Головна

П. Батони. Навчання Ахілла кентавром Хироном. Ок. 1770 р

У рабовласницькому суспільстві освіта (надбання вільних) вважалося все ж розкішшю. Звичайно, певний мінімум знань (початкова освіта) вільний грек і римлянин отримували, але далі цього першого кроку просувалися рідко. Свідченням тому став вислів Лукіана, «Вольтера класичної давнини», який писав в автобіографічних начерках: «Тільки-но я, досягнувши отроцтва, перестав ходити в школу, як мій батько почав зі своїми міркувати, чому ж тепер треба вчити мене. Більшість було тієї думки, що справжня освіта коштує великих праць, вельми тривалий час, пов'язане з великими витратами і передбачає блискуче становище; наші ж справи кепські, і незабаром нам може знадобитися підтримка. Ось якби я вивчився якомусь ремесла, то відразу ж почав би заробляти на життя і перестав - такий великий хлопець - сидіти на батьківських хлібах, а незабаром міг би порадувати батька, приносячи йому постійно свій заробіток ». Тут бачимо ознаки раціональності мислення стародавнього сирійця, так само як і загальні уявлення греко-римського світу, де матеріальні нестатки сім'ї диктує і її «одяг». Зла іронія Лукіана підтверджує те, що ця установка закріпилася в суспільній свідомості.

Сильний, зайнятий вихованням Діоніса |  Пародія на античну школу

Боеф. Хлопчик з гусаком |  Дитина шкільного віку в Греції |  Навчання царських дітей |  Процес навчання юнаків |  П. Рубенс. виховання Ахілла |  Педагогічна сценка. Учитель з дітьми |  Палестра гимнасия (гімназія) в Саламіні |  Скульптурна група «Борці» ( «панкратіаст»). Флоренція |  Спортивні заняття спартанських юнаків |  Гімнасія в Приене. реконструкція |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати