Головна

Трагедія: Побудова світогляду

"Це знищило разом все залишки мого раніше дуалістичного світогляду" - Ернст Геккель про смерть своєї дружини в 1864 році.

(1. Robert J. Richards, The Tragic Sense of Life, Ernst Haeckel and the Struggle over Evolutionary Thought (Chicago: University of Chicago Press, 2008), 107.

"Ми втратили радість сім'ї і розраду нашої старості" - Чарльз Дарвін про смерть своєї десятирічної дочки Енні в 1851 році.

(2. Це цитата з меморіалу, написаного Дарвіном через тиждень після смерті його дочки. Його можна знайти в інтернеті: the Darwin Correspondence Project (http://www.darwinproject.ac.uk/death-ofanne-

darwin # memorial), or in Sydney Smith and Frederick Burkhardt, eds., The Correspondence of Charles Darwin, vol. 4 (Cambridge, England: Cambridge University Press, 1989), Appendix II.)

Подумайте про трагічні події, які траплялися з вами. Можливо це була втрата члена сім'ї або друга. Можливо це була упущена можливість через непередбачені обставини.

Може бути це було звільнення з роботи або такий незручний момент, який до цих пір викликає у вас страждання. Трагедії великі і маленькі накопичуються за життя і щоб залишатися при здоровому розумі, все ми повинні розібратися в них. Деякі вчені вірять, що трагічні події в особистому житті ранніх еволюціоністів могли сильно вплинути на розвиток їх натуралістичного світогляду. (3. Основна думка тези історика Роберта Річардса це те, що вплив Ернста Геккеля на еволюційну теорію від кінця дев'ятнадцятого століття до поточних атеїстичних засад серед сучасних еволюційних біологів це результат центральної трагедії в його житті, смерті його коханої дружини, Анни, від плевриту (можливо розрив апендикса). Річардс визнає, так само як і я в цій книзі, що атеїзм це не заздалегідь відомий результат вивчення еволюції. Але він вірить, що Ернст Геккель, як найбільш широко шановний популяризатор теорії Дарвіна (він жив до 1913 року, майже на 25 років довше, ніж Томас Генрі Гекслі, "Бульдог Дарвіна"), був відповідальний за атеїстичний відтінок сучасної еволюційної теорії, незважаючи на його романтичний ідеалізм і монистическую віру, що "Бог і природа єдині." Річардс пише: "Моя теза розглядає певні несуттєві аспекти сучасної еволюційної теорії, а саме її матеріалістичні і анти-релігійні характеристики. Це, я думаю, умовні культурні особливості сучасної теорії (еволюції) ... Багато ранніх прихильники Дарвінівської теорії були як спіритуалістів, так само вони і брали нематеріалістічную метафізику і вони інтегріровалісвоі наукові погляди з певною або іноді невизначеної теологією. Asa Gray, William James, and Conwy Lloyd Morgan - просто кілька видатних захисників еволюційної теорії, хто проте відкинув закам'яніло, сухий матеріалізм. "Ернст Геккель через свою трагедії відмовився від ортодоксальної рилигии як від забобони і просунув войовничу монистическую філософію, повну романтичного ідеалізму, наприклад архетипи і творча природа. "Моя теза ще більш специфічний, а саме: Якби Геккель не пережив трагічні події ... його власна версія Дарвінівської теорії втратила б свої помітно ворожі характеристики і ці характеристики не були б показані перед обличчям публіки . "See Richards, The Tragic Sense of Life, Ernst Haeckel and the Struggle over Evolutionary Thought, 15-16.)

Трагедія безсумнівно була одним з факторів мого інтелектуального розвитку. Моє життя не було незвичайно трагічною. Я був позбавлений від травм, які пережили багато моїх друзів. Але визнання трагедії мотивувало мене підтримувати інших і звертатися до інших людей за підтримкою і роблячи так, я ділився своїми труднощами і слухав про труднощі інших. Трагедія настільки часто зустрічається в нашому житті, що я став думати про неї, як про знайомої темою, що зачіпає все живе. Всі організми схильні до постійних травматичним змін, що по-людськи, ми інтерпретуємо як трагедії. І трагічне почуття життя є неминучим акомпанементом натуралістичному світогляду.

29 жовтня 1959 року автомобіль під керуванням Едварда Майкла Церро, відомого старійшини в рестовраціонной деномінації, відомої як Церква Христа, зіткнувся з іншим автомобілем в маленькому містечку Мартінсвіль, Індіана. Церро отримав перелом руки, ноги та перелом кількох ребер і на шляху до лікарні впав у кому. Чотири місяці по тому, у віці вісімдесят і два роки, він помер не приходячи до тями.

Брат Церро був плідним письменником, учителем і проповідником. Він писав статті для релігійних періодика, біблійний аналіз історичних цитат і два томи біблійних питань для самонавчання. Протягом шістдесяти років він проповідував понад вісім тисяч проповідей від Нової Англії до Каліфорнії. Він також написав музику і текст для кількох релігійних пісень, включаючи дві пісні: "The True Riches" і "I Come to Thee", які до сих пір співають в Церки Христа.

Але робота, якої Церро найбільш відомий це шість томів коментарів про Біблії, опубліковані між 1947 і 1955 роками. (4. коментарі до сих пір доступні на Guardian of Truth Foundation, Bowling Green, Kentucky (http://www.truthbooks.net). Він працював над томами шість днів на тиждень, з шести до восьми ранку щоранку, його підтримувала його церква. Ці томи - чудо текстового аналізу. Абсолютно ясно, що Церро був близько знайомий з кожним словом Старого і Нового Завіту і міг авторитетно коментувати кожен нюанс біблійного значення. "Моїй постійної метою завжди було уникати спекуляції", написав він у передмові першого тому. "я не пропонував ніякого пояснення, заснованого на простих здогадах. У всіх прикладах, де я був не впевнений, що зрозумів фрагмент, коментар не був написаний. Моєю єдиною метою було сприяння більш складного розуміння Святого Письма. Якщо це буде виконано, то я буду вважати себе повністю винагороджений за всі витрачені зусилля і час. "

Е. М. Церро був моїм прапрадід і батьком бабусі моєї матері, яка жила з нами в Лос-Анджелесі під час зимових місяців. Моя мати ніколи не була релігійною після мого народження, але дивні сліди переконань дідуся Церро все ще тримаються в нашій родині. Церква Христа вірить, що музика повинна бути виконана лише голосами, без аккомпанімента інструментів. Припис проти інструментів відбувається з віршів у Посланні до Ефесян 5:19: "Звертаючись до одна одній з псалмами, гімнами, і духовними піснями, співайте і славте Господа всім своїм серцем." Ці слова були сприйняті конфесією мого прапрадіда буквально в тому сенсі, що ніякі інструменти не повинні супроводжувати чистоту людського голосу. (5. Десь в середині дев'ятнадцятого століття Церква Христа розкололася на численні секти в США. Церква Церро, наприклад, належала до не-інструменталістам. "Інструменталісти вважали, що нормально використовувати інструментальну музику для аккомпаніровкі співаючих голосів. У маленькому містечку моєї матері були інші Церкви Христа і між ними було буквально пару миль, але вони не спілкувалися один з одним. Одна з причин цього - незгоду з приводу виконання музики. інші відмінності стосувалися функцій священиків. Церква Церро не мала священиків. Хоча церква і мала посадових осіб, які називаються старійшинами, які були найбільш шанованими членами церкви, будь-хто міг проводити службу. Процес називався "взаємне повчання". служби проводилися кожного недільного ранку і опівдні, а також вночі в середу. Жінки не могли бути старійшинами, але їм дозволено було вести служби.

Ще одна відмінність секти Церро і інших Церков Христа відноситься до участі в біблійних коллеждах. Деякі конгрегації вважалися "інституційними", тому що вони рекомендували своєї молоді відвідувати санкціонований біблійний коледж, такий як Університет Боба Джонса. У секті мого прапрадіда не було таких правил. Він вірив, що вивчення Біблії було індивідуальним пошуком і не вимагало вчення в коледжах. І все ж він очевидно підтримував освіту, оскільки його дочка (моя бабуся) і його внучка (моя мати) обидві стали вчителями і отримали університетську освіту.) Фактично, все в Біблії сприймалося його конфесією буквально. Церкви Христа були частиною Рестовраціонізма, який виник з Другого Великого Пробудження на початку дев'ятнадцятого століття. Рух прагнуло повернутися до буквальною інтерпретації Біблії і відновленню церкви, яку заснував Христос.

Е. М. Церро очікував, що його онуки буде слідувати правилам його конфесії, супроводжуючи своїх батьків до церкви, але моєї матері і її брату, Стенлі, дозволяли грати на піаніно та гітарі, коли вони росли. Жоден з них не вийшов з дитинства з великою релігійною чутливістю. Але у них була і до сих пір є постійна любов до музики.

Інша сімейна традиція, яка дісталася від інтерпретацій біблії Церро, це цінність доброї освіти. Моя мати і дядько Стенлі обидва продовжили навчання і отримали докторський ступінь і їх цінності пов'язані з утворенням також перейшли до мене, мого брата і кузенам. Академічні дискусії, разом з музичними підспівування, були серед ключових моментів наших великих сімейних зібрань в будинку матері на день подяки. Обговорення починалися за сніданком і часто переносилося і на другу половину дня. Вони зазвичай велися між мамою і дядьком Стенлі, але запрошеним друзям, впертим підліткам і навіть дітям ніколи не перешкоджали вступати в бурхливе обговорення. Багато з спокійних осінніх ранкових годин перетворювалися в гарячі дебати про соціальну політику або поточні події. Але, незмінно, ранні вечора вже бачили відновлений мир коли дядько Стенлі діставав гітару та банджо. Спів старих пісень і гармоній зближувало всю сім'ю. (6. Я записав деякі з цих пісень на альбомі 2006 року Cold as the Clay, випущеному на ANTI, відділення Epitaph Records.) Я ніколи не міг продовжувати хмуриться, коли музика починала грати. Неможливо відчувати нічого, крім щастя, коли чуєш бренькання ретро мелодій на банджо. Всі тяготи світу здавалися несуттєвими.

Смерть прапрадіда Церро прийшла занадто швидко і занадто різко для моєї сім'ї. Упевнений, що він Ведел мене бідним, втраченим грішником, але я знаю, що він любив брати участь в наших сімейних співах. Він був здоровий і активний на момент аварії. Його смерть завжди була нагадуванням для моєї сім'ї, що трагедія може статися в будь-який момент.

Той, хто ріс в панк-оточенні в Лос-Анджелесі в 1980-х, знає, що насильство може бути швидким, несподіваним і трагічним. Моїх друзів регулярно били поліцейські під час бунтів на концертах. Набагато більш трагічними були випадки передозування і самогубства серед моїх друзів. Я ніколи не вживав марихуану або інші наркотики. Мій шок від наркокультури, коли я переїхав до Каліфорнії, змусив мене заприсягтися, що я ніколи не буду нажіраться як хлопці в середній школі або старших класах. Але мої друзі включали мене в свої зловживання наркотиками на вечірках по вихідним. Мені було незручно почувати себе тверезим сторожовим псом, але я хотів бути частиною банди, тому я не заперечував спочатку. Я зайшов так далеко, що іноді робив ін'єкції героїну або амфетамінів своїм друзям. У мене мурашки по спині повзуть від усвідомлення того, що могло статися. Я поняття не мав про дозах. Я легко міг ввести летальну дозу кому-небудь з них і провести роки у в'язниці за вбивство одного.

Коли мені було трохи за двадцять, я чув від своїх одногрупників: "Ти чув? Боб помер вчора від передозування героїном." Потім, буквально пару місяців по тому, "Том вбив себе вчора, коли врізався на машині в припаркований трейлер." Я знав, що Боб і Том не померли, якби не вживали наркотики. Обидва вони були безтурботні і веселі, коли б були тверезими. Але коли вони вживали наркотики, вони були замкнутими і самітницький. Їх смерті змусили мене переоцінити те, що я робив. Якщо наркотики змогли змінити особистості моїх друзів так різко, тоді я не хочу мати з цим нічого спільного. Я не хотів проводити такі експерименти зі своїм життям. Смерть Боба і Тома і факт того, що у мене не було генетичної схильності або психологічного примусу до вживання наркотиків, змусили мене зрозуміти наскільки мені пощастило.

Я визначаю "трагедію" більш широко, ніж більшість людей. Я бачу це як різка зміна в тому, що ми сприймаємо як належне. Це знищує життя і відносини, які повинні були бути непорушними. Трагічні події викликають подив, непередбачені потрясіння, які кидають виклик нашому розумінню. Немає переможців в трагедії. Є тільки втрати, непохитні і невблаганні.

Суспільні відносини є джерелом багатьох особистих трагедій. Універсальні закони, які пов'язують людей один з одним емоційно, служать зміцненню наших уявлень про наших міжособистісних відносинах. Ми рідко розглядаємо негласні правила любові, наприклад. (7.See Thomas Lewis, Fari Amini, and Richard Lannon, A General Theory of Love (New York: Random House, 2000). Автори описують, в наукових термінах, біологічні причини почуття любові і його важливості у формуванні нашого емоційного благополуччя.) але коли любов помирає або шлюб закінчується, або дитини віддаляють від батька, ми відчуваємо, що ці закони порушені і ми відчуваємо глибоку трагедію.

У мене була своя частка відносин, які закінчилися трагедією, які я відношу до своєї частини відсутності розуміння. Як підліток, я думав, що дівчата в нашій компанії були рівними хлопцям у всіх відносинах. Нас об'єднувало бажання подолати суспільний тиск. Акцент завжди був на колективному потрясінні нашої групи, а не на індивідуальних питаннях. (Було набагато більше пісень про "нас", "нашому" і "ми", ніж про "мені", "моєму" і "я".) Мої панковские друзі і я були краще в практикуванні терпимості, ніж розуміння. На жаль, це також стало приводом до незадоволення різних потреб і перспектив чоловіків і жінок. І до цього дня, я дуже терпимо до жіночих потреб, навіть без повного їх розуміння. Це завадило моїй здатності бути хорошим чоловіком. Я мав тенденцію ставити свою музику, моє освіту і мої дослідження вище потреб моєї сім'ї. Розпад мого першого шлюбу був джерелом величезного горя для мене. Це змусило мене вперше усвідомити всю біль, яку випробували мої батьки, коли вони розлучалися. Це також змусило мене покластися докласти всіх зусиль, щоб стати краще, коли знову з'явиться можливість любові і шлюбу.

Багато людей витрачають занадто багато емоційних зусиль і вводять себе в оману, думаючи, що вони ще не відчували трагедію. Вони бояться визнати, що відчувають печаль, тому що вона може бути всепоглинаючої і заважати нормальним суспільним відносинам. На публіці ми повинні приховувати нашу печаль. Ми намагаємося не плакати або не виражає наші почуття занадто відкрито. Це частина грандіозного змови. Якби все визнавали реальність трагедії, ми б зрозуміли наскільки болюча життя насправді.

Я ніколи не відчував себе комфортно, обманюючи себе, думаючи, що моя біль не така вже й сильна. Якщо я відчуваю величезну втрату, це не дає мені спокою, знаючи, що інші втратили набагато більше або з ними трапилися гірші речі. Мої почуття - мої власні і я не можу порівнювати їх з почуттями інших людей. Моя біль і твоя завжди будуть різними. У нас немає способів визначити її силу. Але ігнорувати її - не більше, ніж оману.

Деякі люди вважають, що надмірна громадська сінтементальность заважає іншим подолати свою власну печаль. Як якби ми мали допомогти іншим впоратися з їх крихкими емоціями, одночасно ігноруючи наше власне бажання до співпереживання. Це лише черговий спосіб заперечення невідкладності трагедії. Ми повинні визнати, що немає способу класифікації болю, крім як всюдисуща частина життя, яка повинна бути розглянута на постійній основі.

Трагедія також є невід'ємною частиною природи і еволюції. Ніхто не може бути натуралістом довго, не визнаючи величезну кількість витрат, страху і смерті, які відбуваються в біологічному світі. Чи може більше розуміння трагедій в природному світі допомогти нам впоратися з трагедіями, які відбуваються в нашому власному житті? Я часто ставив собі це питання. Вивчення скам'янілостей, звичайно, має мало спільного з запобіганням майбутніх трагедій. З іншого боку, вивчення історії, збір даних про минулі цивілізації і їх взаємодіях з навколишнім середовищем, може бути дуже важливим при вирішенні проблем, пов'язаних з поточними екологічними викликами. (8. See Jared Diamond, Collapse, How Societies Choose to Fail or Succeed (New York: Viking, 2005). Однією з його цілей при написанні цієї книги було твердження, що вивчення історії дозволяє нам уникнути трагедій в майбутньому: "Глобалізація робить неможливим руйнування сучасних суспільств в ізоляції, як це було на Острові Пасхи і у Гренладскіх норвежців в минулому. Будь-яке суспільство, де панує безлад сьогодні, не важливо наскільки віддалене воно, подумайте про Афганістан або Сомалі, як про приклади, може викликати проблеми для процвітаючих суспільств на інших континентах і також підпадає під їх вплив ... Вперше в історії, ми стикаємося з ризиком глобального занепаду. Але ми також перші, хто насолоджується можливістю швидкого вивчення розробок в суспільстві по всьому світу і того, що відбувалося в суспільстві в будь-який момент в минулого "(23). Якщо ми згодні, що екологічні помилки наших предків можна уникнути, тоді ми повинні зробити висновок, що існує практичний компонент історичного знання. Чи може це бути практично поширене глибоко в царство природної історії? Я не прийшов до повністю задовільного відповіді. Але я намагався відповісти на нього ствердно. Я вивчав історію життя заради чогось більшого, ніж чисто в наукових цілях. Для мене вивчення минулого життя має також і емоційну складову.

Коли Чарльз Дарвін і Альфред Рассел Уоллес розробляли теорії еволюції, вони обидва були під впливом нарису, написаного одним зі своїх співвітчизників. У 1798 році преподобний Томас Мальтус написав, що людська популяція зростала набагато швидше, ніж ресурси, необхідні для того, щоб прогодувати її. Неминучим результатом цього для людської популяції були смерть і голод. Мальтус був теїстом і вірив, що голод, страждання, суперництво і все інше зло в світі, було послано Богом, щоб дати нам урок. Без нещадної загрози голоду і злиднів, у людей не було б причини посилено працювати і намагатися заради себе і інших. Він стверджував, що масові страждання заради блага небагатьох були якимось чином джерелом людської чесноти.

Коли Дарвін і Уоллес прочитали цей нарис, вони побачили щось, відмінне від Мальтуса. Вони незалежно усвідомили, що розбіжність між громадянами та ресурсами в природі могло забезпечити механізм, який Дарвін назвав природним відбором. У природі народжується більше організмів, ніж може виживати і мати потомство. Як результат, організми з найвищою пристосованістю увічнюють свої риси в майбутніх поколіннях, в той час як непристосовані організми голодують, вмирають від хвороб або з'їдаються іншими. Незначні відмінності в здатності набувати необхідні ресурси наводять деякі групи населення до виживання, а інших до загибелі.

У цьому світлі теорія еволюції стає оповідальним виправданням присутності такої обширної трагедії в природі. Здається так Дарвін і розглядав еволюцію. "Боротьба за існування", "виживання найбільш пристосованих" і "конкуренція за ресурси" все вказують на, можливо, несвідоме зусилля, щоб пояснити, по-крайней мере, частина страждань в світі. Такий погляд на еволюцію пропонує обгрунтування трагедії перебільшенням ролі пристосовності. Смерть розглядається як побічний продукт одного з основних еволюційних "механізмів", який являє собою вибір тільки найбільш пристосованих особин в популяції організмів з різними особливостями.

Але як ми бачили, більшість варіацій в життя нижче порога вибору. Непридатні особливості і поведінка також є загальною частиною життя, включаючи і нашу власну життя. Трагедія не служить вищій меті очищення шляху для індивідуумів з більшою пристосованістю. Вона набагато більш довільна, безглузда і анархічна, ніж припускають більшість біологів.

Інше спостереження краще підходить для пояснення присутності смерті. Світ це кінцеве місце. Протягом досить тривалого періоду часу біологічна креативність повинна бути збалансована біологічним руйнуванням. (9. Аналогічне зауваження в контексті видів, а не окремих індивідуумів з'являється в книзі David M. Raup, "The Role of Extinction in Evolution," Proceedings of the National Academy of Sciences, USA 91 (2002), 6758-6763.) Якщо б цей баланс не підтримувався, світ захлинувся б власним біологічним достатком або все живе швидко б зникло. У різні часи, в минулому сили руйнування переважали. Але після цих періодів баланс був швидко відновлений. З еволюційної точки зору трагедія не вимагає і не отримує ніяких виправдань. Смерть це просто необхідне доповнення до життя.

Літопис скам'янілостей представляється як безпомилкове свідоцтво неминучого присутності смерті. Вся історія життя на землі відображена моментами смерті, застиглими в часі як скам'янілості. Кожна виявлена ??скам'янілість є унікальним залишок в безперервності біологічних подій, зі смертю, що надає огляд минулого для остаточних першовідкривачів.

Несподівані результати зі смертельними наслідками характерні для біологічного аналізу на кожному рівні - від клітини до індивідуума, до популяції, до видів, до екологічного товариства. На найнижчому рівні біологічної організації - одноклітинні організми, які поділяються на дві частини, щоб відтворитися, вони були єдиними мешканцями землі більше, ніж два мільярди років. Існує безперервний родовід цих організмів від зародження життя до сьогоднішнього дня. Одноклітинні організми існують майже всюди на нашій планеті: від темних заглиблень наших нутрощів і глибоких, підземних гірських порід, які ніколи не побачать денного світла, до іоносфери, високо над землею. Вони були першими формами життя, що з'явилися на планеті і з тих пір постійно перебували на ній. Одноклітинні організми можуть вмирати, коли навколишнє середовище змінюється, наприклад, або коли їх поїдають інші організми. Але я думаю про них більше як про крихітних метаболічних двигунах, які завжди гудуть, іноді викликають інфекції, частіше роблять речі поза увагою і розуму, які принципово важливі для підтримки найбільш відомих форм життя.

Смерть стала знайомим випадком, здавалося б, нераціональної безглуздості, незважаючи на її біологічну необхідність, коли багатоклітинна життя еволюціонувала. Замість поодиноких клітин або невеликих колоній клітин, що виконують свої власні функції, многоклетоная життя приносить з собою складні тканини і органи, які функціонують в злагоді для видимої користі вельми складного організму. Одна з характерних рис багатоклітинного організму це "поділ праці" між тілом (соматичні клітини) і статевими клітинами (гамети). Гамети переносять генетичну інформацію від одного покоління до наступного. Після того, як ці клітини ініціюють розвиток потомства, решту організму не є більш біологічно необхідним після народження потомства. Соматичні клітини просто старіють і гинуть і організм в кінці кінців помирає.

Еволюція багатоклітинних організмів за останні мільярди років зробила можливим розвиток нервової системи. Ці мережі спеціалізованих клітин забезпечили організми багатьма спеціалізованими функціями. Організми з нервовою системою можуть відчувати умови навколишнього середовища з набагато більшою специфічністю і чутливістю, ніж у інших організмів. Вони можуть посилати сигнали від однієї частини тіла до іншої на величезних швидкостях. Частини нервової системи також можуть зв'язуватися один з одним, народжуючи в собі найбільш розвинену форму феномена, яку ми називаємо "думка".

На додаток, нервова система може відчувати і реєструвати біль, коли тварина отримує травму. Людиноподібні тварини мають різною мірою то, що ми називаємо "свідомістю", що означає, ймовірно, що вони відчувають біль інакше, ніж ми. (10. Donald R. Griffin, Animal Minds (Chicago: University of Chicago Press, 1992). Але біль служить для того, щоб нагадати їм уникнути небезпеки в майбутньому.

Еволюція складних нервових систем також привела до розвитку тварин з високим рівнем соціальної організації, таких як люди, шимпанзе, кити, слони і навіть соціальні комахи. Ці організми мають різні здатності розглядати себе по відношенню до інших. Наприклад, коли відбувається смерть і ці тварини втрачають потомство, близького родича або компаньйона, вони переживають втрату по-різному. На газелей і інших копитних тварин постійно полюють хижаки, такі як леви і вовки. Коли члени їх сім'ї або інші члени стада вбиті, вони показують дуже невелика зміна в поведінці. На відміну від них, інші ссавці, такі як шимпанзе або слони можуть бути так охоплені втратою кого-то близького їм, що вони не в змозі функціонувати нормально. Це майже як якби їх життя більше не коштувала того, щоб жити. Тварини з більш високорозвиненою нервовою системою і, особливо, ті, з більшою корою головного мозку, схоже сприймають трагедію більш глибоко.

Люди, з нашої високорозвиненої корою головного мозку, схоже єдині тварини здатні мати уявлення про неминучість смерті (хоча, звичайно, ми не знаємо, що саме думають інші тварини з високорозвиненою корою мозку). Ця можливість накладає на нас унікальні форми страждання. Ми усвідомлюємо, що все навколо нас повинно зникнути. Однак, це усвідомлення не дає нам спокою і коли трагедія відбувається, наша біль не слабшає.

Страждання це неминучий наслідок еволюції. Натуралісти бачать трагедію як результат природних процесів, які відбувалися в багатоклітинних організмах протягом всієї історії: бактеріальний паразитизм, дитяча смертність, інфекції, голод, катастрофи, вимирання видів. Хіба всі ці страждання служать будь-якої мети, крім нагадування нам про те, щоб уникнути страждань в майбутньому? Можливо, це занадто складне питання для будь-якого світогляду, не має значення, заснованого на натуралізмі або релігії, щоб дати остаточну відповідь на питання трагедії.

Кожен раз, час від часу, ми змушені стикатися з дурманної неосяжністю всесвіту. Літніми ночами в Вісконсині, під час мого дитинства і юності, ми з братом іноді тікали від задухи батьківського дому, який був на відстані півмилі від озера Мічиган і досить далеко від міських вогнів Мілуокі і Чикаго, щоб розкрити перед нами чорне небо. Іноді ми лягали на галявині перед будинком і, позичивши бінокль батька, пильно дивилися вгору на зірки. Ми знали вкрай мало про те, що спостерігаємо, але дивилися досить Карла Сагана, щоб знати, що вогнів, які ми спостерігаємо, потрібно, можливо, тисячі років, щоб досягти нас, навіть не дивлячись на те, що світло проходить шість трильйонів миль на рік . І чим більше ми лежали, тим більше зірок ми бачили, що тягнуться від нас в нескінченну чорноту. Я пам'ятаю, як запитав брата: "Як довго існує космос?" Він відповів: "Він завжди існував." Цей відповідь була досить хорошим для мене, як для цікавого підлітка, хоча зараз у мене є більш повний і науковий відповідь.

Мої досліди на газоні батька зробили для мене простіше серйозне вивчення еволюційної біології і дозволили мені примиритися з чимось, що більшості людей важко концептуалізувати: неймовірну нескінченність часу. Люди схильні думати в термінах днів, місяців або, можливо, десятиліть, в кращому випадку. Це природно, тому що це ті тимчасові рамки людських подій, які мають особисту значимість. Але це все одно, що думати про космічних відстанях з точки зору доріг, по яких ми подорожуємо кожен день. Час тягнеться за нами так нескінченно, як і чорна пустка простору.

Більшість з нас можуть простежити історію своєї сім'ї на кілька поколінь тому. Але якщо ми візьмемо двадцять п'ять років, як середню довжину одного людського покоління, тоді вісімдесят поколінь відокремлюють нас від часів Христа. Це вісімдесят циклів народжень і смертей, вісімдесят переходів ДНК від одного покоління до іншого, вісімдесят можливостей для вимирання лінії, яка веде від наших предків до нас.

Більш того, 80 поколінь це взагалі не час, з еволюційної точки зору. Близько 8000 людських поколінь відокремлюють нас від походження анатомічно сучасних людей, які жили в Східній Африці 200000 років тому. І 8000 поколінь це крихітне число, в порівнянні з 250000 людських поколінь, які відокремлюють нас від нашого спільного предка з шимпанзе, або 2,5 мільйона поколінь, що відокремлюють нас від вимирання динозаврів, або 140 мільйонів людських поколінь, які відокремлюють нас від виникнення життя на землі.

У нас навіть немає хорошого способу розуміння таких величезних чисел. Можливо ми можемо спробувати з тисячею, рахувати до однієї тисячі займає близько дванадцяти хвилин. Але навіть один мільйон це число дуже складне для розуміння, незважаючи на те, що ми читаємо про мільйони в газетах кожен день. Одного разу, в поїздці на концерт від Лос-Анджелеса до міста Берклі, Бретт і я їхали в його машині і думали про те, як скоротати час. Ми почали жартома співати запальні вірші, "Мільйон пляшок пива на столі, мільйон пляшок пива на столі ... І що якщо одна з них впаде? [Довга пауза] ... дев'ятсот, дев'яносто дев'ять тисяч дев'ятсот дев'яносто дев'ять пляшок на столі! [ вірш другого] дев'ятсот дев'яносто дев'ять тисяч дев'ятсот дев'яносто дев'ять пляшок на столі дев'ять сотень дев'яносто дев'ять тисяч дев'ятсот дев'яносто дев'ять пляшок пива ... І що якщо одна з них впаде? [довга пауза] ... дев'ятсот, дев'яносто дев'ять тисяч дев'ятсот дев'яносто ВІСІМ пляшок пива на столі!" Після п'яти хвилин цього наші подруги на задньому сидінні не витримали і попросили нас припинити, будь ласка. "Але ми дійшли тільки до 999,992!" - Ми запротестували. Однак їх прохання змусила нас задуматися як довго це займе, щоб дорахувати до мільйона. Тому я почав вважати протягом п'яти хвилин, а Бретт засік час. Потім я знову почав вважати, тільки в зворотному порядку. До цього часу наші пасажирки стали незадоволені нашою занудной грою і почали розмовляти між собою. (Ці дівчата не довго пробули з нами після тієї поїздки.)

Ми закінчили свої підрахунки на те, що якщо двоё людей не будуть нічого робити, крім безперервного рахунку протягом восьми робочих годин (без перерви на обід, але з двома вихідними), їм буде потрібно приблизно двадцять тижнів з їхніх життів, щоб дорахувати до мільйона. Це на п'ять тижнів більше університетського семестру.

Наукові дослідження дали нам чудову можливість оцінити, коли певні події відбувалися в історії всесвіту, сонячної системи і землі. Радіоактивні атоми розпадаються на інші типи атомів при точні показники. Знаючи, скільки ізотопів було присутнє на більш ранньому часу і скільки сьогодні, вчені прийшли до досить чітким цифрам віку Місяця, Землі і перших копалин життя. (11.G. Brent Dalrymple, Ancient Earth, Ancient Skies: The Age of the Earth and Its Cosmic Surroundings (Stanford, California: Stanford University Press, 2004). Ці дані не можуть бути обчислені з абсолютною точністю, тому геологи кажуть про таких даних як: "1,65 мільярдів років тому, плюс-мінус 82,5 млн років" і я впевнений, що фактичні терміни укладаються в цей діапазон. Наприклад, на основі декількох незалежних джерел доказів, вік Землі оцінюється в 4,54 мільярда років , плюс-мінус 45 мільйонів років. це досить дивна оцінка, з огляду на величезну кількість часу, який минув з тих пір, як це сталося.

Найдавніше доказ життя на землі походить від копалин, яким 3,4 млрд років, плюс-мінус 100 мільйонів років. (12. J. William Schopf and Bonnie M. Packer, "Early Archean (3.3-billion to 3.5-billion-year-old) Microfossils from Warrawoona Group, Australia," Science 237 (1987), 70-73. See also Martin D. Brasier et al., "Questioning the Evidence for Earth's Oldest Fossils," Nature 416 (2002),

76-81, and J. William Schopf et al., "Laser Raman Imagery of Earth's Earliest Fossils," Nature 416 (2002), 73-76.) Неисчислимая ланцюжок органічних подій веде з найдавніших копалин до кожного з нас, тому кожен з нас ставиться до цього процесу. "Кінцеві, але незліченні" - так я описую послідовності подій в еволюції.

Минуле повно чужих істот, дивних атмосферних явищ і віддалених пейзажів, таких же невідомих для нас, як космічне і геологічний час для нашого людського розуміння. Наприклад, якби ви вирушили назад в часі і пішли купатися в прибережні рифи раннього Кембрійського періоду, приблизно 540 мільйонів років тому, вам би сподобалася вода - температура була приблизно такою ж, як в тропічних рифах архіпелагу Флорида-Кіс, Великий Бар'єрний Риф в Австралії , Канкун, Мексика. Але якби на вас була трубка і маска і ви б подивилися на організми в мілководних рифах під вами, то все, що ви б побачили сильно відрізнялося від усього, що є в сучасних океанах. Сьогодні рифи складаються переважно з організмів, що належать до тварини типу кнідарій. Ці тварини частина величезної групи, яка включає в себе риб-желе, морських актиній і крихітних колонієутворюючих, чашоподібних організмів, які становлять вапняну основу рифів в сучасних океанах. У ранньому Кембрії рифи були складені з організмів, які назвалися археоціати, які зараз вимерли. Ці істоти були близькі до губок в своїй анатомії і класифікації. Вони були настільки ж відмінні від риб-желе і морських актиній, складових рифи сьогодні, наскільки відрізняються люди від молюсків. Кілька видів кнідарій населяли кембрійські рифи, але всі вони зникли.

Якби ви в своїй машині часу занурилися в рифи Мезозойської ери, приблизно 84 мільйони років тому, ви б побачили ще одне дивне видовище. Де археоціати? Якого виду ці кнідаріі? На цей раз організми, складові рифи не мають ніякої схожості з Губкообразная істотами або сучасними коралами. Рифи пізнього Крейдяного періоду складалися з двостулкових молюсків, званих рудістіди. Ці тварини мали конічні оболонки, приблизно вісім дюймів у висоту; вони збиралися в колонії і утримувалися на місці вертикально завдяки багатим вапном, прибережним морським донних відкладень. Ніяких слідів рудістідов не можна знайти ні в одному з рифів, що передують середині Мезозойської ери. До Юрського періоду, приблизно 200 мільйонів років тому, вони ще не з'явилися. Тож не дивно, що ви не впізнали їх від вашого попереднього досвіду на початку Кембрійського періоду.

Рифи сьогодні складаються в основному з видів, які відносяться до групи кнідарій, які називаються склерактініевие корали. Склерактініі складають дуже малу частину рифів в кінці Крейдяного періоду. Але 65 мільйонів років тому, під час масового вимирання, яке також знищило динозаврів, рудістіди повністю вимерли. Як на суші так і в морі, вимирання великих груп організмів підготувало ґрунт для нової ери еволюції.

Масові вимирання це загадкові явища, які вже не раз бували в історії життя. Вони відомі вже більше 150 років. У 1860 році геолог намалював ілюстрацію, яка зображує, як він вважав, графік загального числа тварин протягом геологічного часу, як своє керівництво, з використанням викопних Англії. (13. Геологом був Джон Філліпс (1800-1874), професор (читець) в Університеті Оксфорда і президент Геологічного Товариства Лондона з 1856 до 1860. See

John Phillips, Life on the Earth: Its Origin and Succession (Cambridge, England: Macmillan and Co., 1860). Він не мав поняття про абсолютний час, тому що там не було радіометреческіх "годин" в той час (радіоактивність навіть не була ще відкрита). І все-таки він зумів показати дуже ясно, що дві події в минулому були відповідальні за знищення значної частини всіх видів, яких він вивчав. (14. Ефект масового вимирання на одноклітинні організми мало зрозумілий. Необхідно збирати більше даних.)

Сьогодні ми визнаємо, що ці дві події були вельми важливим етапом в історії землі. Саме останнє відбулося 65 мільйонів років тому і відоме як Мел-палеогенового вимирання. Воно стерло з лиця землі динозаврів, забезпечуючи можливість ссавцям урізноманітнити і зайняти екологічні ніші, перш зайняті динозаврами. Зараз воно знамените гіпотезою, що величезний метеорит врізався в півострів Юкатан і кинув світ в катастрофічну темряву. (15. See Luis W. Alvarez "Експериментальне доказ, що зіткнення з астеройдом призвело до вимирання багатьох видів 65 мільйонів років тому." Proceedings of the National Academy of Sciences, USA 80 (1983), 627-642.)

Пермської-тріасового вимирання 252 млн років тому (зване "Велике Вимирання") було навіть більш серйозним, що знищили 95 відсотків всіх морських видів на землі. (16. Michael Benton, When Life Nearly Died: The Greatest Mass Extinction of All Time (New York: Thames & Hudson, 2003). Вважається, що це вимирання було викликано масовими хімічними виливами парникових газів в результаті вулканічної діяльності в регіонах, яка пізніше стане Сибіром. Потрібні були десятки мільйонів років для відновлення біорізноманіття морської і земного життя до рівня, що передує події.

Масові вимирання викликають смерть серед широкого спектру живих істот. Навіть дуже успішні, добре адаптовані види і особини не можуть протистояти цьому. Як правило, неможливо передбачити які з видів будуть знищені в масовому вимирання. (17. David M. Raup, Extinction: Bad Genes or Bad Luck? (New York: WW Norton, 1991). Пристосованість грає вкрай малу роль або взагалі ніякої ролі в цих вимиранні. Коли трапляється трагедія, ніякої індивідуум не підготовлений до неї. схоже, що це просто питання удачі, які індивідууми виживуть.

Після масового вимирання види знову приходять до різноманітності. Але ці види вже можуть виглядати зовсім по-іншому, в порівнянні з тим, що було раніше. Найбільш очевидний приклад це поява ссавців після вимирання динозаврів. Що ж стосується вимирання, дуже складно передбачити яка еволюційні лінії будуть процвітати після масового вимирання. Життя часто приймає різні форми після трагедії.

Чи можуть всі ці екологічні зміни мати якесь велике космічне значення? Чим більше я вивчав палеонтологію, тим яснішим для мене ставало, що відповідь - ні. Життя не керується якимись цілеспрямованими силами. Той чи інший вид може домінувати протягом одного етапу історії, а потім бути повністю знищений і замінений на організми іншого виду. Навіть людські істоти, з цієї точки зору, здаються непередбачуваним продуктом еволюції, еволюційної вершиною, до якої спрямована стійка послідовність нижчих форм життя. (18. See Stephen Jay Gould, Wonderful Life: The Burgess Shale and the Nature of History (New York: WW Norton, 1989). Ця книга пояснює непередбачуваність розвитку людей від безхребетних, навіть незважаючи на те, що ми можемо простежити кроки, по яким йшла еволюція, в літописі скам'янілостей. Це прекрасно продемонструвало мені, що осмислення того, звідки ми прийшли, не говорить про те, куди ми йдемо.)

Існує величезна історія життя, яка повинна бути пояснена, якщо Бог є Творцем. До того, як створити людей, Бог зробив величезну кількість, здавалося б, безглуздих експериментів з живими істотами, викликаючи масове вимирання, безмежну біль і страждання. Як дбайливо і мудро це було? Важко бути теїстом після столького часу, проведеного з скам'янілостями.

Якщо хтось є теїстом і вірить в турботливого, чуйного і всесильного Бога, повинен погодитися з центральною проблемою релігії: присутність величезної кількості страждань і горя в природі. Парадокс можна сформулювати коротко: якщо Бог створив нас за своїм образом, який має на увазі, що Бог повинен відчувати ссостраданіе до інших сутностей, то як він може дозволяти стільком трагедій відбуватися в світі?

Всі великі релігії намагаються відповісти на це питання. Люди за своєю природою гріховні і злі, вони кажуть, або зло є необхідною умовою вільної волі людини. У деяких релігіях, зло це форма покарання від Бога, в той час, як інші школи думки стверджують, що шляхи Божі просто незбагненні. Людські істоти мали тисячі років, щоб примирити своє сприйняття світу з релігійними переконаннями. Але ніякі пояснення, які вони винайшли, не є втішними або задовільними.

Багато людей використовують настанови своєї релігії, щоб пояснити трагедію. Вони кажуть, що людина померла, тому що "Бог покликав" або що ця людина в кращому місці, після своєї смерті. Я не люблю ці пояснення. Вони звертаються до поверхневих ділянок нашого співчуття і направляють наш погляд від неминучості трагедії і втрати. Іноді, на похоронах, людина говорить мені: "Він на небесах, з улюбленими людьми тепер", або "Ну, по-крайней мере він прожив хороше життя." Я не знаю, що говорити у відповідь на такі твердження. Я не вірю, що люди потрапляють на небеса і, можливо, людина, що говорить таке не вірить в це сам. Такі твердження нагадують мені, що кожна людина докладає всіх зусиль, щоб розібратися в трагедії, властивою життя.

Такі твердження також нагадують мені, що ми повинні бути обережні у застосуванні принципу, що тільки Бог знає, коли чиєсь час настав "піти". Якщо зайти надто далеко, подібні заяви можуть служити підставою для прийняття безвідповідальних дій. Я впевнений, що багато хто з моїх друзів, хто вживав наркотики, робили так, підтримуючи легковажні філософії: "Так, я знаю, що зловживаю, але не від мене залежить, коли я помру!" У людському житті, багато смертей можна було б запобігти, наприклад, багато хто з безглуздих смертей в результаті ДТП, або тисячі смертей від вогнепальної зброї в США, або частина загиблих від інфекційних захворювань. Смерть може бути, в кінцевому підсумку, непередбачуваною, але всі шанси проти нас, якщо ми не в змозі приймати розумні заходи, такі як пристібатися ременем безпеки, закривати зброю в сейфах, використовувати презервативи. Нездатність зробити це являє брудну зворотний бік релігійних пояснень, які прагнуть виправдати зло. Вони можуть мати на увазі, що всі трагічні події є частиною Божого плану і що ми не повинні турбуватися і робити все можливе, щоб мінімізувати їх виникнення.

У Західних релігіях центральна метафора трагедії - гріх. Люди відрізняються від свого Творця, тому що Бог досконалий, а ми ні. Бог, проте, дав нам "вільну волю" тому що ми його улюблене творіння. Люди повинні докладати свою вільну волю до добра, незважаючи на вроджену гріховність, щоб отримати доступ на небеса і жити вічної загробного життям в раю. Гріх стає виправданням провини і покарання. Ви заслуговуєте покарання, якщо не зміцнюєте свою вільну волю, щоб подолати свою вроджену гріховну суть. (19. Один з моїх найулюбленіших нарисів на цю тему це Will Provine, "No Free Will," Isis: Catching Up with the Vision: Essays on the Occasion of the 75th Anniversary of the Founding of the History of Science Society 90 (1999), S117-S132.)

Коли трагедії обрушуються на інших, ми схильні шукати моменти, де вони згрішили, замість того, щоб визнати і розглянути довгий ланцюг подій, які привели до даного результату. Розбійник відчайдушно намагався прогодувати сім'ю? Вбивця був охоплений божевільною ревнощами і заздрістю? Чи було жорстоке поводження людини передбачуваним з його оточення або досвіду? Якби такі фактори були враховані, то, можливо, більш цілеспрямована програма реабілітації була б створена, замість строго пенітенціарних установ, які ми маємо сьогодні, де ув'язнені старіють, простягаючи марну життя, поки не помруть в цементній клітці. Не зрозумійте мене неправильно, я думаю, що багато злочинців не підходять для суспільства і повинні бути ізольовані. Але це ще одна причина чому нам потрібні відмінні реабілітаційні установи для перевиховання тих, хто годен для суспільства і для того, щоб тримати інших в довічної ізоляції, де вони нікому не заподіють шкоди.

Наша тюремна система відображає необхідність створення історій, які пояснили б трагедії, навіть коли трагедія, в кінцевому рахунку, безглузда. Ці "центральні оповідання" формують розраду і глибоко змістовні основи нашого світогляду. Одне з найбільш поширених центральних оповідань сучасної Америки включає в себе гріх і його ставлення до вини. Наше захоплення виною живить нашу пристрасть до покарання. Людям в дитячому віці розповідають, що покарання є наслідком вибору неправильного вчинку - результат нашої необгрунтованої віри у вільну волю. Через сили цього послання ми одержимі покаранням. Наші історії з новин, фільми і телепередачі, все підписуються на те ж саме центральне оповідання і виділяють людей, які збурюють суспільство своїми огидними актами гріха. Виберіть довільну історію зі своєї улюбленої газети, фільму, книги, і покарання і гріх, ймовірно, будуть проходити протягом всієї історії.

Проте, існує подвійний стандарт в наших центральних оповіданнях. Ми відчуваємо, що змушені звертатися тільки до трагічної стороні життя. Коли все складається чудово, ми не намагаємося розбиратися в цьому. Але коли відбувається трагедія, ми б'ємо себе і, як правило, звертаємося до свого світогляду за відповідями. Це здається природним, знати, чим була викликана біль і які події привели до цього.

Чи може розуміння повсюдності трагедії полегшити нашу біль? Ні. Біль не може бути проаналізовані. Не існує відповіді на трагедію. Вивчення причин трагедії не стирає печаль. Я не знаю про всі причини, які привели до смерті моїх друзів. Я тільки знаю, що вмирання це частина життя і я радий, що ми змогли провести частину нашого життя разом.

Я намагаюся визнати трагічні події як типові в життя, а не як аномалії і не як чисто гнітюче нещастя. І я намагаюся зрозуміти, що сталося після трагедії і як це відрізняється від того, що я очікував. Таке розуміння, по крайней мере, це часткова компенсація самосвідомості. Розуміння також дає мені співчуття до трагедій інших людей, тому що немає кращого способу співчувати чужому болю, ніж усвідомити хворобливі життєві переживання, коли вони впливають на тебе.

Натуралістичний погляд дозволяє лише провести аналогію з трагічними собятіямі наших власних життів. Проте, я намагаюся пам'ятати, що трагедія відбувалася завжди з тих пір, як життя почалося. Іноді я думаю про те, що масові вимирання можуть розкрити про життя. Життя не закінчується після таких подій, але вона набуває нових відтінків. Після трагедії, мої ролі в співтоваристві і в родині можуть змінитися. Але я не повинен зациклюватися на одному сумному досвіді. Я повинен пам'ятати, що трагедію посідають лише момент у часі, "тут і зараз" - це продукт незліченного накопичення трагічних подій.

Життя краще розглядати як серію трагедій, зазначену поривчастим прогресом і повторюваними невдачами. У ній так само багато розчарування як і радості. Але трагедії не повинні викликати відчай. Вони можуть нагадувати нам про реалії природного світу, частиною якого ми всі і є.

 Помилковий ідол атеїзму |  Творча сила, не створення


 Проблема з владою |  Сенс життя |  Помилковий ідол природного відбору |  Де віра має місце бути |  вір розсудливо |  Осмислена загробне життя |  Подяки |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати