Головна

Чистий відданість

Одного разу Бхактівінода Тхакур бачив сон: він подорожує по небу і оспівує Святе Ім'я. Несподівано він опинився біля палацу царя смерті Ямараджа, де Брахма, Нарада, сам Ямараджа і інші небожителі обговорювали тридцятий вірш дев'ятої глави Бхагавад-гіти:

апі чет судурачаро
бхаджате мам ананйа-БХАК
садхур овва са мантавйах
самйаг вйавасіто хи сах

Зазвичай цей текст перекладається так: "Хто поклоняється Мені одному і служить Мені з відданістю, що не спаплюжений кармою и гйаной, Повинен вважатися святим, навіть якщо робить найогидніші вчинки, оскільки всі його діяння заради Мене. він - ананйа-БХАК, Його відданість непохитна ".

Крішна говорить: "Що б така людина не робив, якщо це присвячено Мені, його слід вважати Моїм відданим". Самйаг вйавасіто хи сах. Все, що він робить, абсолютно правильно. Потім Крішна продовжує: кшіпрам бхаваті дхарматма - "Дуже скоро він стане праведником, дхарматма, Людиною, який сумлінно виконує свій обов'язок ".

В ході бесіди у Ямараджа, Брахми і Наради виникло питання. Крішна говорить:бхаджате мам ананйа-БХАК - "той, хто безроздільно відданий Мені ". Але що значить" безроздільно відданий ", ананйа-Бхаджана? На це Він відповідає: "той, хто відмовився від усіх релігійних ідей і віддався Мені одному". ЗАрва дхарман парітйаджйа мам екам Шаранов враджа. Це і є неподільна відданість. Але той, хто цілком відданий Крішни, вже дхарматма, Праведник. Чому тоді в наступному вірші Крішна говорить: "Він скоро стане дхарматма?" Як це розуміти?

кшіпрам бхаваті дхарматма
шашвач-чхантім нігаччхаті
каунтейа пратіджаніхі
на ме Бхакта пранашйаті

"Скоро він стане праведником (дхарматма) І знайде вічний спокій. Про син Кунті, сміливо проголошує, що Мій відданий ніколи не загине ".

Так зазвичай переводять ці вірші. "Скоро він стане дхарматма. Мій відданий ніколи не загине. Можеш сміливо заявляти про це кожному ". Крішна говорить, що після того, як відданий став ананйа-БХАК, Тобто відмовився від усіх обов'язків і віддався Йому, він знову стане праведником, людиною релігійного обов'язку.

Обговорюючи це, Брахма, Нарада і Ямараджа побачили в небі Бхактівінода Тхакура, який оспівував Святе Ім'я. Тоді хтось із них запропонував: "Давайте запитаємо у чистого відданого. Він напевно знає відповідь". І, запросивши Бхактівінода Тхакура в своє коло, вони задали йому питання: "Як пояснити слова Крішни? Якщо хтось безроздільно віддався Йому і заради Нього залишив все обов'язки, чому потім він знову стає праведником, людиною релігійного обов'язку?"

Тоді Бхактівінода Тхакур пояснив, що слова "він скоро стане праведником" відносяться не до відданого, а до того, хто вважає цього відданого безгрішним у всіх обставинах. Той, хто бачить у відданому садху, Святого, навіть якщо той робить негожий вчинок, скоро сам стане дхарматма, Праведником.

У перекладі Бхагавад-гіти я дотримувався точки зору Бхактівінода Тхакура. Я теж вважаю, що відданий ананйа-БХАК вже дхарматма. Йому не потрібно ставати праведником. Крішна говорить, що той, хто безроздільно відданий Йому, повинен вважатися садху, Благочестивим. І хто приймає це, хто визнає, що людина, цілком присвятив себе Крішни, безгрішний, що б він не робив, той скоро сам стане праведником. Це абсолютна істина. Про це говорить Крішна: хто заявляє, що відданий безгрішний, скоро сам стане безгрішним.

Крішна говорить, що, шануючи чистого відданого, душа дуже скоро займе своє природне положення і знайде вічний мир. "Тому Я прошу тебе, про син Кунті, оголоси всім і кожному: той, хто відданий тільки Мені, ніколи не впаде -каунтейа пратіджаніхі на ме Бхакта пранашйаті - Ти знайдеш благо, як всякий, хто веде правильну життя ".

Крішна не випадково просить Арджуну відкрито говорити всім і кожному, що Його відданий ніколи не стане жертвою гріха. Це Він робить для блага Арджуни. Той, хто заявляє, що чистий відданий Крішни, що б він не робив, завжди залишається святим, сам скоро стане праведником. Якщо Арджуна буде всім говорити про це, він стане дхарматмой, Отримає благо. Тому Крішна просить Арджуну: візьми на себе сміливість і оголоси про це відкрито. Тоді ти отримаєш благо, про який Я говорю.

Зрозуміло, Арджуна сам вічний супутник Крішни, паршада. Він вже праведник. Але Крішна говорить йому науки нам: оголошуйте всім, що Мій відданий ніколи не впаде. В даному випадку Арджуна грає роль недосвідченого людини, який задає наставнику питання.

Коли я збирався видати Бхагавад-Гіту зі своїми коментарями і перекладом, один мій духовний брат попросив мене не робити цього, оскільки деякі початківці віддані під виглядом ананйа-БХАК-бгакті (Чистої відданості) напевно будуть займатися брудною діяльністю. Прихований сенс Гіти не повинен бути доступний всім. Це таємне знання: апі чет су-дурачаро бхаджате мам ананйа БХАК, садхур овва. Нехай на вигляд він останній грішник, але якщо ця людина - ананйа-БХАК, Відданих душа, його слід вважати найбільш доброчесним. Мій духовний брат побоювався, що коли я дам таке тлумачення, будь заявить, що він відданий ананйа-БХАК і буде як ні в чому не бувало віддаватися пороку. Краще не розкривати таємного сенсу цих слів.

Незважаючи на його доводи, я опублікував свої коментарі, оскільки вважаю: те, що приховано в цьому вірші, надзвичайно важливо. Хто віддався Крішни, той належить Крішни. Крішна в праві чинити як Він хоче. При цьому Він непогрішний. І того, хто належить Йому, теж не зачіпає гріх. Це підтверджується в Шрімад-Бхагават: атма буйайа ча калпате - "Мій відданий належить Мені". Той, кого надихає Крішна, чинити так чи інакше, не повинен вважатися грішником. Якщо ця душа дійсно вдалася, вона може насолоджуватися чим завгодно заради Крішни. Вона Його власність. В її розпорядженні все, що належить Крішни. Мені заперечували, що таке тлумачення занадто сміливе. Прочитавши його, звичайні люди під виглядом відданого служіння творитимуть жахливі речі, при цьому називаючи себе вайшнавами. Вони оголосять себе ачйута-Готра, Що належать Крішни і володіють правом розпоряджатися Його власністю і насолоджуватися.

Справедливе питання - як розпізнати ананйа-БХАК-бгакті, Неподільну відданість? Це дуже непросто. Оголосити себе чистим відданим не означає бути відданим. Справжній відданий ніколи не вважає себе таким. Він переконаний, що до відданості йому далеко. Чистий відданість не дешеві річ. Істинний відданий вважає, що він не може бути ананйа-БХАК-бгакті - Це настільки важко, що йому ніколи не досягти цього рівня. Він думає, що рухається в протилежному напрямку. Таке світовідчуття чистого відданого.

Що говорити про відданих нижчого рангу, якщо сама Шріматі Радхарані зізнається: "Люди вважають, що ми з Крішною близькі. Що між мною і Крішною є інтимні стосунки. Але це неправда. Навпаки, я сумую про те, що не можу віддати Крішни весь свій серце. Як мені хотілося б повністю належати Йому. Усі вважають, що я цілком віддала себе Крішни, але це не так. я не проти належати Йому і навіть мати з Ним порочний зв'язок, біда в тому, що я не можу: "так мислить про себе справжній відданий, який цілком віддався Крішни ананйа-БХАК-бхакта. Справжній відданий не відчуває себе зрадженим. Насправді, хто прив'язався до Крішни, той не відчуває смаку до всього іншого, тому не може бути дурачара, Людиною, схильним до огидних вчинків. Внутрішньо він завжди пов'язаний з Крішною, а зовні до всього байдужий. Те, що він робить, відбувається не їм. Особистість, яка перебуває на такому рівні реальності, може в одну мить знищити тисячі всесвітів, при цьому не роблячи ніяких дій -хатвапі са имал Лока на Хант нібадхйате. Вона діє на вищому рівні буття - ніргуна. Цю душу не можна судити з точки зору добра і зла цього світу, тому що вона тут не живе.

Все, що пов'язано з Крішною, - благо. Воно знаходиться в світі ніргуна, Який сверхсуб'ектівен і позбавлений матеріальних якостей. У матеріальному світі будь-яка істина відносна. Те, що істина для вас, не істина для мене. Тут ми всі ділимо на своє і чуже. Якщо відданий вкраде у вас квітка, щоб запропонувати Крішни, ви обуритеся. Але з чого ви взяли, що це ваш квітка? "Моє" і "твоє" - це різне сприйняття неправдивої реальності. І те, і інше щодо, тому не має цінності. Селянин, який отримав в розпорядження ділянку землі, неодмінно оголосить себе її власником. Але землевласник, якому належать землі в окрузі, заперечить, що, насправді, він тут господар і лише тимчасово дозволив селянину користуватися цією землею. Над землевласником стоїть цар, який править усією країною і розпоряджається всіма землями. Так що право землевласника на землю теж відносно. Таким чином, різні відносні істини вступають в протиріччя. Вся мораль цього світу заснована на поняттях "моє" і "твоє".

Ідея володіння чимось помилкова. Ці відносні "моє" і "твоє" постійно стикаються один з одним, але всі вони - ілюзія, оскільки не мають відношення до Абсолютної Істини. Непорядний, на перший погляд вчинок відданого, в дійсності може бути високоморальним.

'Дваіте' бхадрабхадра-джнана, саба - 'манодхарма'
'Еи бхала, єї манда', - єї саба 'бхрама'

Чайтанья-чарітамріта, Антья-лила 4.176

"У матеріальному світі поняття добра і зла, правди і брехні - вигадані. Тому говорити:" це добре, а це погано "помилка". У глибинних шарах реальності, де вічно поширюється хвиля свідомості Крішни, танцюють незліченні душі. І це абсолютний танець, в якому кожна душа віддається Крішни як у Вріндаване: сарва дхарман парітйаджйа мам екам. Все належить Крішни, і заради Його задоволення можна робити все що завгодно. Це єдине, чим керується відданий в своїх вчинках. Йому немає діла до моральних норм і правил помилкової реальності. Вища реальність -ніргуна. На тому боці буття не можна розраховувати на власність. У свідомості Крішни не може бути претензій на володіння чим-небудь.

Цей вірш з Чайтанья-Чарітамріта можна проілюструвати ще одним прикладом. Одного разу мудреця Парашара потрібно було перебратися через річку. Човном керувала молода дівчина. Коли човник досяг середини річки, мудрець раптом відчув, що зачарований красою дівчини і запропонував їй з'єднатися з ним. Вона погодилася. Так на світ з'явився Ведавьяса ... Хоча Парашара вмів керувати почуттями, коли прийшов час народитися Вьяса, в ньому прокинулося відповідне бажання. Його раптово затопило жадання, і він піддався почуттям. Від союзу з цією дівчиною на світ з'явився Вьясадева, укладач всіх ведичних писань. Так що ця подія була зумовлена ??Вселенської Волею. Парашара нема в чому звинувачувати. Він тут ні причому. Він діяв як знаряддя в руках Вищої Волі. Його вчинок не слід розглядати як прояв похоті і засуджувати мудреця за аморальну поведінку. Ним керувала Божественна сила, вища воля Крішни, яка за своєю природоюніргуна. Все це сталося тільки з волі згори.

У Бхагавад-гіти Крішна говорить: "Важливо не те, як чинить людина, а чим він при цьому керується". Потрібно бачити не тільки вчинок, але і його мотив. Людину звинувачують нема за дію, карму, А за мотив. У Драупади п'ятьох чоловіків ти мала, але вона прийняла їх не по своїй волі, не заради насолоди, а як свій обов'язок. Її не можна засуджувати за аморальність. З матеріальної точки зору, жінка, у якої кілька чоловіків вважається нецнотливою, але в священних писаннях говориться, що той, хто прославляє Драупади або Кунти, очищається від гріхів. Перш ніж засуджувати когось, потрібно дивитися не на вчинок, а на його внутрішній мотив.

Якщо правила і норми матеріального світу вступають в протиріччя з законами вищого порядку, через перші потрібно переступити. З точки зору матеріальних законів, може здаватися, що відданий скоює злочин, але Крішна говорить: "Якщо ти почитаєш такого злочинця, ти духовно удосконалюєшся".

аджнайаівам Гуна доша
майадіштан апі свакан
дхарман сантйаджйа Йах Сарван
мам бхаджета са ту саттамах

Шрімад-Бхагават 11.11.32

Крішна говорить: "Через писання Я встановлюю закони. Але якщо хтось порушує їх заради Мене, він відданий Мені більше за інших". Часом, щоб довести вірність царю, підданому доводиться порушувати його ж укази. Бог вище будь-яких законів. Розглядаючи природу Абсолюту, потрібно враховувати, що Крішна стоїть над ними. Вони існують для нас. Він їх створив і має право їм не підкорятися. Він - Абсолют. Тому, хто насправді стикнувся з Ним, доводиться нехтувати законами, призначеними для звичайних людей. Сенс цих слів не в тому, що віддані під виглядом служіння почнуть порушувати закони суспільства, просто що Крішна понад усе. Він створив всі закони, і тому може їх порушувати, а особливо Йому дороги ті, хто заради Нього готовий переступити будь-який закон і не боїться відповідати за наслідки своїх вчинків.

У Вріндаване будь-які особисті інтереси принесені в жертву Крішни. така природа враджа-ліли. Там душа являє вищу форму самопожертви. У жертовний вогонь летять все власні інтереси і егоїстичні бажання. У Вріндаване можна народитися, лише досягнувши такої стадії самопожертви, не раніше. Тому Крішна закінчує Бхагавад-Гіту словами:

сарва дхарман парітйаджйа
мам екам Шаранов враджа
ахам твам сарва-папебхйо
мокшаішйамі ма шучах

"Відмовся від майбутнього в цьому світі, рискни всім, що у тебе є, Я хочу бути для тебе всім. Я не потерплю, щоб в твоєму серці був хтось, крім Мене. Я не хочу, щоб між нами стояли твої особисті інтереси . Я не бажаю, щоб наші відносини були чимось обумовлені. Я не хочу ні з ким і ні з чим ділити серце Мого відданого. Ти повинен належати Мені цілком. Пожертвуй всім, що зараз тобі здається важливим, надіями на майбутнє і особистою вигодою . Тоді ми зустрінемося з тобою у Вріндаване ".

 духовна еволюція |  Суб'єктивного Бхагавад-Гіта


 Вступ |  Камінь, гіпноз і всесвіт |  творіння |  Свідомість і еволюція |  Світ помилкової реальності |  Дрейфуючий світ чуттєвого досвіду |  Теза, антитеза і синтез |  Сверхсубект |  Наука проти лженауки |  мантра Гаятри |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати