Головна

Воскресіння Шрі Юктешвар.

  1.  Воскресіння Шрі Юктешвар
  2.  Багато учнів, які шукають гуру, створеного власною уявою, часто мені скаржилися, що не розуміють Шрі Юктешвар.

"Господь Крішна!" У мерехтливому сяйві переді мною з'явилася прекрасна форма аватара, коли я сидів у своїй кімнаті в бомбейському готелі "Ріджент". Я дивився на вулицю зі свого розкритого вікна на четвертому поверсі - і незабутнє бачення вигулькнуло переді мною, виблискуючи поверх даху найвищої будівлі на протилежному боці вулиці.

Божественна фігура зробила мені знак, посміхнулася і привітно кивнула. Я не міг зрозуміти, в чому полягає сенс цього послання Господа Крішни, і він зник з жестом благословення. Я відчув чудовий підйом духу і відчув, що це бачення віщує якесь духовне подія. Моя подорож на Захід довелося на деякий час відкласти. Повернувшись в Бомбей після повторного відвідування Калькутти і Пурі, я отримав запрошення на кілька публічних виступів.

О третій годині днів 19 червня 1936 р рівно через тиждень після бачення Шрі Крішни, я сидів на ліжку в тому ж самому готелі. Раптово божественне сяйво перервало мою медитацію. Перед моїми широко відкритими від подиву очима кімната перетворилася в якийсь дивний світ, і сонячне світло засяяв з вражаючим пишністю.

Хвилі захоплення поглинули все моє єство, коли я побачив, що переді мною у плоті і крові виникла тілесна форма Шрі Юктешвар!

- Син Мій! - Вимовив ніжно учитель з ангельською чарівною усмішкою на обличчі. Вперше в житті я не схилився до його ніг для вітання, а раптово кинувся вперед і жадібно обхопив його руками. Непередаваний момент! Душевний біль минулих місяців була більш ніж достатньо оплачена нестримною хвилею блаженства, що нахлинула на мене в ту хвилину.

- Учитель мій, коханий серця мого, чому Ви покинули мене? - Бурмотів я недоладно, збурений радостью.- І чому ви дозволили мені їхати на Кумбха Мела? Як жорстоко ображав я себе за те, що залишив вас!

- Я не хотів заважати щасливому випадку, що дозволив тобі побачити те місце, де я вперше зустрів Бабаджі. Але ж я покинув тебе лише на короткий термін: хіба я не з тобою знову?

- Але це дійсно ви, учитель, той же самий Лев Господній? Що це за тіло у Вас? Чи схоже воно на те, яке я зарив під жорсткими пісками Пурі?

- Так, моя дитино, я все той же. Це тіло - з плоті і крові. Хоча я бачу його, як ефірне, твоєму зору воно видається фізичним. З атомів космосу я створив абсолютно нове тіло, в точності таке ж, як і фізичне тіло космічної ілюзії, яке ти залишив під ілюзорними пісками Пурі в твоєму ілюзорному світі. Як правда, я воскрес - не так на Землі, а на астральної планеті. Її мешканці можуть краще, ніж земні істоти, реагувати на моє високе стан. Там колись ти зустрінешся і зі мною, і з тими піднесеними істотами, яких ти любиш.

- Безсмертний гуру, розкажіть мені ще! На обличчі вчителя з'явилася швидка і весела усмішка.

- Дорогий мій, - промовив він, - не послабиш ти хоч трохи свої обійми?

- Тільки трохи, - вигукнув я, продовжуючи стискати його з цепкостью восьминога. Я міг відчути той же самий, слабкий, але приємний природний запах, властивий раніше його тілу. Хвилююче відчуття дотику божественного тіла все ще зберігається внутрішніми поверхнями моїх рук і долонь, коли я згадую ці прекрасні миті.

Як пророки послані на Землю допомогти людям відпрацьовувати їх фізичну карму, так і я був посланий Богом, щоб послужити рятівником на астральної планеті, - пояснив мені Шрі Юктешвар.- Вона називається "Хіраньялока", або "Просвітлена астральна планета". Там я допомагаю просунутим істотам позбутися астральної карми і таким чином досягти досконалості, звільнення від астральних перероджень. Мешканці Хараньялокі високо розвинені в духовному відношенні. Всі вони в своєму останньому втіленні на землі придбали за допомогою медитації здатність свідомо залишати свої фізичні тіла під час смерті, ніхто не може вступити в Хіраньялока, якщо він не пережив під час попереднього життя на Землі, стану сабікальпа и нірбікальпа самадхи1.

Мешканці Хіраньялока вже пройшли через звичайні сфери астрального світу, куди вони повинні були вступити після смерті, як майже всі мешканці Землі. Там вони руйнують багато насіння карми, пов'язані з їх минулими 1. У станісабікальпа самадхи подвижник досягає розуміння своєї єдності з Духом; він, однак, ще не може утримати свою космічну свідомість інакше, як в стані нерухомого трансу. За допомогою постійної медитації він досягає вищого стану нірбікальпа, При якому він вільно рухається в світі, не втрачаючи при цьому сприйняття Божественного.

В стані нірбікальпа самадхи йогін розчиняє останні залишки і сліди матеріальної, земної карми. Проте, у нього залишається ще деяка астральна і причинний карма, яку треба викоренити. Тому йому доводиться перевтілюватися в астральному, а потім, і в причинному тілі в сферах з більш високими вібраціями.

діями в астральних світах. Ніхто, крім високо просунутих подвижників, не в змозі успішно виконувати таку спокутну роботу в астральних сферах2. Далі, щоб повністю звільнити свої душі від всіх слідів астральної карми, ці істоти силою космічного закону винуждаются знову народитися в нових астральних тілах на Хіраньялока, на астральному сонце, або небі, де перебуваю я, щоб допомогти їм. У Хіраньялока знаходяться також і істоти, близькі до досконалості, які прийшли туди з вищого причинного світу.

Мій розум в той момент знаходився в настільки скоєному співзвуччі з розумом мого гуру, що останній передавав мені картини свого світу частково за допомогою слів, а частково за допомогою безпосередніх уявних образів. Таким шляхом я швидко схоплював втілені в його думках факти.

Ти читав в писаннях, - продовжував учитель, - що Бог послідовно уклав людську душу в трьох тілах: ідеальному, або причинному, в тонкому, або астральному стільці розумової та емоційної природи, і нарешті, в грубому, або матеріальному тілі. На Землі людина озброєна своїми фізичними почуттями. Астральна ж особистість діє через свідомість, почуття і тіло, що складається з жізнетронов3. Істота, що має лише причинне тіло, залишається в блаженному світі ідей. Моя ж робота йде з тими астральними подвижниками, які готуються вперше або знову вступити в причинний світ.

Обожнюваний учитель, будь ласка, розкажіть мені ще про астральний космосі ", - почав благати я. Хоча я трохи послабив свої обійми, як того просив Шрі Юктешвар, мої руки продовжували триматися за нього. Безцінний скарб, мій гуру, який, зневажаючи смерть, прийшов провідати мене!

Існує багато зоряних світів, населених астральними мешканцями, - почав Шрі Юктешвар.- Ці істоти користуються особливими астральними провідниками, або масами світла, щоб переміщатися з однієї планети на іншу зі швидкістю, що перевищує радіо і електрику.

Астральна всесвіт, що складається з тонких світлових і колірних вібрацій, в сотні разів більші матеріального космосу. Все фізичне творіння як би висить подібно невеликий щільною кошику під гігантським блискучим повітряною кулею астральної сфери. Як безліч матеріальних сонць і зірок, мандрівних в просторі, точно так само існують незліченні астральні сонячні і зоряні системи. Астральні сонця і місяця красивіше фізичних. Астральні світила нагадують північне сяйво, причому сонячне сяйво в астральному світі більш сліпуче, ніж помірно блискуче сяйво місяця. Астральні день і ніч більш тривалі, ніж земні.

Астральна всесвіт нескінченно прекрасніше, ясніше, чистіше, вона більш впорядкована. У ній немає мертвих планет або безплідних земель. Там відсутні такі земні недоліки, як бур'яни, шкідливі бактерії, шкідливі комахи, змії і т.п. На противагу змінам клімату і пір року, що відбувається на Землі, астральна сфера зберігає одну і ту ж температуру вічної весни; там іноді йде блискучий сніг, а іноді дощ з різнокольорових вогнів. В астральному світі є безліч опалових озер, блискучих морів і райдужних річок.

Звичайна астральна всесвіт - але не більше тонке астральне небо Хіраньялокі - населена мільйонами астральних істот, які більш-менш недавно перейшли сюди з Землі. Там живуть також міріади фей, наяд, риб, звірів, будинкових, гномів, напівбогів і духів, причому всі вони живуть на різних астральних планетах відповідно до своїх кармічні особливостями. Різні частини цієї сфери, або вібраційні райони, призначені для добрих і злих духів. Добрі можуть пересуватися вільно, а злі обмежені певними зонами. Так само, як люди живуть на поверхні землі, черви - в грунті, риби - у воді, а птахи - в повітрі, астральні істоти різних ступенів розвитку повинні мешкати в відповідних вібраційних умовах.

Серед занепалих ангелів темряви, вигнаних з різних астральних світів, йдуть чвари і війни. У війні вони користуються жізнетроннимі бомбами або створеними розумом мантріческімі4вібраційними променями. Ці вигнанці живуть в похмурих і безплідних областях нижчого астрального космосу, відпрацьовуючи там свою погану карму.

А в великих областях, розташованих над темною астральної в'язницею, все прекрасно, все виблискує. Астральний космос більш співзвучний божественної волі і плану вдосконалення. Кожен астральний об'єкт проявляється насамперед силою Божественної волі і частково закликом волі астрального істоти. Ці останні мають здатність змінювати або поліпшувати красу і форму того, що вже створено Господом. Він дав своїм астральним дітям свободу і привілей змінювати і покращувати за своїм бажанням астральний космос. На Землі щільні перед-

2. Бо більшість людей, насолоджуючись красою астрального світу, не бачать необхідності в наполегливих духовних зусиллях.

3. Шрі Юктешвар користувався словом "Прана", А я переклав це слово терміном "жізнетрони". Індійські писання згадують не тільки про "Ану", Або атомі, і "Параману" або елементарних частинках наступних "за атомом", т. е. тонких електронних енергіях, але також і про "Пране", Або життєвої творчої силі. Атоми і електрони суть сліпі сили, тоді як пране притаманний внутрішній розум. Так, наприклад, практичні жізнетрони в сперматозоїдах і яйцеклітинах направляють розвиток зародка відповідно до кармічні планом.

4. Від слова "Мантра", Особливий співучий звук, або насіння дії, як би вилетів з розумового рушниці при зосередженні. Пурани (стародавні шастри, Або трактати) описують мантріческіе війни між дівами и асурами (Богами і демонами). Одного разу асура намагався вбити діва могутньої мантрою. Але через неправильне вимови ментальна бомба подіяла, як бумеранг, убивши самого демона.

позначки можна перетворити в рідкі чи інші форми за допомогою природних або штучних хімічних процесів, а "щільні предмети" астрального світу перетворюються в астральні рідини, газ або атомну енергію цілком і повністю під дією волі мешканців цього світу.

Земля занурена в темряву; вона сповнена зіткнень і вбивств на море, на суші і в повітрі, - продовжував гуру, - а астральні світи знають щасливу гармонію і рівновагу. Астральні істоти довільно матеріалізують і дематеріалізує свої форми. Квіти, риби і звірі можуть на деякий час перетворитися в астрального людини. Всі інші істоти мають можливість приймати будь-яку форму; вони в змозі легко спілкуватися один з одним. Їх не обмежує ніякої певний природний закон. Так, наприклад, будь-який астральне дерево можна успішно змусити зробити плід манго, або квітка, або який-небудь абсолютно інший об'єкт. Все вібрує в творчому світі Бога.

Там немає народжених жінками. Астральні істоти силою своєї, співзвучною з космосом волі народжують потомство з особливих зразкам астральних форм. Особа, недавно позбавлений тіла на фізичному плані, є на астральний план, в астральну сім'ю "на запрошення", т. Е. В силу тяжіння подібних душевних і духовних тенденцій.

Астральне тіло не схильне до дії холоду, тепла або інших природних умов. Його анатомія включає астральний мозок, або всезнаючий лотос світла з тисячею пелюстками, а також шість пробуджених центрів в сушум-ні, Або астральна спинномозкова вісь. Серце, поглинаючи світло і космічну енергію з мозку, розподіляє їх по астральним нервах і клітинам тіла. Астральні істоти здатні виробляти зміни в своїх формах за допомогою жізнетронной сили або ж дією священних мантріческіх вібрацій.

У більшості випадків астральне тіло являє собою точну копію останньої фізичної форми. Особа і фігура астральної особистості нагадують її обличчя і фігуру в молоді роки минулого втілення. Іноді деякі люди, як і я, наприклад, вважають за краще зберігати вигляд своєї старості ", - учитель, що випромінював справжній дух юності, весело посміхнувся.

На відміну від просторового фізичного світу, обмеженого трьома вимірами і пізнаваного лише п'ятьма почуттями, астральні сфери осягаються лише всеохоплюючим шостим почуттям або інтуїцією, - продовжував Шрі Юктешвар.- Всі астральні особистості, бачать, чують, нюхають, відчувають і визначають смак за допомогою безпосереднього інтуїтивного відчування. У них є три очі, причому два з них частково закриті. Третій і головний астральний очей, розташований в центрі чола, відкритий. Астральні люди володіють і всіма зовнішніми органами почуттів: очима, вухами, носом, мовою і шкірою, однак вони користуються інтуїтивним відчуттям для отримання відчуттів за допомогою будь-якої частини тіла. Вони можуть чути очима або мовою, визначати смак вухами, шкірою і т. П.5

Фізичне тіло людини піддається незліченним на небезпеки, його легко пошкодити або засмутити. Ефірно-астральне тіло теж іноді може бути порізане або пошкоджено, але воно зараз же зцілюється простим зусиллям волі.

- Гурудев, чи всі астральні особистості красиві?

- В астральному світі краса вважається духовним якістю, а не зовнішнім видовищем, - відповів Шрі Юктешвар.-Тому астральні істоти вважаю неважливими риси обличчя. Все ж вони володіють привілеєм наділяти себе за бажанням в нові багатобарвні тіла з астральної матерії. Так само, як і мирські люди надягають новий одяг для свят, так і астральні особистості завжди знаходять приводи для прикраси себе спеціально приготованими формами.

На астральних планетах вищих планів, подібних Хараньялоке, відбуваються радісні свята, коли одне з істот звільняється від астрального світу. Це можливо завдяки духовному просуванню, внаслідок якого істота стає готовим вступити на небо або в причинний світ. У таких випадках Невидимий Отець Небесний і святі, занурилися в Його буття, виявляються в прекрасних астральних тілах і приєднуються до святкування. Щоб зробити приємність своїм коханим дітям, Господь приймає бажані ними форми. Якщо подвижник поклоняється божеству з відданістю і благоговінням, він бачить Бога в образі Божественної Матері. Для Ісуса аспект Отця був ближче інших концепцій. Індивідуальність, якою Творець наділив кожне з Своїх творінь, пред'являє всілякі вимоги до різноманіття Господа! Деякі з цих вимог можливо осягнути, інші - ні ". Ми з гуру щасливо розсміялися.

Друзі по минулим життям легко впізнають один одного на астральної планеті, - продовжував Шрі Юктешвар своїм прекрасним звучним голосом, що нагадував звук флейти.- Радіючи тому, що дружба безсмертна, вони розуміють незруйновність любові, яка часто піддається сумніву під час печалі, помилок і розставань земної життя.

За допомогою інтуїції астральні істоти проникають крізь завісу і спостерігають за діяльністю людей; але 5. Навіть на Землі не бракує в прикладах цих здібностей. Такі Елен Келлер і інші люди з рідкісними дарами.

- 193 -

людина не в змозі бачити астральні сфери, якщо у нього не розвинене шосте відчуття. Однак тисячі мешканців Землі мали моменти проблисків астрального світу або сприйняття його мешканців6.

Населяють Хіраньялока істоти зазвичай перебувають в стані неспання в екстазі нірбакальпа. Таке переживання триває протягом довгих астральних дня і ночі. Воно сприяє вирішенню найскладніших проблем управління космосом і спокути блудних синів, душ, народжених на Землі. Коли Хіраньялока занурюється в сон, у її мешканців мають місце випадкові переживання і астральні бачення, що нагадують сон.

Мешканці всіх частин Хіраньялокі все ж схильні до ментальним страждань. Чутливі уми високих подвижників на планах, подібних Хіраньялоке, відчувають гострий біль при чиємусь помилку в поведінці або в сприйнятті істини. Ці високі істоти прагнуть узгодити кожну думку і кожна дія з досконалістю духовного закону.

Всі зносини мешканців астрального світу один з одним здійснюються цілком за допомогою передачі думки і астрального телебачення. У астральних сферах невідомі випадки нерозуміння сенсу або протиріччя між вимовленими і написаними словами, тоді як на Землі це відбувається часто-густо.

Подібно до того, як люди на екрані кіно, завдяки цілій серії створених світлом картин, рухаються і діють, але в дійсності не дихають, так і астральні особистості рухаються і працюють як розумні істоти, що складаються зі світла; але для оживотворення їх тіл не потрібний кисень. Людське життя знаходиться в залежності від твердих тіл, газів, рідин і життєвої енергії повітря. А мешканці астрального світу підтримують своє існування в основному космічним світлом ".

- Учитель, а їдять щось астральні істоти? - Я впивал його чудові роз'яснення, сприймаючи їх всім моїм єством, всіма здібностями: розумом, серцем, і всією душею. Сверхсознательном сприйняття вічно реальні і незмінні, тоді як летючі враження зовнішніх почуттів завжди бувають істинними лише тимчасово і відносно. Спогади людини про них скоро втрачають жвавість. Слова мого гуру так глибоко врізалися в саме моє єство, що в будь-який час, переносячи свій розум в сверхсознательное стан, я міг ясно пережити його божественний досвід.

На астральних грунтах ростуть блискучі променеподібні овочі, - відповідав гуру.- Мешканці астрального світу поглинають фрукти і овочі, п'ють нектар, який закінчується з чудових фонтанів світла, а також знаходиться в астральних струмках і річках. Так само, як зазвичай недоступні зору образи людей на землі можна викликати з ефіру, зробити видимими за допомогою телевізійного пристрою і послати їх далі в простір, так і створені Богом невидимі астральні прототипи овочів, рослин і фруктів, які летять в ефірі, залучаються на астральну планету волею її мешканців. Точно таким же чином самі дикі фантазії астральних істот матеріалізуються-ються в астральні сади, які пізніше повертаються в стан астральної невидимості.

Хоча мешканці небесних сфер, подібних Хіраньялоке, майже вільні від вживання їжі, є ще більш високе існування. Це безумовне буття близьких до досконалості особистостей в причинному світі. Єдиною їхньою їжею є манна блаженства.

Астральна особистість зустрічається з цілим натовпом родичів: батьків, матерів, дружин, чоловіків, дітей і друзів, придбаних під час різних земних втіленнях7. Вони час від часу з'являються в різних частинах астрального космосу. Тому астральний людина не в змозі вирішити, кого він повинен любити більше. Таким шляхом він вчиться дарувати рівну і божественну любов всім істотам, розглядаючи їх як дітей і індивідуалізованих проявів Бога.

Хоча зовнішній вигляд улюблених істот може змінитися в тій чи іншій мірі у відповідності з розвитком нових якостей їх останньої життя, мешканець астрального світу користується своєю безпомилкової інтуїцією, щоб дізнатися тих, хто були на інших планетах існування близькі його серцю. І він вітає їх в новій астральної обителі. Оскільки в процесі творення кожен атом обдарований незгасимої індивідуальністю8, Астральний друг буде визнаний своїми близькими, який би зовнішній вигляд він не прийняв. Точ н про так же, як на землі при ретельному спостереженні дізнаються особистість актора, в яку б одяг він ні одягнувся.

Нормальна тривалість життя в астральних сферах значно більше, ніж на землі. Особистість живе там протягом деякого періоду, обумовленого вагою її матеріальної карми, яка притягує її назад в земні сфери; таке вторинне поява на Землі відбувається через певний проміжок часу. Деякі істоти повертаються на Землю зараз же після фізичної смерті. Звичайно це відбувається тому, що у них є сильне бажання туди повернутися. А для досить просунутої особистості середній термін перебу-

6. На землі діти з чистим розумом іноді можуть бачити витончені астральні тіла фей. За допомогою наркотичних засобів або п'янких напоїв, вживання яких забороняють все писання, людина буває в змозі дати своїй свідомості таку струс, що його сприйняття відкриються відразливі форми нижчих верств астрального світу.

7. Одного разу Владиці Будді задали питання: "Чому людина повинна однаково любити все істоти?" - "Тому, - відповідав великий вчитель, - що у численних і різноманітних проміжках земних життів кожної людини будь-яке інше істота (в різний час і в різних формах - у тварин або людських) було йому дорого.

8. Вісім елементарних якостей, присутніх у всій створеної життя, від атома до людини, суть: земля, вода, вогонь, повітря, ефір, почуття (манас), Розум (Будха), Індивідуальність або его (ахамкара). (Бхагавадгита VII: 4).

ня в астральної сфері коливається від п'ятисот до тисячі років (в земних вимірах). Подібно до того, як секвойя переживає інші дерева на цілі тисячоліття або багато йогіни живуть по кілька сот років, в той час як більшість людей помирає до шістдесяти, так і виняткові особистості живуть в астральної сфері до двох тисяч років.

Астральне істота не має болісно боротися зі смертю під час скидання свого променистого тіла. Проте, багатьох з істот охоплює слабке занепокоєння при думці про необхідність покинути свою астральну форму для переходу в більш тонку, причинний. Астральний світ вільний від насильницьких смертей, хвороб і старості. Ці три жахливих явища суть прокляття земного існування, де людина дозволила своїй свідомості майже повністю ототожнити себе з крихким фізичним тілом, яке і існує на світі лише завдяки постійній підтримці їжі, повітря і сну.

Фізична смерть проявляється завдяки зникнення дихання і розкладання клітин тіла. Астральна смерть полягає в розсіюванні жізнетронов, цих виявлених одиниць космічної енергії, які залишають тілесну форму астральних істот. Після фізичної смерті людина втрачає свідомість тіла і усвідомлює своє тонке тіло в астральному світі. Переживаючи потім у відповідний час астральну смерть, людина, переходить від свідомості астрального народження і смерті до свідомості фізичного народження і смерті. Ці повторні цикли, укладені в астральної і фізичної оболонках, є неминучою долею всіх істот, які не досягли просвітлення. Опис раю і пекла в писаннях іноді смутно хвилюють найглибші шари людської пам'яті, які знаходяться ще глибше підсвідомості. Вони нагадують йому про довгих циклах переживань в блаженному астральному і повному розчарувань земній світах ".

- Улюблений учитель, - запитав я, - будь ласка, опишіть детальніше різницю між повторними народженнями на Землі і в астральної сфері.

- Людина, як індивідуальність, по суті своїй має причинне тіло, - пояснив гуру, - яке представляє собою як би матрицю тридцяти п'яти ідей, Необхідних Богу в якості основи причинних розумових сил, з яких Він згодом створив тонке астральне тіло з дев'ятнадцяти елементів і грубе фізичне тіло з шістнадцяти елементів.

Дев'ятнадцять елементів астрального тіла існують в сферах розуму, емоційної і життєдайною. Ці дев'ятнадцять складових частин суть: інтелект, свідомість "я", відчуття, розум, як інструменти знання; п'ять інструментів дії, Або тонкі подібності здібностей до дії, а саме: відтворення потомства, виділення, мова, ходьба і робота руками; п'ять знарядь життєвої енергії, Обдаровані силою відправлення: кристалізаційні, асиміляційні, видільні, обмінні і циркуляторні функції тіла. Ця тонка астральна оболонка з дев'ятнадцяти елементів переживає смерть фізичного тіла, що складається з шістнадцяти грубих космічних елементів.

У тридцяти п'яти уявних категоріях причинного тіла Бог розробив всі комплекси дев'ятнадцяти астральних і шістнадцяти фізичних подоб. Згустивши вібраційні сили, спочатку тонкі, потім і щільні, Він створив астральне тіло людини і нарешті фізичну його форму. Відповідно до закону відносності, в силу якого Первинна Простота стала заплутаним безліччю, причинний космос і причинне тіло відрізняються від астрального космосу і астрального тіла. Подібним же чином фізичний космос і фізичне тіло мають характерні відмінності від інших форм творіння.

Бог продумує всередині Себе різні ідеї і проектує їх в сни. Таким чином з'являється володарка Космічного Сну, прикрашена нескінченним узором відносності.

Фізичне тіло складено з стійких об'єктивованих снів Творця. На землі вічно присутні протилежність: хвороба і здоров'я, страждання і задоволення, втрата і придбання. Людські істоти знаходять в тривимірної матерії свої обмеження, опір своїм бажанням і діяльності. Коли властиве людині бажання жити жорстоко вражене хворобою або іншим причинами, настає смерть, і важке вбрання з плоті тимчасово скидається. Однак душа залишається одягнений в астральне і причинне тіло9. Сила зчеплення, за допомогою якої всі ці три тіла утримуються разом, є бажання. Стимулююча сила невситимих бажань є основа рабства всього людства.

Фізичні бажання кореняться в егоїзмі і чуттєвих задоволеннях. Примус або спокуса з боку чуттєвих переживань могутніші, ніж сили бажань, з'єднаних з астральними прихильностями або причинними сприйняттями.

Астральні бажання зосереджені навколо насолод особливими видами вібрації. Астральні істоти насолоджуються ефірної музикою сфер; їх глибоко захоплює вигляд всього творіння, вираженого в шалених формах змінюється світла. Таким чином, астральні бажання мають зв'язок зі здатністю астрального істоти сприймати всі предмети і переживання, як форми світла, або як згущуються думки, або сни.

Причинні бажання здійснюються лише в сприйнятті. Майже досягли звільнення істоти, укладених

9. "Тіло" тут означає будь-яку оболонку душі, щільну або тонку. Всі три тіла суть клітини, з яких складається Райський Птах.

- 195 -

ні тільки в причинне тіло, сприймають весь світ у вигляді реалізації слів - Ідей Бога; вони можуть матеріалізувати все, що завгодно, в чистої думки. Тому причинні істоти вважають насолоди фізичними відчуттями чи астральні захоплення грубими, задушливими тонку чутливість душі. Вони відживають свій вік свої бажання за допомогою їх негайної матеріалізації10. Індивідуальність, прикрита тільки тонкою оболонкою причинного тіла, може створити прояви цілих всесвітів, як це робить Творець. Оскільки всі творіння складається з тканини космічного сну, душа, одягнена в найтонший причинний покрив, має гігантської силою осягнення.

Душа за своєю природою невидима; її можна розрізнити тільки по присутності одного або декількох її тел. Саме наявність тіла вказує на те, що його існування викликано незадоволеними бажаннями 11.

До тих пір, поки людська душа наділена до одну, дві або три тілесні оболонки, міцно запечатані корою пізнання і бажань, вона не в змозі зануритися в Океан Духа. Коли ж щільне фізичне вмістилище зруйновано молотом смерті, два інші покриву - астральний і причинний - все ще перешкоджають душі свідомо з'єднатися з Всюдисущим Світлом. Коли ж, за допомогою мудрості досягнута свобода від бажань, її сила руйнує два залишилися судини. Те гд а, нарешті, крихітна душа людини поринає в Безмежність; вона стає єдиною з безмірно коливань.

Я попросив свого божественного гуру пролити подальший світло на вищий і таємничий причинний світ.

- Причинний світ неймовірно тонкий, - відповів він.- Щоб зрозуміти його, потрібно володіти такими колосальними здібностями зосередження, щоб, закривши очі, виразно уявити астральний і фізичний світи у всій їх неосяжності - блискучий куля з щільним ядром усередині - як існуючим лише ідеально. Якщо таким надлюдським зосередженням людині вдасться домогтися зворотного уявлення про ці дві космос з усіма їх складнощами, як про чисті ідеях - тоді він досягне причинного світу і утвердиться на прикордонній лінії, де відбувається розчинення матерії і думки. Там він осягає все створені предмети - тверді тіла, рідини, гази, електричну і всі інші види енергії, все істоти, людей, тварин, рослини, бактерії, божественні істоти - як форми свідомості. Абсолютно так само людина, закривши очі, розуміє, що він існує навіть і тоді, коли його тіло невидимо для фізичних очей, коли воно є в наявності тільки як ідея.

Все те, що людська істота може здійснювати в уяві, істота причинного світу може здійснити реально. Самий колосальний людський інтелект з величезною силою уяви в стані переходити - тільки в розумі - від однієї уявної крайності в іншу, переноситися подумки з планети на планету, нескінченно мандрувати в надрах безмежності, парити, подібно ракеті, над завісою галактики, виблискувати, як промінь ліхтаря , над туманностями і зірковими просторами. Але істоти причинного світу мають значно більше свободи; вони можуть без зусиль негайно проявити свої думки в об'єктивності без яких би то не було матеріальних або астральних перешкод, без кармічних обмежень.

Істоти причинного світу розуміють, що фізичний космос не є переважно з'єднанням електронів, як і астральний космос не є, перш за все, поєднання жізнетронов. Обидва ці космосу насправді створені з найдрібніших частинок Божественної думки, роздроблених і роз'єднаних майей, Законом відносності, який очевидно, втручається в життя з тим, щоб відокремити творіння від Творця Душі причинного світу пізнають один одного як індивідуалізовані точки рушійного Духа; їх мислеформи є єдиними оточуючими їх об'єктами. Істоти причинного світу бачать, що відмінність між тілами і думками є просто відмінності між ідеями. Як людина, закривши очі, в стані бачити сліпучий білий світ або слабкий синюватий туман, так і мешканці причинного світу можуть бачити, чути, нюхати, відчувати і їсти тільки силою думки; вони створюють або руйнують все, що завгодно, силою космічного розуму.

Як життя, так і смерть в причинному світі відбуваються в думки. Істоти з причинними тілами куштують тільки амброзію вічно нового знання. Вони п'ють з джерел світу, блукаючих по незвіданою грунті осягнення, плавають в океанічній нескінченності блаженства. Їх блискучі уявні тіла проносяться повз трильйонів створених духом планет, цих свіжих мильних бульбашок всесвіту, повз зірок мудрості, примарних мрій золотих туманностей - в небесних надрах безмежності.

Багато істоти залишаються в причинному космосі цілі тисячоліття. У більш глибоких екстазу звільнена душа відділяється і від нашого причинного тіла і вбирається в неосяжний простір причинного космосу. Всі окремі русла ідей, окремі хвилі енергії, любові, волі, радості і зосередження розчиняються в вічно-радісному морі Блаженства. Душа більше не повинна переживати своє щастя як індивідуалізована хвиля свідомості: вона занурюється в Єдиний Космічний Океан, все хвилі якого являють собою вічне радість, захоплення, биття радості.

Коли душа вийшла з кокона трьох тіл, вона назавжди вислизає з-під влади закону відносності, вона становит-

10. Так само, як Бабаджі допоміг Лахірі Махасайа позбутися підсвідомого бажання, залишався з минулого життя (див. Главу 34).

11. "Він же сказав їм: Де труп, там зберуться і орли" (Лука, 17. 3). Там, де душа укладена в фізичному, астральному або причинному тілі, там існують і "орли" бажань, які харчуються слабкостями людських почуттів або астральними і причинними прихильностями; вони збираються, щоб утримати душу в ув'язненні.

ся невимовним Вічно Сущим12. І ось перед нами метелик Всюдисущого Буття, крила якої прикрашені місяцями, зірками і сонцями! Душа, розширилася до Духа, перебуває на самоті в області, де світить світло без світла, де існує тьма без темряви, а думка - без думки; вона сп'яніла екстазом радості в божественних мріях космічного творчості!

- Вільна душа! вигукнув я благоговійно.

- І коли душа нарешті виходить за межі трьох оболонок тілесних помилок, - продовжував учитель, - вона стає єдиною з Безмежністю без якої б то не було втрати своєї індивідуальності. Христос досяг цієї кінцевої свободи навіть до того, як народився в вигляді Ісуса. У трьох стадіях свого минулого, виражених символічно трьома днями його переживання смерті і Воскресіння, Він досяг повної сили для того, щоб воскреснути в дусі.

Недостатньо розвинена людина повинен пройти незліченні земні, астральні і причинні втілення, щоб звільнитися від своїх трьох тіл. Учитель, який досяг цієї кінцевої свободи, може обрати шлях повернення на Землю у вигляді пророка, щоб привести до Бога інших людей; або, як зробив я, він може обрати перебування в астральному космосі. Там рятівник бере на себе частину тягаря карми мешканців його нового світу, допомагаючи їм таким шляхом закінчити цикл втілень в астральному світі і перейти до постійного існування в сфері причинного космосу13. Або ж така звільнена душа може вступити в причинний світ, щоб допомогти його мешканцям скоротити своє перебування в причинному тілі і тим самим досягти Абсолютної Свободи.

- О, воскреслий, я хочу ще почути про карму, яка змушує людей повернутися в три світу! Я думаю, що міг би без кінця слухати мого всезнаючого вчителя. Ніколи під час його життя на Землі не був я так здатний засвоїти настільки багато з його мудрості за один раз. Тепер же я вперше отримував ясне, певне прозріння в загадковий проміжок на шахівниці космосу між життям і смертю.

- Фізична карма людських бажань повинна бути повністю зжита, поки стане можливим його постійне перебування в астральних сферах, - роз'яснив мені вчитель своїм хвилюючим голосом В астральних сферах живе два роду істот. Це, перш за все, ті, хто все ще не позбулися земної карми і тому повинні знову зодягнутися в щільні фізичні тіла, щоб погасити свої кармічні борги. Їх можна, після їх фізичної смерті, назвати скоріше тимчасовими відвідувачами астрального світу, ніж його постійними мешканцями.

Істотам з непокутуваними земної кармою забороняється після смерті в астральної сфері перейти у вищі сфери причинного світу, в обитель космічних ідей. Вони повинні будуть переміщатися тільки між фізичними і астральними світами, володіючи послідовно свідомістю свого грубого фізичного тіла з шістнадцяти грубих елементів і свідомістю астрального тіла з дев'ятнадцяти тонких елементів. Але після кожної втрати свого фізичного тіла недостатньо розвинене істота з Землі більшу частину свого перебування в астральному плані проводить в глибокому заціпенінні, як би в глибокому сні, майже не усвідомлюючи краси астральної життя. Після відпочинку в астральному світі така людина повернеться на матеріальний план для подальших уроків; завдяки повторним перебуванням в астральних сферах він поступово звикне до їх тонким особливостям.

З іншого боку, істоти, назавжди звільнилися від всяких матеріальних бажань, є постійними мешканцями астральної сфери або живуть там довгий час. Вони не потребують повторного повернення до грубих вібрацій Землі. Такі істоти мають незжитої тільки астральний або причинний карму. Після астральної смерті вони переходять в більш прекрасний і тонкий причинний світ. Зживши мислеформи причинного тіла в кінці певного порогу, вирішеного космічним законом, ці високо просунуті істоти повертаються потім на Хіраньялоку або на аналогічну вищу астральну планету, повторно народившись в новому астральному тілі для погашення своєї непокутуваними астральної карми.

Син мій, тепер ти можеш більш повно усвідомити собі, що я воскрес за божественним велінням, - продовжував Шрі Юктешвар, - як рятівник душ, перевтілюватися на астральному плані і повертаються туди з причинного сфери, а не тих зоряних істот, які піднімаються в цю сферу з Землі. Останні, все ще залишаючись в оковах матеріальної карми, не піднімаються на вищі астральні планети, подібні Хіраньялоке.

Подібно до того, як більшість людей на Землі не вивчаються придбаному медитацією прозріння і не в змозі оцінити вищі радості і переваги астральної життя і тому бажають повернутися до обмежених, недосконалим задоволень Землі, так і багато астральні істоти в момент розпаду своїх астральних тіл виявляються нездатними уявити собі більш високий стан духовної радості причинного світу, і, перебуваючи в думках в більш грубому і мішурних астральному щастя, жадають відновити свій втрачений астральний рай. Такі істоти повинні спокутувати свою тяжку, астральну карму, перш ніж вони зможуть досягти після астральної смерті постійної обителі в причинно уявному світі, відокремленому від Творця лише найтоншої завісою.

12. "Переможця зроблю Я стовпом у Храмі Бога Мого, і він вже не вийде назовні", (т. Е. Втілиться ще раз). "Переможцеві сісти Я дам зі Мною на престолі Моєму, як і Я переміг, і сів з Отцем Моїм на престолі Його" (Одкровення, 3, 12, 21).

13. Шрі Юктешвар мав на увазі ту обставину, що навіть в своєму земному втіленні він іноді брав на себе тягар хвороби, щоб полегшити карму своїх учнів. Так що в астральному світі його місія рятівника давала йому можливість покладати на себе деяку частину астральної карми мешканців Хіраньялокі, прискорюючи, таким чином, їх еволюцію та перехід до вищого причинний світ.

І лише тоді, коли істота більш не має бажань знову випробувати радують око переживання астрального космосу, коли воно не може піддатися спокусам повернутися туди ще раз, тоді тільки залишається воно в причинному світі. Завершивши тут праця спокутування всій причинного карми, або насіння минулих бажанні, витончена душа скидає геть залишки потрійний кори своє знання і, звільнившись від останніх кайданів причинного тіла, зливається з Вічним.

- Чи розумієш ти все це тепер, - посміхнувся учитель своєю чарівною посмішкою.

- Так, я розумію все, завдяки вашій милості! Я не можу словами висловити свою радість і подяку. Ніколи доти не отримував я такого надихаючого знання від будь-якої пісні або історії. Хоча в індійських писаннях і згадується астральний і причинний світи і три людських тіла, якими далекими до позбавленими сенсу здавалися мені ці їхні сторінки в порівнянні з гарячою достовірністю мого воскреслого учителя! Як правда, для нього не існувало жодної "невідомої країни", з якої "не повертався жоден мандрівник!"

Взаємопроникнення трьох тіл людини виражається багатьма способами, - продовжував мій високий гуру, - завдяки його потрійний природі. У спати на Землі, людина більш-менш усвідомлює свої три провідника. Коли він інтенсивно занурюється в відчуття смаку, запаху, дотику, слуху або зору, він працює головним чином в своєму фізичному тілі. Представляючи собі щось або бажаючи чогось, він діє головним чином в астральному тілі. Його причинний провідник знаходить вираз тоді, коли він розмірковує, занурюється в глибоку интроспекцию або медитацію. Космічні думки, властиві генію, приходять в голову людині, яка звикла входити в зіткнення зі своїм причинним тілом. У такому розумінні можна охарактеризувати людину як "матеріального", "енергетичного" і "інтелектуального".

Близько шістнадцятої години в день людина ототожнює себе зі своїм фізичним апаратом. Потім він спить. Якщо він бачить сон, він залишається в астральному тілі, без зусиль створюючи будь-який об'єкт абсолютно так само, як це робить астральне істота. Якщо сон людини глибокий і вільний від сновидінь, він здатний на кілька годин переносити свою свідомість, або почуття "я", в причинне тіло. Такий сон виробляє ожівотворяет дію. Те т, хто бачить сни, стикається з астральним, а не з причинним тілом; і його сон не дає повного відновлення сил.

Я з любов'ю дивився на Шрі Юктешвар, коли він давав ці чудові роз'яснення.

- Ангельський гуру, - сказав я, - ваше тіло виглядає точнісінько таке ж, яким я бачив його в останній раз, оплакуючи в ашрамі Пурі.

- Так, моє нове тіло - це точна копія старого. Я матеріалізується або дематеріалізує цю форму в будь-який час на свій розсуд, набагато частіше, ніж я робив це на Землі. За допомогою швидкої дематеріалізації я переношуся зі швидкістю світла з однієї планети на іншу або з астрального космосу - в фізичний або прічінний.-Тут божественний гуру посміхнувся Хоча ти так швидко рухаєшся з місця на місце всі ці дні, я все ж без зусиль знайшов тебе в Бомбеї.

- О, учитель, я так глибоко переживав про вашої смерті!

- Ах, та хіба я помер? Хіба тут немає якогось протиріччя? - Очі Шрі Юктешвар виблискували веселощами і любов'ю.

- Адже ти перебував на Землі тільки уві сні; і на цій Землі ти бачив моє тіло, як образ сну, - продовжував він, - а згодом ти зарив цей створений сном образ в землю. Тепер моє більш тонке фізичне тіло, яке ти бачиш, а зараз навіть стискаєш з достатньою силою! - Воскресло на інший, більш тонкої планеті - мрію Бога. До гд а -то настане час, і це більш тонке тіло, як і тонша планета - мрія, теж зникне, бо і воно не вічне. Всі сни повинні врешті-решт лопнути, як мильні бульбашки, син мій Йогананда. Розрізняй ж між снами і реальністю!

Ця ведантіческая ідея14глибоко вразила мене. Мені стало соромно за те, що я шкодував про вчителя, побачивши в Пурі його мертве тіло. Я зрозумів нарешті, що мій гуру завжди володів повною свідомістю Божественного, завжди осягав, що його життя і смерть на Землі, так само як і нинішнє воскресіння, були нічим іншим, як відносними божественними ідеями в космічному сні.

- Так, я розкрив нині тобі Йогананда, істини моєму житті, смерті і воскресіння. Не журися про мене; краще поширювати всюди звістку про те, як я воскрес, і як я переходжу з області однією божественної мрії Землі, в область іншої божественної мрії, планети душ, наділених в астральну матерію. І тоді в серці збожеволілих від скорботи, страху і смерті людей, що живуть в цьому світі снів, проллється нова надія!

- Так вчитель! - Радісно вигукнув я, думаючи про те, як охоче я поділюся з усіма іншими людьми моєї радістю з приводу його воскресіння!

- На землі мої вимоги були надто високі і не підходили до природи більшості людей. Часто я лаяв тебе більше, ніж варто було б. Ти витримав моє випробування, і твоя любов сяяла крізь хмари всіх поріцаній.- Він 14. Життя і смерть суть лише відносні аспекти думки. Веданта встановлює, що єдина Реальність - це Божественне; всесотворенное, що володіє роздільним існуванням, є майя, Ілюзія. Така філософія монізму отримала своє найвище вираження в коментарях Шанкар до Упанішадам.

 Воскресіння Шрі Юктешвар додав з нежностью.- Сьогодні я прийшов також, щоб сказати тобі: ніколи більше ти не побачиш мого суворого спостерігає за тобою погляду, ніколи більш не додам я лаяти тебе!

Як бракувало мені доган мого великого гуру! Бо кожен з них опинявся моїм ангелом-хранителем!

- Дорогий мій учитель! Лайте мене мільйон разів - і, будь ласка, почніть це зараз же!

- Ні, більше я ніколи не буду лаяти тебе, - пролунав серйозний голос гуру, в якому, однак, відчувалася прихована веселість.

- Ми з тобою будемо посміхатися один одному, поки дві наші форми здаються різними уві сні божественної Майї. Зрештою ми зануримося, як одне ціле, в надра Космічного Коханого, і наші усмішки стануть Його посмішками, наша спільна пісня радості, дзвінка через всю вічність, стане чутною всім душам, налаштованим в унісон з Божественним!

Шрі Юктешвар пролив світло на деякі речі, секрет яких я не можу тут розкрити. За ті дві години, які він провів зі мною в кімнаті бомбейського готелю, він відповів на всі мої запитання. Безліч пророкувань, зроблених ним у той червневий день 1936 року, вже збулися.

- Тепер я залишаю тебе, мій коханий! - І при цих словах я відчув, що тіло вчителя розтануло в моїх обіймах.

- Дитя моє, - зазвучав його голос, проникаючи своїми коливаннями в саму глибину моєї душі, - коли б ти не вступив в дверінірбікальпа-самадхи, Коли б ти не покликав при цьому мене, я завжди з'явлюся тобі у плоті і крові, точно так же, як зараз.

Промовивши це небесне обіцянку, Шрі Юктешвар зник з моїх очей. Далекий музичний голос пролунав, подібно віддаленому гуркоту грому: "Скажи всім! Той, хто знайде в нірбікальпа, Що наша Земля - ??лише сон Божественного, може прийти на планету Хіраньялока, в більш тонку обитель, створену Божественної мрією. І там він знайде мене, воскреслого в такому ж точно тілі, яким, було моє земне. Йогананда, скажи всім! "

Пішла геть печаль розставання. Жаль, горе, викликане його смертю, довгий занепокоєння - все це абсолютно відлетіло разом з хмарою сорому. Блаженство виливалося на мене через нескінченні фонтани нововиявлених пір душі. Давно закриті через невживання, вони розкрилися в чистоті, залиті потоком екстазу. Перед моїм внутрішнім зором, подібно змінюють один одного кадрів кінофільму, з'явилися мої минулі втілення. Хороша і погана карма минулого розчинилася в космічному світі, вилиттям на мене при божественному відвідуванні вчителя.

В цьому розділі своєї книги, виконуючи веління мого гуру, я повідомляю радісну звістку, хоча вона може ще раз збентежити це недовірливе покоління. Людина твердо засвоїв ідею про свою нікчемності і рідко буває вільний від відчаю; але і те, і інше суть збочення, а не його справжня доля. У той день, коли він побажає, він вступить на шлях, що веде до свободи. Занадто довго слухав він своїх виконаних песимізму наставників, твердили йому: "прах єси!" і не звертали уваги на його непереможну душу.

Я був не єдиною людиною, що мали щастя бачити воскреслого гуру.

Одну з учениць Шрі Юктешвар, літню жінку, все любовно називали "Ма" (матір). Її будинок знаходився недалеко від обителі Пурі. Під час своїх ранкових прогулянок вчитель часто зупинявся, щоб поговорити з нею. Увечері 16 березня 1936 року Ма прийшла в ашрам і попросила, щоб їй дозволили подивитися на гуру.

- Але ж учитель помер ще тиждень тому, - сумно глянув на неї свами Сабананда, новий глава обителі Пурі.

- Ні, цього не може бути! - Заперечила вона з посмішкою.

- Запевняю вас, - і Сабананда розповів їй подробиці поховання.

- Ходімо, я проведу вас до його могили в сад. Ма похитала головою:

- Для нього не існує могили! Сьогодні о десятій годині ранку він пройшов, як завжди повз мене при вході. Я розмовляла з ним кілька хвилин біля дороги. Він сказав мені, щоб я прийшла сьогодні вранці в ашрам. І ось я тут! Безсмертний гуру побажав, щоб я зрозуміла, в якому трансцендентному тілі він відвідав мене сьогодні!

Вражений Сабананда, схиливши перед нею коліна, промовив:

- Ма, яку вагу ви зняли з мого серця! Він воскрес!

глава 44

 Останні дні з учителем. |  З Махатмою Ганді в Вардха.


 Я повертаюся до Індії |  Бенгальська "Мати, перейнята блаженством" (Ананда Мої Ма). |  Жінка-йог, яка нічого не їсть (Гирі Бала). |  Я повертаюся на Захід. |  Енсінітас в Каліфорнії. |  Роки 1940-1951. |  Йог після смерті, як при житті. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати