Геракл і Евріт |  Геракл і Деянира |  Геракл і Омфали |  Геракл бере Трою |  Геракл бореться з богами проти гігантів |  Викладено за трагедією Софокла "Трахінянкі". |  Викладено за трагедією Евріпіда "Геракліди". |  Викладено за поемою Овідія "Метаморфози". |  Викладено за поемою Овідія "Метаморфози". |  Борей і Оріфія |

загрузка...
загрузка...
На головну

Народження і виховання Тесея

Син Пандіона Егей, правил в Афінах після того, як він зі своїми братами вигнав з

Аттики своїх родичів, синів метіоніл, які захопили не по праву владу. довго Ей

правил щасливо. Засмучувало його тільки одне: не було у нього дітей. Нарешті, відправився Ей до оракула Аполлона в Дельфи і там запитав светозарного бога, чому боги не посилають йому дітей. Оракул дав Егеєві неясний відповідь. Довго думав він, намагаючись розгадати таємний зміст відповіді, але не міг розгадати його. Нарешті, вирішив Егей відправитися в місто Троісену [] до мудрому цареві Арголіди Пітфей, ??щоб той розгадав йому таємницю відповіді Аполлона. Відразу розгадав Пітфей сенс відповіді. Він зрозумів, що у Егея має народитися син, який буде найбільшим героєм Афін. Пітфей хотілося, щоб честь бути батьківщиною великого героя належала Троісене. Він дав тому в дружини Егеєві свою дочку Ефру. І ось народився у Ефри, коли вона стала дружиною Егея, син, але це був син бога Посейдона, а не Егея. Новонародженому дали ім'я Тесей. Незабаром після народження Тесея цар Егей повинен був покинути Троісену і повернутися в Афіни. Йдучи, взяв Егей свій меч і сандалі, поклав їх під скелю в горах у Троїсени і сказав Ефре:

- Коли син мій Тесей буде в силах зрушити цю скелю і дістати мій меч і сандалі,

тоді прийшли його з ними до мене в Афіни. Я впізнаю його по моїм мечу і сандаль.

До шістнадцяти років виховувався Тесей в будинку свого діда Пітфея. знаменитий своєю

мудрістю Пітфей дбав про виховання онука і радів, бачачи, що онук його перевершує

в усьому своїх однолітків. Але ось виповнилося Тесея шістнадцять років; вже тоді ніхто не міг зрівнятися з ним ні в силі, ні в спритності, ні в умінні володіти зброєю. Прекрасний був Тесей: високий, стрункий, з ясним поглядом прекрасних очей, темними кучерями, які пишними кільцями спадали до плечей; спереду ж, на лобі, кучері були обрізані, так як присвятив він їх Аполлону; юне мускулисте тіло героя ясно говорило про його могутню силу.

Викладено за поемою Овідія "Метаморфози". |  Подвиги Тесея на шляху до Афін
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати