Головна

САМОАНАЛІЗ і просвітлення 5 сторінка

  1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

За своєю природою "Я" і "не-я" - абсолютно різні принципи. "Не-я" існує заради "Я", але через відсутність розрізнення Пуруша, замість того, щоб бути свідком, ототожнюється зі змінами механізму сприйняття (субстанції розуму, буддхи), І внаслідок цього створюється видимість, що він існує заради цього механізму. Коли "я" стає інструментом «не-я", виникає страждання. Будь-яка складна байдужа машина потребує досконалого контролі з боку живої людини. аналогічно, буддхи, будучи потужним і ефективним перцептуальним механізмом, потребує контролю Пуруши, який є єдиним відчуває елементом.

Свідомість, чутливість, є внутрішньою властивістю Пуруши ("Я"). Це не випадковий ознака, а сама природа "Я". свідома енергія (Пуруша) всюдисуща, всезнаючий, всемогутня і незмінна, але через зв'язок з обмеженими і мінливими почуттями, тілом і субстанцією розуму вона виглядає обмеженою і мінливою. Здається, що з ростом і розвитком тіла, почуттів і розуму вона теж зростає і розвивається, а з їх занепадом і деградацією - занепадає. Коли вони не сплять, занурюються в сновидіння або глибокий сон, то здається, ніби вона теж не спить, бачить сни або глибоко спить. Коротше кажучи, здається, ніби вона змінюється відповідно до всіх змін субстанції розуму. Причина цього в тому, що, через відсутність розрізнення, "Я" (Пуруша) ототожнюється зі змінами субстанції розуму, яка є його власним інструментом, і тому він втрачає своє становище свідка та стає діячем.

Якщо лікар ототожнюється зі своїм пацієнтом, то він не може залишатися лікарем. Якщо суддя стає на одну зі сторін судового процесу, то він не може залишатися суддею. Якщо водій ототожнюється зі своїм автомобілем і вважає, що він - автомобіль, а не той, хто керує машиною, то така людина не може залишатися водієм. Якщо пілот думає, що став літаком, значить, його більше не можна допускати до польоту. Аналогічно, коли "Я" ототожнюється зі своїм інструментом, субстанцією розуму (яка відноситься до категорії «не-я"), то воно відчуває себе обмеженим і неведано і приймає різні форми мінливою субстанції розуму.

До тих пір, поки "Я" ототожнюється зі своїм власним інструментом - субстанцією розуму, з її мінливими формами, воно буде здаватися всього лише подобою цієї субстанції. Коли завдяки медитації і самопізнання людина долає цю хибне ототожнення, він осягає Абсолютного Пурушу, Брахмана. У цьому осягненні субстанція розуму займає належне їй місце. Вона повинна виступати в ролі інструменту "Я", так як без допомоги субстанції розуму не можна осягнути пурушу, "Я". Медитирующий зовсім не повинен відмовлятися від «не-я" (субстанції розуму): він повинен зрозуміти "Я" як "Я" і "не-я" як "не-Я". Тоді і тільки тоді він спіткає справжнє "Я". хоча всепроникающий Атман, Пуруша, одно сяє всюди, він проявляється тільки в буддхи (Субстанції розуму), подібно до відбиття сонячного світла в кристалі або в дзеркалі.

"Ні пекло, ні небеса, ні гірські печери, ні тьма, ні моря, ні рівнини - ніщо не є притулком Неминущого брахмана, який виглядає як об'єкт серед інших об'єктів. Мудреці вчать, що Непроминальний Брахман розташовується в печері субстанції розуму, яка є його вічної обителлю. Коли ця обитель розуму очищається за допомогою самадхи, Брахман осягається як всюдисущий, всемогутній і всезнаючий "98.

Пуруша ніколи не піддається змінам. Він відбивається в модифікаціях субстанції розуму, і йому здається, що він тотожний цим модифікаціям. Дане відображення не викликає ніяких змін в Абсолютний Пуруше. Всі ці зміни відбуваються в пуруше, який є нижчим "я", а не Справжнім "Я". Таке відображення є магнетичний вплив Пуруши, "Я", на субстанцію розуму. тут Пуруша є Нерухомим Рушієм. Таким чином, у Пуруши є два аспекти:

1.Нітйодіта - Вечносущий. У цьому аспекті він завжди залишається у своїй власній формі. це - Ніргуна-брахман.

2.Абхівьямгья - Проявлений. В такому аспекті він проявляється у вигляді об'єктивної Всесвіту. Він втілений в умах йогів. Завдяки цьому Пуруша стає Сагуна-брахманом, а йоги ототожнюються з Брахманом.

* * *

Чому щодо сприйняття і відчуття об'єктивної Всесвіту Пуруша знаходиться в залежності від Чітта? Чому він не сприймає її безпосередньо? Пуруша ("Я") включає в себе все, і Чітта також містить в собі все. У всіх відношеннях вона знаходиться поруч з "Я". Внаслідок цього Пуруша використовує її як свій інструмент.

23. драштрі-дрішйопарактам Чітта сарвартхам

апарактам - (Оскільки) забарвлення (включає)

драштрі - зрящіе

Дріш - (І) зриме

Чітта - Субстанція розуму

сарва - (Є) вся

АРТХА - Об'єктивна Всесвіт

Субстанція розуму, пофарбована зрящім і зримим, пізнає і пізнаваним, є всеоб'ектной.

Чітта не є Брахман, Пуруша, але вона найближче до нього. як Пуруша є всемогутнім, всюдисущим і включає в себе все, так і в всюдисущої Чітта міститься все. Тому, якщо очистити Чітта, то в ній проявляється Пуруша.

На міфологічному мовою очищена Чітта називається Дашаратхой99 ("Десятіінструментной"), так як вона контролює десять органів - п'ять сенсорних і п'ять моторних. У цій субстанції розуму проявляється Пуруша, Брахман. З іншого боку, субстанція розуму, яка перебуває під контролем цих десяти органів, називається десятіглавой (Раваной)100. У цій субстанції розуму проявляється світ множинності. Ніщо не знаходиться за межами цих двох аспектів субстанції розуму. Тому вона називається сарва-АРТХА ("Всеоб'ектной"). Будь-яке виробництво є об'єктом розуму. Інакше кажучи, в цьому Всесвіті немає об'єкта, який би не входив в сферу охоплення розуму, а те, що не знаходиться в сфері розуму, не є об'єктом.

З одного боку, на субстанцію розуму впливає об'єктивна Всесвіт, так як Чітта приймає форми різних об'єктів; з іншого боку, на субстанцію розуму впливає Пуруша, оскільки діяльність Чітта можлива тільки завдяки відображенню в ній Пуруши. В іншому випадку не було б ніякого сприйняття об'єктів. Субстанція розуму знаходиться під впливом і пізнає, і пізнаваного (т. Е. Забарвлюється тим і іншим) і тому є всеоб'ектной.

Коли перед розумом постає якийсь об'єкт, розум починає мислити про нього. Завдяки властивості танматріческой сили він приймає форму цього об'єкта. Таким шляхом він приходить до безпосереднього ототожнення з цим об'єктом. Будучи об'єктом, розум вступає в безпосередній зв'язок з об'єктивним пурушею, який модифікується в вигляді "я". Таким чином, субстанція розуму трансформується і забарвлюється суб'єктивністю і об'єктивністю, пізнає і пізнаваним, зрящім і зримим. Вона приймає форму їх обох - і свідомого принципу, і несвідомого.

Чітта внутрішньо притаманна здатність ототожнюватися. Вона може робити це як щодо об'єктивної Всесвіту, так і суб'єктивного "я", пуруши, хоча за своєю природою вона плоть від плоті об'єктивної Всесвіту. Володіючи природою кристала, вона відображає все, що вступає з нею в зв'язок. Множинність Всесвіту обумовлена Чітта. Через відображення в ній Пуруши здається, ніби вона - "Я", хоча насправді вона є «не-я". Завдяки здатності ототожнюватися субстанція розуму стає схожою на пурушу, "Я", і деякі люди впадають в оману і кажуть, що субстанція розуму є Пуруша, Вища Реальність, Брахман.

В області емпіричного пізнання субстанція розуму ділиться на три класи:

1.грахіта - Суб'єктивна субстанція розуму, "я";

2.грахана - Психічні процеси, за допомогою яких пізнаються об'єкти;

3.Грахов - Пізнаваний об'єкт.

Здійснивши поділ субстанції розуму на ці три частини, людина осягає пурушу, який іманентний, всепроникающ, всюдисущий і трансцендентний.

Розум модифікується двояко - об'єктивним світом і Пурушей. Знання виникає тільки тоді, коли ці дві модифікації мають місце одночасно. Деякі філософи надто випинають ту або іншу сторону розуму. Звідси виникають дві крайні точки зору101 на субстанцію розуму:

1. Всесвіт є не що інше, як субстанція розуму. немає ніякого Пуруши, Брахмана.

2.Пуруша, Брахман, є єдина реальність. Не існує ніякої субстанції розуму або психічного світу.

З практичної точки зору найкраще прийняти вищезгадану трійцю - суб'єктивне самосвідомість, інструментарій субстанції розуму, об'єктивну Всесвіт.

У цьому афоризмі показано, як трансформувати всі модифікації субстанції розуму в пурушу, як придушити небажані модифікації психіки, і понад усе - як відрізнити Неминущого Пурушу, Брахмана, від психічних здібностей і присвятити себе виключно Пуруше.

Чітта всеоб'ектна і включає в себе все. Коли за допомогою практики самадхи ця загальність, множинність Чітта осягається в світі Пуруши, тоді Чітта з усією її множинністю трансформується в Пурушу, Брахмана.

* * *

якщо Чітта всеоб'ектна і включає в себе все, то як же з неї може виходити множинність - адже їй внутрішньо властива загальність? Субстанція розуму зі своєю множинністю і загальністю існує виключно заради служіння Пуруше. Будучи несвідомої енергією, Чітта не має самостійного значення. Вона (разом з усіма своїми різноманітними енергіями) існує єдино заради служіння Пуруше. Пуруша повинен лише усвідомити цей факт, і тоді розум буде повністю перебувати в його владі.

24. тад асанкхьея-васанабхіш Чітре апі парартхам санхатья-карітват

тат - Та (субстанція розуму)

апі - хоча

Чітре - Забезпечено і рябить

асанкхьея - незліченними

васанабхіх - Тягнуть, кармічні, космічними силами

АРТХА - (Існує) заради пара-Пуруши

самхатья-карітват - Через комбінує структури

Розум - хоч він і розмальований Васані (т. Е. Має незліченні бажання) - все ж є знаряддям Пуруши і діє як сполучна засіб.

Ця субстанція розуму, хоча вона наповнена нескінченним різноманітністю ваші, кармічних і космічних сил, існує заради Пуруши, "Я". Вона служить його знаряддям, оскільки володіє складовою структурою і об'єднавчими властивостями.

Субстанція розуму має доступ до потужних силам пракрити, яка нескінченна, всемогутня і всюдисуща. Контроль над такою силою здається неможливим. Розум (разом зі своїми могутніми макро- і мікроскопічною силами) існує заради служіння "Я", Пуруше, тому що він не має своєї власної мети. Його єдине призначення - служити Пуруше.

У цьому світі будь-який механізм служить одухотвореній, почуває суті, тому механізм субстанції розуму повинен існувати заради Пуруши. з словосполучення самхатья-карітва випливає, що Чітта призначена для служіння (цим терміном позначається будь-яка складова річ, яка залежна і не має своєї власної мети існування). Будь-яка річ, що є результатом комбінації окремих компонентів, існує заради якогось істоти, що почуває.

На користь того, що пракрити і її породження існують заради Пуруши, висуваються різні доводи. Самхатья-карітва (Складова річ) повинна існувати заради якого-небудь відчуває елемента. Як ліжко, що є з'єднанням різних частин, існує заради того, щоб на ній спав чоловік, так і субстанція розуму, що представляє собою сукупність таких метафізичних елементів, як розум, его і буддхи (Надсвідомість), повинна існувати заради служіння Пуруше, "Я".

По відношенню до Пуруше субстанція розуму має два головних призначення:

1. придбання досвіду емпіричного світу;

2. звільнення свідомості від відносності і приведення його до Абсолютній Пуруше, Брахману.

Як будинок, обставлений меблями і всіляко прикрашений, не може існувати заради самого себе, так і субстанція розуму, що володіє нескінченним безліччю сил, існує заради "Я". Психічні явища (насолода і біль, діяльність і інерція) не можуть існувати заради самого розуму, так як розум за своєю природою несвідомий і не відчуває. Пуруша - Єдиний відчуває, свідомий і несоставнимі елемент серед всіх елементів санкхья-йоги. Будучи несвідомим по природі, розум не може діяти заради самого себе. Отже, хоча розум і є могутнім механізмом, їм можна управляти, так як він існує заради служіння "Я".

* * *

Якщо людина зможе поступово підпорядкувати розум з його могутніми силами, то якими будуть фізичні, психологічні і метафізичні наслідки цього?

25. Вишеш-даршіна атма-бхава-бхавана-вініврітті

Вишеш-даршіна - Для бачить відмінності

ві - (Настає) повне

ніврітті - припинення

бхава-бхавана - Ототожнення розуму, почуттів і тіла

атма - з атманом, "Я"

Для различающего людини настає повне припинення ототожнення субстанції розуму, почуттів і тіла з Атманом ("Я").

Поєднання "Я" і "не-я" настільки складне і заплутане, що зрозуміти їх відмінність - надзвичайно важке завдання. Як правило, для звичайної людини, що знаходиться на тваринному рівні, тіло грає роль його душі. Для освіченого і навченого людини важливіше тіла стають його почуття. Для фізика і натураліста явища природи важливіше, ніж все інше. Для психолога найважливіше психіка. Йог досягає набагато більш високого рівня, ніж люди всіх цих категорій: повністю відмовившись від будь-якого ототожнення "Я" з чим би то не було, він бачить "Я" як "Я" і "не-я" як "не-Я".

Ототожнення є найбільші труднощі, з якою стикається кожна жива істота, що намагається вирішити свої проблеми. Ототожнення є природою субстанції розуму. Протягом незліченних втілень, через карм, Васан і потягів встановлюється ототожнення душі з розумом, почуттями і тілом; вона забуває свою справжню природу - вездесущесть, всезнання і всемогутність. Внаслідок цього душа відчуває незліченні бажання і потреби, стикається зі складними проблемами - і страждає від усього цього. Як тільки ця істина зрозуміла, подальша медитація стає легкою і безперешкодної.

Якомога швидше отримати вершкове масло шляхом збивання води або вичавити олію з піску, ніж впоратися з життєвими проблемами без ототожнення з Пурушей, Брахманом. Якщо ця єдність не встановлено, то проблеми в тій чи іншій формі обов'язково залишаться. Для досягнення такого ототожнення призначені поклоніння, молитва, концентрація, споглядання, медитація і самадхи.

Алкоголік страждає від алкоголізму, але не може кинути пити тому, що вірить: "Я не можу обійтися без випивки". Як тільки ця людина зрозуміє, що він102 зовсім не потребує спиртних напоях, що ця звичка належить не йому, а його тілу, почуттям і розуму, - він зможе відмовитися від цієї згубної звички.

За всіма словами, бажаннями чи потребами людини стоїть почуття ототожнення: "Мені це необхідно". Таке помилкове відчуття є причиною всіх наших страждань. Коли досягається єднання з Пурушей, тоді ототожнення душі з тілом, почуттями і розумом поступово зникає. Вся практика медитації є не що інше, як досягнення єдності і тотожності індивідуальної свідомості зі Всевишнім. В цьому суть визначення йоги, під якою мається на увазі єдність і тотожність з Брахманом.

За допомогою розрізнення, медитації та самадхи людина осягає, що його душа не є тілом, почуттями або розумом, що вона тотожна Пуруше, Брахману, який іманентний, трансцендентний, всюдисущий, всезнаючий і всемогутній. Потрібно за допомогою медитації досягти з'єднання і ототожнення з Пурушей.

Бхога каже: "Той, хто чітко пізнав відмінність між душею, з одного боку, і тілом, почуттями і розумом - з іншого, звільняється від помилкового знання, через якого звик вважати тіло, почуття і розум своєю душею".

* * *

Коли людина перестає ототожнювати себе з тілом, почуттями і розумом і хоча б в малому ступені осягає свою єдність з Пурушей, він починає досліджувати природу Пуруши, Брахмана. Завдяки цьому у нього з'являється прагнення до Кайвалья, нірвані. Його знання стає силою, що веде його субстанцію розуму до свободи.

26. тадахі Вівека-Німнім кайвалья-праг-Бхар Чітта

хи - звичайно

та да - Тоді (коли подолано ототожнення з тілом, почуттями і розумом)

Чітта - Субстанція розуму

Німнім - (Стає) безтурботної, спокійною і витонченої

Вівека - (Набуває) розрізняльної знання

Бхар - (І) тягнеться

праг - до

кайвалья - Абсолютної свободи

Тоді, звичайно, субстанція розуму знаходить природну схильність до розрізнення і тяжіє до Кайвалья.

Коли усувається ототожнення з тілом, почуттями і матеріальним розумом і осягається єдність з Пурушей, розум стає безтурботним, спокійним і витонченим, набуває схильність до розрізняльні знання і тягнеться до абсолютної незалежності (Кайвалья).

Субстанція розуму, яка колись була обтяжена мирськими насолодами, оповита незнанням і тяжіла до рабства, тепер бере зворотний курс. Вона наповнюється розпізнавальних знанням і тяжіє до абсолютної незалежності.

Душа прив'язана до тіла, почуттів і розуму якимись силами тяжіння, силами інерції (Тамогуни); через енергії раджаса вона проявляє мирську активність. Коли за допомогою практики медитації ці сили долаються, то енергія свідомості (Саттви) притягує субстанцію розуму до Пуруше, "Я", і енергія раджаса починає діяти заради здобуття абсолютної незалежності. Духовні сили мають своє власне тяжінням; коли воно проявляється, матеріальні потягу і фізичні тяжіння більш не можуть утримувати субстанцію розуму.

Найбільша складність, з якою стикається кожен початківець, - це матеріальні, фізичні електромагнітні сили. Потужне тяжіння і тяжіння матерії не дозволяють субстанції розуму злетіти в сферу Вищої Реальності. Коли проявляються сили Пуруши, Брахмана, вони долають матеріальне тяжіння, так як сили брахмана тонше, ніж матеріальні, фізичні. Духовне електромагнітне тяжіння тягне людську свідомість до океану вічних електромагнітних сил, які керують кожної зоряної системою, молекулою і атомом.

* * *

Несвідомі шляху підсвідомої субстанції розуму пізнати важко. Вивчає йогу ні в якому разі не повинен переривати свою практику. Аж до остаточного звільнення надзвичайно необхідна невсипуща пильність.

Вища Реальність трансцендентна. Її не можна сприйняти почуттями, вона знаходиться за межами розуміння субстанції розуму. Її можна сприйняти тільки прямо і безпосередньо, без допомоги допоміжних знарядь - почуттів і матеріального розуму.

Іноді виникає помилкове відчуття звільнення і Вищої Реальності, через що учень часом перериває свою практику. Протягом цього періоду можуть проявитися глибоко приховані васани, карми і потягу, що перешкоджають практиці. Тому потрібно поводитися дуже обачно.

Ні в якому разі не слід пишатися своїм знанням. Ті, у кого є гордість, не є звільненими. Почуття гордості, пов'язане з виконанням вправ, знанням йоги, веданти і т. п., є найбільшим перешкодою на шляху духовного розвитку. Результатом йогичеськой практики є самодисципліна, лагідність, доброта, шанобливість і простота. Слід щиро приділяти увагу іншим людям і ні в якому разі не хвалитися своїми досягненнями. Істина настільки глибока і прихована, що навіть мудра людина легко може помилитися і не розпізнати її. Нам важко самим побачити свої помилки. Коли нас хтось критикує, ми повинні бути вдячні цій людині, так як він допомагає нам дізнатися наші недоліки.

Є незліченні види перешкод. Вони настільки тонкі, що іноді їх неможливо відчути без допомоги вищого світу "Я".

Медитирующий повинен продовжувати свої заняття регулярно. Не можна дозволяти ніяким своїм сліпим віруваннями, догмам або упередженням втручатися в інтерпретацію знайденого досвіду. Знахідки повинні бути реальними і їх слід оцінювати, систематично користуючись логікою, філософією та науковими методами.

Спілкуючись з іншими людьми, не лайте себе за допущені помилки і проявлену незнання. Це зовсім не означає, що треба робити помилки, але коли вони з'являються, ви повинні з їх допомогою досліджувати свої підсвідомі процеси. В ході практики можуть з'являтися різні фантазії і уявні картини. Потрібно з їх допомогою досліджувати свій підсвідомий розум, але не слід приймати фантазії за реальні факти. Перш ніж оприлюднити свою нову ідею, ви спочатку повинні її багаторазово перевірити, а потім представити на суд експертів.

27. тач-чхідрешу пратьяянтарані санскаребхья

чхідрешу - В проміжках

тат - Цієї (субстанції розуму)

антарані - інші

ПрАТ - Ідеї, думки (виникають)

санскаребхья - (Породжені) старими звичками, вподобаннями й враженнями

У проміжках, коли субстанція розуму знаходиться в затишшя, в неї надходять ідеї, обумовлені підсвідомими враженнями.

У розумі, що має схильність до розрізняльні знання, часом з'являються незліченні фантазії, уявні картини і не мають цінності догматичні ідеї; вони є перешкодами до дослідження істини. Ці ідеї, фантазії і уявні картини приходять від схильностей, звичок, звичаїв, знань і традицій, прихованих в підсвідомому розумі. Тоді людина замість пошуку істини починає фабрикувати істину, тобто намагається довести, що його знахідки є істиною. Така людина не здатний слідувати істині, так як він не готовий до її сприйняття. Внаслідок цього вся його практика або припиняється, або він спрямовує всю свою діяльність на спробу довести те, що йому хочеться довести.

Вигадка і уяву самі по собі не погані. Вони заслуговують ретельного і критичного дослідження. Однак їх не можна вважати фактами до тих пір, поки вони не будуть підтверджені науковим дослідженням. Різниця між наукою і марновірством полягає в наступному: безпідставне вірування - це марновірство, а обгрунтоване переконання - наука. Забобон - найбільший ворог прогресу в суспільстві, культурі та нації. Воно призводить до виродження субстанції розуму, логічного міркування і математично точного мислення. Головне, що слід робити, - це досліджувати істину, застосовувати її і виганяти з своєму житті не істину.

глибоко заховані васани, карми і потягу можуть спливти в свідомості і направити людину по хибному шляху. Може виникнути прихована гордість в таких формах, як "Я єсмь", "Це моє", "Я найрозумніший", "Я все знаю", "Все дурні, крім мене", "Я збагнув Істину", і т. П. такі думки є продуктами індивідуальності, середовища, суспільства і культури, в якій людина виховувався. Дослідник повинен бути вище забобонів певного класу, вірування, культури, нації та релігії. Відкинувши упередження і прихильності, що стоять на шляху практики, людина приходить до вирішального моменту, коли йому треба буде відмовитися від упередження і прихильності навіть по відношенню до власного тіла. "Я" - чи не тіло; воно вище феноменів тіла і розуму. Чи не звільнившись спочатку від сторонніх упереджених ідей, не можна буде звільнитися від феноменів тіла і розуму.

* * *

У просуванні до просвітління надзвичайно важливі наступні п'ять фактів:

1. самозбагнення, прояв "Я";

2. розширення індивідуальної свідомості в Космічне Свідомість;

3. зміна серця;

4. поліпшення міжособистісних відносин і ставлення до свого тіла, розуму і почуттів;

5. відмова від неправдиве і додаток Істини до свого життя.

Коротше кажучи, істотними умовами є перетворення і досягнення. Той, хто бажає знайти Істину не відмовляючись при цьому від своїх звичних догматичних ідей, ніколи не зможе осягнути її. Тому санкхья-йога вимагає, щоб людина відкинув всі помилки і забобони, бо вони призводять до страждання.

28. ханам ешам клешавад уктам

ханам - усунення

ешам - Цих (ідей, вимислу, фантазій і догм)

уктам - Вже було охарактеризовано

ват - Як (усунення)

кльошу - афектів

Вони повинні бути усунені так само, як інші афекти.

Найбільшими перешкодами в практиці є власні упередження і фанатизм учня. Не довіряйте нічому, крім фактів. Не приймайте вигадки за факти. Факт повинен бути представлений внутрішньої і зовнішньої природі на фізіологічному, психологічному, логічному і філософському підставах. Екстравагантне уяву, яке виходить за межі істини, слід перевіряти шляхом залучення фактів.

Як афекти більш не здатні пустити паростки, якщо їх насіння прожарити вогнем, так і попередні підсвідомі враження, спалені вогнем знання, не можуть породити ідей, спливаючих в розумі.

* * *

Дхармамегха-самадхи - Результат постійної і безперервної практики, що не супроводжується будь-якої було прихильністю, прихованим мотивом або егоїзмом.

29. прасанкхьяне'пьякусідасья сарватха Вівека-кхьятер дхарма-Мегха самадхи

апі - (навіть якщо

прасанкхьяне - В найвищому осяяння

акусідасья - Немає егоїстичної прихильності або прихованого мотиву

Вівека-кхьятех - Через различительного пізнання

сарватха - Постійного і безперервного

самадхи - (Приходить) Космічне Свідомість

Мегха - хмара

дхарма - Законів Свідомості

Якщо немає ніякого егоїстичного бажання, особистої прихильності або таємного мотиву навіть в стані найвищого розуміння і осяяння, то в результаті постійного і безперервного различительного пізнання приходить Космічне Свідомість, що називається "дхарма Мегха" - дощова хмара знання.

Є багато форм егоїзму, прихильності і прихованих мотивів. Неприв'язаність і відчуженість - це терміни, які включають в себе як відносну неприв'язаність, так і абсолютну неприв'язаність. Існують наступні класи прихильності і егоїстичності:

1. люди, які не служать нікому, крім самих себе; вони не можуть бути корисними навіть своєї сім'ї;

2. ті, хто служать своїй родині і дітям, але нічого не роблять для служіння суспільству, державі або нації;

3. ті, хто займаються національної, міжнародної та громадською діяльністю, - але пишаються собою, вважають, що роблять чудове служіння;

4. ті, хто поглинені космічним і надкосмічних дослідженням і вважають, що служать космосу;

5. ті, хто відреклися від усього, але горді своїм зреченням.

У сфері служіння ми бачимо тих, хто взагалі нікому не служить; потім тих, хто служить, але своєкорисливо; потім тих, у кого немає користі, але хто має якийсь прихований мотив; далі, тих, хто служить заради імені і слави; за ними йдуть ті, хто служить і думає, що якби вони не служили світу, то в світі настав би хаос. Справжній чоловік служіння - той, хто сприймає служіння як свій обов'язок, а можливість служити - як велику удачу.

Вивчає йогу повинен дуже глибоко проникнути в сенс безкорисливого служіння. Необхідно зрозуміти, що все робить природа. Як може індивід служити іншим, якщо він сам удень і вночі потребує послуг природи? Вона всюди - у внутрішньому і в зовнішньому світі надає нам найкращі послуги. Всередині - чудове пристрій тіла, почуттів і розуму, а зовні - Сонце, планети, Місяць, зірки і атмосфера являють собою чудові приклади ідеального служіння з боку Природи. Коли людина усвідомлює все це, його гордість, особисте его і прихильність пропадають. Він знаходить істину і служить іншим безкорисливо, без якої б то не було прихильності або прихованого мотиву. До нього приходить розрізняльної знання, яке всюдисущий; завдяки знищенню насіння афектів він отримує владу над усіма підсвідомими враженнями. Васани, карми і пов'язана з ними індивідуальність з її нетерпимістю зникають. Потім людина досягає Космічного Свідомості - дхарма-Мегха-самадхи ("Дощової хмари знання").

 САМОАНАЛІЗ і просвітлення 4 сторінка |  САМОАНАЛІЗ і просвітлення 6 сторінка


 І надприродні сили 3 сторінка |  І надприродні сили 4 сторінка |  І надприродні сили 5 сторінка |  І надприродні сили 6 сторінка |  Фактори аналізу психіки |  Механізм психічної діяльності |  РЕЗЮМЕ ГОЛОВИ 3 |  САМОАНАЛІЗ і просвітлення 1 сторінка |  САМОАНАЛІЗ і просвітлення 2 сторінка |  САМОАНАЛІЗ і просвітлення 3 сторінка |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати