Головна

СЛОН І КРОКОДИЛ

1.  Єгипетські ініціації Ініціація з крокодилами в Ком Омбо
  2.  Крокодили, барани, козли
  3.  Там же. С. 69-86 (Відповідь до задачі: крокодил дійде висновка, что ВІН Взагалі НЕ может вчініті в цілковітій відповідності до своєї Обіцянки).

У давні часи існував пагорб під назвою Трікута. На цьому пагорбі мешкав зі своїм стадом величезний слон Гаджендра (буквальне значення - Король Слонів). Одного разу влітку після довгого переходу слони відчували жахливу втому і нестерпний спрагу. Біля пагорба було красиве озеро, і Гаджендра зі своїм стадом увійшов в воду цього озера. Довгий час вони плескалися у воді. Раптом величезний крокодил, який жив в озері, схопив своїми могутніми щелепами слона за ногу. Слон намагався струсити крокодила, але не зміг. Незважаючи на героїчні зусилля, Гаджендре не вдавалося звільнитися від крокодила.  Його товариші марно намагалися йому допомогти. Боротьба тривала довго, і поступово Гаджендра почав втомлюватися і втрачати сили. Врешті-решт він зрозумів, що битва практично програна і він незабаром розлучиться з життям. Він зважив всі обставини і подумав: "У мене великі неприємності, мої захисники не в змозі витягнути мене із ситуації. Але одна надія все-таки є. Я повинен присвятити себе такого Володареві, який дасть мені притулок від богів, навіть таких, як Брахма, творець. Він точно захистить мене від Ями, бога смерті ". Він налаштував свої думки на Повелителя Нараяной. Нараяна був зворушений тяжким становищем слона і з'явився перед ним на березі озера на спині Гаруди - короля птахів. У своїй руці він тримав зброю, Шакра (диск). Поглянувши на нього, Гаджендра підняв хобот і сказав: "Повелитель Нараяна! Я вітаю тебе". Повелитель Нараяна був переповнений співчуттям до бідного слону і його положенню. Він увійшов в озеро, вбив крокодила і витягнув слона з озера. Історія Гаджендри часто наводиться як приклад того, як можна досягти вищого стану молитвою до Бога. Молитва, піднесена Гаджендрой, названа Гаджендра Стуті, є одним з найбільш яскравих місць в Шрімад Бхагават.

1-24

Ця сутра дає визначення терміна Ишвара з точки зору йоги. Потрібно підкреслити, що Ишвара йоги абсолютно відрізняється від Ішвари веданти і інших шкіл індійської думки. тут Ишвара - Не Бог-творець, а особливий вид пуруши. Ишвара подібний до нас, але більш досконалий. У цьому сенсі термін можна застосувати до тих рідкісних особистостей, чиї дії визначаються збалансованим станом розуму і хто вільний від бажань і неприязні.

ЙОГА-сутри В оповіданні |  НІЧОГО НЕ хотіли МУДРЕЦЬ

ЙОГА-Сутри Патанджалі 1 сторінка |  ЙОГА-Сутри Патанджалі 2 сторінка |  ЙОГА-Сутри Патанджалі 3 сторінка |  ЙОГА-Сутри Патанджалі 4 сторінка |  ЙОГА-Сутри Патанджалі 5 сторінка |  РОЗПОВІДЬ ПРО Віпул |  ГУРУ, забула свого ГУРУ |  ПРАВИЛЬНА Бхавана |  МЕДИТАЦІЯ ПІД Нарасімха |  МИСЛИВЕЦЬ, яка бачила Нарасімха |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати