Головна

Я дуже веселі на вдачу

Государ мій!

Я дуже веселої вдачі і багато сміюся, часто і по пустому, насмішником ж ніколи не бував. Був я в розмові, де знайшов людину, яка возмечтал, що світ не так стоїть, люди все не так роблять, його не віддають належну шану, як йому хочеться, він би все робити міг, але його не так визначають, як він би хотів. Скрізь він бачив пороки, де інші насилу доглянути могли слабкості, і слабкості вельми звичайні людству. Бо всі розумні люди визнавати повинні, що один Бог тільки досконалий, люди ж (досконалими) ніколи не були і не будуть. Але буркітливе самолюбство тим чоловіком виливається жовч на все те, що його оточувало. Один молодець, довго слухаючи паплюження смертних, сказав йому: «Пане мій, ви дуже ненавидите ближнього свого. Тиран Калігула у своєму навіженстві казав, що йому шкода, що весь рід людський не має однієї голови, щоб її відрубати разом. Чи не того і ви думки? »

Наш (герой) схопився зі стільця, почервонів, потім пальці гриз, бігаючи по кімнаті, наостанок вибіг і поїхав, знатно від докорів сумління. А ми весь вечір сміялися людський слабкості (і) розлучилися, обіцяючи один одному: 1) Ніколи не називати слабкості пороком. 2) Зберігати у всіх випадках людинолюбство. 3) Не думати, що людей скоєних знайти можна було, і для того 4) Просити Бога, щоб нам дав дух лагідності і поблажливості.

Ваш покірний слуга Афіноген складаним

P.S. Я хочу завтра запропонувати п'яте правило, щоб надалі про те нікому не міркувати, чого хто не розуміє, і шосте, щоб нікому не думати, що він один весь світ може виправити.

"Всяка всячина"

Додаток РОЗПИС ...

Пан видавець.

Прикладена розпис містить мої скарги, прошу з них зробити вживання на користь ближнього.

Багато молодих дівчат панчіх не витягують, а коли сядуть, тоді ногу на ногу кладуть, через це піднімають спідницю так високо, що я це примітити міг, а іноді і більше від цього.

Багато жінок, знатно в завгодно їхнім родичам, які міцні на вухо, так занадилися голосно говорити, що чують вуха деруть своїми тонкими голосами.

Я б хотів іноді кликати до себе людей, але я помітив, що коли де бесіда, то не можна нікому чогось запитати, щоб вся компанія не закричала: і мені, і мені, і мені. Ще помітив я, що майже у всіх невситима жага: всі п'ють, особливо ж в минулий осінь в маскарадах. Я знаю, що число п'яниць вельми поменшало з тих пір, як я перебуваю в світі, ще й з невеликим шістдесят років, але число півунов не поменшало, а тільки п'ють інші пиття (по) дванадцять і більше чашок чаю або кави, кислих щей, лимонаду, оршада, іноді запитують без молока. Це багато хвороб заподіяти може, принаймні, черево буде як барабан. Що в моїх очах не є поповнення краси, отож жіночої статі. Учитель дітей моїх не допускає їм пити і є окроме за столом. Я його хвалю за те.

Ще я вам скаржуся на звичай наших дружин. Вони всі на світі говорять при молодих дітей обох статей, і про хвороби, і про родинах своїх. Цю необережність почитаю я за вельми шкідливу для молодих дівчат, і з усім, що не відповідає тій невинності, в якій вони повинні бути містити, якщо батьки хочуть, щоб вони були благополучні.

"Всяка всячина"

 ВІТАННЯ З НОВИМ РОКОМ |  КАЗКА ПРО мужички


 ВСТУП |  Частина 1. |  ВІДОМОСТІ »ВІД 2 січня 1703 |  ВІДОМОСТІ »ВІД 20 ЛИПНЯ 1708 року |  ВІДОМОСТІ »ВІД 2 ЛИПНЯ 1709 року |  МІРКУВАННЯ ПРО ОБОВ'ЯЗКИ ЖУРНАЛІСТІВ |  СОН. СЧАСТЛИВОЕ ТОВАРИСТВО |  Частина 2. |  КОЛИСЬ ЧИТАВ НЕКТО ... |  РЕЦЕПТ ДЛЯ Г. безрозсудний |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати