Головна

БІДНИЙ ЦАР

  1.  БІДНИЙ СЛОВАРЬ -І БАГАТИЙ
  2.  Рассават переможний

Могутній цар Дарій вів своє незліченна військо через гірські хребти в Індію. На високому перевалі, покритому льодом і снігом, він побачив зовсім голої людини - йога-відлюдника. Аскет сидів на крижаному камені і ховав голову в коліна, щоб захиститися від холодного пронизливого вітру. Дарія охопив порив жалю. Цар зняв з себе теплу накидку і простягнув її йогу. Але аскет відмовився взяти плащ, вимовивши: «Бог дав мені досить одягу, щоб захистити мене від спеки та холоду. Всевишній подарував мені все, що потрібно людині. Віддай, будь ласка, свою накидку того, хто бідний ». Царя здивували слова йога, він посміхнувся, подумавши, що хіба хтось може бути біднішими цю людину. І Дарій спитав тоді у аскета: «Де ж мені знайти такого бідняка?» Тоді праведник підійшов до царя, вклонився і промовив: «О, великий государ, спочатку ти скажи мені куди тримаєш шлях і навіщо?» Дарій пояснив: «Я йду з військом в царство мого ворога, щоб приєднати його землі і багатства до моїх ». Побожний аскет посміхнувся такої відповіді і відрубав: «Якщо тобі мало держави, яким ти володієш, якщо ти готовий віддати своє життя і життя тисяч людей заради того, щоб заволодіти ще кількома квадратними кілометрами землі, ти безперечно набагато біднішими мене. Тому залиш, будь ласка, теплу накидку собі. Ти її потребуєш набагато більше мене ». Цар задумався, а потім засоромився, почувши такі слова від йога. Він зрозумів всю ілюзорність слави, всю марноту багатств тлінного світу. Дарій упав на коліна і подякував праведника за те, що той відкрив йому очі на нерозвиненість його інтелекту і злидні духу. Потім цар розгорнув свою армію і повернувся з миром в свою державу. Тому що Дарій зрозумів, що почуття задоволеності тим, що маєш - найбільше багатство на світі.

 МНОГООБРАЗИЕ ШКІЛ |  ЦАРЕВНА І саньясіни


 ЦАР ПАРАС |  Медитація |  НАЙБІЛЬША У СВІТІ |  СОЛОДКА ВОДА |  греблі |  МІЛЬЙОНЕР |  Браміном І ЙОГО СИН |  ЗЕЛЕНА ЦИБУЛЯ |  Волає до МИЛОСТІ БОГА |  ГЛИБИНА МОЛИТВИ |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати