкриттям торгового дня і оголошував прогнози цінових діапазонів для різних ринків. Формула, що приводиться нижче, являє собою поліпшений варіант тієї, яку я використовував для розрахунку прогнозованих величин в той час. Це - плід багатогодинних досліджень, її інтерпретація надзвичайно важлива для визначення короткострокового руху цін.

Мої дослідження показали, що завтрашній ціновий діапазон визначається стосунками ціни закриття поточного дня та ціни відкриття поточного дня. Між цими ціновими точками можливі три відносини:

1. Сьогоднішня ціна закриття менше сьогоднішньої ціни відкриття;

2. Сьогоднішня ціна закриття більше сьогоднішньої ціни відкриття;

3. Сьогоднішня ціна закриття дорівнює сьогоднішній ціні відкриття.

Якщо діє ставлення 1, то я використовую наступну формулу для прогнозування завтрашнього цінового діапазону:

(Сьогоднішній максимум + сьогоднішній мінімум + сьогоднішня ціна закриття + сьогоднішній мінімум) / 2 = X

Прогнозований на завтра максимум = Х - сьогоднішній мінімум

Прогнозований на завтра мінімум = Х - сьогоднішній максимум

Якщо діє ставлення 2, я кілька видозмінюю формулу:

(Сьогоднішній максимум + сьогоднішній мінімум + + сьогоднішня ціна закриття + сьогоднішній максимум) / 2 = X

Прогнозований на завтра мінімум = X - сьогоднішній максимум

Якщо діє ставлення 3, то я вношу такі зміни в формулу:

(Сьогоднішній максимум + сьогоднішній мінімум + + сьогоднішня ціна закриття + сьогоднішня ціна закриття) / 2 = X

Прогнозований на завтра мінімум = Х - сьогоднішній максимум

Отримані величини - вихідний пункт для аналізу цінової динаміки наступного дня. Я рекомендую користуватися отриманими величинами наступним чином: якщо ціна відкриття виявляється в межах прогнозованого цінового діапазону, то денному трейдеру слід очікувати, що рівень опору буде на позначці прогнозованого максимуму, а рівень підтримки - на позначці прогнозованого мінімуму. Але, що ще більш важливо, якщо ціна відкриття перебувають за межами прогнозованого цінового діапазону (понад прогнозований максимуму або нижче прогнозованого мінімуму), то це означає, що відбулося суттєве порушення рівноваги між попитом і пропозицією і короткострокова тенденція продовжиться в напрямку прориву. В цьому випадку у трейдера, який грає на короткострокових змінах цін, є дві можливості:

1. Ігнорувати прогнозовані параметри цінового діапазону для даного дня;

2. Скорегувати параметри діапазону, перемістивши прогнозоване значення цінового мінімуму трохи нижче прогнозованого цінового максимуму (якщо стався прорив вгору) або помістивши значення прогнозованого максимуму трохи вище прогнозованого мінімуму (якщо стався прорив вниз).

Практичне застосування цієї формули до сих пір давало досить високі результати, оскільки вона дозволяла встановлювати реалістичні параметри для динаміки цін подальшого дня. Проте я не можу гарантувати, що дана формула і далі буде працювати так само ефективно.

У таблиці 9.1 показані приклади прогнозування денного діапазону цін березневого контракту 1994 року в сою.

Таблиця 9.1 Соя, березень 1994 року

Фактичні  прогнозовані
   відкриття  максимум  мінімум  закриття  максимум  мінімум
 1/26/94        700.25    
 1/27  704.0  704.5  693.5  696.5    
 1/28  694.5  696.0  683.0  683.75  700.5  689.5
 1/31  683.75  687.25  681.5  686.75  685.75  677.0
 2/1  686.5  690.75  686.0  687.0  690.0  684.25
 2/2  * 684.5  684.75  675.0  683.5  691.25  686.5

* При ціні відкриття нижче прогнозованого мінімуму - перемістіть прогнозований максимум на рівень спочатку прогнозувався мінімуму.

ГЛАВА VIII |  ГЛАВА X

ГЛАВА II |  ГЛАВА III |  Поняття помірного і надмірного стану перекупленності / перепроданості |  Загальна ситуація на ринку |  індикатор Демарк |  ГЛАВА IV |  ГЛАВА V |  Максимальна ціна-мінімальна ціна |  ГЛАВА VI |  ГЛАВА VII |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати