Головна

III. Земноводні - Amphibia.

Головна відмінність в новому способі з'єднання щелепної дуги з черепом: піднебінний хрящ первинної верхньої щелепи на всьому протязі зростається з осьовим черепом, тобто з черепною коробкою. Такий тип з'єднання називається аутостільний.

Нижньощелепний відділ з'єднується з верхнещелепними і теж отримує зв'язок з черепом без під'язикової дуги.

Таким чином, гіомандібулярний хрящ звільняється від функції підвіска, істотно редукується і набуває нову функцію - входить до складу воздухоносной порожнини середнього вуха у вигляді слуховий кісточки - стовпчика.

Частина під'язикової дуги (гиоїдной хрящ), зяброві дуги утворюють часткову опору для мови і підязиковий апарат, частково гортанні хрящі, частково редукуються.

IV. Плазуни - Reptilia.

Череп аутостільний, але при цьому піднебінний хрящ первинної щелепи редукується і в прічлененіе верхньої щелепи до черепа бере участь тільки квадратна кістка, з нею з'єднується нижня щелепа і таким чином приєднується до черепа. Інша частина вісцерального скелета утворює підязиковий апарат, який складається з тіла під'язикової кістки і трьох пар відростків.

V. Ссавці - Mammalia.

З'являється зовсім новий спосіб з'єднання з черепом нижньої щелепи, яка приєднується до нього безпосередньо, утворюючи суглоб з лускатої кісткою черепа, що дозволяє не тільки захоплювати їжу, але і здійснювати складні жувальні рухи. В освіті суглоба бере участь тільки вторинна нижня щелепа. Отже, квадратна кістка первинної верхньої щелепи втрачає свою функцію підвіска і перетворюється на слухову кісточку - ковадло.

Первинна нижня щелепа в процесі ембріонального розвитку повністю виходить зі складу нижньої щелепи і перетворюється в наступну слухову кісточку - молоточок.

Верхній відділ під'язикової дуги, гомолог гіомандібулярного хряща перетворюється в стремечко.

Всі три слухові кісточки складають єдину функціональну ланцюг.

1-я - жаберная дуга (1-я вісцеральна) і копули дають, початок тіла під'язикової кістки і її задніми ріжками.

2-а і 3-я зяброві дуги (4-я і 5-я вісцеральні) дають початок щитовидного хряща, який вперше з'являється у ссавців.

4-я і 5-я зяброві дуги (1-а і 7-а вісцеральні) дають матеріал для інших гортанних хрящів, і можливо, для трахеальні.

I. Нижчі риби (хрящові) - Chondrichthyes |  Пресмикающіеся- Reptilia.

ЕВОЛЮЦІЯ ГОЛОВНОГО МОЗКУ У хребетних |  амфібії |  ссавці |  ФІЛОГЕНЕЗ КРОВОНОСНОЇ СИСТЕМИ |  Еволюція артеріальних дуг. |  РОЗВИТОК СЕРЦЯ |  ЕВОЛЮЦІЯ Ендокринна система |  ЕВОЛЮЦІЯ ІМУННОЇ СИСТЕМИ |  ЕВОЛЮЦІЯ ВИДІЛЬНОЇ СИСТЕМИ |  СИНТЕТИЧНА ТЕОРІЯ ЕВОЛЮЦІЇ |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати