Головна

Уайт Олена Г. 6 сторінка

І сьогодні звертаючись до Своїх вірних слуг, Христос говорить:

"Хто вас приймає приймає Мене, хто ж приймає Мене, приймає Того, Хто послав Мене". Жодне добра справа, зроблена в ім'я Його, не залишиться без уваги або винагороди. Христос обіцяє визнати добрі справи навіть найслабших і скромних членів сім'ї Божої. "І хто напоїть одного з малих цих", слабких у вірі і пізнанні Бога, - "тільки чашею холодної води, в ім'я учня, істинно кажу вам, той не згубить нагороди своєї" (Мф. 10: 40,42).

Протягом усіх довгих років посухи і голоду Ілля щиро молився, щоб Ізраїль звернувся від ідолопоклонства до живого Бога. Пророк терпляче чекав, в той час як рука Божа важко придавила прокляту землю. Він бачив страждання і все зростаючу потребу, його серце розривалося від скорботи, і він прагнув знайти силу, щоб швидше зробити перетворення. Але Бог Сам заходився здійснювати Свій план, а все, що міг робити Його слуга - це з вірою молитися і чекати настання часу рішучих дій.

Відступництво, панівне в Ізраїлі в дні Ахава, було плодом багаторічного беззаконня. Крок за кроком, рік за роком Ізраїль все далі і далі ухилявся від істинного шляху. З покоління в покоління люди не дбали про те, щоб йти правильним шляхом, поки нарешті більшість народу не виявилося у владі сил темряви.

Близько ста років пройшло з тих пір, як ізраїльтяни, керовані Давидом, збиралися, щоб радісно співати гімни, вихваляючи Всевишнього, визнаючи свою повну залежність від Нього у всіх Його щоденних милості. Вслухайтеся в подячний гімн, який вони співали:

"Боже, Спаситель наш ... Ранок та вечір збудиш до слави Твоєї. Ти відвідуєш землю, і поїш її, рясно збагачуєш її. Потік Божий повний води. Ти свій хліб, бо так влаштував її. Напуває борозни її, вирівнюєш брили її , розм'якшується її краплями дощу, поблагословив їх свій урожай її. вінчає літо благості Твоєї, і стежки Твої виділяють товщ виділяють на пустельні пасовища, і пагорби оперезалися радістю. Луга одягаються стадами, а долини покрилися збіжжям; вигукують і співають ".

(Пс. 64: 6-14).

Ізраїль визнавав тоді Бога як Того, "Хто заклав землі".

Висловлюючи свою віру, люди співали:

"Безоднею, як шатами вкрив Ти її; на горах стоять води. Від погрози Твоєї вона втекла, від гуркоту грому Твого побігла. Сходять на гори та сходить в долини, на місце, що Ти встановив був для них. Ти границю поклав, щоб вона не перейшла, щоб вона не вернулася землю покрити ".

(Пс. 103: 5 9).

Тільки завдяки могутності Безмежного елементи природи - земля, вода і повітря - стримуються в своїх межах. І все це Він використовує для блага створених Їм істот. "Його добра скарбниця" даром дає "дощ для Краю твого в часі його, і щоб поблагословити всякий чин твоєї руки" (пор. Втор. 28:12).

"Він джерела долини: між горами течуть, Поять всіх польових звірину, ними дикі осли гасять спрагу свою. При них літають птахи небесні, З-посеред галузок видають голос.

Ти напоює гори з палаців Своїх, із плоду чинів Твоїх насичується земля. Траву для худоби, і зелень на користь людини, щоб произвесть з землі І вино, що серце людині, і ялин, від якого блищало обличчя, і хліб, що серце людині зміцняє ".

"Які то численні діла Твої, Господи! Ти мудро вчинив; повна земля. Це море - велике й просторе

там плазуни, яким немає числа, звірина мала та велика ... Все Вони всі чекають Тебе, щоб Ти дав їм поживу у свій час. Даєш їм приймають; відкриваєш руку Свою - вони насичуються благом.

(Пс. 103: 10-15,24-28).

Ізраїль мав багато причин для радості. У землі, куди Господь привів ізраїльтян, текли молоко і мед. Під час їх мандри по пустелі Бог обіцяв їм, що введе їх в землю, де вони ніколи не будуть відчувати потреби в дощі. "Бо земля, в яку ти йдеш, щоб оволодіти нею, - сказав Він їм, - він не такий, як єгипетський край, звідки вийшли ви, де ти, посіявши насіння своє й поливаєш її за допомогою ніг твоїх, як олійний сад. Але земля, в яку ви переходите туди посісти його, є земля з горами і долинами, і від дощу небесного напоюється земля, про яку Господь, Бог твій, печеться, а очі Господа, Бога твого, завжди на ньому, від початку року і до кінця року".

Обітниця про дощ було дано їм за умови покори. "Якщо ви будете слухати Моїх заповідей, - сказав їм Бог, - що я наказую вам сьогодні, любити Господа, Бога вашого, і служити Йому всім вашим серцем і всією своєю душею: то Я дам вашій дощ свого часу, ранній і пізній ; і збереш ти своє збіжжя і вино, і оливу свою; і дам траву на твоїм полі для твоєї худоби, і будеш ти їсти й наситишся.

Бережіться, - застерігав Господь народ Свій, - щоб не було зведене ваше серце, і щоб ви не відступили, і не служили іншим богам, і не вклонялися їм. І то запалиться гнів Господній на вас, і замкне небо, і не буде дощу, і земля не дасть свого урожаю; і ви скоро погинете з тієї доброї землі, яку Господь дає вам "(Втор. 11: 10-17).

"А коли ти не слухатися голосу Господа, Бога твого, і ти не будеш додержувати виконання всіх Його заповідей та постанов Його ... і небо твоє, що над твоєю головою, міддю, а земля під тобою залізом. Він градом Господь дасть землі твоїй пил, а порох із неба буде сходити на тебе, аж поки ти будеш знищений "(Втор. 28:15, 23, 24).

Такі мудрі поради дав Єгова древньому Ізраїлю. "І покладете ви ці слова Мої на свої серця та на свої душі, - звелів Він Своєму обраному народу, - і нав'яжіть їх в знак на руку свою, і будуть вони пов'язкою між вашими очима. І будете навчати про них синів своїх, говорячи про них, коли ти сидітимеш у домі своїм, і коли ходитимеш дорогою, і коли лягаєш, і коли встаєш "(Втор. 11: 18-19). Ці веління Божі були дуже прості, проте у міру того як проходили століття і змінюються покоління забували про умови свого духовного благоденства, згубний вплив відступництва загрожувало порушити всяку межу Божественного милосердя.

Ось за яких обставин Бог так суворо покарав Свій народ. Пророцтво Іллі збувалося найжахливішим чином. Протягом трьох років по всіх містах і країнам розшукували вісника нещастя. Згідно з указом Ахава багато правителі клялися своєю честю, підтверджуючи, що невідомого пророка немає в їх володіннях. Однак пошуки Іллі тривали, бо Иезавель і служителі Ваала ненавиділи його лютою ненавистю і не зупинялися ні перед чим, щоб знайти його. А дощу все не було.

Нарешті, "по багатьох днях", слово Господнє прийшло до Іліє: "Піди, і покажися до Ахава, а Я дам дощ на землю".

Підкоряючись велінням Господнім, "пішов Ілля показатися до Ахава". Якраз в той час, коли пророк знаходився на дорозі в Самарію, Ахав доручив Овдія, начальнику свого палацу, шукати самим ретельним чином джерела або невеликі річечки, сподіваючись виявити пасовища для виснаженого худоби. Навіть в царському дворі гостро відчувалася так довго лютує посуха. Цар, будучи глибоко стурбований тим, що чекало його, вирішив сам, разом зі своїм слугою пошукати благодатні місця для пасовища. "І поділили вони собі Край, щоб по ньому, Ахав пішов однією дорогою сам, Овдій пішов сам другою дорогою".

"Овдій у дорозі, ось, Ілля назустріч йому. І пізнав він його, і впав на обличчя своє, і сказав: Чи це ти, пане мій Ілля?"

Під час відступництва Ізраїля Овдій залишався відданим Богу. Його пан, цар, був безсилий похитнути його віру в живого Бога. І ось тепер Ілія давав йому почесне доручення, кажучи: "Піди, скажи своєму панові: Ось тут Ілля".

Сильно злякавшись, Овдій вигукнув: "Чим я завинив, що ти віддаєш свого раба в руки Ахава, щоб він убив мене?" Принести таку звістку Ахава означало піддатися вірної смерті. "Живий Господь, Бог твій, - звернувся він до пророка, -ні жодного народу і царства, що туди не посилав би пан мій шукати тебе; і коли йому говорили, що тебе немає, він брав клятву з того царства і народу, що ні могли відшукати тебе. А тепер ти кажеш: "Піди, скажи своєму панові: Ось тут Ілля". Коли я піду від тебе, а Дух Господній понесе тебе, не знаю, куди, і якщо я піду повідомити Ахава, і він не знайде тебе, то він уб'є мене ".

Овдій гаряче благав Іллю не посилати його з таким дорученням. "Раб твій, благав він, - боїться Господа від своєї". "Хіба не сказано панові моєму, що я зробив, коли Єзавель убивала пророків Господніх, як я приховував Господніх пророків сотню чоловіка, по п'ятидесяти чоловіка в печері, і годував їх хлібом та водою? А тепер ти кажеш:" Піди, скажи панові своєму : Ілля тут "він мене вб'є!".

Ілля урочисто присягнувся Овдія, що нікуди не піде. "Живий Господь Саваот, що я стою перед! Сьогодні я здамся йому". Отримавши таке запевнення, "пішов Овдій назустріч Ахава, і доніс йому".

З подивом і жахом вислухав цар повідомлення Авдія про людину, якого він боявся і ненавидів і якого так довго і невтомно розшукував всюди. Він був упевнений - тільки заради того, щоб побачити його, Ілля не буде піддавати своє життя небезпеці. А раптом пророк має намір оголосити про ще одну напасті на Ізраїль? Жах охопив царя. Він згадав паралізовану руку Єровоама. Ахав не міг ослухатися пророка або ж піддати насильству помазаника Божого. У супроводі воїнів-охоронців тремтливий монарх відправився на зустріч з пророком.

Цар і пророк стояли лицем до лиця. Хоча Ахав і був сповнений лютої ненависті, проте в присутності Іллі він відчув, що мужність і сили залишили його. Нерішуче вимовивши: "Чи це ти, що непокоїш Ізраїля?", Він несвідомо висловив те, що було у нього на серці. Ахав знав, що це за словом Божим небеса стали, як мідь, проте він намагався звалити на пророка провину за тяжкі суди, які має його країну.

Для беззаконників природно покладати на вісників Божих відповідальність за лиха, які трапляються, коли люди ухиляються зі шляху праведності. Ті, хто віддає себе у владу сатани, не в змозі бачити світ таким, яким Бог бачить його. Коли їм підносять дзеркало істини, вони дратуються при одній лише думці, що їх можуть викрити. Засліплені гріхом, вони відмовляються покаятися, і слуг Божих, які викривають їх, вважають гідними самого суворого осуду.

Стоячи перед Ахавом, усвідомлює свою невинність Ілля не зробив ніяких спроб виправдатися або ж потішити царя. Він не поспішав і пом'якшити гнів царя добрим звісткою, що посуха скоро припиниться. Йому нема за що було вибачатися. Обурений і повний святий турботи про честь Божої, він відкинув звинувачення Ахава, безстрашно заявляючи царю, що це його гріхи і гріхи його батьків викликали таке страшне лихо на Ізраїль. "Не я бентежу Ізраїлю, - сміливо захищаючись сказав Ілля, - а ти і дім батька твого, тим, що ви знехтували повеління Господні і йдете слідом Ваалам".

Як необхідний сучасним людям голос суворого викриття: важкі гріхи віддали народ від Бога. Невіра стає модним. "Не хочемо, щоб він царював над нами", - заявляють тисячі людей (Лк. 19:14). Тішать слух м'які проповіді часто не справляють належного враження; труба не видає належного звуку. Серця людей не пронизує ясна, гостра істина Божого слова.

Є багато так званих християн, які, якби були відверті, сказали: навіщо говорити так прямо? Вони також могли б запитати, навіщо Іоанну Хрестителю потрібно було говорити фарисеям: "Роде зміїний, хто вас надоумив утікати від гніву майбутнього?" (Лк. 3: 7). Навіщо йому потрібно було порушувати гнів Іродіади, кажучи Ірода про те, що той робив несправедливо, живучи з дружиною свого брата? Предтеча Христа поплатився життям за те, що говорив правду в очі. Хіба не міг він пройти повз, не викликаючи на себе гнів живуть в гріху?

Так міркують мужі, які повинні бути вірними зберігачами закону Божого, а тим часом на зміну вірності приходить пристосуванство, і гріх залишається неосуд. Коли ж знову пролунає в церкві голос праведного викриття?

"Ти - ця людина" (2 Цар. 12: 7). Ці слова, які так виразно було він сказав до Натана до Давида, нечасто лунають тепер з кафедри і зустрічаються у пресі. Якби вони не були настільки рідкісним явищем, ми б частіше бачили прояв сили Божої серед людей. Нехай вісники Божі не скаржаться, що їх зусилля не приносять результату, вони і не будуть мати його, поки не покаються у своєму коханні до похвали, в своєму бажанні догодити людям, що призводить їх до замовчування істини.

Ті служителі, які бажають говорити людям лише приємне, які говорять "мир, мир", в той час як Бог не говорив про мир, повинні схилитися перед Богом, просячи прощення за свою нещирість і відсутність моральної сили. Чи не тому вони приховують істину, ввірену їм, що люблять своїх ближніх, а тому, що люблять себе і спокій. Справжня любов перш за все шукає честі Богу і порятунку душ. Ті, хто має в своєму серці таку любов не будуть приховувати істину, щоб позбавити себе від неприємних наслідків відвертої розмови. Коли душі знаходяться в небезпеці, слуги Божі повинні але думати про себе, а говорити те, що вони зобов'язані сказати, не виправдовуючи і не пом'якшуючи зла.

Нехай кожен священик усвідомлює святість свого покликання і роботи, і проявить сміливість, подібно Іліє! Як на обранців Божих, на священиків лежить величезна відповідальність. Вони повинні "викривати, забороняти, умовляти з терпеливістю" (2 Тим. 4: 2). Представляючи Христа на землі, їм, як зберігачам небесних таємниць, слід заохочувати послух і попереджати непокору. Мирські звичаї при цьому не повинні мати для них ніякого значення. Ніколи не повинні вони звертати зі шляху, по якому їм повелів слідувати Христос, але з вірою йти вперед, пам'ятаючи, що безліч свідків оточує їх. Їм потрібно вимовляти свої слова, але слова, які звелів їм сказати Той, Хто могущественней всіх володарів землі. Їх слова повинні бути: "Так говорить Господь". Бог закликає чоловіків, подібних Іліє, Натана, Іоанну Хрестителю, - чоловіків, які б сміливо говорили істину, хоча б заради цього їм довелося принести найбільші жертви.

Бог не може розраховувати на тих, хто в момент небезпеки, коли необхідно проявити сміливість, твердість і захопити людей за собою, боїться зайняти рішучу позицію, захищаючи істину. Він закликає чоловіків, які б з вірою билися проти всього нечестивого, які вели б боротьбу проти початків, проти правителів темряви світу цього, проти духів злоби піднебесних. До них свого часу будуть звернені такі слова: "Гаразд, рабе добрий і вірний! ... Зайди в радість пана твого" (Мф. 25:23).

глава 11

Кармел

(Ця глава заснована на 3-й книзі Царств,! 8: J9-40.)

Стоячи перед Ахавом, Ілля зажадав, щоб на горі Кармел зібрався весь Ізраїль і пророки Ваала і Астарти. "Пішли, - звелів він, - і збери до мене всього Ізраїля на гору Кармел, і чотириста п'ятдесят пророків Ваалових, і чотири сотні пророків Астарти, що їдять зо столу Єзавелі".

Це веління віддав той, хто, здавалося, знаходився перед обличчям самого Єгови, і Ахав з такою стрімкістю підкорився йому, як якщо б Ілія був монархом, а він, цар, його слугою. У всі кінці царства були розіслані гінці з дорученням зібрати народ для зустрічі з Іллею і пророками Ваала і Астарти. З кожного міста і селища йшли люди до призначеного місця зустрічі. Серця багатьох були охоплені дивним передчуттям. Щось незвичайне мало статися, інакше що означало це веління зібратися всім садки? Може бути, ще одне лихо спіткає їх країну?

До посухи гора Кармел представляла собою чудове місце з потоками, поповнювати вечнотекущімі джерелами, з родючими схилами, засіяними прекрасними квітами і розкішними гаями. Але під дією згубного прокляття вся ця краса зникла. Жертовники, споруджені для поклоніння Ваалу і Астарті, стояли тепер в оголених гаях. На одній з найвищих вершин гори знаходився зруйнований жертовник Єгови.

Звідси, з гори Кармель, була видна величезна частина країни, гірські вершини проглядалися з багатьох країв Ізраїльського царства. Біля підніжжя гори були такі зручні місця, звідки можна було спостерігати за всім, що відбувається нагорі. Так як ідолопоклонство, що здійснюється тут, під покровом лісів, сильно Безчестя Господа, то Ілля і обрав вершину Кармила, щоб показати там могутність Боже і відновити честь Його зневаженого імені.

Рано вранці в призначений час недалеко від вершини гори зібралися великі натовпи нечестивих ізраїльтян, що горіли бажанням дізнатися, що ж станеться. У розкішних шатах в гору піднімалися пророки Ієзавелі. Ахав, який прибув з належної йому царської пишнотою, зайняв місце перед священиками. Ідолопоклонники бурхливо вітали його. Але хвилювання не покидало священиків, які прекрасно пам'ятали про те, як по слову пророка протягом трьох з половиною років ізраїльська земля не зрошувалася ні росою, ні дощем. Вони були впевнені, що насувається щось страшне. Боги, в яких вони вірили, виявилися безсилі довести, що Ілля був хибним пророком. На всі їхні неймовірні крики, молитви, сльози, приниження, огидні обряди, дорогі незліченні жертви об'єкти їх поклоніння відповідали дивним байдужістю.

Перед Ахавом, лжепророками і всім присутнім ізраїльським народом стояв Ілля - той, хто прийшов відновити потоптану честь Єгови. Він, кого вся країна звинувачувала в спіткало її нещасті, тепер стояв беззахисний перед монархом Ізраїлю, пророками Ваала, воїнами і тисячами народу. Але Ілля не був самотній. З усіх боків його оточувало небесне воїнство - могутні ангели.

Без збентеження і страху пророк стояв перед усіма присутніми, глибоко усвідомлюючи покладену на нього божественну місію. Його обличчя було дуже серйозним. Народ болісно чекав, поки він почне говорити. Кинувши погляд на зруйнований жертовник Єгови, а потім на народ, Ілля почав віщати ясним, схожим на трубний звук голосом: "Чи довго будете скакати на двох галузках? Якщо Господь є Бог, то за Ним, а якщо Ваал, то за ним!".

Жодного слова не пролунав у відповідь на цю заяву. Ніхто з усього зібрався безлічі не наважився заявити про свою вірність Єгові. Немов в темна хмара, занурився Ізраїль в оману і сліпоту. Не всі відразу відступили від Господа, але поступово, раз по раз відкидаючи слова застереження і викриття, що посилаються їм Богом. Будь-яке відхилення від справедливості, всякий відмова покаятися все більше посилював їхню провину і видаляв від Неба. І тепер, в цей критичний момент, вони відмовилися стати на сторону Бога.

Господь ненавидить байдужість і невірність в Божій роботі, притаманні в вирішальний час. Вся Всесвіт схвильовано стежить за фінальними сценами великої боротьби між добром і злом. Народ Божий підійшов до кордонів вічного царства, і що може бути важливіше, ніж залишитися вірними Богу? Протягом усіх століть Господу служили героїчно стійкі люди, і тепер у Нього є ті, хто подібно Йосипу, Іліє і Данило не соромляться визнати себе Його обраним народом. Особливі благословення Божі супроводжують вчинки чоловіків справи, які не звернуть з прямого шляху свого боргу, але з Божественним натхненням будуть питати: "Хто Господній?" (Вих. 32:26); мужів, які не зупиняться лише на цьому питанні, але рішуче зажадають від бажаючих стати до лав народу Божого вийти вперед і проявити неколебимую вірність Царю царів і Господа над панами. Такі мужі підпорядкують свої задуми і бажання закону Божому. З любові до Нього вони ні в що не ставлять своє життя. Їх місія полягає в тому, щоб донести до світу світло Слова Божого у всій його ясності. Девіз їх життя - вірність Богові.

У той час як, стоячи на Кармелі, Ізраїль продовжував сумніватися і коливатися, голос Іллі знову порушив мовчанку. "Я сам позостався Господній пророк, а пророків Ваалових чотириста п'ятдесят чоловік. Нехай дадуть нам двох бичків, і нехай вони виберуть собі одного бичка, і нехай заріжуть його, і покладуть на дрова, а огню не покладуть а я приготую одного бичка, і покладу на дрова, а огню не покладу. І ви покличете ім'я бога вашого, а я покличу ім'я Господа, Бога мого. Той Бог, що відповість огнем, Він Бог ".

Пропозиція Іллі було настільки розумним, що народ не міг не прийняти його, і люди знайшли в-собі мужність відповісти: "Добре". Пророки Ваала не наважилися суперечити, і, звертаючись до них, Ілля сказав: "Виберіть собі одного бичка, і приготуйте перші, бо ви численніші, і покличте ім'я свого бога, і огню не покладете".

Зовні самовпевнені і непокірні, але зі страхом в нечестивих серцях лжепророки приготували жертовник і, подожів жертву на дрова, почали свої заклинання. Їх пронизливі крики: "Баалі, почуй нас" - відлунювали в лісах і в вершинах сусідніх гір. Зібравшись навколо жертовника, священики скакали, болісно корчилися, кричали, рвали на голові волосся, наносили собі удари ножем і благали свого бога допомогти їм.

Минуло ранок, настав полудень, але не було помітно ніяких ознак того, що Ваал слухає криків своїх ошуканих прихильників. На їх божевільні молитви не було ніякої відповіді. Жертва залишалася не зворушена вогнем.

Відправляючи свої божевільні обряди, підступні священики весь час намагалися придумати що-небудь таке, щоб розпалити вогонь на жертовнику і змусити народ повірити, що вогонь посланий Ваалом. Але Ілля стежив за кожним їх рухом, а вони, все ж сподіваючись обдурити, продовжували свої безглузді церемонії.

"Опівдні Ілля став сміятися над ними, і говорив: Кличте голосом сильнішим, бо він бог; може бути, він задумався, або відлучився, або в дорозі, а може бути, і спить, то прокинеться. І стали вони кликати голосом сильнішим, і кололися, за своїм звичаєм, ножами і списами, так що кров лилася з них. минувся південь, то вони пророкували аж до часу принесення хлібної жертви, та не було ані голосу, ані відповіді, ані слуху ".

З радістю сатана прийшов би на допомогу тим, кого він ввів в оману і хто віддався йому на служіння. Охоче ??послав би він блискавку, щоб підпалити їх жертву. Але Єгова стримував силу сатани, ніякими засобами ворог не міг послати жодної іскри на жертовник Ваала.

Нарешті охриплі від криків, в закривавлених одязі священики впали в розпач. З невичерпним божевіллям вони почали разом з моліннями закликати і прокльони на голову свого бога сонця. Ілля ж уважно продовжував стежити за всім, що відбувається. Він знав, що якщо якимось обманним шляхом священикам вдасться запалити жертовник, його миттєво розтерзають.

Настав вечір. Втомлені і змучені пророки Ваала прийшли в замішання. Одні пропонували одне, інші інше, поки нарешті вони не припинили свої спроби, і більше над вершинами Карма не лунали їх крики і прокльони. У розпачі вони відступили.

Весь день народ спостерігав за діями марно боролися священиків, їх дикої танцем, як ніби вони хотіли схопити пекучі промені сонця і підпалити ними жертовник. З жахом дивилися люди на страшні рани священиків, і це мимоволі спонукало їх задуматися над божевіллям ідолопоклонства. Багато, стомлені цим сатанинським видовищем, з найбільшим інтересом очікували, що буде робити Ілля.

Був час вечірньої жертви, аж ось він повелів народу:

"Підійдіть до мене". Коли вони тремтячи наблизилися, Ілля повернувся до зруйнованого жертовника, де колись люди приносили свої жертви небесному Богу, і почав поправляти його. Для нього ця купа уламків була дорожче всіх величних вівтарів язичництва.

Відновлюючи древній жертовник, Ілля проявив повагу до завіту, який Бог уклав з Ізраїлем, коли вони перейшли через Йордан в обітовану землю. Вибравши "дванадцять каменів, за числом племен синів Якова ..." він "збудував із того каміння жертівника в Ім'я Господнє".

Розчаровані священики Ваала, змучені втрату вважав своїх спроб, дивилися тепер, що робить Ілля. Вони ненавиділи пророка, який влаштував випробування, яке показало безсилля і нікчемність їхніх богів; і в той же час вони боялися його могутності. Народ в страху, з прихованим диханням стежив за всіма приготуваннями Іллі. Спокійні руху пророка різко відрізнялися від диких, безглуздих жестів послідовників Ваала.

Коли жертовник був готовий, пророк вирив навколо нього рів, склав дрова і, приготувавши тільця, поклав його на дрова і повелів народу залити водою жертву і жертовник. "Наповніть чотири відрі водою, - наказав він, - і нехай виллють на Всез-Жиган жертву і на дрова. І сказав: Повторіть. І вони повторили. І сказав: зробіть те ж в третій раз. І зробили втретє. І вода полилася навколо жертовника рів наповнився водою ".

Нагадуючи народу про їх боргом відступництві, яке викликало гнів Єгови, Ілля закликав народ упокорити свої серця і звернутися до Бога їхніх батьків, щоб лежить на Ізраїлі прокляття було знято. Потім, благоговійно схилившись перед незримим Богом, він підняв руку до неба і сказав просту молитву. Баал пророки волали, шаленіли, скакали з раннього ранку до вечора, але коли молився Ілля, жоден божевільний крик не порушив мовчання кармільскіх вершин. Він молився, знаючи, що Бог спостерігає за всім і чує його молитву. Баал пророки молилися незв'язно і несамовито. Ілля ж молився просто і гаряче, просячи Бога показати Свою силу над Ваалом і тим самим звернути Ізраїль до Себе.

"Господи, Боже Авраамів, Ісаків та Ізраїлів, - молився пророк, - так пізнають, що Ти Ізраїлів Бог, а, і що я раб Твій і зробив Твоїм словом. Почуй мене, Господи, почуй мене, і нехай пізнає народ, що Ти Господь, Бог, і Ти обернеш їхнє серце Тобі ".

Запанувала грізна тиша. Священики Ваала тремтіли від жаху. Усвідомлюючи свою провину, вони чекали негайного відплати.

Як тільки Ілля закінчив молитися, вогонь, подібний блискучим стріл блискавки, зійшов з неба на відновлений жертовник, пожер жертву, поглинув воду в ямі і спалив навіть каміння жертовника. Яскраве полум'я вогню освітило всю гору, засліплюючи присутніх. Люди, що стояли внизу і тривожно стежили за всім, що відбувається нагорі, чітко бачили спадний вогонь і були страшно вражені. Це нагадало їм вогненний стовп, який на Червоному морі відділив ізраїльський народ від єгипетського війська.

Люди на горі, відчуваючи благоговійний трепет, впали на землю перед лицем невидимого Бога. Вони більше не наважувалися дивитися на сходить з неба вогонь. Вони побоювалися, що і самі будуть знищені, і, усвідомлюючи свій обов'язок визнати Бога Іллі як Бога своїх батьків. З яким вони повинні поклонятися, одноголосно вигукнули: "Господь є Бог, Господь є Бог!" З приголомшливою ясністю ці слова рознеслися по всій горі і луною прозвучали внизу. Нарешті з почуттям каяття і розуміння всього того, що сталося Ізраїль піднявся на ноги. Нарешті люди побачили, як глибоко вони збезчестили Бога. Вся суть поклоніння Ваалу, протилежна розумного служіння правдивому Богові, розкрилася перед ними. Народ визнав справедливість Божу і Його милосердя в тому, що Він не посилав на землю роси та дощу,. поки вони відверталися від Нього. Тепер вони були згодні з тим, що Бог Іллі вищий від усякого ідола.

Заціпенівши від жаху, Баал пророки спостерігали за дивним проявом могутності Єгови. Однак, навіть зазнавши настільки очевидну поразку і побачивши на власні очі Божественну славу, вони не покаялися в своєму лукавстві Вони як і раніше бажали бути священиками Ваала. Таким чином вони показали, що дозріли для смерті. Щоб розкаявся ізраїльський народ більше не наражався на небезпеку з боку тих, хто навчив їх служити Ваалу, Господь звелів Іллі знищити цих лжеучителей. У серці народу вже піднялося обурення проти тих, хто ввів їх в беззаконня, і аж ось він наказав "хапайте пророків Ваалових, щоб жоден з них не сховався", вони були готові зробити це. Схопивши священиків вони потягли їх до потоку Киссону і там, поки ще не закінчився день, який ознаменував початок рішучих змін перебили священиків Ваала. Жодного з них не пощадили.

глава 12

Від Ізрееля до Хорива

(Ця глава заснована на 3-й книзі Царств, 18: 41-46; 19: 1-8.)

Після вбивства Ваалових пророків відкрився шлях для потужних духовних перетворень серед десяти ізраїльських колін північного царства. Ілля вказав народу на його відступництво і закликав упокорити серця і звернутися до Господа. Суди Божі справдилися над ізраїльтянами, вони покаялися у своїх гріхах, визнали Бога своїх батьків як живого Бога, і тепер прокляття Неба знімалося з них, і, як раніше, все благословення поверталися до них. Земля повинна була освіжитися дощем. "Піди, їж і пий, - казав Ілля до Ахава, - бо ось чути шум дощу". Потім пророк пішов на вершину гори, щоб помолитися.

Ілля так впевнено наказав Ахава приготуватися до дощу не тому, що були зовнішні ознаки його наближення. Жодного хмарки не бачив пророк, жоден гуркіт грому не порушив спокій неба. Він просто сказав те, що вселив йому вимовити Дух Божий у відповідь на його сильну віру. Протягом усього дня він невідступно діяв згідно з волею Господа і тим самим проявив безмежне довіру до пророцтва Слова Божого, і тепер, зробивши все, що було в його силах, він знав, що небо виллє на землю обіцяні благословення. Той Бог, Який послав посуху, обіцяв рясний дощ як нагороду за каяття, і тепер Ілія чекав обіцяного. Смиренно схилившись і поклавши "обличчя своє між свої коліна", він просив за звернувся Ізраїль.

 Уайт Олена Г. 5 сторінка |  Уайт Олена Г. 7 сторінка


 Уайт Олена Г. 1 сторінка |  Уайт Олена Г. 2 сторінка |  Уайт Олена Г. 3 сторінка |  Уайт Олена Г. 4 сторінка |  Уайт Олена Г. 8 сторінка |  Уайт Олена Г. 9 сторінка |  Уайт Олена Г. 10 сторінка |  Уайт Олена Г. 11 сторінка |  Уайт Олена Г. 12 сторінка |  Уайт Олена Г. 13 сторінка |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати