Головна

Сага про Харальд Жорстокому 11 сторінка

  1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

- Ясна річ, що не грошима, але про це пізніше. Зараз нам всім потрібно як слід поїсти і трохи випити, так що, давайте-ка оцінимо творіння моєї чудової Лоран!

- Я тільки «за», - погодився Ілас і взявся за поглинання їжі. Звичайно, після того, як Морас взяв перший шматок.

Перед початком трапези я встиг з усіма привітатися і дізнатися від Кастилії, яка сиділа поруч, що лежав без свідомості тиждень, поки Морас боровся за моє життя. А після того нападу проспав цілу добу.

- За тиждень, сподіваюся, ніхто не встиг відібрати у мене Кріодіса? - Запитав я у дівчини, засміявшись.

- Не хвилюйся, ваша любов така сильна, що він від тебе ні до кого не піде, - захихотіла вона у відповідь.

- Ну слава Богу. Що-небудь взагалі відбулося, поки я лежав без свідомості?

- Да ні нічого. Нас вже після битви Міноріель забрав, ну і ми прямо сюди. Вас, (тебе і Іласа) орки підняли на руки і понесли, вождь навіть вас, включаючи сера Міноріеля, героями-рятівниками назвав, а тут Морас з'явився, сказав, що візьме до себе і вилікує тебе і Іласа. Ілас був поранений, а ти без свідомості. Я чула, хтось створив такий величезний сріблястий купол над Ліграйтом, і все чудовиська під ним згоріли заживо. Чи не твоїх рук справа?

- Пам'ятається, моїх. Тільки от саме після цього я далі нічого не пам'ятаю.

- Аласаель сказала, ти надірвався, «переколдовал», так би мовити. Тому і втратив свідомість. Я спочатку подумала, що ти помер, злякалася ...

- Ось так ось, трохи заживо не будуть поховані.

- Та мені потім вже тільки Аласаель сказала, що це не те! Ось навіщо ти так? Знаєш, як я ридала? Ласел три сорочки встиг поміняти!

- А до чого тут цей данмер? - Згадка про непрошених союзника саме по собі змушувало мене стискати кулаки.

- Ну, так тебе ж не було, кому мені в плече плакати?

- Я більше довіряю Міноріелю. І взагалі, навіщо я погодився цього Ласела з собою взяти ...

- Стривай, Харальд, ти що, ревнуєш? - Дівчина дзвінко засміялася.

- Ні грама. Ревнують невпевнені в собі. А я в собі впевнений.

- Харальд, не треба відмовок, просто признайся, що ти ревнуєш мене до Ласелу!

- Так, так, мадемуазель? - Почувся голос данмер при згадці його імені.

- Ні, ні, нічого, Ласел, я не тобі, - відповіла дівчина.

- Ні в чому зізнаватися я не збираюся. Тим більше, з чого б я тебе ревнував?

- Ну, скажи ще, що я тобі не подобаюся!

Кастилія, як уже було сказано, дуже любила загнати мене в глухий кут, щоб я не знав, що відповісти. Сказати, що не подобається - збрехати і пояснювати попередні дії щодо неї, сказати, що подобається - абсолютно не відповідний час і місце.

- Кастилія, їж давай, що не відволікайся.

Дівчина хитро на мене подивилася, але продовжувати тортури не стала.

Тут я помітив переглядку Міноріеля, Аласаелі і Мораса. Відьмак якось дивно так поглядав на ельфійка, все розглядав її, вивчав. Міноріель це помітив, і, посміхнувшись, подивився на Мораса, поклавши одну руку на меч. Відьмак швидко зрозумів, що до чого: є одне з ельфійських мистецтв - мова прихованих жестів. Жест Торіліса означав щось на кшталт «я тебе поважаю, але не дозволю переступати межі».

З вулиці долинули гучні басисті голоси орків і брязкіт важких сталевих обладунків.

- Гості дорогі, перепрошую, я вийду на кілька хвилин, - промовив Морас, витер руки і губи хусткою і вийшов за двері.

Минуло небагато часу, і відьмак повернувся:

- Сам вождь Крашток надав честь бути присутнім на нашому обіді! Гості, зустрічайте!

Ми всі разом встали з лав, спрямувавши шанобливі погляди на знатного орка. Зовні орки нічим не відрізнялися від людей, хіба що кольором шкіри і розмірами. І культурою, само собою.

- Поважний Морас, не треба зайвого пафосу, ти ж знаєш, що я цього не люблю, - заговорив вождь, - я ненадовго, проїжджав повз і вирішив заїхати, щоб передати запрошення Харальду, Іласу, Міноріелю і вам, Морас, запрошення на звану вечерю в моєму палаці. Я буду дуже радий, якщо наші герої вшанують мене своєю присутністю. Цим вечором. Разом з урамі. Це все.

- Ви надаєте нам честь, великий вождь Крашток, ми неодмінно будемо в вашому палаці.

- Заздалегідь дякую, морра, - вождь окинув нас всіх вишукувати поглядом, трохи затримався на мені, розвернувся і вийшов з дому, а Морас відправився проводжати його.

- Ось так раз. Тільки прибутку, а вже на бал до аристократу, - промовив я здивовано.

- Ти що, він знаєш, як чекав, коли ти прокинешся? - Відповіла Кастилія, - кожен день приходив і не раз пропонував серу Мораса допомогу, мовляв, добути потрібні трави, вбити звіра, від якого можна отримати інгредієнти. Ти, по ходу, дуже навіть йому сподобався.

- В принципі, будь я на місці вождя, мені така особистість начебто помічника-мага теж би сподобалася.

- Ну ось бачиш. Так що готуйся, приводь себе в порядок, а то часу залишилося всього півдня.

- Я ж не жінка, мені цього часу вистачить з головою, враховуючи, що з одягу у мене є тільки мантія. А, до речі, що це - «Урів»?

- По-оркськие - жінки.

- Ні, Харальд, в такий мантії йти до вождя було б злегка зухвало, якщо ти зрозумів, про що я говорю, - втрутився в розмову Морас.

- Прости, пан, у тебе є пропозиція? Навряд чи в цьому селищі знайдеться аристократичне оксамитове пальто з хутряним коміром, як у мене колись було.

- Саме таке і знайдеться. Як ти вгадав? - Посміхнувшись, сказав відьмак.

- Е-е ... Та, не знаю навіть ...

- Тут півроку тому проїжджав багатий норд, і, треба ж - захворів, лихоманка. Ясна річ, всіх хворих завжди до мене, я їх тут і підлатати, і отпою, і відгодую. Ось він мені по одужанню і подарував цей наряд в знак вдячності. Ти не подумай, чи не з себе зняв. Той норд купцем був, торгував одягом, ось і віз партію такими та ще кількома подібними пальто. Так що мантію залишиш тут.

- Як скажеш, Морас.

З'ясувалося, що мої супутники весь цей час жили в стоїть неподалік таверні. Саме туди ми всі і попрямували для підготовки до майбутнього свята. Дівчата категорично відмовилися, щоб чоловіки бачили їх до останнього моменту, тому вони закрилися в одній кімнаті, а ми вчотирьох - в інший.

- Слухай, Харальд, - заговорив Міноріель, коли ми всі вляглися за різними ліжок, - у вас, на Землі, напевно теж бувають такі звані вечері?

- Ще й як, - відповів я, - іноді вони навіть супроводжуються лицарськими турнірами, але частіше полюванням.

- А що це «лицарські турніри»?

- О, це чудова річ, яка дозволяє феодалам вирішити всі свої розбіжності дерев'яним мечем і тупим списом. Звичайно, бувають і нещасні випадки, але вкрай рідко. Лицарський турнір є імітацію битви. Кілька лицарів, розділених на команди, змагаються на турнірному полі на вибування, впав з сідла - вибув. Хто пройшов перше коло, входить в другій, і так далі. Всього шість кіл, в останньому залишаються тільки двоє. Переможцю випадає честь взяти спис і на його кінці піднести лавровий вінок дамі свого серця, а також заслужити вдячність і повагу самого короля.

- О, так це на зразок наших гладіаторських боїв. Тільки в Ластрогене так борються не лицарі, а раби. І дам у них немає.

- У вас є раби?

- Так, а у вас немає?

- У нас рабовласницький лад був давним-давно скасований. Є тільки залежні селяни, але їх до зброї допускають тільки в разі війни. А ось в Римській Імперії, яка, до речі, практично копія Ластрогена, були раби, і звалися теж гладіаторами. Дивний збіг ...

- Нічого дивного, просто наші друїди багато знають про інших світах, і про Римської Імперії теж. Вони-то і порадили імператору влаштувати все саме так. Правда, магія внесла свої колосальні зміни ... Слухай, ти ось розповів, так я тепер моторошно захотів в лицарському турнірі взяти участь!

- А у вас в Елікаро взагалі лицарі є?

- Я чув, тільки у Норд був лицарський орден. Повинен сказати, чудові створення, ці лицарі. Втілення шляхетності, сили, мужності і честі. Прям як ти.

- Ну так, я ж теж лицар. Хіба що ні елікарскій. А ідеали, як я подивлюся, і у тутешніх лицарів, і у земних однакові. Ну так от, до чого я хилю: може бути, у Норд бувають подібні речі? Турніри якісь?

- Пам'ятається, вони влаштовують бої один на один в честь своїх богів. Або просто так, щоб помірятися силами.

- Ось! Можна взяти участь в цьому. Або навіть запропонувати їм боротися на наших правилах, напевно воїни погодяться.

- Дуже добре! Так і зробимо.

На цьому розмови про битвах закінчилися. Ми трохи відпочили, після чого приступили до приготувань до званої вечері.

- Воїни Чорного Каменя, я радий вітати вас в моєму палаці! - Вимовив вождь Крашток, вийшовши в великий кам'яний зал, де розпочалося святкування, - але особливу честь я хочу віддати трьом воїнам морра, яких в останній момент нам послали духи предків! Ці троє трощили ворогів, подібно блискавки, їх удари були подібні грому, а відвага змушувала виплодків Кнара трястися від жаху! Імена цих доблесних воїнів - Харальд, Міноріель і Ілас! Підійдіть до мене.

Я з двома супутниками виконав волю вождя, і ми втрьох встали пліч-о-пліч перед Краштоком.

- Ти сильний маг, Харальд, - сказав мені вождь, підійшовши впритул.

Зростанням орк вимахнув не менш двох з чвертю метрів, а в плечах вдвічі ширше мене. Зеленокожій велетень був одягнений в широкі дублені шкіряні штани, лускатий обладунок, під яким червоніла ткана сорочка, і міцні високі черевики значних розмірів. На плечах лежали кістяні наплічники з дивними рунічними знаками, і, безумовно, на стегні виднівся великий полуторний меч, для орка був одноручним.

- Але все ж тобі нікуди не дітися від свого військового духу, ти - природжений воїн, тому в нагороду я надаю тобі можливість стати ще сильніше. Пропоную тобі посвята в Берсерк. Ти будеш шалений як вовк, сильний як ведмідь, швидкий як птах, спритний як білка! Твого гніву будуть боятися самі загартовані в боях ветерани, два клинка в твоїх руках сіятимуть смерть і жах в рядах противника!

- Вождь, я безмежно вдячний вам, і можу попросити вас дати мені трохи часу подумати?

- Ти правильно зробив, що не погодився бездумно, я поважаю таких воїнів. Звичайно, ти можеш обдумати мою пропозицію. Потім просто прийди і скажи мені свою відповідь. Але це не єдина моя подяка. Такому бійцю, як ти, я просто не можу не подарувати Варга з моєї власної псарні. Тар-Лаш, приведи Варга!

Один з орків, які стояли поруч, зник за дверима, і через півхвилини вивів звідти чорне тварина, що віддалено нагадує вовка.

Варг був більший лісового хижака і виглядав більш суворим і безжалісним. «Схожий на Харка»: подумав я. Чорна скуйовджена шерсть і потужні ікла відразу видавали Пса Війни, тільки ось Варг будь-якого пса міг без праці розірвати на шматки.

- Це сильна тварина тепер твоє, Харальд. Варг вірний лише одному воїну, тому, якого сам вибере. Крогар, кинешся ти в бій за Гаральдом?

- Це велика честь для мене, вождь Крашток, - відповів я, взявши Варга за нашийник з довгими сталевими шипами і притягнувши його до себе. Тварина не стало чинити опір. Потім він оголив ікла, голосно і розлючено гаркнув і сіл у моїх ніг, як віддана собачка.

- Хороший знак, - зауважив Крашток, - Крогар погодився. Не думай, що це всього лише бойовий вовк, він дуже розумний і все відчуває, все розуміє. Тепер ти, Міноріель, - вождь став навпроти альтмера.

- Так, вождь.

- Ти ельф. І ти допоміг оркам в битві. Я розумію це як знак примирення між нашими великими і могутніми народами. Я особисто бачив тебе в бою, і, мушу сказати, що твій меч принесе тобі величезну славу. Ти сильний не по-ельфійські, і я визнав за необхідне дати тобі можливість використовувати цей дар якнайкраще. Тар-Лаш, принеси обладунки.

Тар-Лаш знову пішов в ту ж двері і через деякий час повернувся, несучи в руках важкі обладунки, що зовні виглядають як щось середнє між ельфів латами і орків панциром. Масивні кістяні наплічники, кольчужні рукава, сталевий панцир був відлитий у формі чоловічого тулуба, з рельєфним пресом і накачаною грудьми, а під ним - тонка міфрільная кольчуга, що приховує чорну шкіряну прошарок.

- Носи цей обладунок з гордістю.

- Прийми мою подяку, вождь, ти справді бачиш воїнів наскрізь.

Крашток посміхнувся йому у відповідь і перейшов до Іласу.

- У тебе не світяться очі, і я знаходжу цьому одне пояснення: твої предки давно покинули Нордок. Ти норд, Ілас. Адже це так?

- Істинно так, вождь, - відповів колишній легіонер.

- Твій меч. Я знаю, що тобі більше до душі важка сокира, ніж короткий ельфів гладіус. Це так, Ілас?

- Ви знову маєте рацію.

- Тар-Лаш!

Орк втретє втік в ту ж саму двері і, трохи згодом, з'явився звідти з витонченою дворучний сокирою.

- Тримай, Ілас. Журиться ворогів цим чудовим зброєю. Я особисто викував його в намірі подарувати воїну, рівному мені по силі.

- Вождь, я ... У мене немає слів, я завжди мріяв про таку сокирі! Сердечно дякую вам, великий вождь!

- Як я і хотів, герої щедро обдаровані, а тепер давайте проголосимо тост за доблесть цих воїнів, і воїнів народу Кар-Ог-Мола! - Урочисто сказав вождь, коли ми повернулися на свої місця.

З схвальними вигуками все дружно випили, після чого в зал впустили жінок.

За традицією орків, на нагородженні могли бути присутніми тільки воїни-чоловіки, оскільки будь-який подвиг відбувався лише в честь Духа Війни, а Дух Війни - покровитель чоловічого ремесла.

Побачивши Кастилії, я перестав відчувати нижню щелепу. Напевно вона відвисла нижче грудини, але на це я абсолютно не звертав уваги. Шовкова обтягуючі ельфійське плаття сиділо на ній просто ідеально, підкреслюючи всі достоїнства її чудової фігури. До того ж, кольору були підібрані настільки дивовижно, що я навіть спочатку не повірив, ніби десь можна зустріти таку красу. Трохи пізніше, коли шок пройшов, я помітив, що поруч з нею невідомим чином опинився Ласел. Він щось шепнув їй на вухо, вона дзвінко посміялася, і вони сіли за порожній стіл удвох, а Аласаель, що йде слідом, долучилася до нас. Морас і Лорана сіли за сусідній столик.

- Ну, я цього чернорожего зараз Крогару скормлю, - промовив я і підвівся з-за столу, як раптом руки Міноріеля і Іласа повернули мене в початкове положення.

- Харальд, я все розумію, але ми, як-не-як, при знатних орках, і не слід влаштовувати тут хаос, - стиха промовив альтмер і налив мені повну склянку медовухи, - випий, заспокойся, не можна, щоб тебе знову вхопив припадок.

- Твоя правда, - погодився я і залпом осушив чарку.

- Пане, якщо ви не хочете бруднити руки, дозвольте мені його вигнати завтра, - запропонував Ілас.

- Дякую, Ілас, але немає, я особисто з ним розберуся.

Далі в залі почалося старанне поглинання страв, але у мене не було апетиту. Я всіма силами тиснув злість і ревнощі, більше всього на світі зараз боячись побачити фіолетову серпанок.

- Панове, я думаю, ви не проти танців? - Оголосив Крашток, вийшовши з-за столу.

Знати відгукнулася схвально, і в зал увійшли кілька орків з різними інструментами. Найбільше було барабанщиків, але, на мій подив, вони витягували Флобера звуки, а самі що ні на є танцювальні. Крім барабанів, орки прекрасно грали на гітарах, тільки гітари, природно, тут були більші за розміром. Були присутні і духові інструменти, і тріскачки, і навіть кілька таких, які я бачив в перший раз. Знатні орки зі своїми урамі тут же пустилися в танок, чому підлогу затремтів, як при землетрусі. Недарма ж в цьому народі було прийнято будувати здебільшого з каменю - дерев'яний будинок відразу б розвалився. Рухи орків я особливо не розглядав, зайнятий поглинанням спиртного, а ось Ілас освоїв місцеві танці досить швидко і якісно. Урів навіть частенько поглядали на нього і оцінили здібності гранично високо.

Коли від гуркоту навіть Варги завили, музиканти заграли повільний танець, і знатні розбилися по парам. Повільно вони танцювали точно так же, як і ми, земляни.

- Так, піду хоч на танець її запрошу, - сказав я товаришам і вийшов з-за столу, попрямувавши до Кастилії.

- Леді Аласаель, зробіть мене найщасливішим ельфів в Елікаро, я прошу вас обдарувати мене танцем з вами, - Міноріель вискочив з-за столу і встав перед дочкою на одне коліно.

Дзвінко хіхікнув й укрите рум'янцем, леді подала руку Міноріелю, і вони обидва кинулися до решти танцюристам.

Ледве я опинився поруч з Кастилией, леді і Ласел, явно мене не помітивши, ковзнули через іншу сторону і, обнявшись, пішли танцювати.

До чого нестерпно було дивитися на них, зберігаючи спокій, і я, піймавши облизня, повернувся на своє місце. Наповнивши склянку доверху, я випив його в один присід, так само другий, третій, четвертий і ще кілька. «Нап'юся і подобрішаю»: думав я про себе, намагаючись відволіктися від що породжують злість думок і розглядаючи свого Варга.

- Харальд, щось ти знову злий. Зараз-то що? - Здивувався Міноріель, коли танець закінчився, і вони з Аласаелью повернулися.

- Так, ось, щось ... - пробурчав я.

- Харальд, говори зрозуміліше, я нічого не розберу!

- Ніч- чого ... - я вже насилу промовляв склади.

- Я тебе не бачив з леді Кастилией, в чому справа?

- З данмер вона ... та-анцевала.

- Ну-ка, подивися на мене.

Я підняв очі і глянув на альтмера.

- У-у, розвезло тебе з медовухи ...

- Та не з-сильно. Я піду, п-прогуляюсь трохи, вмиюся - кинув я й вибрався з-за столу.

- Може, вам допомогти? - Запропонував Ілас, який щойно повернувся з танців, попередньо підморгнувши однієї УРЕ з оркськие народу.

- Ні, дякую, я сам.

- Ну, як знаєте, пан.

Я покликав з собою Крогара і вийшов за двері. Попросив одного із охоронців проводити мене до виходу, після чого подався в бік ставу, який знаходився неподалік, метрів за п'ятдесят від палацу.

Набравши в долоні холодної води і ополоснув особа, я присів на край ближніх лави.

- Ось так ось, Крогар, - заговорив я з Варга, - ти за неї і під меч і під лід, а вона з іншим тебе і не помічає.

Варг розуміюче заскиглив і потерся боком об мою ногу, напевно, намагався якось втішити.

- Прошу вибачення, морра Харальд, - пролунав орочі голос в двох метрах від мене, - я хотів би, я сяду поруч?

- Звичайно, як же я можу по-вам заборонити? Сідайте.

- Я бачив, як ви підходили до столу з урой і чорношкірим морра, а потім сильно розсердилися, заливаючи гнів медовухою. Я так розумію, ця прекрасна ура - ваша, і вона з іншим морра? Чи не з тим, з ким треба?

- Все саме так.

- Тоді у мене є питання: чому ви не кинули йому виклик? Я б вважав себе ображеним, якби хтось інший без моєї згоди танцював з моєю урой.

- Розумієш ... А, як ваше ім'я?

- Гур.

- Розумієш, Гур, в чесному бою він проти мене нічого не варто. Я адже просто вб'ю його, розбризкавши мізки по стіні.

- Але ж це не вихід - терпіти подібне приниження.

- Дійсно ... А, знаєте, Гур, я прямо зараз піду і викликом його на дуель! З голими руками!

- Тільки, Харальд, раджу не затівати бійку прямо в залі, краще вийдіть на вулицю.

- Це само собою. Спасибі, Гур, за совет!

- Та немає за що.

- Пішли, Крогар, розберемося з цим данмер, - я покликав Варга до себе і попрямував в зал, де тривало бенкет. Ще не ввійшовши до палацу, біля воріт мені зустрілися Ласел і Кастилія, що йдуть напідпитку і в обнімку. Проявивши залізну волю і не розплющивши череп данмер прямо на місці, я запропонував йому відійти до ставка, мовляв, потрібно поговорити.

- Харальд, невже ти почав щось робити потайки від мене? - Запитала Кастилія, посміхаючись від чергового жарту Ласела.

- Просто це наш суто чоловіча розмова, - відповів я, намагаючись виглядати якомога більш тверезим.

- Про що? - Леді насторожилася.

- Я ж сказав, це чоловіча розмова. Ласел, ти йдеш?

- Я не можу зрозуміти, про що нам потрібно поговорити? - Запитав данмер, звільнивши дівчину зі своїх обіймів.

- Мені в третій раз повторити?

- Так, Харальд, ти п'яний! Коли протверезишся, тоді і поговорите! - Знову втрутилася Кастилія, трохи підвищивши тон.

- Ласел, я довго буду чекати?

- Пане, я вважаю, що вам дійсно краще спочатку протверезіти, а потім вже заводити настільки важливі розмови ...

- Тоді тобі краще спочатку запитати, а потім робити, - я суворо подивився данмер в очі, в яких щомиті з'явилося хвилювання.

- Харальд, ти про що? - Запитала Кастилія.

- Він знає, про що. Я в останній раз питаю, ти йдеш? У твоїх же інтересах, щоб жінка не чула цієї розмови.

- Слухай, пане, йди-но ти куди йшов, а мене не чіпай зі своїми п'яними заморочками! - Гримнув данмер.

- Нерозумно з твого боку так говорити. Я ж тебе врятував, взяв до себе в загін, вважав за рівного.

- І що з того? Досить тут соплі п'яні розвозити! Я незрозуміло висловився? Іди далі своєю дорогою! У нас з дівчиною інші плани, і серед них немає вислуховування твого марення, свиня!

- Ласел, тихіше, - сказала дівчина, забігали очима в пошуках варти.

- Даремно ти так, - процідив я крізь зуби і в наступний момент схопив данмер за глотку, притиснувши його до стовпа на деякій висоті, так що ноги у Ласела засмикалися, не дістаючи землі.

- Харальд! Що ти робиш?! - Закричала Кастилія, злякавшись.

Було вже пізно. В очах з'явилася ця таємнича фіолетова серпанок, і я відчував, як м'язи наливаються величезною силою, а по жилах з високою швидкістю струмують потоки магічної енергії.

- Тварина, ти доторкнувся до моєї жінки без мого дозволу, ти танцював з нею без мого попиту, а в кінець ще й посмів нагрубити мені! А що в твоїй голові, ублюдок? Переспати з нею хотів, а? Куди поволік її? Я буду повільно і болісно рвати тебе на шматки, спочатку руки, потім ноги, а потім навпіл і розкидаю всі по гілках, як нащадки чорної раси!

Коли я почав стискати горло данмер сильніше, на руці відчулося дотик жіночої долоні. Сила потекла з рук, як вода з перекинутого глечика, але я пручався. Я був настільки злий, що не хотів виходити з цієї огидної речі, я хотів розірвати суперника на частини ...

Тоді Кастилія вдарила мене долонею по щоці і штовхнула в бік. Я відсахнувся і послабив хватку. Ласел не упустив моменту і вирвався, схопивши дівчину за руку, і вони побігли в бік таверни. Крогар тут же пустився за ними в погоню, але я відкликав його.

- Не треба, Крогар, дівчину ми не чіпатимемо, а данмер я хочу особисто серце вирвати. Отож, ходіть вип'ємо. Та й ти напевно вже хочеш їсти?

Варг схвально гавкнув.

Глава 9. Клятва.

З ранку я прокинувся в самоті. Події вчорашнього вечора згадувалися повільно, поступово, уривчасто. Похмілля давало про себе знати, і, щоб трохи поліпшити самопочуття, я неймовірними зусиллями змусив себе піднятися, одягнутися і закурив трубку. На столику поруч з кріслом лежав списаний аркуш паперу, і я, зацікавившись, взяв його в руки і почав читати. Почерк належав Кастилії.

«Дорогий Харальд, мені дуже шкода, що так вийшло, але нам з Ласелом доведеться піти з загону. Скажу чесно, що ми любимо один одного і впевнена, що ми будемо щасливі разом, так що не шукай мене. Обіцяю, ти мене більше ніколи не побачиш. Я знаю, що ти відчуваєш до мене сильні почуття, але з того моменту, як у тебе почалися припадки, я почала боятися тебе. Мені страшно за своє життя, адже коли-небудь може вийти так, що чари, накладені Аласаелью, які приборкують твою лють від мого дотику, не допоможуть. Ти добра людина, ти шляхетний лицар і завидний чоловік, і я вірю, що у тебе все буде добре, що збудуться всі твої мрії і бажання, але, на жаль, нам не судилося побачити їх здійснення разом. Прости мене, якщо зможеш, і, я благаю тебе, якщо я дійсно була тобі дорога, і, якщо ти хочеш для мене щастя, забудь про мене і Ласеле. Прощай, лицар Харальд, син Варальфа «Воїна Півночі». З любов'ю, леді Кастилія Ротгольдская, дочка графа Ротбар Хороброго.

У гніві я мало не розірвав папір на шматки. Жбурнувши лист назад на столик, нервово закурив, намагаючись заспокоїтися і знайти думки щодо пошуку втікачів. Так вже я був вихований, на законах честі і доблесті, борг і клятва завжди для мене були вище почуттів. Моїй першочерговим завданням наразі було знайти Кастилії, у що б то не стало.

У двері постукали. Я, різко скочивши з крісла, відкрив. На порозі стояв Міноріель з похмурим виглядом і скуйовдженим волоссям.

- Вітаю з похміллям, - промовив він, - ти вже як, прокинувся?

- Прокинувся.

- Може, підемо, вип'ємо, щоб полегшало?

- Пішли, - погодився я, і, вийшовши з кімнати і закривши двері на замок, попрямував вниз слідом за ельфом.

Стакан вина помітно поліпшив самопочуття.

- Міноріель, ти знаєш, що Ласел і Кастилія пішли? - Запитав я колишнього центуріона.

- Куди пішли?

- Я не знаю. Прокинувся, а на столику лист з поясненням і проханням не шукати.

- Як ... Куди ... Але вони ж зовсім не ... О, світло Ельрата, спаси цих дурнів ... що ж тепер робити будемо?

- Як що, треба їх знайти. Але де шукати - я не знаю.

- Напевно, данмер поволік її в данмер. Може бути, у нього там будинок є, або щось в цьому роді ...

- Якщо вже він настільки некмітливий, то саме так і вчинить. Однак, Ласел не дурень, і повинен розуміти, що в першу чергу його стануть шукати там, де його будинок. В такому випадку, це місце в області пошуків відразу відпадає. У Пустищі Проклятих вони не сунуться, в Нордок теж навряд чи. Не думаю, що Кастилія зможе жити на болоті, вона адже все-таки шляхетна пані, тому Зікватер теж не пройде. Джури ... Кочівники сильно нагадують землян, монголо-татарів, а ми з ними дуже багато воювали, Кастилія не стане жити в Сельге. Тоді залишаються тільки Ластроген і Вудленд.

- Це, звичайно, трохи полегшить пошуки, але як знайти двох ельфів серед тисяч жителів двох держав?

- Це ж не просто ельфи, Міноріель. Один - данмер, інша - людина.

- Справа говориш. Я за своє життя жодного разу не бачив данмер зі світлошкірий дівчиною. Доведеться народ розпитувати. А селищ-то чимало, може, рушимо в Ластроген, і я використовую свої недавні зв'язку?

- Нічого іншого нам поки і не залишається.

Двері таверни розчинилися, і всередину ввійшла фігура, одягнена в чорний плащ з накинутим капюшоном. Трохи почекавши, вона закрила двері і рушила до нас з Міноріелем.

- Панове, ви дозволите? - Фігура зняла капюшон і перед нами виявилася Лорана.

- Сідай, звичайно, - відповів я і посунувся, поступившись місцем відьмі.

Лорана села, полегшено зітхнувши, і вимовила:

- Гадаю, ви вже знаєте про те, що ваші дівчата разом з данмер і моїм батьком пішли з Ліграйта?

- Як? - Збурився альтмер, - Аласаель теж пішла?

- Так. Мого батька розшукують за крадіжку, вчинену в палаці вождя. Орки неодмінно візьмуть мене під варту, якщо знайдуть, і, коли ви збираєтеся повернути втікачів, я б попросила вас взяти мене з собою. Я маю важливою інформацією щодо вас, Харальд, а заміна мага буде дуже навіть корисною.

- Так, так, леді, давайте повільніше, - сказав я, - звідки ви це знаєте?

- Що саме?

- Що вони втекли.

- Ці четверо були у мене вдома, коли батько збирав речі. Я була там, вони хотіли забрати і мене, але я відмовилася з однієї причини: мені вкрай огидний Ласел, і його товариства я не витримаю.

- Тільки тому?

- Так, тільки тому.

- А вони не сказали тобі, куди направляються?

- Ні, батько ніколи переді мною не звітує.

- Гаразд, а що за інформація про мене?

- Чи візьмете з собою - скажу. Інакше вона буде марна.

- Харальд, вона відьма, але все ж, ми не в тому положенні, щоб відмовлятися ...

- Само собою, Міноріель, - відповів я і звернувся до Лорану, - я приймаю тебе. Підеш з нами, якщо хочеш.

- Дуже добре. Я вам тягарем не стану, кінь у мене є.

- Лорана, тепер-то скажи, що за відомості?

- Щодо твоїх припадків. Я знаю, що виною їм Кріодіс, він намагається тебе підпорядкувати, зводячи з розуму і перетворюючи в шалений тварина, таке ж, як ці породження Кнара. Але його магія не може впливати на таких відстанях, все-таки, до Проклятою Пустелі звідси не менше п'яти тисяч кілометрів. Кріодіс підпорядковує тебе через предмет, в якому є його магія, а предмет цей - твій посох. Я відчуваю його темну енергію. Вона настільки чорна, що не може належати жодному некроманту, ні якомусь іншому магу, навіть дуже сильного. Будь-, крім Кріодіса, від такої енергії просто зламається і збожеволіє.

- Значить, всьому виною мій посох? І якщо позбутися від нього, напади припиняться?

- Ні, але його влада суттєво ослабне. Скажімо, в припадках - їх частота помітно скоротиться, ти зможеш себе контролювати, але сила, яка наділяє, нікуди не зникне. Але не поспішай радіти - частина магії вже в тобі, а тому вона поступово буде робити свою справу, якщо не навчишся чинити опір. Кожен припадок буде тиснути на твою волю і розум.

 Сага про Харальд Жорстокому 10 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 12 сторінка


 Сага про Харальд Жорстокому 1 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 2 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 3 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 4 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 5 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 6 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 7 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 8 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 9 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 13 сторінка |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати