На головну

ГЛАВА VII

1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

СЕКВЕНТА ™ (SEQUENTIAL ™)

Коли я робив свої перші кроки в інвестиційному бізнесі, було прийнято передбачати положення цінових піків і западин на основі теорії циклів. Тривалість циклів визначалася або через відстань між двома сусідніми ціновими мінімумами, або через відстань між мінімумом і подальшим максимумом ціни (див. Рис. 7.1 і 7.2).

Мал. 7.1 Приблизний період часу від одного цінового мінімуму (западини) до іншого складає приблизно 39 тижнів. Кожен мінімум в цьому циклі позначений буквою X.

Мал. 7.2 Кожен ціновий мінімум знаходиться приблизно на відстані 10 тижнів від подальшої максимальної ціни закриття. Періоди позначені буквами Х і Y.

Такий спосіб прогнозування розвитку ринку досить суб'єктивний і, в силу мінливості циклічних періодів, не може бути проаналізований або перевірений статистично. На практиці виявляється, що інтерпретація циклів досить туманна; часто там, де пророкують появу вершини або підстави ринку, спостерігається прямо протилежна картина. Така непередбачуваність викликала у мене деяку заклопотаність. Тому я провів кілька експериментів, намагаючись застосувати для визначення циклів тимчасову послідовність Фібоначчі, проте отримані результати, хоч і були трохи краще, в принципі не містили нічого незвичайного.

Я завжди ставився скептично до спроб визначати цінові піки і западини за допомогою теорії циклів. Я не можу зрозуміти, чому поведінка цін повинно повторюватися через деякі, довільно вибрані проміжки часу. Крім того, мої дослідження показують, що динаміка цін на деяких тимчасових інтервалах взагалі не має ніякого значення.

У зв'язку з цим я провів великі дослідження, намагаючись створити просту механічну методику, яка дозволила б виявляти цінові піки і западини в процесі їх формування. Я провів безліч експериментів з метою знайти типове співвідношення цін на графіках, що складається перед і безпосередньо під час перелому в розвитку ринку. Нижче я покажу в основних рисах хід моїх міркувань, проілюструвавши сказане на простих прикладах.

Як тільки попит перевищує пропозицію, ціни починають рости. Не має ніякого значення, чим викликаний цей ріст: закриттям коротких позицій, рекомендаціями фахівців, сприятливою новиною або будь-яким іншим обставиною.

Образно висловлюючись, всі потенційні покупці в певний момент часу куплять все, що можуть. Якщо тільки не з'явиться якийсь каталізатор, здатний активізувати новий загін покупців, ринок, найімовірніше, буде знижуватися з двох причин: I) припинення покупок і 2) збільшення темпів продажів. Як підтверджує мій досвід, зростання цін змінюється падінням не через того, що розумні і знають продавці правильно визначили момент появи цінового піку, а скоріше просто тому, що покупку зробив "останній покупець". У зворотній ситуації, коли пропозиція перевищує попит, ціни починають падати. Неважливо, чим викликане це падіння: несприятливої ??новиною, рекомендаціями фахівців, зростанням коротких продажів або іншим обставиною. Зрештою, see потенційні продавці в певний момент часу продадуть все, що можуть. Як показали мої дослідження, підстава ринку досягається, коли останній продавець здійснив свій продаж, після чого як би "за замовчуванням" ціни починають рости. Насправді, якщо при досягненні ринком проміжного мінімуму починаються агресивні покупки, то це зазвичай пов'язане з коригувальним підйомом цін, викликаним закриттям коротких позицій. Як тільки цей купівельний бум припиниться, появляетсяопределенний цінової вакуум, і ціна починає знижуватися ще швидше, поки не встановиться нова рівновага між попитом і пропозицією (див. Рис. 7.3).

Мал. 7.3 Зверніть увагу на десятиденне зростання ціни (А-В) і її швидкий спад протягом п'яти днів до нового мінімуму (С)

У цій точці, якщо динаміка ринку була природною і тиск продавців вичерпалося, з'являються всі передумови для подальшого "розвороту" ринку.

Коли ціни ростуть, то вони наближаються до своєї верхній точці; і, навпаки, коли ціни падають, то вони прагнуть до своєї нижній точці. Ці міркування наведені не тому, що я сумніваюся в ваших розумових здібностях, а, скоріше, щоб підкреслити очевидне: в реальній ситуації трейдери часто не вірять в можливість продавати на сильному ринку і купувати на слабкому і в результаті втрачають свій шанс. В кінцевому підсумку велика частина трейдерів слід за тенденцією ринку і переконана, що ця тенденція буде зберігати свою силу. Купівля на падаючому ринку нагадує їм ловлю падаючих кинджалів. Щоб подолати свій страх, деякі трейдери використовують теорію циклів, але я вже вказував, що побудова циклів суб'єктивно і довільно. У зв'язку з цим я розробив методику, що грунтується в певному сенсі на понятті циклічності, але не пов'язану жорсткими тимчасовими рамками.

У той час як трейдери, які відстежують цикли, використовують фіксовані проміжки часу, я покладаюся на динамічний набір змінних, що враховує реальний рух ринку. Іншими словами, я чекаю, коли ринок повідомить мені про перспективи свого розвитку. Дії говорять голосніше слів. А що може бути кращим джерелом відомостей про напрямок руху ринку, ніж сам ринок? Вся відома інформація, включаючи надії і побоювання трейдерів, втілюється в єдиному параметрі - ціні. Якщо раптом стануться несподівані події, що зачіпають основи ринку, і рівновагу між пропозицією і попитом порушиться, рух цін відобразить ці зміни. Оскільки особливості динаміки ринкової ціни постійно змінюються, будь-яка система, націлена на визначення вершин і підстав ринку, повинна вміти пристосовуватися до цих характерним коливань грошового потоку і точно вимірювати їх. Я пропоную увазі читача гнучку і універсальну методику, в якій усунутий цей головний недолік традиційного циклічного аналізу.

Мої дослідження підтверджують, що перед появою вершини або підстави ринок гучно і ясно оголошує про свої наміри трейдеру, який бажає слухати. Зокрема, ринок попереджає трейдера, розташований він до формування цінового максимуму або цінового мінімуму. Іншими словами, вже на початковій, настановної фазі визначається стан ринку і його схильність до зміни напрямку руху. Запропонована методика є чисто механічної, як і всі додаткові фільтри, безпосередньо генерують сигнали до купівлі або продажу. Тому для спрощення процедури я розробив контрольний список (див. Нижче). Дана методика відрізняється від інших тем. що дозволяє купувати на слабкому ринку і продавати на сильному. Система подасть сигнал, як тільки всі необхідні передумови вишикуються у відповідному порядку. Звідси виникла назва пропонованої системи - Секвента ™ (Sequential ™ - послідовна).

Процедура, яка повинна привести до подачі сигналу до купівлі або продажу по Секвенте (Sequential signal), проста і однозначна. Коли я розробляв цю методику, мене насторожувала простота її застосування на практиці. Я був здивований, що ніхто до мене не зміг виявити цей взаємозв'язок між часовими інтервалами і цінами. Щоб розвіяти свої сумніви, я безперервно перевіряв і перевіряв свої результати, боячись пропустити якийсь ключовий елемент. Зверніть увагу, що система створювалася і перевірялася досить давно - в сімдесятих роках, ще до настання ери комп'ютерів. З тих пір вона успішно застосовується на різних ринках, в тому числі на фондовому, на ринках ф'ючерсів і індексів. В результаті додаткових досліджень я кілька удосконалив вихідну Секвенту ™, але ядро ??методики залишилося незмінним. Скільки інших методик, розроблених для передбачення вершин і підстав ринку, змогли витримати подібне випробування часом? Трохи, якщо взагалі такі знайдуться.

Установчий набір (Setup)

Щоб виник сигнал до покупки, ринок повинен бути перш за все схильний до підвищення. Мої дослідження показали, що умови для покупки створюються завдяки особливому поєднанню цін закриття протягом дев'яти послідовних днів. Зокрема, установка на покупку сформована, якщо зареєстровано, що протягом, щонайменше, дев'яти послідовних днів ціни закриття були менше, ніж ціни закриття за чотири дні до кожного дня цієї послідовності. Наприклад, якщо ціна закриття в п'ятницю менше, ніж ціна закриття в понеділок на тому ж тижні (передбачається, що торгівля мала місце також у вівторок, середу і четвер), то цим визначається один день можливого інсталяційного набору з дев'яти днів. Однак якщо ціна закриття в п'ятницю дорівнювала або більше ціни закриття в понеділок, то цей день не можна розцінювати як один з днів девятидневного установчого набору на покупку.

Вимоги, відповідні установки на покупку, показані на рис. 7.4 і 7.5.

Мал. 7-4 Вимоги до істинного установчого набору на покупку.

Мал. 7.5 Перша ціна закриття менше ціни закриття чотири дні тому. Всі послідовні дні установчого набору пронумеровані. Досить часто відразу після формування девятидневного установчого набору ціни починають рухатися або в зворотну сторону, або в горизонтальному напрямку, утворюючи торговий коридор.

Ціна закриття в торговий день, що безпосередньо передує першому дню девятидневного установчого набору на покупку, повинна бути більше або дорівнює ціні закриття чотири торгові дні тому (див. Рис. 7.6).

Рис, 7-6 Ціна закриття в день У більше або дорівнює ціні закриття в день А. Ціна закриття на наступний день менше ціни закриття чотири дні тому, і цього дня присвоюється номер 1 в установчому наборі. Зверніть увагу, що дев'ятий день виявився останнім днем ??спадної тенденції - ринок досяг підстави.

Як це видно з наведених прикладів, досить часто відразу після формування дев'ятиденний установки відбувається короткостроковий підйом цін або навіть перелом спадної тенденції. Якщо тільки ринок не перебуває у вільному падінні або в режимі короткострокової корекції при висхідній тенденції, то ці уривчасті "покашлювання" представляють собою лише невелику відстрочку в розвитку низхідної тенденції, після якої падіння цін продовжиться.

Щоб виник сигнал на продаж, на ринку повинні скластися передумови для зниження цін. Умови для продажу прямо протилежні умов для покупки. Установка на покупку вимагає, щоб протягом дев'яти послідовних днів ціни закриття були менше, ніж ціни закриття за чотири дні до кожного дня цієї послідовності. Установка на продаж вимагає, щоб протягом дев'яти послідовних днів ціни закриття були більше, ніж ціни закриття за чотири дні до кожного дня цієї послідовності. Наприклад, якщо ціна закриття в п'ятницю була більше, ніж ціна закриття в понеділок на тому ж тижні (передбачається, що торгівля мала місце також у вівторок, середу і четвер), то цим визначається один день можливого інсталяційного набору з дев'яти днів. Якщо ціна закриття в п'ятницю була дорівнює або менша за ціну закриття в понеділок, то цей день не можна розцінювати як один з днів девятидневного установчого набору на продаж.

Вимоги, відповідні установки на продаж, показані на рис. 7.7 і 7.8.

Мал. 7.7 На цьому графіку можна порахувати дев'ять послідовних днів, в кожен з яких ціна закриття більше ціни закриття чотири торгові дні тому, - іншими словами, сформований інсталяційний набір на продаж. Зверніть увагу, як після формування інсталяційного набору спостерігається ціновий "кашель" або "заїкання", як я їх називаю. Досить часто, хоча і не завжди, після завершення формування інсталяційного набору ціни зупиняються або розгортаються.

Мал. 7.8 Установчий набір на продаж визначається рядом дев'яти послідовних цін закриття, кожна з яких перевищує ціну закриття чотири торгові дні тому, Зверніть увагу, що при завершенні формування інсталяційного набору дев'ятий день потрапляє на короткостроковий ціновий пік.

Ціна закриття в торговий день, що безпосередньо передує першому дню девятидневного установчого набору на продаж, повинна бути меншою за ціну закриття чотири торгові дні тому (див. Рис. 7.9).

Мал. 7.9 У день. передує першому дню установчого набору на продаж, ціна закриття (А) була нижче ціни закриття чотири дні тому (В).

Подібно установці на покупку, формування дев'ятиденний установки на продаж дозволяє визначати короткострокові цінові піки. Якщо тільки ринок не перебуває в останній фазі росту, яка характеризується різким, майже вертикальним злетом цін, а також якщо основна тенденція не є низхідній, цей відкат буде тимчасовим і підйом, найімовірніше, триватиме.

Як бачите, визначити інсталяційний набір дуже просто. Він формується або як сигнал на покупку дев'ятьма послідовними цінами закриття, кожна з яких менша за ціну закриття за чотири торгові дні до неї, або як сигнал на продаж дев'ятьма послідовними цінами закриття, кожна з яких більша за ціну закриття за чотири торгові дні до неї. Зверніть увагу на важливі деталі:

I) Кожен з трьох днів між поточним торговим днем ??і торговим днем ??з ціною закриття чотири дні тому повинен бути торговим днем;

2) Для установчого набору на покупку ціна закриття в день, що передує першому дню послідовності, повинна бути більшою за ціну закриття чотири дні тому; для настановного набору на продаж ціна закриття в день, що передує першому дню послідовності, повинна бути меншою за ціну закриття чотири дні тому;

3) Якщо ціна закриття будь-якого торгового дня дорівнює ціні закриття торгового дня чотири дні тому, інсталяційний набір переривається і слід почати побудову нового набору;

4) Ряд послідовних цін закриття може містити більше дев'яти членів, але неодмінною умовою для настановного набору є наявність не менше дев'яти послідовних цін закриття.

В динаміці цін існує природний ритм, який визначається серіями настановних наборів з дев'яти послідовних цін закриття, кожна з яких більше або менше за ціну закриття чотири дні тому. Зазвичай в цей період ринок або змінює напрямок, або стабілізується. Насправді ж, як згадувалося раніше, остання точка установчого набору часто є переломною в русі цін. Ці закономірності універсальні, в тому сенсі, що діють на будь-якому ринку і справедливі для будь-якого тимчасового інтервалу.

Кілька років тому я зробив цікаве спостереження, що стосується порівняння останнього (поточного) установчого набору з останнім інсталяційний набором в протилежному напрямку. У процесі формування поточного цінового установчого набору я порівнюю 1) екстремальну ціну піку або западини - в залежності від того, чи рухаються ціни вгору або вниз, - зареєстровану з першого дня останнього настановного набору до його завершення, і 2) таку ж екстремальну ціну, зареєстровану в самому останньому "неактивному" установчому наборі до його завершення. Неактивний інсталяційний набір визначається як набір, який складався не менше, ніж з дев'яти після послідовності цін закриття, кожна з яких була більше (менше) ціни закриття чотири дні тому, але був перерваний, і в якому тенденція суперечить поточним установчого набору (див. рис. 7.10 і 7.11).

Мал. 7.10 Зверніть увагу, як в першій половині травня дев'ять послідовних зростаючих цін закриття (інсталяційний набір) перевершили дев'ять послідовних відбувають цін закриття (інсталяційний набір), зареєстрованих в кінці квітня.

Мал. 7.11 Як і на рис. 7.10, на цьому графіку видно кілька настановних наборів. В обох випадках зверніть увагу на зазвичай з'являється після девятидневного установчого набору короткостроковий пік (або западину) - цінової "кашель" або, якщо хочете, "заїкання".

За визначенням, так і повинно бути, оскільки поточний інсталяційний набір з'являється в іншому напрямку. Формально інсталяційний набір являє собою ряд з дев'яти послідовних цін закриття, кожна з яких більша за ціну закриття чотири торгові дні тому, - для вказівки на продаж (або менше - для вказівки на покупку). Однак при порівнянні цих двох настановних наборів не обов'язково потрібно повне завершення поточного ряду цін закриття, тому що поточний максимум або мінімум може подолати рівень максимуму або мінімуму (в залежності від того, куди спрямований поточний інсталяційний набір: вгору або вниз) неактивного установчого набору перш, чим завершиться формування поточного набору. Насправді він може взагалі не сформуватися. Дана методика неодноразово дозволяла мені визначати напрямок тенденції на різних ринках. Це ще один спосіб застосування установочного набору системи Секвента ™ (Sequential ™ setup).

Щоб визначити істинність установчого набору Секвенти ™, необхідний якийсь ключовий елемент. Його відсутність підкреслює, що ринок знаходиться в фазі надмірно стрімких змін. Наприклад, якщо ціни падають подібно водоспаду, то необхідно дочекатися уповільнення падіння, щоб запобігти передчасному вхід в ринок. І навпаки, щоб уникнути передчасного входу в разі різкого, майже вертикального зльоту цін, характерного для заключної фази висхідної тенденції, необхідно вказівку на те, що рух цін загальмовується. Як тільки інсталяційний набір повністю сформувався і підтверджена його істинність, починається наступна фаза Секвенти - відлік. Процес оцінки істинності установчого набору, званий "перетинанням" (intersection), зрозуміти дуже нескладно. Попросту кажучи, перетин відбувається, якщо ціновий діапазон восьмого або дев'ятого дня установчого набору перекриває діапазон будь-якого дня цього набору, віддаленого від нього на три або більше днів. Іншими словами, перетин для настановного набору на покупку має місце, як тільки максимальна ціна восьмого або дев'ятого дня установчого набору виявиться більше або дорівнює мінімальній ціні три, чотири, п'ять, шість або сім днів назад (див. Рис. 7.12 і 7.13).

Мал. 7.12 На восьмий день не відбулося перетину цін, це сталося на дев'ятий день, як тільки максимальна ціна в цей день перевершила мінімальну ціну, зафіксовану три дні тому - в шостий день в цьому прикладі.

Мал. 7.13 Обидва настановних набору (див. Також рис. 7.12) не спрацювали на перетин в восьмий день установчого набору, але вони все одно дали перетин на дев'ятий день.

З іншого боку, перетин для настановного набору на продаж має місце, як тільки мінімальна ціна восьмого або дев'ятого дня установчого набору виявиться менше або дорівнює максимальній ціні три, чотири, п'ять, шість або сім днів назад (див. Рис. 7.14 і 7.15).

Мал. 7.14 В обох випадках - установчому наборі на продаж і установчому наборі на покупку - перетин не з'явилося ні на восьмий, ні на дев'ятий день установчого набору, але воно все одно відбулося на 13 день і на 11 день, відповідно.

Мал. 7.15 У той час як для установчого набору на продаж перетин мало місце на восьмий і дев'ятий день, для настановного набору на покупку перетин затрималося до десятого дня.

Перетин може мати місце ще в одному випадку: якщо перетин не відбулося на восьмий або дев'ятий день установчого набору, то воно може відбутися в будь-який інший день, незалежно від того, буде цей день бути продовженням установчого набору чи ні. Потрібно лише одне - ціна повинна перетнути рівень мінімальної ціни три або більше днів тому в разі установчого набору на покупку або перетнути рівень максимальної ціни три або більше днів тому в разі установчого набору на продаж. Однак в обох випадках фаза відліку відкладається до тих пір, поки перетин не відбудеться (див. Рис. 7.16 і 7.17).

Мал. 7.16 Для першого установчого набору на покупку перетин затрималося до десятого дня, і відлік не розпочинався до тих пір, поки не сформувався інсталяційний набір і не відбувся перетин.

Мал. 7.17 Для установчого набору на продаж перетин сталося на дев'ятий день установчого набору на продаж. Для установчого набору на покупку перетин сталося на одинадцятий день установчого набору на покупку.

Існують дві ситуації, в яких інсталяційний набір скасовується. Вони дуже прості і однозначні. Найбільш поширена ситуація називається "зациклення" (recycling) і описується в наступному розділі, що стосується відліку.

Інша ситуація пов'язана з цінами закриття, зареєстрованими в будь-який момент після завершення установчого набору до подачі сигналу. Або, точніше, інсталяційний набір скасовується, і слід приступити до формування нового набору, якщо одна з наступних цін закриття виявиться вище найбільшого внутрішньоденного максимуму в разі установчого набору на покупку або нижче найменшого внутрішньо-денного мінімуму в разі установчого набору на продаж (див. Рис . 7.18 і 7.19).

Мал. 7.18 Зверніть увагу, як в точці А на графіку ціна закриття перевищує найбільшу максимальну ціну установчого набору на покупку в кінці березня. Стовпчики установчого набору відзначені на графіку цифрами.

Мал. 7.19 Як і на малюнку 7.18, ціна закрита в точці А перевершує найбільшу внутріденну максимальну ціну установчого набору на покупку.

Відлік (Countdown)

Як тільки сформований інсталяційний набір, починається процес відліку. Відлік відображає співвідношення між ціною закриття і максимальної або мінімальної ціною два торгові дні тому, в залежності від того, який інсталяційний набір є активним - набір на продаж або набір на покупку (див. Рис. 7.20 і 7.21).

Мал. 7-20 Букви "X" відзначають тринадцять днів фази відліку, зафіксованих з моменту завершення установчого набору на продаж.

Мал. 7.21 Букви Х відзначають тринадцять днів фази відліку, зафіксованих з моменту завершення установчого набору на покупку.

Якщо очікується сигнал до покупки, то ціна закриття повинна бути менше, ніж мінімальна ціна два торгові дні тому. Якщо очікується сигнал до продажу, то ціна закриття повинна бути більше, ніж максимальна ціна два торгові дні тому. Як тільки фіксується 13 цін закриття менших, ніж мінімальна ціна два торгові дні тому (у разі покупки) або 13 цін закриття великих, ніж максимальна ціна два дні тому (у разі продажу), виникає сигнал. Ці 13 цін закриття не обов'язково повинні бути послідовними; подібне трапляється досить рідко, якщо взагалі трапляється. Відлік починається відразу, як тільки відбувається перетин, яке підтверджує істинність сформованого установчого набору, але не раніше дев'ятого дня цього набору. Згідно з визначенням, фаза відліку не може завершитися раніше, ніж через 12 днів після установчого набору, при цьому передбачається, що дев'ятий день також входить в фазу відліку. Однак, як правило, між установочними набором і завершенням відліку проходить від 15 до 30 днів (див. Рис. 7.22 і 7.23).

Мал. 7.22 Приблизно 25-30 днів пройшло з моменту, коли почалося формування інсталяційного набору на продаж, до тринадцятого дня відліку на продаж.

Мал. 7-23 І сталося так десь 36 днів з моменту, коли почалося формування інсталяційного набору на покупку, до тринадцятого і останнього дня відліку на покупку.

Після установчого набору можуть виникнути дві ситуації, в результаті яких відлік слід скасувати. У першій ситуації початковий установочний набір виявляється хибним і процес формування інсталяційного набору слід почати заново. Початковий установочний набір скасовується, якщо в період після його завершення і до виникнення сигналу формується інший інсталяційний набір в протилежному напрямку (див. Рис. 7.24 і 7.25).

Мал. 7-24 Дев'ятий день установчого набору на продаж доводиться точно на максимум ціни. Сформувався потім інсталяційний набір на покупку не було підтверджено перетином аж до тринадцятого дня набору.

Мал. 7.25 Установчий набір на продаж скасовує раніше виник інсталяційний набір на покупку.

У другій ситуації не потрібно додаткового часу для формування нового інсталяційного набору, тут "зациклюється", тобто починається знову, фаза відліку. У цьому випадку формування наступного інсталяційного набору відбувається одночасно з процесом відліку. Цей новий інсталяційний набір замінює вихідний інсталяційний набір і йому не суперечить (див. Рис. 7.26 і 7.27).

Мал. 7.26 Перший установчий набір на продаж пригнічується пізніше виникли другим інсталяційний набором на продаж.

Мал. 7.27 Другий інсталяційний набір на покупку скасовує перший і стає активним.

Таке трапляється досить часто і є наслідком переоцінки ринком співвідношення між попитом і пропозицією і вибору нового шляху і часових параметрів руху до своєї вершини або основи. В обох ситуаціях початковий установочний набір і відлік анулюються. У другій ситуації новий інсталяційний набір формується шляхом "зациклення".

Тепер, коли ми обговорили фази формування інсталяційного набору і відліку, слід розглянути три інших важливих аспекти Секвенти: 1) вхід в ринок, 2) вихід з ринку і 3) методи обмеження збитків (stop loss techniques).

Вхід в ринок (Entry)

Для входу в ринок по Секвенте рекомендується три методи. Відповідно до першого з них входження в ринок здійснюється за ціною закриття того дня, в який завершився відлік (див. Рис. 7.28-7.31).

Мал. 7.28 Зверніть увагу, що сигнал до продажу виник при максимальній ціні закриття на вторинному ціновому піку.

Мал. 7-29 В цьому прикладі сигнальний день припадає на абсолютний ціновий мінімум.

Мал. 7.30 Ще один приклад, в якому день продажу пріходатгся на абсолютний ціновий максимум - точку А.

Мал. 7.31 Були обрані ідеальні умови для входу в ринок за ціною закрита тринадцятого дня відліку.

Це найбільш ризикований спосіб входження в ринок, тому що може початися формування нового інсталяційного набору ( "зациклення"), і тим самим початковий установочний набір буде анульований. І поки процес відліку не повториться, новий сигнал не може утворитися. Це єдиний з усіх трьох способів входження в ринок, при якому існує можливість купити або продати за найнижчою або найвищою ціною закриття, проте є ймовірність того, що операція може призвести до збитків.

Другий метод входження в ринок гарантує від зациклення ціни, і, отже, при такому входження активний дозволити сигналу звучати упущений. Однак при цьому потрібно якийсь "підскок" (flip) ціни: у разі покупки ціна закриття повинна бути більшою за ціну закриття чотири дні тому, а в разі продажу ціна закриття повинна бути меншою за ціну закриття чотири дні тому (див. Рис. 7.32- 7.35).

Мал. 7.32 Зверніть увагу на "підскок" ціни: він стався вже після цінового піку і тринадцятого дня відліку, однак послужив надійним підтвердженням того, що потрібно продавати.

Мал. 7.33 Зверніть увагу, що "підскок" ціни стався після того, як був зафіксований максимум ціни, і після тринадцятого дня.

Мал. 7.34 Знову підтверджує ціна закриття з'явилася після тринадцятого дня.

Мал. 7.35 Очікування "підскоку" - ціни закриття більше (або менше), ніж чотири дні тому, - дозволяє вибрати ідеальні умови для входу в ринок. Ціна закриття для входження в ринок обведена кружком і відзначена буквою А.

Ціною за очікування цього "підскоку" буде впевненість в тому, що не відбудеться зациклення установчого набору.

Останній метод входження в ринок складається в очікуванні дводенного "підскоку" ціни після того, як визначено тринадцятий день. Іншими словами, після завершення відліку купувати слід, як тільки ціна закриття перевищить максимальну ціну два дні тому, і, навпаки, продавати слід, як тільки ціна закриття виявиться менше, ніж мінімальна ціна два дні тому (див. Малюнки з 7.36 по 7.39 ).

Ріс.7.36 Зверніть увагу на першу ціну закриття (в гуртку), зафіксовану після тринадцятого дня (сигнал до продажу), яка виявилася менше мінімальної ціни два дні тому.

Мал. 7.37 У цьому прикладі значно менш сприятливі умови для продажу виникають після підтвердження сигналу дводенним "підскоку * ціни, ніж при здійсненні продажу в день піку ціни - на -трінадцатий день відліку.

Мал. 7.38 У цьому прикладі вихід на ринок по дводенному "підскоку" ціни відбувається поблизу сигнального дня.

Мал. 7.39 Очікування підтвердження сигналу двувдневним "підскоку" ціни створює менш сприятливі умови для входження в ринок, ніж здійснення покупки на ціні закриття тринадцятого дня.

Третій спосіб входу в ринок є удосконаленням входу по "підскоку" і зазвичай служить свого роду компромісним рішенням між першим і другим методами входу в ринок.

Вихід з ринку (Exit)

Є два способи виходу з ринку, крім виходу з стоп-лосс зі збитками. Згідно з одним методом позиція закривається, якщо закінчується формування нового інсталяційного набору і ціною не вдається подолати екстремальний ціновий рівень, зафіксований в процесі формування найближчого неактивного установчого набору (див. Рис. 7.40 і 7-41).

Мал. 7.40 Як видно з графіка, зростаючий дев'ятиденний інсталяційний набір, зазначений цифрами, не перевершив максимальний рівень спадної установчого набору, який розпочався за 11 днів до жовтневого цінового мінімуму.

Ріс.7.41 Сигнал до виходу з ринку виникає, якщо реєструється дев'ять послідовних цін закриття, що перевищують ціну закриття чотири дні тому, реалізована прибуток і ціна не подолала рівень установчого набору в іншому напрямку, завдяки якому, власне, і було здійснено вхід в ринок.

Такий вихід передбачає, що оскільки очікуваного перелому тенденції так і не відбулося (про це свідчить неспроможність цін в точці завершення активного установчого набору подолати екстремальний ціновий рівень найближчого неактивного установчого набору), то існує ймовірність розвороту ціни в протилежному напрямку, і тому позицію слід закрити.

В іншій методиці виходу з ринку також порівнюються два настановних набору, але в цьому випадку позиція зберігається до появи сигналу про перелом тенденції, якщо будь-яка з цін, зареєстрованих протягом поточного активного установчого набору, долає екстремальний ціновий рівень неактивного установчого набору.

Обмеження збитків - стоп-лосс (Stop Loss)

Останнє, що слід розглянути, це - методи обмеження збитків. На жаль, не всі угоди бувають вдалими. Щоб застрахувати себе від великих втрат, необхідно при вході в ринок встановлювати рівень обмеження збитків (стоп-лосс). Згідно з моїми дослідженнями, ця функція управління капіталом виконується за допомогою двох методик. В обох використовується ціновий діапазон дня з найменшим внутрішньоденним мінімумом за весь період освіти установчого набору і відліку для сигналу до покупки або ціновий діапазон дня з найбільшим внутрішньоденним максимумом за весь період освіти установчого набору і відліку для сигналу до продажу. У разі сигналу до покупки істинний діапазон для дня з найменшим внутрішньоденним мінімумом розраховується наступним чином: мінімальна ціна цього дня віднімається з максимальної ціни цього ж дня або з ціни закриття попереднього дня, якщо остання вище. Рівень стоп-лосс визначається шляхом вирахування отриманої величини з мінімальної ціни цього дня (див. Рис. 7.42).

Мал. 7.42 Слідом за сигналом до покупки було зареєстровано дев'ять последоваггельних зростаючих цін закриття і був здійснений вихід з ринку з прибутком.

У разі сигналу до продажу рівень стоп-лосс розраховується по протилежній схемою. Істинний діапазон для дня з найбільшим внутрішньоденним максимумом розраховується наступним чином: з максимальної ціни цього дня віднімається або мінімальна ціна цього ж дня, або ціна закриття попереднього дня, якщо остання вище. Рівень стоп-лосс визначається шляхом додавання отриманої величини до максимальної ціни цього дня (див. Рис. 7-43).

Мал. 7-43 Для визначення рівня сгоп-лосс слід розрахувати істинний ціновий діапазон дня з найменшим внутрішньоденним мінімумом (покупка) або дня з найбільшим внутріднев-ним максимумом (продаж). У разі покупки необхідно відняти цю величину з мінімальної ціни за період формування інсталяційного набору і відліку. Для визначення рівня сгоп-лосс після продажу використовується зворотна процедура: в цьому прикладі різницю між точкою А (ціна закриття попереднього дня) і максимальною ціною (точка В) додається до точки В. Якщо ціна закриття виявиться вище цього значення, спрацює сигнал сгоп- лосс.

В обох випадках позиція повинна бути закрита, як тільки подальша ціна закриття перетне рівень стоп-лосс.

Більш консервативної є друга методика обмеження збитків. Як при покупці, так і при продажу в цьому випадку день для розрахунку рівня стоп-лосс вибирається точно так же. Однак замість використання істинного діапазону при покупці рівень стоп-лосс визначається вирахуванням з мінімальної ціни різниці між ціною закриття і мінімальною ціною; при продажу рівень стоп-лосс визначається додаванням до максимальної ціни різниці між максимальною ціною і ціною закриття. Як і в першій методиці обмеження збитків, позиція повинна бути закрита, як тільки подальша ціна закриття перетне рівень стоп-лосс. Обидві методики засновані на припущенні, що ринок висловив деякий песимізм в той день, коли була зафіксована екстремальна ціна, і те що цього рівня ціною закриття було б відхиленням від нормальної поведінки цін і, отже, представляло б собою загрозу чинному сигналу.

Я був переконаний, що система, описана в цьому розділі, добре працює стосовно денним графіками. Час від часу я пробував аналізувати з її допомогою графіки, побудовані на більш коротких тимчасових інтервалах, і виявив, що в цих випадках вона також працює добре. Хоча я і не рекомендую використання Секвенти ™ для аналізу будь-яких графіків, крім денних, малюнок 7.44 ілюструє її успішне застосування на хвилинному графіку японської ієни.

Мал. 7-44 Зверніть увагу на точність визначення мінімальної ціни на хвилинному графіку за допомогою послідовності 9-13.

висновки

Я поділився з читачем методом аналізу, який навіть при поверхневому розгляді здається досить переконливим; проте ніщо не бездоганно. Як творець методу, я не можу навіть теоретично допустити, що він може не спрацювати. Тому виклик моєю методикою кинули інші: Пол Тьюдор Джоунс (Paul Tudor Jones) і Пітер Боріш (Peter Borish). Творчий підхід до роботи і властивий їм як трейдерам, які працюють в торговому залі біржі, образ мислення підготували їх до того, що втрати неминучі. Вони стали з'ясовувати, що робити в разі, коли сигнали будуть функціонувати неправильно. Спочатку я був ображений, що трейдери не хочуть повністю сконцентруватися на сигналах і повірити, що їх свідчення будуть правильними. Однак невдалі сигнали були, а часом і дуже невдалі, але саме вони-то і виявилися найбільш повчальними. У певному сенсі, концентруючи увагу тільки на них, трейдер може домогтися успіху.

Я познайомив вас з потужним інструментом, призначеним для визначення потенційних переломних моментів у розвитку ринку. Мій досвід показує, що описаний метод має універсальне застосування як на внутрішньому, так і на міжнародних ринках. Він є чисто механічним, розрахований на довгострокову перспективу і здатний кинути виклик пануючій тенденції. Оскільки більшість трейдерів віддають перевагу активному стиль гри на ринку, метод Секвента ™ може здатися їм нудним і непривабливим. Однак мій досвід доводить, що найщасливіші трейдери завжди прагнуть мати хоча б загальне уявлення про довгострокову динаміку ринку і успішно цим користуються. Можливо, ви знову запитаєте себе, чому я дозволяю вам усиновити це дороге дитя моєї думки. Однак я не розглядаю публікацію цієї книги під таким кутом. Я як би даю можливість читачеві побавити моє дитя, поки я займаюся іншими важливими мене проблемами. Крім того, за останні роки я помітно вдосконалив базовий метод, доповнивши його двома новими елементами, про які тут нічого не сказано. Я переконаний, що, освоївши дану методику, ви самі зможете зробити в ній подібні поліпшення.

ГЛАВА VI |  ГЛАВА VIII

TD-лінії більшої протяжності |  Оцінка істинності внутрішньоденних цінових проривів. |  ГЛАВА II |  ГЛАВА III |  Поняття помірного і надмірного стану перекупленності / перепроданості |  Загальна ситуація на ринку |  індикатор Демарк |  ГЛАВА IV |  ГЛАВА V |  Максимальна ціна-мінімальна ціна |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати