На головну

Сага про Харальд Жорстокому 5 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

- Ось лежать, - я показав пальцем на двох лежачих майже пліч-о-пліч графа і його дочка.

- Відвернися! - Скомандував мені сеньйор і рушив до них.

Я, звичайно, виконав наказ, розвернувся і обімлів. Навколо тут і там валялися мертві воїни, убиті зовсім недавно, судячи з ще не запеченої крові. Захрипів Ротбар, і я гукнув Айлена:

- Сеньйор, подивіться сюди.

- Що там таке? - Герцог розвернувся, - Вашу мать! Укуси мене мавпа!

- Ні чорта собі, - гавкаючим голосом додав Ротбар і з грізним шипінням встав з холодного снігу.

- Скільки ж їх тут полягло ... - стиха промовив Айлен, оглядаючи величезне червоне від крові поле, засіяне тілами мертвих.

Мерці були максимум півтора метри зросту, але по міцному статурі і ширині плечей, майже як ротбарскіе (сантиметрів вісімдесят або більше при зростанні в два метри), не можна було сказати, що це діти. Я, звичайно, чимало чув про сильних і приземкуватих жителів гір, войовничих гномів, але ж це все казки. Однак, одна з казок вже стала реальністю тієї ночі ...

- Айлен, що не повертайся, - попросив Ротбар і привів до тями Кастилії більш гуманним способом, ніж я і герцог.

Леді дзвінко скрикнула, побачивши наші оголені п'яті точки, і ще голосніше відреагувала, побачивши свій зовнішній вигляд.

- Де ми і що сталося? - Запитала вона тремтячим від холоду голосом.

- Ніхто не знає, - констатував я і рушив до купки солдатів, що лежала неподалік. Зараз довелося без всяких принципів зняти з них пошматований одяг, щоб не загинути від холоду.

Товста шкіряна куртка, підбита овечого хутром, була мені коротка, але все ж зігрівала. Міцні солдатські чоботи, теж хутряні, припали якраз за розміром, а теплі штани з прошарком виявилися настільки маленькими, що я ледве вліз в них, і вийшли вони для мене як шорти. Кастилія ж взагалі буквально тонула у своїй новій одязі, за винятком штанів: її зростання було сто сімдесят сантиметрів, і нижня частина одягу закінчувалася на гомілки. Вибирати не доводилося, знайшли більш-менш ціле.

- Ти ще не забула, як цим користуватися? - Запитав Ротбар у леді, подаючи їй лук і сагайдак стріл, які підібрав у мертвого.

Я здивувався такому питанню, адже дворянські дочки ніколи не тримали в руках зброї.

- Як можна забути, коли ти мене з семи років мало не кожен день на стрільбищі водив! - Відповіла вона, беручи лук і стріли.

- Ну, хіба мало як воно може бути, - сказав батько, з задоволеним виглядом розмахуючи величезною двосічна сокирою з дивними візерунками на величезному держаку, - прекрасний сокиру. Важкий, зручний, і зовсім не затупився після такої рубки. Їм хоч навпіл крізь щит та обладунки рубай.

Коли я бродив, намагаючись підшукати собі відповідний клинок, я натрапив на стирчить із землі меч з накресленим «Leis Alfir». На славу прикрашена гарда і ефес говорили про те, що господар цього меча або дуже багатий, або дуже впливовий пан, оскільки робота безумовно була виконана знатним майстром своєї справи. Рівне гранований чорно-фіолетовий обсидіан вінчав кінець ефеса, а кріплення для нього були скуті зі срібла найвищої проби, тому блищали на Сонце, надаючи каменю більше фіолетового відтінку.

Поруч з мечем лежав мертвий воїн, мабуть, господар меча, але його тіло було настільки понівечене, майже розірвано по шматках, що я не зміг розгледіти зовнішності убитого. Все навколо було залито червоною кров'ю, перед воїном лежали ще десять таких же. Від цього виду мурашки пробігали по шкірі. «Це він один їх всіх?»: Подумав я про себе, і витягнув меч із землі. Лезо, піймавши промінь Сонця, сліпуче блиснуло, притягнувши увагу лицарів і леді.

- Ух ти, який меч-то собі знайшов, - сказав Айлен, - ну, раз сам знайшов, сам його і носи. Тільки кров змий.

- Дякую, сеньйор, - відповів я з посмішкою, і почистив клинок снігом, «Лейс Елфір» ...

- А я собі ось цей візьму, - досить оголосив герцог, піднявши до неба дивного вигляду меч. Важкий фламберг з ефесом, виконаним з якогось дерева чорного кольору. Крім того, меч був прикрашений чорними і прозорим камінням від ефеса до кінця клинка. До такого мечу за зовнішнім виглядом мій і в підметки не годився.

- Тихіше, Айлен, - засміявся Ротбар, ухилившись від удару розбушувався на радощах герцога, - я-то тебе сокирою усяк різно знесу.

- Так, мені з тобою не вигідно битися, - з посмішкою відповів він і рушив до мене, - захищайся!

Я виставив блок, відбив удар Айлена, потім зробив нескладне пересування і в розвороті злегка пройшовся лезом атакуючому по ребрах.

- Бачили, чого сина творить? - Засміявся сеньйор, визнавши свою поразку, потім продовжив з гордістю, - це ж я його навчив, - і обійняв мене за плечі.

- Доню, бачиш он ту пташку? - Ротбар показав пальцем в небо на пролітає невисоко стерв'ятника.

Через дві секунди птах валялася у Айлена в ногах зі стрілою в грудях.

- Чудово, Сонце моє, хоч в Ноттінгем на турнір лучників відправляй! - Похвалив граф. Айлен від подиву спершу навіть не знав, що сказати.

Вся радість зникла і перетворилася в серйозність, коли здалеку почувся хрускіт снігу.

Через вершини пагорба здалися дещо голів в сталевих відкритих шоломах. Голов ставало все більше, і, коли я нарахував близько двох десятків, черепа зважилися показати все тіло. Неймовірно, але це була група гномів, точно таких же, якими вони мені представлялися з легенд і міфів. Приземкуваті, низькорослі, надзвичайно щільні статурою, бородаті і швидко перебирають ногами, вони брали нас в кільце, взявши зброю напоготові.

Один з гномів щось запитав у нас на своїй мові, але ніхто не зрозумів, про що він говорить. Полурослика уважно нас розглядали, як ніби побачили диво, якого не бачив жоден смертний. І в цьому вони мало від нас відрізнялися.

У такій напрузі і вивченні ми провели близько половини хвилини, коли з-за пагорба вийшли ще троє. Один з них по одязі суттєво відрізнявся від інших: на ньому було щось на зразок ряси священнослужителя, ось тільки у гнома вона була більш щільною, товстої і прикрашеної дивними різнокольоровими каменями.

Цей гном щось крикнув воїнам, і коло навколо нас сховав зброю в піхви, змінивши грізні вираження зарослих бородою і вусами осіб на щасливі і полегшені.

Полурослика в рясі підійшов до нас в супроводі двох вояків, і заговорив зрозумілою нам мовою, близькою до іспанського:

- Здрастуйте, люди. Вибачте моїх солдатів за такий прийом, просто вони відразу не розгледіли, що ви - люди, - голос гнома басом міг посперечатися зі звуком грому.

- Здрастуй, - відповів я, - ти можеш розповісти, що тут відбувається?

- Харальд, не будь таким квапливим. Проедемте в місто, ми вас обігріємо, нагодуємо і напоїмо, а там я вам все і розповім.

- Звідки ти знаєш, як мене звуть? - У мене очі на лоб вилізли, коли гном сказав моє ім'я.

- Я все про тебе знаю. І все ж я наполягаю на тому, щоб ти і твої супутники стали моїми гостями.

Я подивився на Айлена. У того очі були не менш моїх, і навряд чи він знав, що треба робити.

- Добре, поїхали, - відповів я, і два десятка полурослика рушили туди ж, звідки прийшли.

- Прощу вибачення, Харальд, але ми не їздимо. Ми ходимо. Чи бачиш, використовувати коней нам, гномам, зростання не дозволяє, а на вовків їздять тільки князі, тому що сам розумієш, гном - істота важке, і вовку потрібен дуже міцний хребет. Але все-таки ми знайшли вихід - у мене є кілька вовків особливої ??породи, вирощеної гномами, які витримують на собі навіть орка, не те, що чоловіків. Пішли, я все тобі покажу, - гном взяв мене за руку і повів за воїнами. Я попрямував, ведений полурослика, а Айлен, Ротбар і Кастилія рушили слідом за мною.

За пагорбом нас дійсно чекали близько двох з гаком десятка вовків. Тільки ось назвати цих звірів вовками у мене язик не повертався. Висотою вони не поступалися невеликим поні, проте коні призначені для транспортування або роботи (в бою вони могли тільки збити або затоптати кого-небудь), але ці «Вовки» тих же самих коней без праці розірвали б на шматки. Потужні пазуристі лапи і величезна вискалена пащу з гострими іклами мимоволі викликали страх, а здиблена шерсть надавала «вовкам» ще більш лютий вигляд.

- Не бійтеся, це наші харкі, - заспокійливо сказав гном, - Вони на кшталт Варга, але все ж дуже від них відрізняються. Вони тільки на вигляд такі страшні, а всередині добрі і ласкаві. Якщо їх не злити, то і вони не будуть злитися. Повинен сказати, харкі чимось схожі на домашніх собак. Як виховаєш, таким і буде потім харк. Це ще не бойові, а тільки так, в'ючні.

- Та вже, заспокоїв, - промовив я, розглядаючи самого грізного з цих звіряток.

- До речі, мене звуть Грідлар.

- Приємно познайомитися, Грідлар. Якась дивна у тебе ім'я ...

- Нічого дивного. Просто ти не звик до гномскім іменах. Для нас твоє ім'я теж дуже незвично. Уявиш своїх супутників?

- Звичайно, - я розвернувся, - цей воїн - герцог Айлен, мій сеньйор і сюзерен. Праворуч - граф Ротбар, і поруч з ним його дочка, прекрасна леді Кастилія, - дівчина посміхнулася, зустрівши схвальний погляд Грідлара.

- Дуже приємно з вами познайомитися, юна леді, - гном плавно підійшов до Кастилії і поцілував їй руку, - повинен визнати, що таких красунь, як ви, навіть серед прекрасних ельфіек важко відшукати.

- Дякую за комплімент, - з посмішкою відповіла дівчина.

Гном посміхнувся їй у відповідь і перейшов до Ротбар. За їх рукостискання було видно, що це зустрілися два великі воїни. Було чутно, як захрустіли і людські, і гномскіе кістки, а кісточки пальців у обох побіліли.

- Ти дуже сильний воїн, - сказав Грідлар з повагою, - і ім'я у тебе дуже схоже з гномскім. Може бути, твій дуже далекий предок був гномом-воїном?

- Грідлар, ти прийми до уваги мій зріст і все стане зрозуміло, - посміхнувшись, відповів Ротбар.

- Ну да, нащадки гномів, як правило, сягають не більше ста сімдесяти сантиметрів, - Грідлар встав перед Айлен.

Герцог дивився на нього якось дволикий: з одного боку, по-аристократично гордо, з іншого - з повагою гостя до господаря.

- Я бачу, що ти вмієш правити і вести людей за собою, - сказав гном, потиснувши герцогську руку, - ти, напевно, був вождем? Або князем?

- Герцогом.

- Це що таке?

- На зразок військового князя. Головнокомандувач.

- Треба буде запам'ятати і ввести новий термін в наш табель про ранги. Давайте, мої воїни допоможуть вам сісти на Харків і розібратися, як ними управляти.

Грідлар повів нас до зграї своїх звіряток. Виявилося, що харкі дійсно були агресивнішими домашніх свиней, і легко дозволили осідлати себе. Але все ж вони були настільки низькими, що я відчував себе на своєму звірі як на санках.

На моєму мовою, як виявилося, вмів висловлюватися не тільки Грідлар, але і всі інші гноми, і коли інструктаж був успішно завершений, колона рушила до розколини, ймовірно, виходу з ущелини, в якому не так давно ми вчотирьох виявилися.

Замок у Грідлара був дуже схожий на німецький. Хіба що дверні прорізи нижче і самі мешканці фортеці не відрізнялися високим зростом. Гноми дивилися на нас з величезним інтересом. Звичайно, адже, за словами Грідлара, в цьому світі під назвою Елікаро цивілізація людства була знищена рівно тисячу років назад, і представників цієї раси, природно, не бачили тут стільки ж.

У великому залі вже був накритий розкішний стіл. Смажене м'ясо зі спеціями, запах яких я чув вперше, білий хліб, найрізноманітніші страви з овочами та іншими інгредієнтами, знайомими і незнайомими.

- Сідайте, располагайтесь, відчувайте себе як в своєму гроті, - гостинно сказав Грідлар, але потім виправився, - ох, вибачте, пам'ятається, люди кажуть «як у себе вдома».

- Дякую, Грідлар, - відповів я і сів за стіл після Айлена.

У залі нас було всього дев'ять: Грідлар, двоє його супроводжуючих, Кастилія, Ротбар, Айлен, я і дві гноміхі-служниці.

Замок був побудований прямо в скелі, лише мала його частина знаходилася під відкритим небом. Великий зал був буквально виточений, видовбаний з каменю чималому за обсягом порожниною, таким чином, в цьому гроті висота стелі становила приблизно висоту кріпосної вежі Толедо. Найбільше мене здивувало освітлення. Лампи, розміром з звичайне відро, висіли на прикріплених прямо до стелі ланцюгах.

- Грідлар, а як ви повісили світильники на стелю? - Запитав я, задерши голову вгору.

- Як-як, це ж усім відомо, маги попрацювали, - гному питання здалося дуже дивним.

- Хіба вони вміють таке робити?

- Ще й як. Вони у нас не тільки лампи вішають, вони і замки будують.

- Замки ?! - Від подиву у мене очі полізли на лоб.

- А, Харальд, зовсім забув ... Давайте почнемо нашу трапезу, і я по ходу вам про все розповім, - Грідлар втупився на нас, ніби чогось чекав.

Чекали і ми. Адже за правилами етикету перший шматок бере господар.

- Щось не так? - Запитав нас полурослика через півхвилини очікування.

- Та якось ... Перший адже господар починає, - несміливо промовила Кастилія, наполовину сховавшись за плечем Ротбар.

- Це хто вас такого навчив? Навіть у орків, цих тупиць, першим починає гість.

Айлен несміливо відламав від цілком засмаженого поросяти шматок м'яса і поклав в рот, після чого за їжу почали все решта.

«Гноми чертовски добре готують»: подумав я про себе, поїдаючи неймовірно смачна страва з м'яса, овочів і якоюсь дивною штуки, формою походящей на невеликий кругляк.

- Грідлар, що це таке? - Я тицьнув виделкою в незнайомий інгредієнт.

Гном подивився на мене як на людину, все життя прожив в глухому лісі:

- Картопля. Ти що, жодного разу не бачив всемогутню картоплю? Як ж ти жив весь цей час?

- Ти хочеш нас отруїти? - Я поклав руку на меч, Айлен зробив те ж саме.

- Харальд, - розсміявся Грідлар, - ти, напевно, коли заходив, про низький одвірок головою вдарився. Як же можна картоплею отруїти? Її весь Елікаро від малого до великого їсть, і ніхто не труїться!

«Загалом-то, ніхто не став би труїти картоплею, тому що всі знають, що її їсти не можна. Але якщо вона лежить на столі у Грідлара, і сам він зараз охоче її наминає, значить, її все-таки можна їсти »: подумав я про себе, відламав невеликий шматочок і проковтнув. Нічого не трапилося.

- Хм, у нас картопля вважається отрутою ...

- Ха, ха, - знову зареготав гном, - смішні ви, люди. До речі, може, розкажете про себе? Як тут опинилися, хто такі, і куди прямуєте?

- Я не знаю, як тобі це сказати, Грідлар, але, схоже, що ми з іншого світу.

- Земля?

- Так ... а звідки ти знаєш?

- Я все про вас знаю. Просто не знав, як почати.

- Та НУ? Не буває такого! Ми бачимо один одного в перший раз, звідки ти можеш все про нас знати?

- Магія, як звідки. Коли цивілізація людей зазнала поразки в Останньою Мертвою Війні, коли наймудріший з правителів, король Хоралд в нерівному поєдинку з королем Лічем Кріодісом впав на спину і ворог приставив кінець меча до його горла, Хоралд, остання людина Елікаро, сказав, що людство ще повернеться в Елікаро . Він сказав, що там, де проллється стільки ж крові, скільки пролилося при штурмі його замку, з'являться чотири людини. Перший, його спадкоємець, «лицар без страху і докору», так він його назвав, буде втілювати в собі велику честь і благородство. Другий принесе в ці землі єдність, міць і багатство, якого не знає жодна держава. Третій буде втіленням безстрашного, епохального воїна. Йому не буде рівних, солдати будуть брати з нього приклад і черпати з нього натхнення перед численними битвами. Також він сказав, що весь Елікаро буде схилятися перед красою четвертого, в якого природа вклала всі свої великі сили. Він буде сполучною ланкою між трьома і саме йому дістанеться честь бути вічним супутником спадкоємця. На самому початку шляху двоє кануть в невідомість, але ще зіграють свою роль. Потім Лич встромив свій меч в горло Хоралду, але дух короля був настільки полум'яним, що його і поховати не змогли. Тільки він помер, як тіло перетворилося на попіл.

Я вже тисячу років вивчаю магічні праці, саме з них я і дізнався про ваш світ. У ньому немає магії, а єдиною розумною расою, що живе на Землі, є людство. Ви потрапили сюди, коли тонка грань між нашими світами порвалася, і слуги Кріодіса з'явилися за вами. Однак, вони не врахували, що у чотирьох героїв життя призначена і для Землі, і для Елікаро. Земна частина ваших життів закінчилася. А тепер поміркуйте за пророцтвом, хто ви такі.

- Почекай, Грідлар, ми зовсім не герої. Адже ми всього лише звичайні іспанські феодали ...

- Це на землі ви були простими феодалами. А тут ви герої, яких давно чекає весь Елікаро.

- Он воно як у житті буває, укуси мене мавпа, - характерно висловився Айлен, - це значить, нам тепер весь ваш світ треба завоювати?

- Якщо сказати простіше, то так.

- Але чому саме ми? Хіба не можна було вибрати для цієї високої мети більш впливових, королів, наприклад?

- Ваші королі слабкі і безпорадні, вони можуть все лише на словах або за допомогою їх більш розумних і сильних підданих. А ви ... я точно знаю, що чотири героя - це ви. Не вірите? Зверніться до пророцтва. Ім'я Хоралд - елікарскій варіант земного скандинавського Харальд. До того ж ти, - Грідлар подивився мені в очі, - лицарям потрібно брати з тебе приклад. У битві при Клаус ти дозволив противнику вступити з тобою в чесний бій, хоча бачив, що твої обладунки не рівня ворожим, та й сам противник був сильнішим. Те ж саме відбулося під час штурму Лісабона, а також ти врятував ту безневинну дівчину з дитиною. Чи не це доводить твоє благородство і лицарську честь?

- Це окремі випадки!

- Ні, Харальд, зробив ти так завжди. І, без сумніву, ти - перша людина.

- Добре, припустимо, але хто тоді другий?

- Це відразу зрозуміло, герцог Айлен. Хто, як не він, успішний політик, якого любить народ і поважають правителі? Тільки йому підвладне буде займатися справами твоєї майбутньої імперії в сфері політики. Звичайно ж, правити повинен імператор, але ж ти не завжди будеш в столиці, та й тлумачні радники владиці надзвичайно корисні. Щодо третього можна не питати, ти сам знаєш, що це пан Ротбар. За його рукостискання, по виправленню і очам відразу видно, що ця людина сміється в обличчя смерті, своїм прикладом підштовхнув солдатів на подвиги. І, четверта людина очевидний, це леді Кастилія. Вона божественно прекрасна як тілом, так ще більше душею і серцем. Леді, я ніколи не втомлюся робити вам компліменти, - Грідлар знову посміхнувся дівчині, побачивши, як її щоки порожевіли, а Ротбар самовдоволено виправив груди, пишаючись за свою дочку.

- Так ... Якщо вже ти знаєш те, що діється на блазень знає яких відстанях звідси, може бути, ти знаєш, що нам тепер робити?

- Для початку - випити за зустріч. А ввечері сюди приїдуть князі, мої друзі, і ми всі разом відзначимо таке радісна подія, як вигнання війська Кріодіса з кріпаків Гор!

Увечері весь замок оголосила тривожна новина: до фортеці рухається армія нежиті на чолі з чорним лордом Асатором. Воїни гномів одягалися в обладунки, точили мечі та сокири, а мирні громадяни поспішали сховатися в печері. І якщо гном сховається в печері, то його там і вдень з вогнем не знайдеш.

- Прошу вибачити мене, гості дорогі, схоже, замість своїх сюди прийдуть чужі. І, сподіваюся, мої друзі, які вже поспішають нам на допомогу, взяли з собою досить міцних воїнів в свою охорону, - сказав винувато Грідлар, коли гонець з'явився до нього прямо до бенкетним столу.

- Які чужі? - Запитав Ротбар, - ви ж начебто всіх перемогли?

- Схоже, що не всіх. Армія самого Асатора, чорного лицаря, наближеного Кріодіса, рухається в нашу сторону, і думаю, ви здогадуєтеся, що мерці повзуть сюди не розділити з нами трапезу.

- І багато їх?

- За повідомленням розвідників - близько п'яти тисяч. Не дивно, що таке невелике військо змогло проскочити через Пекельні Врата.

- А в цьому замку скільки? Я маю на увазі тих, хто зможе встати на захист.

- На жаль, всього півтори тисячі. Моє регулярне військо чисельністю в двадцять тисяч воїнів зараз знаходиться в ущелині Пекельних Воріт, а це близько двох днів шляху. Ясна річ, що вони не встигнуть раніше Асатора.

- Один до трьох. Нічого, для захисників таке співвідношення цілком нормальне, витримаємо. Я, бувало, один до п'яти відбивався, і, як бачите, живий.

- Ех, пане, я б так не турбувався, якби у нас дійсно були хороші шанси. Та тільки ми воюємо ні з живими, а з мертвими, розумієш? Мерці взагалі нічого не бояться, а удар у них - як молотом по ковадлу. Їх же хоч зі стіни скидай - встануть, обтрусити і знову полізуть, поки казанок на друзки НЕ рознесеш.

- Ти ж знаєш, Грідлар, я пройшов безліч битв, в тому числі і оборон замків, і в цьому я вправний так само, як став тільки що в поглинанні вашої чудової гномской браги. Відіб'ємося. Я тобі клянусь.

- Не треба, Ротбар, не клястися, ти навіть не знаєш, з чим стикаєшся.

- А чи багато мені різниці, живий він чи жмурик? Лапами рухає - значить, їх можна відрубати. Головою крутить - і її можна знести.

- Благослови нас великий Годарік, щоб твоя хоробрість і ратна доблесть вберегли нас від загибелі ...

- Це хто, цей Годарік?

- Гномскій бог війни.

- А одного бога у вас немає?

- Ні. Ми язичники, як це у вас називається.

- Поган їх ідоли не врятували ні разу, а Ісус Христос мені допомагає в кожній битві. Краще молися йому.

- Ротбар! - Спинив воїна Айлен, - у нього своя віра, у тебе - своя. Йому його бог допомагає так само, як тобі твій!

- Прошу вибачення...

- Тобі немає за що вибачатися. Ти всього лише підніс велич свого бога, і це гідно всіляких похвал. Однак, мені пора йти і думати над планом оборони. Не хвилюйтеся, мої слуги виведуть вас із замку через чорний хід.

- Грідлар, ти ображаєш нашу честь! - Відповів Ротбар, - я потім все життя буду вважати себе боягузом, якщо не візьму участь в цій битві! Тобі ж потрібні захисники, так ось, я пропоную тобі свою сокиру.

- І я підніму свій меч проти темних, - додав Айлен.

- Панове, тепер я просто зобов'язаний приєднатися до вас, - сказав я, вставши з-за столу, - якщо воїнів не вистачає, то і гостю негоже ховатися, а коли мій сеньйор йде в бій - то мій кровний борг перебувати з ним поруч в бою.

- Харальд, я не можу взяти тебе з собою, - зітхнув герцог, - бач, нам доведеться битися до останньої краплі крові, а я не зможу одночасно битися і дивитися за тобою, згадай про клятву. По-друге, якщо ми з Ротбар загинемо на цих стінах, то хто подбає про леді Кастилії?

- А хто сказав, що я не піду з вами? - Обурилася дівчина, - я більш ніж впевнена, що тлумачні лучники вам будуть як не можна до речі!

- Дочка моя, про це не може бути й мови. Ти підеш через чорний хід і крапка.

- Але тато! Зараз кожен солдат на рахунку!

- Саме так, що солдат! А ти навіть не чоловік! Все, розмова закінчена!

Кастилія не посміла більше сперечатися з батьком, і розчарування сьорбнув з кухля гномів квасу.

- А на що я ваш васал? Я кров'ю зобов'язаний захищати вас! - Я продовжив розмову з Айлен.

- Перш за все, васал, ти зобов'язаний виконувати накази сеньйора, а не обговорювати їх і опиратися. Зрозумій, Харальд, я зробив все, що обіцяв твоєму батькові, я взяв тебе до себе, вважав тебе своїм сином, я зробив з тебе лицаря, і я пишаюся тобою. Ти для мене найдорожча людина, і я повинен виконати останню частину своєї клятви - захищати, поки сама смерть не заборонить мені цього робити. Тому я не можу взяти тебе в бій.

- Добре, батько, я підкоряюся ...

- Ось і славно, син мій. Ну що, Грідлар, клич своїх гномів, нехай ведуть наших дітей.

- Зараз я відправлю за ким-небудь. Це ваше остаточне рішення?

- Природно, тут і вирішувати було нічого.

- Значить, лицар Харальд і леді Кастилія йдуть, а ви, герцог Айлен і граф Ротбар, приєднаєтеся до захисників замку?

- Саме так, - підтвердив сеньйор.

- Що ж, тоді попрощайтеся зі своїми рідними, і ходімо за мною. Я почекаю за дверима, - кинув гном і вийшов за ворота великого залу. Слідом за ним, за його ж наказом, всі слуги і вартові покинули приміщення, залишивши нас чотирьох наодинці.

Ми встали з-за столу, і Айлен міцно стиснув мене в своїх батьківських обіймах.

- Син мій, я знаю, що я виховав справжнього героя, і можу померти спокійно, знаючи, що я виконав свою мету в житті. Я прошу тебе про одне, Харальд, що не посоромив мого імені і моєї лицарської честі. Нехай потім про нас складають легенди, як про великих, але нехай ми будемо великими в потрібну сторону. І ще. Ти завжди хотів, щоб тебе називали «лицарем без страху і докору». Я знаю, ти зможеш їм стати, якщо не зміниш з істинного шляху. Прощай, син ...

Айлен відпустив мене, і я вперше побачив на його щоці сльозу. У мене самого в горлі встав гіркий кому, від якого очі заслезілісь, як ніби в них жменю піску висипали.

- Батько, я обіцяю, я не впущу ні твоїй, ні своєї честі, я клянусь, що коли-небудь мене назвуть лицарем без страху і докору, я доб'юся того, щоб твої внуки і правнуки, і всі, хто буде далі в твоєму роду , пишалися тобою. І ... Папа ... Я люблю тебе.

- Я теж люблю тебе, сину. Прощай.

- Прощай.

Я вже ледве-ледве тримав сльози. Якби не присутність Кастилії, то вже давно ридав би батькові в плече. До того було боляче усвідомлювати, що єдина людина, який був з тобою з малих років, подарував щасливе світле дитинство і виростив таким, який ти зараз, через кілька годин буде мертвий, загинувши на полі брані, а його тіло напевно буде висіти на піку.

Айлен ще раз обняв мене на прощання і по-батьківськи поцілував у щоку, після чого обійняв Кастилії, щось сказав їй, і пішов за двері, де його чекав Грідлар. Почувся сильний удар в стулку воріт: герцог зганяв злість. Або, швидше за все, свій біль.

Кастилія захлинаючись ридала в міцну ротбарскую груди, оскільки до плеча не досягала, та й сам граф, на величезний подив, обливався слізьми. Я вирішив не лізти в чуже горе, налив в кухоль браги до країв, осушив одним махом, потім так само ще чотири або п'ять, після чого в очах потемніло, а м'язи розслабилися.

- Харальд, - Ротбар підійшов до мене, - я поважаю тебе, як доблесного воїна і шляхетного лицаря, безумовно, з усіх лицарів ти один гідний руки моєї дочки, і, само собою, якщо ти цього хочеш, я даю вам своє благословення. Але я хочу, щоб ти замість поклявся мені.

- Я зроблю все, що в моїх силах. У чому покластися?

- Захищай Кастилії до останньої краплі крові. Чи не давай її в образу, від свого і мого імені рви будь-якого, хто завдасть їй біль. Щоб не трапилося, завжди будь її опорою і захистом, нехай вона відчуває себе з тобою як за кам'яною стіною. Я віддаю тобі найдорожче, так доведи, що я чиню правильно.

- Граф Ротбар, клянусь своїм мечем про захист і опіку леді Кастилії. Я не залишу її, не дам в образу, і, якщо буде потрібно, віддам життя за леді.

- Я приймаю твою клятву, лицар Харальд. Бережи її вірно і ревно, як віру християнську, - Ротбар міцно потиснув мою руку, ще раз обняв Кастилії і, схиливши голову, побрів до виходу.

Я відчував своїм обов'язком хоча б спробувати якось підтримати дівчину в таку важку хвилину. Зовсім недавно вона втратила матір, а зараз бачила батька в останній раз. Підійшовши до неї, і присівши поруч, я простягнув руку і обійняв дівчину. Кастилія тут же наразилася мені в плече, і заплакала вже так тихо, що біля дверей навряд чи було чутно.

- Кастилія, будь ласка, не плач ... - я благав дівчину не плакати. Благав, тому що, коли бачив жіночі сльози, просто звірів і втрачав контроль, мені хотілося рознести тут все в пух, прах і тріски.

- Як ... я мо ... мо ... гу ... не плак-к-кати? - Промовила леді.

- Я розумію, що це дуже важко, але будь ласка, заради мене, постарайся не плакати. Я з дитинства не переношу жіночих сліз.

- Я не мо ... можу ...

- Що мені зробити, леді? Я готовий на все, лише б твої сльози зникли з твого обличчя!

Кастилія промовчала. Ще кілька хвилин до приходу супроводжуючих гномів я марно намагався її втішити, а потім ми пішли разом з провідниками через прохід за каміном.

У печері не було світильників, благо, що гноми взяли з собою факели.

- Перші вже пішли, так що ми не заблукаємо, - сказав мені один з них, найстаріший, - а щодо безпеки не турбуйтеся, в цих печерах позавчора, як знали, провели зачистку, так що тут нікого немає.

Ми пройшли по довгій печері, схожою на трубу, потім перейшли по мосту через глибоку прірву, далі почали петляти в лабіринті, і, нарешті, в очі вдарив яскраве червоне світло заходу.

Вибравшись з-під землі, я озирнувся по сторонах. Небо чорніло за скелею, яка покоїться в собі замок Грідлара, а трупний запах слабо відчувався навіть тут. Упевнившись, що навколо нікого немає, я допоміг дівчині і гномам вилізти.

- Мадам, ваша зброя, - молодий полурослика подав Кастилії її лук і сагайдак стріл, - ви забули його в покоях.

- Дякую, - відповіла дівчина.

Коли ми тільки приїхали в замок, Грідлар наказав насамперед нас помити і переодягнути. Якимось невідомим чином він дістав у фортеці одяг наших розмірів. На питання «звідки в твоєму замку людська одяг», він відповів, що це ельфійськая.

Сага про Харальд Жорстокому 4 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 6 сторінка

Сага про Харальд Жорстокому 1 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 2 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 3 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 7 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 8 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 9 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 10 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 11 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 12 сторінка |  Сага про Харальд Жорстокому 13 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати