Головна

Про мантри

1.  Якщо ви починаєте губитися в своїх думках і забувати про мантре, не хвилюйтеся, але відразу ж знову повертайте своє усвідомлення до мантре і намагайтеся зберігати це усвідомлення.

Якщо вдарити по одному з двох, однакового тону, камертонів, то отриманий звук порушить абсолютно такі ж вібрації в іншому. Спочатку вони будуть слабкими. Але якщо удари триватимуть, другий камертон буде давати все більш і більш гучний звук, поки сила його звуку не зрівняється з силою звуку першого камертона. Це все одно станеться, навіть якщо камертон будуть віддалені один від одного або ізольовані стінами. Нашим камертоном є серце. Вібрації серця мають величезну владу над матерією; вони можуть, як бачити, так і руйнувати світ.

Звуки слів виробляють певну вібрацію не тільки в слуховому діапазоні хвиль. Згідно із законом резонансу кожна струна октави збуджує коливання нижчої і вищої струни, налаштованої на ту ж ноту. Подібно до цього і чутні звуки можуть порушувати або зупиняти струми невидимої енергії - прани - в каналах ефірного тіла людини. Розкриття серцевої чакри і правильний напрямок внутрішньої прани - викликає пробудження духовної енергії. А це в свою чергу призводить до сверхсознанию, до просвітління, до самадхі.

Дорогі мої, будь-яка мантра містить в собі думку. І навпаки, думка - це мантра. Концентрована думку висловлює в форми оточуючий нас світ. Про це і йдеться в наступній притчі:

Один знавець Мантра-йоги (молитов) практикував джапу (безперервний спів молитви протягом години) на березі річки. Раптом чийсь голос з іншого берега привернув його увагу. Він прислухався і розрізнив слова своєї мантри, яку хтось співав неправильно, пропускаючи і спотворюючи склади. «Ця людина займається марною справою, - посміхнувся знавець. - Він даремно витрачає час. Я, як високоморальний вчитель, зобов'язаний показати йому, як потрібно пропевать цю мантру ». Знавець найняв човен і переправився на інший бік річки. Там він побачив сидячого по-турецьки людини, який голосно і невірно виспівував його мантру. «Мій друг, - звернувся знавець до сидить, - ти неправильно повторюєш священні слова. Борг вчителя зобов'язує мене сказати тобі про це. Бо набуває заслугу і той, хто вчить знання, і той, хто дотримується його ». І він детально і в'їдливо пояснив людині, як потрібно пропевать мантру. «Всім серцем дякую тобі!» - Застиг той в смиренному поклоні. З почуттям виконаного обов'язку знавець сів у човен і вирушив у зворотний шлях. На середині річки він раптом побачив, що човняр перестав гребти і став повільно підніматися, відкривши від здивування рот. «Учитель» озирнувся і теж обімлів. Знавець мало не впав від здивування за борт човна. До нього біг по воді, як по твердій суші, та людина, якій він так довго пояснював мантру. Підбігши до човна, чоловік спочатку поважно схилився. Потім він впав на коліна, стоячи на воді, і сказав: «О, великий вчитель, вибач будь ласка, що я тебе знову потурбував, що я тебе затримую. Чи не міг би ти ще раз повторити, як правильно співати мантру і в якій послідовності розставляти слова, а то я знову все переплутав! »

Ця притча наочно демонструє закон істинної духовності. Будь-яка мантра, будь-яка молитва, вимовлена ??нехай неправильно, нехай на незрозумілій мові, але морально чистою людиною, все одно працює. І навпаки: правильно вимовлені молитви, скільки б ви їх не повторювали, не працюватимуть доти, поки ви не станете чисті від збиткових думок і низинних бажань.

ХТО НЕ МАЄ ЖЕЛАНИЙ |  ЗАГАЛЬНА ЧОРТА

ПРАВДА І ІСТИНА |  Про Мойсея |  П'ЯТЬ СТАРИКОВ |  ДУХОВНА ДОПОМОГА |  ПРИНЦ ГІТАМА |  Богоіскателі |  ДОПЛИВМАТІКА |  ПРИЧИНИ СТРАЖДАННЯ |  Про співчуття |  ЗАПОВІДЬ БАТЬКА |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати