Головна

Сага про Харальд Жорстокому 18 сторінка

  1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

- Авалон, встань між нами, - сказав Рід, - і візьми мої щит і меч, а то на тобі зовсім обладунків немає.

- Ма адве - адве варор, я не боюся ран і смерті.

- Нерозумно геройствувати, коли є вихід. Візьми, - Гарда подав щит джуру, мало не вдаривши його в ніс поверхнею щита.

Авалон взяв захист і легкий у порівнянні з катаної меч, віддавши свій двуручників паладин.

- Ось, так буде набагато ефективніше. Ти, я сподіваюся, вмієш цим користуватися?

- На дай-катану я перейшов зовсім недавно, близько двох років тому. З семи років навчався бою з мечем і щитом.

- Дуже добре. Рознесемо їх без шансів порятунок.

Рід дбайливо поклав дай-катану біля багаття. Потім він узяв свій молот і встав ближче до товаришів. В наступний момент на вершині пагорба здалася група орків з іржавим і зазубреним зброєю проклятих. Їх ватажок стояв в рядах бійців посередині, і злобно дивився на трьох воїнів, готових битися до останньої краплі крові.

Утер скинув свій величезний молот, Авалон виставив вперед щит, а Рід зачитав молитву.

Напевно, орки сприйняли ці дії як провокацію, і з диким ревом кинулись на її захисників. Леркон зустрів хвилю атакуючих нелюдської сили ударом, який перетворив голову гіганта в місиво, а сусідній орк з розгону напоровся на меч Авалона, вдаривши при цьому по щиту своєю залізною булавою. Рід смів відразу чотирьох, виконавши складну комбінацію, так що нападники злегка вгамували запал, і зі страхом поглядали на закривавлені живці молотів.

Утер знав, що найкращий захист - це напад, тому не став чекати повторної атаки, і кинувся в бій, без розбору ламаючи ноги та кришу черепа. Так паладин вбив близько п'яти ворогів до того, як опинився в оточенні. Рід крикнув йому «Лягай!» І разом з Авалон кинувся на орків, прорвавши кільце смертю шістьох. З усіх атакуючих залишився один тільки вожак, але він не поспішав рвати кігті. Орк прийняв оборонну позицію і не підпускав до себе нікого. Явні переможці не горіли бажанням кидатися під величезний сокиру, тому вичікували моменту для стрімкої атаки.

- Ви сильні воїни, тому я кину виклик одному з вас, - прогримів ватажок, опустивши зброю, - один з вас буде битися зі мною на життя.

- Я приймаю твій виклик, - сказав Утер, як завжди жадав ще більшої слави.

- Тоді давай знайдемо місце, де обидва зможемо битися на рівних. Тут я без праці можу розкроїти тобі череп, оскільки я стою вище і зростанням побільше.

- Ти або дурень, або дійсно великий воїн, якщо навіть в такому безвихідне становище пам'ятаєш про правила поєдинку.

- Це ти дурень, якщо думаєш, що я не воїн. Будь-воїн завжди пам'ятає про честь.

Леркон і ватажок орків піднялися на саму вершину пагорба, де земля була ідеально рівна, як ніби присипана на кам'яну кладку міської вулиці, і там схрестили свою зброю. Гарден і Авалон уважно спостерігали за кожним рухом воїнів, віддавши належне бойової майстерності орка, в той же час не сумніваючись у перемозі Утера. Все-таки, кращих бійців, ніж Христові Воїни, Елікаро в той час не знав.

Леркон блокував удари так само, як і наносив їх. З надійністю і швидкістю. Незабаром поєдинок переріс в безглузде гуркіт обладунків і виснажливі серії ударів і блоків. Несподівано Утер завдав ватажкові такий потужний удар в груди, що орк, не зумівши відбити його, звалився додолу з перебитим диханням. Паладин не міг добити лежачого противника в чесному поєдинку, тому сперся на свій молот і чекав, коли орк встане і погодиться продовжити бій. Але ватажок не вставав. Коли здатність дихати повернулася до нього, він сів і придушено промовив:

- Ти переміг, білошкірий. Я визнаю свою поразку.

- Я не стану тебе вбивати, ти хоробро і відважно боровся. Для мене було б честю дізнатися твоє ім'я, а також мотиви вашого нападу.

- Мене звуть Горхак. Ми і не хотіли нападати на вас, але ви підкинули зброю, подавши знак атаки. Ми не могли піти і не прийняти кинутий виклик.

- Горхак, у тебе з головою все в порядку? Ви вискочили абсолютно несподівано, озброєні до зубів, ми лише приготувалися захищатися в разі атаки, але битви з вами ніхто з нас не шукав.

- Навіщо тоді підняли молоти, якщо не хотіли битися?

- Я вже пояснив. Ми захищалися.

- Наскільки я знаю, ті, хто не бажає битви, опускають зброю і знімають шолом і рукавички.

- Так робили тисячу років тому. Тепер, хто не хоче битися, просто не кидається на інших, а ті, на кого кидаються, або біжать, або приймають бій.

- А я бився за честь тисячу років тому. Не знав, що правила змінилися.

- Тисячу років? Не сміши мене, орк. Ти і ста не прожив!

- Так, орки НЕ гноми, вони тисячоліттями не живуть. Але я був проклятий, і не міг померти, поки не зникне прокляття, яке зупинило моє старіння.

- Утер, приготуйся, - попередив Рід і показав пальцем у бік лісу, звідки виїхали двоє чорних магів.

Це не було несподіванкою, адже паладіни відчували темну енергію. Відчуття магічних хвиль пройшлося по нервах Христових Воїнів як торнадо. Коні некромантій перейшли на крок, і повільно наближалися до воїнів.

- Іменем Господа і Святої Матері Богородиці я наказую вам обом покинути це місце, - грізно промовив Гарда, звертаючись до несподіваним гостям, - інакше Праведний гнів Його в моїх руках зчервонить кров'ю наші молоти!

- Не поспішай, лицар, - одна з фігур відкинула капюшон, відкривши прекрасне дівоче обличчя, - твоя вірність твоєму, напевно, богу, похвальна, але нема чого стрибати далі, ніж потрібно. Я не хочу з вами битися. Горхак, що тут сталося?

- Я не врахував, що багато чого змінилося за такий довгий час. Ми знайшли їх, а вони підняли зброю. Наскільки я знав, це сприймалося як провокація, і ми не могли не прийняти виклик, - відповів орк, піднімаючись з землі.

- Навіщо ви взагалі сюди пішли? Оленів поруч з табором купа бігала!

- Винен, пані, - похиливши голову, немов провинився хлопчисько, відповів вождь.

- Ми це обговоримо пізніше. Дозвольте представитися, хоробрі лицарі, я - Кара, а це - мій друг Ріхтер.

- Нам не цікаво твоє ім'я, некромант! Нас більше хвилює наш борг, - очі Ріда запалали білястим вогнем.

- У наш важкий час світлі раси повинні бути єдині, і своєї темної магією я готова служити Ельрату вірою і правдою.

- Замовкни, грішниця! Я не вірю твоїй брехні! Ніколи Тьма неслужила Світла, бо Тьма і Світло - закляті вороги, як Христос і Сатана!

- Вона не бреше! - Подав голос другий некромант, - це дійсно так! Назва Наас Ел Мора вам про що-небудь говорить?

Утер і Рід задумалися. Орден був відомий лише світлим, а коли ці некроманти знають про орден, значить, вони не одержимі демонами.

- Це лицарсько-магічний орден, і ми незабаром вступимо в нього, - відповів Леркон, поклавши руку на плече Гарден.

- Тоді ми могли б пройти шлях в Вудленд разом, - сказала Кара, - тут ми з вами попутники, адже я, Ріхтер та Горхак так само як і ви збираємося вступити до лав ордена.

- Що? Некромант в світлому ордені? Ніколи не повірю! - Знову вибухнув старий паладин.

- Як нам довести, що наші наміри чисті? - Всупереч зростаючому роздратуванню, дівчина тримала спокійний тон розмови.

- Я одягну вам на шиї антімани, щоб ви не могли чаклувати, і зняти їх зможе тільки Паладіна, а ви підете з нами в Наас Ел Мора.

- По руках, - некромант спішилися і підійшли до лицарів. Ті, не зволікаючи, кинули їм на шиї тонкі амулети з камінням, що блокують магічну силу чарівників, і вже без побоювання пройшли за магами в їх табір, щоб ті забрали свої речі.

Коли вони вшістьох повернулися, Аліса з Уіллом вже чекали на колишньому місці.

Глава 10. Кров Дракона.

Харальд вирішив встановити резиденцію ордена Наас Ел Мора на місці знищеного клану з тим же ім'ям. Добровільні пожертвування, які текли в Вудленд буквально рікою, дозволили вармейстеру закупити матеріали і архітекторів. Він збирався побудувати тут невеликий замок, тоді як головну обитель планував закласти в Лост Карон, який неодмінно візьме штурмом після повалення данмер.

Наас Ел Мора вже налічував близько п'яти сотень воїнів, стрільців і магів, і расовий склад вийшов поки не дуже строкатим, більшість належала ельфам. Альтмери і орки воліли або військову дисципліну, або магічну, а Вудмере беззастережно віддавали себе у владу талленов. До ордену приєдналося і п'ятдесят з гаком гномів-Гортц, що сховалися під час навали нежиті в печерах. Полурослика запропонували Харальду створити для нього кілька загонів гальмові замість того, щоб йти в бій - воїнами вони не були. Лицар, природно, погодився, і гноми приступили до роботи, як тільки орденци встали табором і зайнялися будівництвом.

Вудмере знали, що сила ордена зростає з кожним днем, і через деякий час почали надсилати листи з проханнями про допомогу. Десь розбійники пустують, десь нечисть бродить, десь ще щось. За таким дрібним щодо військового масштабу негаразди Харальд не став бігати особисто, відправивши кілька загонів для усунення проблем. Лише один лист викликало у нього неабиякий інтерес. Писав один маг-відлюдник.

«Шановний лицар Харальд, син Варальфа, великий вармейстер ордена Наас Ел Мора, я прошу тебе допомогти мені в моїй не зовсім звичайної проблеми. Ходять чутки, що я вирощую справжнього дракона. Чутки говорять щиру правду, я дійсно виростив його, але все ж дракони - це не прості тварини, а розумні, і моє дітище після невдалого експерименту більше не слухається мене. Я повністю визнаю свою провину, що виростив чудовисько, але, як би там не було, величезного змія необхідно знищити, інакше він знищить півкраїни, а разом з нею і багато тисяч живих душ. Я прошу вас здійснити цей подвиг в ім'я добра, вся видобуток беззаперечно буде належати вам, а зі мною ви після зробите те, що вважаєте за потрібне. Ви знайдете мене в поблизу табору клану Драс Ел Мора. Ваш покірний слуга, Тал Сахус ».

Прочитавши лист, Харальд відклав його убік і подивився на Кастилії, помішувати суп в казанку. «Їй би непогано пішло намисто з драконячої луски»: подумав він про себе і відправився в свій намет збирати речі.

На всі розпитування лицар відповідав, що їде у справах до Драс Ел Мора, і навідріз відмовився взяти з собою Іласа і Міноріеля. «Якщо я загину, то кому потім продовжувати справу? Ні, довіряю я тільки цим двом »: думав Харальд.

Після обіду він осідлав Фаталоса і попрямував по дорозі на північ, взявши з собою тільки одного ельфа, який покаже йому дорогу.

Шлях зайняв всього три дні, і Харальд досяг саріонов вищезгаданого клану. Хранитель прийняв його з привітністю і гостинністю, але лицар не горів бажанням трапезувати і як попало втрачати час. Він ввічливо відмовився, сказавши, що дуже поспішає і тут проїздом, після чого знайшов самітника.

- А, ви прочитали мій лист? - Запитав маг, коли лицар представився йому.

- Так, і воно мене дуже зацікавило.

- Тоді вам слід привести з собою побільше воїнів, ця тварюка неймовірно сильна.

- Не забувай, що до мого меча додана сила магії. Недарма ж мене вармейстером вибрали!

- Що ж, якщо ви так впевнені в своїх силах, боріться з драконом один на один. Я проведу вас до його лігва, як тільки ви будете готові.

- Давай не втрачатимемо час. Веди прямо зараз, поки я сповнений сил.

- Як скажете.

Харальд і Тал пробралися крізь ліс пішки, єдинорога довелося залишити в клані, оскільки нетрі були непрохідними. Після півночі вони вийшли до високої скелі, біля підніжжя якої чорнів значних розмірів вхід до печери.

- Он там ця тварюка живе, - відлюдник показав пальцем на вхід, - швидше за все, дракон зараз там. Удачі вам, і нехай береже вас Ельрат.

- Я прихильник зовсім іншої віри, Тал, але все одно дякую за підтримку.

- Я буду чекати вас тут дві години, до світанку. По закінченню цього часу вважатиму, що ви мертві і піду, так що постарайтеся там не затримуватися.

- Чи не ховай завчасно. Побачиш, я принесу тобі зуб цієї тварі, - кинув Харальд і, оголивши меч, попрямував до печери.

Чим ближче лицар підходив до скелі, тим холодніше ставало повітря, і по тілу пробігала дрібне тремтіння. Він сильно хвилювався, тому що вперше зустрічається з драконом, створенням, яке завжди вважав міфічним і вигаданим.

У першому ж гроті Харальд побачив це саме дивовижне істота, розмірами схоже з кріпосної вежею. Біля стін печери горів вогонь, так що лицар зміг чітко розгледіти свого супротивника. За сріблястою лускою миготіли відблиски вогнів, і вона вся переливалася то червоним то помаранчевим. Масивні кігті і палаючі очі вселяли жах, величезні лапи могли одним ударом пробити кам'яну замкову стіну.

- Ну, давай, Харальд, виживеш проти цієї ходячою фортеці хоча б п'ять хвилин - уже запам'ятають як героя, - сам собі сказав лицар, піднявши меч і приготувавшись виконати незліченну кількість стрибків і перекатів. Харальд знав, що обладунки не врятують його від потужних кігтів, а тому не став їх одягати, поклавшись на спритність і швидкість.

Дракон приглядався до воїна, і в очах його читалася люта палаюча ненависть. Недовго думаючи, він заревів, так що вуха Харальда заклало. Чудовисько завдало першого удару пазуристою лапою, і лицар вчасно зреагував, відстрибнувши назад. В наступний момент морда дракона понеслася прямо на нього, Харальд зробив пару кроків убік і всією силою вдарив пролітають повз щоку, розпір її від куточка рота до кінця щелепи. Тварюка відскочила назад і завила, киваючи головою і звиваючись шию.

- Непоганий початок, - сказав воїн, і стрімголов кинувся до опустився крила, маючи намір вибігти по ньому на спину. Дракон не помітив крихітної щодо нього самого фігурки, і незабаром відчув гострий біль збоку від лопатки. Лезо пройшлося від одного краю до іншого і відітнуло чудовиську крило.

Дракон заревів ще голосніше і почав судорожно трясти спиною, намагаючись скинути лицаря, але той не став чекати потужного удару хвоста зверху і сам стрибнув на землю перед самою мордою чудовиська, перекотившись вперед і побажав в сторону виходу, де міг сховатися від збожеволілого від болю дракона.

Тварюка обливалася кров'ю і звивалася як змія, билася головою об стіни грота і бездумно трясла цілим крилом. Все це супроводжувалося дикою ревом, що підняв на вуха всю округу.

Коли дракон більш-менш вщух, Харальд виглянув з укриття. Громадина стояла на тому ж місці, зализуючи рану, що кровоточить, де кількома хвилинами раніше було крило. Намагаючись бути якомога тихіше, лицар прокрався вздовж краю грота і виявився збоку від дракона, так що тварина його не бачила. Ще обережніше і гранично безшумно він почав наближатися до чудовиська, коли той раптом повернув голову і виявив мучителя.

Величезна лапа пролетіла в парі сантиметрів від особи Харальда, а потім розкрита паща кинулася в його напрямку. Воїн негайно перекотився в сторону, і морда зі свистом пролетіла повз. Лицар швидко схопився на ноги і завдав удар по шиї дракона, але міцна луска не піддалася. Тоді Харальд вдарив ще раз, і з рани хлинула кров. Дракон знову вибухнув криком і почав скаженіти. Лицар вирішив спробувати дістати чудовисько прямо в серце, і через півхвилини вістря клинка увійшло в ліву частину грудей, пробивши воістину металеві луску і шкіру.

Але дракон не поспішав вмирати. Очевидно, задум Харальда не вдався, і лицар і не вразив цей серце. Довелося тимчасово відступити і почекати, поки чудовисько знову прийде в себе.

Втретє лицар вирішив битися до кінця, тому як з кожною новою раною дракон не слабшав, а тільки більше злився. З лютим криком Харальд кинувся на чудовисько, занісши меч над собою. Дракон визнав людини досить легкою здобиччю, оскільки втекти назад той би не встиг, і спрямував зубасту закривавлену пащу до лицаря, але воїн був налаштований вкрай рішуче.

«Була не була»: подумав Харальд про себе і всією силою встромив меч в лоб дракону, зустрівши його в лицем до лиця. На кілька секунд їх погляди злилися. Воїн відчував біль ворога, відчував його ненависть, його відчай, чув його силу, таку велику, але так швидко згасаючу ... Харальд чув, як скрипить зупиняється серце дракона, як гаснуть його бурштинові зіниці і відчував, як холоне палаюча кров в жилах.

- Пий мою кров ... Візьми мої очі ... Вирви мені зуби, - шепотіло Харальду щось потойбічне, - адже ти хочеш силу і владу ...

За інерцією голова проковзнути по кам'янистій землі ще кілька метрів, і зупинилася. Під час удару Харальд встиг вскочити на верхню щелепу чудовиська і покататися назад як на дошці. Меч увійшов по саму гарду, і, без сумніву, зачепив мозок. Дракон не рухався, але лицар все ж не розслаблявся. Нелюдськими зусиллями висмикнувши меч з черепа тварини, він почав рубати їй голову, і, коли жахлива морда відокремилася від довгої шиї, дозволив собі сісти і відпочити.

- Ось і все, - сказав Харальд в нікуди, і його слова луною віддалися в печері, - не так вже це було і важко, але цей голос ... Так, я знаю, - трохи подумавши, продовжив він, - знаю, що робити!

Оскільки дракон - тварина потужна і міцна, щоб вирізати зуб з ясен, довелося кришити щелепу.

«Медичне втручання» пройшло успішно, і воїн вийшов з печери, весь забруднений кров'ю і брудом.

Тал тут же вискочив з кущів і швидко пішов до лицаря, який без сил припав до скелі і намагався встояти на ногах.

- Пане, хвала Ельрату, ви перемогли! - Захоплювався маг, підхопивши Харальда за руку, - я все розповім про ваш подвиг!

- Що ж, якщо ти вважаєш це за потрібне, - лицар виплюнув криваву грязь з рота, - то розкажи. Але дракон належить ордену! І треба з нього намисто зробити. Дамі своєї подарую.

- Звичайно, звичайно, це ж ваша здобич! Намисто буде зроблено до заходу! Ви не заперечуєте, якщо Драс Ел Мора допоможе перевезти дракона в вашу фортецю?

- Не заперечую, поклавшись на їх чесність.

- Ви плює кров'ю, пан, вас в бою зачепило?

- Дракон мене жодного разу не зачепив, інакше я був би мертвий. Ця тварюка ще сильніше, ніж я думав.

- Може бути, ви впали? Знаєте, внутрішня кровотеча вкрай небезпечна штука!

- Та я абсолютно здоровий, Тал! Просто коли я йому меч в лоб всадив, кровищи стільки хлинуло, а я-то під напругою рот розкрив так закричав, і ось, потрапило.

- Сподіваюся, ви не пробували її ковтати?

- Пару раз довелося. Хоч як би отруїтися, - безтурботно сказав Харальд, відвівши очі вбік.

- Пане, це правда? Ви випили крові дракона?

- Ну так, а що? У бою буває і не стільки нахлебался, а тут он яка звірюка здорова.

- Ви себе нормально почуваєте? - Не без інтересу запитав відлюдник.

- Просто неперевершено! Я тільки що вбив звіра розміром з фортечну вежу, і як, ти думаєш, я повинен себе відчувати?

- Я не в тому сенсі. Є одна легенда про Лицарів Дракона, які випили крові цих чудовиськ і стали сильні по їх подобою ...

- Я поки нічого такого не відчуваю, але жерти хочу просто жесть.

- А ви навіть в такій ситуації не падаєте духом! - Особа Сахуса розпливлася в облегчітельной усмішці, - Ходімо швидше в клан, в мою хатину, там я вас так нагодую, що день з гамака не встане!

Відлюдник не збрехав. Харальд дійсно набив пузо до відвалу, та так, що насилу виліз з-за столу. Тал уклав його спати в гамак, а сам пішов до табору Драс Ел Мора, розповісти ельфам в подвиг лицаря і попросити їх перевезти мертвого дракона в Наас Ел Мора. За невелику плату золотом клан погодився допомогти, і вже до вечора маги Драс Ел Мора забрали тушу з печери гравітаційним способом.

- Ех, давно я так не спав, - прохрипів Харальд, коли прокинувся.

- Добрий вечір, пане, - привітав лицаря відлюдник, годуючи білок, які обліпили його житло як метелики вогник.

- Треба б у шлях збиратися, а то мої товариші мене вже втратили, однак.

- Та куди ж ви, проти ночі? Я б на вашому місці переночував, так на світанку в шлях рушив.

- Вірно. Ти говорив, що намисто сьогодні буде. Уже захід, а я не бачу дрібничку.

- Один момент, пан, - Тал шмигнув до хижі, звідти долинула метушня, і незабаром маг виніс на світло невимовної краси намисто з драконячої луски з невеликими чорними підвісками.

- Ось, пане, як ви і просили.

Харальд взяв прикраса на руки і почав його розглядати. Луска переплавили, скувавши з них дрібні кільця, таким чином, вийшла блискуча срібляста ланцюжок діаметром не більше міліметра. Підвіски представляли собою чорні камені в срібній оправі, яка чіплялася за ланцюжок у певних місцях. Всього таких підвісок було п'ять: посередині одна велика, дві середні та дві маленькі. Оправа також прикрашалися ельфів письменами, і почерк у ювеліра був просто ідеальний. Як згодом з'ясувалося, це ніякі не письмена, а просто візерунки.

- Сердечно вдячний тобі, Тал. А що за каміння в підвісках?

- Це не каміння, пан, це частини кришталиків дракона.

- Ух ти, ніколи такого не бачив. І багато у вас таких намист роблять?

- Прикрас з драконячої луски, жив і кришталиків я ніколи не бачив. Та й не чув. Тисячу років тому такі можна було купити навіть на клановий ринку, оскільки і драконів було побільше, і не такі люті вони були, але зараз, по-перше, матеріалу катастрофічно мало, по-друге, обробляти його вміють одиниці. Річ у тім, мистецтво кування виробів з драконячої плоті вкрай складно і мало хто ковалі їм володіли навіть тисячу років тому, а зараз і поготів всі секрети цього ремесла забуті. Нам невимовно пощастило, що Вестел Растеліть - потомствений коваль, і мистецтво драконівської кування передавалося в його роду у спадок.

- Зробимо так: завтра з ранку з'їздимо в клан, і я запрошу його в наш орден, ковалем-зброярем.

- Це навряд чи, пан. Раніше Вестел кував зброю, і його клинки вихвалялись над іншими, але після ельфійської війни він кинув цю справу, побачивши, скільки смерті вони принесли. Тепер він здебільшого ювелір, ну і хазяйські якісь штуки може зробити. Капкани, там, засуви ...

- Ну що ж, дуже шкода. Але все одно заїдемо, хочу похвалити і віддячити.

Загін добровольців, до якого приєдналися Кара, Ріхтер та Горхак, прибув в Наас Ел Мора. Будівництво фортеці тут йшла повним ходом, і їх поселили разом з іншими недавно прибулими, яких готували незабаром зробити послушниками.

Горхак зустрів кількох орків, з якими тут же подружився і проводив більшу частину часу, проте, за Карою і Ріхтером продовжував наглядати, пам'ятаючи про клятву. Два некроманта не знайшли розуміння серед орденци через тяги до темних мистецтв, і трималися осторонь від інших. Утер і Рід викликали просто жахливий інтерес з боку всіх присутніх тут розумних істот.

- Не може бути! Ви не люди, ви норди, що ні на півночі народилися! - Кричав один з ельфів-послушників, - людей в Елікаро вже як тисячу років немає!

- Якщо чесно, ми не зовсім люди, ми їх нащадки, - відповідав Рід, - бач, коли людство зазнало поразки в Останньою Мертвою Війні, нежиті не вдалося здійснити геноцид - люди пішли під землю, де поріднилися з дикими гномами. Так сталося карійці, напівлюди-полугноми.

- Та облиш ти нісенітницю нести, просто признайся, що ти норд!

- Я не норд. Якщо хочеш - поблукай в околицях Лост Карона та знайди підземні печери. Там знайдеш ще мільйони таких же, як ми.

- Я обов'язково це перевірю, коли зло з Лост Карона піде, і якщо там не буде людей - ти вб'єш для мене дракона і принесеш мені кришталик його очі, йде?

- Домовилися. Тільки не забудь. А дракона я вже вбив, і його кришталик у мене вдома лежить, під ліжком. Можу подарувати, якщо погодишся поїхати до мене в гості.

- Ха, старий брехун, не соромно тобі так брехати?

- Мені нема чого соромитися, адже я кажу щиру правду.

- Та якщо побачу людей, неодмінно пройдуся по Лост Карону до ратуші і назад!

- О, а ось цього я тобі не раджу. Туди навіть паладинам страшно сунутися без гарного захисту.

- Ну так людей-то адже немає, так що боятися нема чого!

- Гаразд, я не стану тебе запевняти, просто вдаримо по руках і, як зможемо, сходимо в Карина. Утер, розбий.

Авалон і Аліса часто гуляли десь за межами табору, іноді брали з собою Уїлла. Вони повільно, але вірно зближувалися, знайомилися, і Алісі навіть вдалося забути про своє темне минуле, а також стати добропорядної дівчиною. Вона швидко закохалася в джура, і Авалон відповів їй взаємністю. Вілл був щасливий, що нарешті знайшов свого батька, і батьки не збиралися відкривати йому гірку правду. Справжнього батька хлопчика, Аліса, природно, не знала. Жага дізнатися його не мучила дівчину, в цьому не було необхідності - Авалон тож показав себе як хороший тато.

Кела сильно змінився з моменту вступу в орден. Він став дуже мовчазним і замисленим. Роздавав накази коротко, відповідав лаконічно і цілком був поглинений планами про помсту. Вона горіла в ньому, як диявольське полум'я, і ??кожен раз, глянувши на меч, Кела представляв на клинку темну данмерскую кров. Одному тільки Кріелу вдавалося поговорити з братом по душам.

Міноріель через деякий час все ж простив свою дочку. А як же не пробачити, адже він все-таки її батько. Ілас частенько усамітнювався і занурювався в свої думки, дивлячись на помаранчевий Іос яскраво-червоного заходу. Чи помічали це все, але дізнатися про те, що гризе півночі, вдалося тільки Аласаелі.

- Я раніше не говорив про це, та й нема чого вам про це знати, але якщо тобі так цікаво, розповім, - сказав воїн, сидячи на камені і заточуючи лезо свого сокири, подарованого оркським вождем Краштоком, - є у мене жінка, яку люблю все життя, і нікого більше. Батьків своїх я не пам'ятаю, мене виростив капітан міської варти. Але можна вважати, що він-то мені і став батьком, хоч і не рідним, але все ж. Та й не в цьому справа. Друзів теж немає, хто від хвороби помер, хто в бою загинув, одна тільки Солона у мене залишилася. Познайомилися ми з нею близько року тому. Сподобалися один одному, зустрічалися дуже часто ... Та ти не думай, що у людей похилого віку такого не буває, любові всі віки покірні! Ну так от, вирішили ми з нею одружитися, а тут на тобі - війна знову грянула. Мене знову витягли з міста до легіону, а вона залишилася там і чекає. Чекає, коли я повернуся ... Я думав, що справжня війна навряд чи розгориться, сподівався, що пару місяців пошлялісь по фронтах, там сям пару черепів проламаю і додому повернуся, а воно бач як все обернулося. І не впевнений я тепер, що Солона в безпеці, тривожно на серці, там адже, в Ластрогене, війна повним ходом йде. Боюся, повернуся додому - а там попелище ... - Ілас не зміг стримати сльозу, і вона, як миша на світлі, швидко прошмигнула по жорсткої обвітреною щоці і сховалася в густій ??бороді, - якщо б можна було хоча б парою листів з нею обмінятися , та дізнатися, чи жива вона ще, і якщо жива, то як живе ... У мене б такий камінь з душі звалився ...

- Ілас, а ти говорив про це з сером Гаральдом? Він міг би відпустити тебе на деякий час, щоб ти побачився з Солона.

- Та як же це, у воєнний час сеньйора залишати? Не можу я так.

- Ти ж його не назовсім залишаєш. Всього-то на пару тижнів. А де вона живе?

- У Сіітеле. Світло Ельрата, адже він зовсім поруч з кордоном ... Тут вже й сподіватися нема на що ...

- Ілас, надія завжди є. Потрібно вірити і не падати духом, навіть якщо в Сіітел прийшли кляті, напевно, Солона пішла звідти разом з іншими біженцями. Ельфійські маги, в разі чого, зможуть відкрити портал. Хоч на інший кінець країни, хоч на той світ.

- Так, може бути і так ... Втім, не треба мені засмучуватися, жива, значить, чудово, повернуся до неї з перемогою і таке весілля зіграємо, що вік пам'ятати будуть! А коли дісталися до неї погані - горе своє в крові вражою утоплю, і сам з честю смерть зустріч!

- А мене на весілля запросиш? - Аласаель посміхнулася, відчуваючи, що Іласу стало легше.

- А як же не запросити щось? Звичайно, запрошу! І центуріона Міноріеля, і Лорану, і сер Харальд свідком моїм буде! Знаєте, леді Аласаель, ви добра душа. Спасибі вам велике, що вислухали старого та втішили.

- Ну що ви, Ілас, не варто подяки. І кличте мене не леді, а просто Аласаель. Не перший день в одному загоні все-таки.

- Раз вже на те пішло, то і ти мене на «ти» клич. А то якось воно не так буде, щоб солдат з пані на «ти», а пані з солдатом на «ви».

- Добре, Ілас, - посміхнулася ельфійка і потонула в обіймах півночі.

Харальд в'їжджав в табір Наас Ел Мора верхом на драконі, і сотні здивованих очей спрямували погляд на лицаря. Молоді хлопці самі собі обіцяли, що коли-небудь так само проїдуться по своїй батьківщині, а дівчата вмирали від любові до героя. Известий про вбивство дракона ким-небудь не з того ж роду в Елікаро не було вже добру половину тисячоліття, і ось, вармейстер ордена Наас Ел Мора здійснив подвиг, який давався небагатьом. Тільки справжнім героям, майстерним в бою відчайдушним сміливцям.

Гордо випрямивши спину і випнувши груди, Харальд стояв на кам'яно-твердої спині чудовиська, тримаючи меч вертикально вниз. Кінець клінкаупірался в блискучу сріблом луску, і видовище було просто приголомшливе. Хіба що блискучих обладунків на людину не було - тоді б всі дівчата натовпом на нього накинулися.

Воїн ловив повітряні поцілунки і з величезним задоволенням слухав схвальні крики і оплески. Більшість жінок дивилися на нього очима спокушають і поглядом говорили: «Я вся твоя, мій герой!», Але Харальд не збирався злазити з воза і піддаватися спокусі. Він наказав везти його до самого святилища Ельрата, яка була зведена в першу чергу. Саме там лицар збирався привести свій підступний план у виконання. Так, непомітно для всіх серце воїна стало зовсім іншим, і бажання помститися за смерть батька і сеньйора змушувало Харальда здійснювати кілька лукаві вчинки. «Я воїн Світла, я веду війну з Темрявою, а на війні всі засоби хороші, як доблесть з благородством, так і жорстокість з підступністю».

 Сага про Харальд Жорстокому 17 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 19 сторінка


 Сага про Харальд Жорстокому 7 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 8 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 9 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 10 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 11 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 12 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 13 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 14 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 15 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 16 сторінка |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати