Головна

I. Структура особистості за Фрейдом

Уявлення Фрейда про конфліктну природу людини були розвинені їм у структурної теорії особистості. Відповідно до цієї теорії, особистість являє собою суперечливе єдність трьох взаємодіючих сфер: «Воно», «Я» і «Над-Я» ( «Ідеал-Я», «Я-ідеал»), зміст і дію яких відображає її істота і різноманіття.

3.  Сфера приводу

особистості

2. Сфера ВСАДНИК

особистості

1. Сфера КІНЬ

особистості

Мал. 6. Структура особистості за Фрейдом

«ВОНО» - провідна сфера особистості, представляється Фрейдом як вмістилище несвідомих, ірраціональних реакцій і імпульсів, біологічних за своєю природою і психобиологических по прояву. Внутрішні і зовнішні прояви «ВОНО» регулюються і контролюються єдиним принципом - принципом задоволення (насолоди).

«Я» - друга сфера особистості певною мірою являє собою розумність і розсудливість. У загальних рисах «Я» постає як організоване початок особистості, який керується у своїй діяльності принципом реальності, що дозволяє йому почасти контролювати сліпі, ірраціональні імпульси «Воно» і приводити їх у відоме відповідність до вимог зовнішнього світу.

«Над-Я» ( «Ідеал-Я», «Я-ідеал») - третя сфера особистості - продукт культури, що складається з комплексу совісті, моральних рис і норм поведінки, які контролюють дії «Я» і наказують йому моральні зразки наслідування і діяльності в контексті вищих соціальних почуттів.

«Я» - це вершник, який повинен приборкати перевершує його за силою коня «Воно» за допомогою «Над-Я». Якщо вершник не може приборкати свого коня, то в людині перемагає звірине початок, якщо справляється, то духовне.

Таким чином, людське життя - це завжди жорстокий, непримиренна боротьба з внутрішніми ворогами. Але що ж це за внутрішні вороги?

«Тут диявол з Богом бореться, а поле битви - серця людей» [268], - пише Ф. М. Достоєвський (1821 - 1881), а знаменитий бразильський письменник Пауло Коельо (1947) продовжує розпочату думку: «Поєдинок Добра і Зла відбувається щосекунди в серці кожної людини, бо серце і є поле битви, де воюють ангели і демони. Протягом багатьох тисячоліть б'ються вони за кожну п'ядь, і так буде тривати до тих пір, поки один із супротивників не знищить іншого »[269].

У зв'язку з цим пригадується притча«два вовка»: «Колись давно старий відкрив своєму онукові одну життєву істину:« У кожній людині йде боротьба, дуже схожа на боротьбу двох вовків. Один вовк представляє зло: заздрість, ревнощі, жаль, егоїзм, амбіції, брехня. Інший вовк представляє добро: мир, любов, надію, істину, доброту і вірність ». Онук, зворушений до глибини душі словами діда, задумався, а потім запитав: «А який вовк в кінці перемагає?». Старий усміхнувся і відповів: «Завжди перемагає той вовк, якого ти годуєш» [270].

Кольорографічні система Гете |  II. Типи прихованих моралі Серця по Аль-Газалі

релігійного світогляду |  це пам'ять смерті |  І уявлень про кінець світу |  Байматов А. А. Божий Суд - Іслам в Біблії - 200 пророцтв! / А. А. Байрмов. - URL: http://www.whyislam.ru/index/islam-i-xristianstvo/bozhij-sud-islam-v-biblii-200-prorochestv.htm |  Байматов А. А. Божий Суд - Іслам в Біблії - 200 пророцтв! / А. А. Байрмов // http://www.whyislam.ru/index/islam-i-xristianstvo/bozhij-sud-islam-v-biblii-200-prorochestv.htm |  сучасні дослідження |  Сучасні дослідження в галузі мовної нумерології |  В області мовної нумерології |  колірної експеримент |  Символ кольору в Ісламі |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати