Головна

 4 сторінка

  1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

Коли музикант зупинився, щоб перепочити, він жестом звелів йому продовжувати; і той грав заборонені мелодії одну за одною, і професійні музиканти напустили на обличчя професійне презирство, але під столом ноги їх в повільному темпі постукували в такт музиці.

Нарешті князь допив своє вино. Вечір спустився на Махаратху. Він кинув хлопчикові капшук з монетами і навіть не глянув на сльози, які стояли у того в очах, коли він виходив із залу. Потім встав, потягнувся і позіхнув.

- Я йду до своїх покоїв, - сказав він пірующім воїнам. - Дивіться не програйте за моєї відсутності увесь свій спадок.

І вони засміялися, і побажали йому на добраніч, і замовили міцніших напоїв і солоних сухариків. Останнє, що він почув на шляху до своїх покоїв, був стукіт кісток по столу.

Князь відправився на спокій так рано, бо на наступний день збирався встати до світанку. Слуга отримав інструкції весь день не впускати нікого з можливих відвідувачів, стверджуючи, що князь не в дусі.

Ще перші квіти не відкрилися першим ранковим комахою, коли покинув він свої апартаменти, і бачив його йде тільки старий зелений поплутав. Чи не в шовках, розшитих перлами, йшов він, а в лахмітті, як завжди робив він в подібних випадках. І не будуть розповідати раковини і барабани про його виступі, але зберігала його тиша, коли пробирався він по темних міських вулицях. Пустельні були вулиці в цей час, хіба що зрідка попадеться назустріч лікар або повія, що повертаються після пізнього виклику. Бездомний собака ув'язалася за ним, коли він, прямуючи до гавані, проходив через ділові квартали.

Біля самого пірсу він сів на ящик. Зоря потихеньку прала темряву з лика природи, він дивився, як прилив похитує кораблі, все в плутанині такелажу, зі спущеними вітрилами, з вирізаними на носі фігурами чудовиськ або дівчат. Коли б не опинявся він у Махаратхе, завжди, хоч ненадовго, заглядав в гавань.

Рожеву парасольку зорі розкрився над поплутаної шевелюрою хмар, по домівках пройшовся прохолодний вітерець. Птахи-стерв'ятники з хрипкими криками пронеслися над поцяткованими точками бійниць вежами і спікірували на затягнутих брижами гладь бухти.

Він дивився, як виходить в море один з кораблів, як виростає над його палубою намет вітрил, дотягується до самих верхівок щогл і ось уже наповнюється там, вгорі, солоним морським вітром. Ожили і інші кораблі, надійно застиглі на своїх якорях. Команди готувалися вивантажувати або завантажувати вантажі - пахощі, корали, масла і всілякі тканини, метал і деревину, худобу, спеції. Він жадібно вбирав у себе запахи товарів, вслухався в суперечку матросів, він дуже любив і те й інше: від першого несло багатством, друге єднало в собі обидва інших його захоплення - теологію і анатомію.

Трохи згодом він розговорився з капітаном заморського корабля, той наглядав за розвантаженням мішків з зерном і сховався відпочити в тінь від штабеля ящиків.

- Доброго ранку, - звернувся до нього князь. - Нехай не буде штормів або катастроф на твоєму шляху, і так дарують тобі боги безпечну гавань і прибуткову торгівлю.

Той кивнув, сів на ящик і почав набивати коротеньку глиняну трубку.

- Спасибі тобі, папаша, - сказав він. - Хоча я і молюся богам тільки в тих Храмах, які вибираю сам, благословення я приймаю від будь-кого. Благословення завжди знайдеться застосування - особливо у моряка.

- Важким видався у тебе плавання?

- Менш важким, ніж могло б бути, - відповів капітан. - Ця тліюча морська гора, Гармата Нірріті, знову розрядилася в небеса громами і блискавками.

- А, ти приплив з південного заходу!

- Так, Шатісхан, з випарується Приморського. Зараз місяць сприятливих вітрів, але через це вони і рознесли попіл гармати набагато далі, ніж можна було очікувати. Цілих шість днів падав на нас цей чорний сніг, і запах підземного світу переслідував нас, отруюючи їжу і воду, змушував очі сльозитися, обпалював гортані вогнем. Ми влаштували цілий молебень, коли залишили нарешті позаду всю цю гидоту. Подивися, як вимазані весь корпус моєї посудини. А подивився б ти на вітрила - вони чорні, як волосся Ратри!

Князь нахилився, щоб краще розглянути судно.

- Але надто великого хвилювання не було? - Запитав він.

Моряк похитав головою.

- У Соляного Острови ми зустріли крейсер і дізналися, що найстрашніше Гармата розрядилася за шість днів до того. Вона випалила хмари і підняла величезні вали, потоп два корабля - як достеменно знали на крейсері - і, може бути, ще й третій.

Моряк сів зручніше, розпалюючи свою трубочку.

- Ось я і кажу, у моряка завжди знайдеться застосування благословення.

- Я розшукую одного моряка, - сказав князь. - Капітана. Його звуть Ян Ольвегг, або, можливо, зараз він відомий як Ольвагга. Чи не знаєш ти його?

- Знав я його, - відповів співрозмовник, - але давно вже він не плаває.

- Так? Що ж з ним сталося?

Моряк повернувся і уважно придивився до нього.

- Хто ти такий і чому питаєш? - Поцікавився він нарешті.

- Звуть мене Сем. Ян дуже старий мій друг.

- Що значить «дуже старий»?

- Багато-багато років тому - і в іншому місці - знав я його, коли був він капітаном корабля, який ніколи не борознив цих океанів.

Капітан раптом різко нахилився і, підібравши палицю, запустив нею в собаку, яка з'явилася з іншого боку пірсу, обігнувши навалені купою товари. Вона зойкнула і стрімголов кинулася під захист пакгауза. Це була та сама собака, яка брела за князем майже від самого заїжджого двору Хаукал.

- Стережися цих чортових церберів, - сказав капітан. - Бувають собаки і такі, і сякі - і ще деякі. Три різних сорти, але в цьому порту гони їх всіх з очей геть.

І він ще раз оцінюючи подивився на співрозмовника.

- Твої руки, - сказав він, вказуючи на них трубкою, - зовсім недавно всі були в кільцях. Сліди від них ще залишилися.

Сем подивився на свої руки і посміхнувся.

- Від твого погляду нічого не сховається, моряк, - сказав він. - Так що визнаю очевидне. Так, я ношу кільця.

- І значить, ти, як і собаки, не той, ким здаєшся, - і ти приходиш розпитувати про Ольвагге, та ще використовуєш його найстаріше ім'я. А твоє ім'я, кажеш, Сем. Ти, часом, не один чи з Перших?

Сем не відразу відповів, тепер уже він допитливо розглядав співрозмовника, немов очікуючи, що він ще скаже.

Може бути здогадавшись про це, капітан продовжив:

- Ольвагга, я знаю, значився серед Перших, хоча сам про це ніколи не згадував. Чи то ти теж з Перших, чи то з Господарів, в будь-якому випадку тобі про це відомо. Стало бути, я не продаю його, кажучи про це. Але все ж я хочу знати, з ким говорю, з одним або з ворогом.

Сем насупився.

- Ян ніколи не наживав собі ворогів, - зауважив він. - Ти ж говориш так, ніби їх у нього чимало - серед тих, кого ти називаєш Господарями.

Моряк не зводив з нього погляду.

- Ти не Господар, - заявив він нарешті, - і прийшов ти здалеку.

- Ти маєш рацію, - визнав Сем, - але скажи, звідки ти це дізнався.

- По-перше, - почав капітан, - ти старий. Господар теж міг би скористатися старим тілом - але не став би залишатися в ньому надовго, так само, як не став би затримуватися в тілі собаки. Його страх перед тим, що він раптом помре справжньої смертю, помре так, як вмирають люди похилого віку, був би занадто великий. Таким чином, він не залишився б в старому тілі досить довго, щоб придбати такі глибокі відмітини від кілець на пальцях. Багатії ніколи не позбавляються від своїх тіл. Якщо вони відмовляються від переродження, вони доживають своє життя до самого кінця. Господарі побоялися б, що проти них піднімуть зброю соратники подібного людини, помри він інакше, ніж від природних причин. Так їм тіло на зразок свого не добути. Ну а на тілі з життєвих резервуарів відмітин на пальцях не було б. Отже, я роблю висновок, що ти - важлива персона, але не Господар. Якщо ти здавна знайомий з Ольваггой, ти теж один з Первенцев, такий же, як і він. Через те, що ти хочеш дізнатися, я виводжу, що з'явився ти здалеку. Будь ти з Махаратхі, ти б знав про господарі, а знаючи про них, знав би і чому Ольвагга не може плавати.

- Ти, схоже, розбираєшся в місцевих справах набагато краще за мене, про новоприбулий моряк.

- Я теж прибув здалеку, - визнав капітан, ледь помітно посміхнувшись, - але за кілька місяців я можу побувати в парі дюжин портів. Я чую новини - новини, чутки і плітки - звідусіль, з понад двох десятків портів. Я чую про палацових інтригах і про політику Храмов. Я чую секрети, нашіптує під покровом ночі на вушко золотим дівчатам під цибулею з цукрової тростини - цибулею Ками. Я чую про походи кшатріїв і про спекуляції великих торговців - зерном і спеціями, коштовностями та шовком. Часом я можу, можливо, напасти на порт, де влаштувалися пірати, і дізнатися там про життя-буття тих, кого вони захопили заради викупу. Так що немає нічого дивного в тому, що я, з'явившись здалеку, краще знаю Махаратху, ніж ти, проведи ти тут ще тиждень. Іноді мені трапляється навіть чути і про діяння богів.

- Тоді не розкажеш ти мені про господарі, і чому їх слід тримати за ворогів? - Запитав Сем.

- Можу тобі про них дещо розповісти, - погодився капітан, - щоб ти не був з цього приводу в невіданні. Торговці тілами стали нині Господарями Карми. Особисті їх імена тримаються в секреті, на зразок того, як це робиться у богів, і вони здаються настільки ж безликими, як і Велике Колесо, яке, як проголошено, вони представляють. Тепер вони не просто торговці тілами, вони вступили в союз з Храмами. Якісь теж змінилися, щоб твої родичі з Перших, що стали богами, могли спілкуватися з ними з Небес. Якщо ти й справді з Перших, Сем, твій шлях неминуче приведе тебе або до обожнювання, або до вимирання, коли ти станеш перед лицем цих нових Господарів Карми.

- Як це? - Запитав Сем.

- Деталі шукай деінде, - відповів його співрозмовник. - Я не знаю, якими методами все це досягається. А Яннавега-парусінніка розшукують на вулиці Ткачів.

- Тепер він відомий під цим ім'ям?

Моряк кивнув.

- І обережніше з собаками, - додав він, - та й з усім іншим - живим і здатним дати притулок розум.

- Як твоє ім'я, капітан? - Запитав Сем.

- У цьому порту у мене або взагалі немає імені, або є помилкове, а я не бачу ніяких підстав брехати тобі. Доброго тобі дня, Сем.

- Доброго дня і тобі, капітан. Спасибі за все.

Сем піднявся і пішов з гавані геть, прямуючи назад, в сторону ділових кварталів і торгових вулиць.

Червоний диск сонця в небі збирався перетнути Міст Богів. Князь йшов по прокинувся місту, пробираючись між прилавками з товарами, що демонструють майстерність і вправність дрібних ремісників. Рознощики мазей і порошків, духів і масел снували навколо. Квітники махали перехожим вінками і букетами; виноторговці, не промовляючи ні слова, заповнили зі своїми хутрами ряди затемнених лав, вони чекали, коли до них по заведеним звичаєм заглянуть завсідники. Ранок пропахло готується їжею, мускусом, випорожненнями, маслами, пахощами, всі ці запахи змішалися в єдине ціле і, звільнившись, пливли над вулицею як невидиме хмара.

Оскільки сам князь був одягнений як жебрак, йому здалося цілком доречним зупинитися і заговорити з горбанем, що сиділи перед чашею для милостині.

- Уклін тобі, брат, - сказав він. - Я забрів далеко від свого кварталу. Чи не можеш ти мені сказати, як дістатися до вулиці Ткачів?

Горбань кивнув і виразно струснув свою чашу.

З калитки, захованої під рваною хламидою, князь витягнув дрібну монету і кинув в чашу горбаня; монета тут же зникла.

- Ось туди, - горбань хитнув головою в потрібному напрямку. - Підеш прямо, по третій вулиці зміниш наліво. Пройдеш ще два перехрестя і опинишся у Фонтанного Кільця перед Храмом Варуни. У цьому Кільце вулиця Ткачів позначена знаком Шила.

Він кивнув горбаню, поплескав його по жахливому наросту і відправився далі.

Добравшись до Фонтанного Кільця, князь зупинився. Кілька десятків людей стояло в черзі перед Храмом Варуни, самого невблаганного і величного серед богів. Люди ці не збиралися вступати в Храм, а очікували своєї черги для участі в чомусь. Він почув дзвін монет і підійшов ближче.

Вони стояли в черзі до блискучою металломмашіне.

Ось черговий стражденний опустив монету в рот сталевого тигра. Машина замугикав. Людина натиснув кілька кнопок, що зображали собою тварин і демонів. По тілах двох нагов, двох святих зміїв, що перепліталися над прозорою панеллю машини, пробігла спалах світла.

Князь присунувся впритул.

Людина натиснув на важіль, що нагадував стирчить з бічної стінки машини риб'ячий хвіст.

Священний блакитне світло заповнив усю внутрішність машини; змії пульсували червоним, і тут, під зазвучали раптом ніжну мелодію з'явилося молитовне колесо і прийнялося скажено обертатися.

На обличчі у людини було написано блаженство. Через кілька хвилин машина відключилася. Він опустив ще одну монету і знову смикнув за важіль, чим змусив декого з тих, що стояли в кінці черги голосно загарчав, розмірковуючи, що це вже сьома монета, що день видався задушливим, що в черзі за молитвами він не один і чому б, якщо ти хочеш зробити таке щедре пожертвування, чи не піти прямо до жерців? Хтось кинув, що людині цього треба, мабуть, спокутувати занадто багато гріхів. І все зі сміхом почали обговорювати можливий характер цих гріхів.

Помітивши, що в черзі були і жебраки, князь прилаштувався в її хвіст.

Поки підходила його черга, він звернув увагу, що якщо одні проходили перед машиною, натискаючи кнопки, інші просто опускали гладкий металевий диск в другу тигрову пащу, розташовану зі зворотного боку корпусу. Коли машина зупинялася, диск падав в чашу і господар забирав його назад. Князь вирішив ризикнути і пуститися в розпитування.

Він звернувся до стоїть перед ним людині

- Чому це, - запитав він, - у деяких свої власні жетони?

- Та тому, що вони зареєструвалися, - відповів той не обертаючись.

- У Храмі?

- Так.

- Може бути, було б краще, - сказав він, - якби ти молився по-старому і віддавав пожертви прямо в руки жерців. А то можеш зареєструватися і отримати свій власний жетон.

- Зрозуміло, - сказав князь. - Так ти правий. Треба обміркувати все це. Дякуємо.

Він вийшов з черги, обігнув Фонтан і, виявивши місце, де на стовпі висів знак Шила, відправився по вулиці Ткачів.

Тричі питав він про Янагге-парусінніке, в третій раз - у низенькому жінки з могутніми руками і вусиками над верхньою губою. Жінка сиділа, схрестивши ноги, і плела килимок під низькою стріхою того, що колись, мабуть, було стайнею - і досі продовжувало нею пахнути.

Вона пробурчала йому, куди йти, окинувши поглядом з ніг до голови і з голови до ніг, поглядом дивно прекрасних бархатисто-карих очей. Князь пройшов звивистою алеєю, спустився по зовнішніх сходах, лепівшейся до стіни п'ятиповерхового будинку, виявився у двері, через яку потрапив в коридор на першому поверсі. Всередині було темно і сиро.

Він постукав у третю зліва двері, і майже відразу йому відкрили.

Відкрив двері чоловік втупився на нього.

- Ну?

- Можна увійти? У мене дещо важливе ... Людина трохи повагався, різко кивнув і відступив в сторону.

Князь увійшов слідом. Велике полотнище полотна було розстелено на підлозі перед стільцем, на який знову сів господар, вказавши своєму гостю на інший з двох які перебували в кімнаті стільців.

Це був невисокий, але дуже широкоплечий чоловік з білосніжними волоссям і починається катарактою обох очей. Руки його були коричневими і жорсткими, з вузлуватими суглобами пальців,

- Ну? - Повторив він.

- Ян Ольвегг, - почулося у відповідь.

Очі його злегка розширилися, потім перетворилися в щілинки. Він зважував в руці величезні ножиці.

- «Знову в краю моєму цвіте медовий верес», - сказав князь.

Господар застиг, потім раптом посміхнувся.

- «А меду ми не п'ємо!» - Сказав він, кидаючи ножиці на свою роботу. - Скільки ж років минуло, Сем?

- Я втратив лік рокам.

- Я теж. Але має бути пройшло років сорок ... сорок п'ять? - З тих пір, як я тебе бачив востаннє. І мед, і ель, б'юся об заклад, прорвали під три чорти все греблі?

Сем кивнув:

- Навіть і не знаю, з чого почати, - сказав йому старий.

- Почни з того, чому раптом «Янагга»?

- А чому б і ні? Звучить чесно, і для роботяги цілком годиться. Ну а ти сам? Все ще балуєшся князюванням?

- Я все ще я, - сказав Сем, - і мене все ще звуть Сиддхартхой, коли поспішають на мій поклик.

Його співрозмовник хихикнув.

- І Переможним, «Бичем Демонов», - співуче продекламував він. - Ну добре. Раз ти одягнувся не по своїм багатством, значить, за звичаєм рознюхує, що до чого?

Сем кивнув:

- І наткнувся на багато, чого не розумію.

- Ага, - зітхнув Ян. - Ага. З чого б почати? І як? А ось як, я розповім тобі про себе ... Занадто багато поганої карми накопичив я, щоб отримати право на новомодний перенесення.

- Що?

- Погана карма, кажу. Стара релігія - не тільки Релігія, це - показна, насаджувана і до остраху доказова релігія. Але не дуже-то голосно про те думай. Років так дванадцять тому Рада затвердила обов'язкове псіхозондірованіе тих, хто домагається поновлення. Це було як раз після розколу між акселерістамі і деікратамі, коли Свята Коаліція виперла всіх молодих технарів і привласнила собі право затискати їх і далі. Найпростішим рішенням виявилося, звичайно, проблему просто зжити - зі світла. Храмова орава стакнулся з телоторговцамі, замовнику стали зондувати мізки і акселерістам відмовляти в оновленні або ... ну ... гаразд. Тепер акселерістов не так вже й багато. Але це був тільки початок. Божественна партія тут же зметикувала, що тут же лежить і шлях до влади. Сканувати мозок стало стандартною процедурою, що передує переносу. Торговці тілами перетворилися в Господарів Карми і стали частиною храмової структури. Вони вичитують твою минуле життя, зважують карму і визначають ту життя, що тобі належить. Ідеальний спосіб підтримувати кастову систему і кріпити контроль деікратов. Між іншим, більшість наших старих знайомих по самий німб в цьому промислі.

- Мій Бог! - Вигукнув Сем.

- Боги, - поправив Ян. - Їх завжди вважали богами - ще б пак, з їхнього вигляду і Атрибутами; але вони тепер зробили з цього щось до крайності офіційне. І будь-хто, кому трапилося бути одним з Перших, краще б, чорт забирай, заздалегідь зрозумів, до чого він прагне, до швидкого обожнювання або до багаття, коли він в ці дні набуває Палати Карми. А коли тобі на прийом? - Уклав він.

- Завтра, - відповів Сем, - після полудня ... А як же ти бродиш тут, якщо у тебе немає ні німба, ні жмені перунов?

- Тому що у мене знайшлася пара друзів, і вони навели мене на думку, що краще пожити ще - тихо-мирно, - ніж йти під зонд. Всім серцем сприйняв я їх мудру пораду, і ось, все ще здатний лагодити вітрила і часом збаламутити сусідню забігайлівку. Інакше, - він підняв мозолисту, понівечену руку і клацнув пальцями, - якщо не справжня смерть, то, може статися, тіло, прошпігованное раком, або захоплююче життя вичищений водяного буйвола, або ...

- Собаки? - Перебив Сем.

- Ну да, - підтвердив Ян.

І він розлив спиртне, порушивши цим і тишу, і порожнечу двох склянок.

- Дякуємо.

- В пекло, - і він прибрав пляшку.

- Та ще на порожній шлунок ... Ти сам його робиш?

- Угу. Перегінний куб в сусідній кімнаті.

- Привітай, я здогадався. Якщо у мене і була погана карма, тепер вона вся розчинилася.

- Чого-чого, а чіткості і ясності в тому, що таке погана карма, наші приятелі боги не перетравлюють.

- А чому ти думаєш, що у тебе вона є?

- Я хотів поторгувати тут машинами серед наших нащадків. Був за це біт на Раді. Публічно покаявся і тішив себе надією, що вони забудуть. Але акселерізм нині так далекий, ніколи йому не повернутися, поки я не помер. Так шкода. Хотілося б знову підняти вітрила і - вперед, до чужого горизонту. Або підняти корабель ...

- А що, зонд настільки чутливий, що може вловити щось настільки невідчутне, як схильність до акселерізму?

- Зонд, - відповів Ян, - досить чутливий, щоб сказати, що ти їв на сніданок одинадцять років і три дні тому і де ти порізався, коли голився сьогодні вранці, насвистуючи гімн Андорри.

- Вони ж були тільки на експериментальній стадії, коли ми покидали ... будинок, - сказав Сем. - Ті два, що ми захопили з собою, були лише основою для трансляції мозкових хвиль. Коли ж стався прорив?

- Слухай-но, провінційний родич, - почав Ян. - Чи не пригадуєш ти такого сопляка, чорт знає чиє кодло, з третього покоління, на ім'я Яма? Молокосос, який все нарощував і нарощував потужність генераторів, поки в один прекрасний день там у нього не торохнуло; він тоді дістав такі опіки, що довелося йому влазити в друге своє - п'ятдесятирічний - тіло, коли йому самому ледь стукнуло шістнадцять? Хлопчина, який жити не міг без зброї? Той самий, що анестезированного по штучці всього, що ворушиться, щоб його проанато-рмувати, так впиваючись при цьому своїми дослідженнями, що ми жартома лопотіли, що він обожнює смерть?

- Так, я його пам'ятаю. Він ще живий?

- Якщо тобі завгодно так це називати. Він тепер і справді бог смерті - і вже не по кличці, а по титулу, велика птиця. Він удосконалив зонд близько сорока років тому, але деікрати до пори до часу приховували це. Я чув, він вигадав і деякі інші скарби, здатні виконати волю богів ... ну, наприклад, механічну кобру, яка може зареєструвати свідчення енцефалограми з відстані в милю, коли вона підніметься і розпустить віялом свій капюшон. Їй нічого не варто пошукати в цілій юрбі однієї-єдиної людини, яке б тіло він при цьому не носив. І немає ніяких протиотрут проти її укусу. Чотири секунди, максимум ... Або ж Вогненосних жезл, який, як кажуть, спотворив поверхню всіх трьох місяців, поки Бог Агні стояв на березі біля моря і їм розмахував. А зараз, як я розумію, він проектує щось на зразок реактивного поторощив-колісниці для Великого Шиви ... ось такі штучки-дрючки.

- Мда, - сказав Сем.

- Підеш на зондаж? - Запитав Ян.

- Боюся, що ні, - відповів Сем. - Послухай, сьогодні вранці я бачив машину, яку, помоему, найкраще назвати молитвомат, - це що, звичайне явище?

- Так, - підтвердив Ян. - Вони з'явилися два роки тому - ідея, осінила одного разу вночі юного Леонардо за стаканчиком соми. Нині, коли в моді карма, ці штуковини набагато зручніше збирачів податків. Коли пан городянин є напередодні свого шістдесятиріччя в клініку бога обраної ним церкви, поряд з переліком його гріхів враховується, як кажуть, і реєстр накопичених молитов і вже на основі їх балансу вирішується, в яку касту він потрапить, - а також вік, стать, фізичні кондиції нового його тіла. Витончено. Точно.

- Я не пройду зондування, - зауважив Сем, - навіть якщо накопичена величезний молитовний рахунок. Вони відловлять мене, як тільки справа дійде до гріхів.

- Якого типу?

- Гріхів, яких я ще не зробив, але які виявляться записаними в моєму розумі, бо я обдумую їх зараз.

- Ти збираєшся піти наперекір богам?

- Так.

- Як?

- Ще не знаю. Почну, у всякому разі, з безпосереднього спілкування. Хто у них головний?

- Одного не назвеш. Править Тримурти - тобто Брахма, Вішну і Шива. Хто ж з трьох головний на даний момент, сказати не можу. Дехто каже - Брахма ...

- А хто вони - насправді? - Запитав Сем. Ян похитав головою:

- Піди знай. У всіх у них інші тіла, ніж покоління тому. І все користуються іменами богів.

Сем встав.

- Я ще повернуся або ж пришлю за тобою.

- Сподіваюся ... ковтніть ще?

Сем похитав головою.

- Піду, ще раз перетворюся в Сиддхартху, розговіюся після поста на заїжджому дворі Хаукал і оголошу про свій намір відвідати Храми. Якщо наші друзі стали нині богами, вони повинні взаємодіяти зі своїми жерцями. Сіддхартха відправляється молитися.

- За мене не треба, - сказав Ян, підливаючи собі самогону. - Не знаю, чи зможу я пережити гнів божий.

Сем посміхнувся:

- Вони не всемогутні.

- Смиренно сподіваюся, що ні, - відповів той, - але боюся, що день цього вже не далекий.

- Щасливого плавання, Ян.

- Скаал.

По дорозі в Храм Брахми князь Сіддхартха ненадовго затримався на вулиці Кузнєцов. Через півгодини він вийшов з лавки в супроводі Стрейка і трьох своїх васалів. Посміхаючись, ніби його відвідало бачення майбутнього, він перетнув Махаратху і нарешті наблизився до високого і просторому Храму Творця.

Не звертаючи уваги на погляди товпляться біля молитвомат, він піднявся по довгій, пологої сходах; при вході в Храм його зустрів верховний жрець, якого він заздалегідь сповістив про свої відвідини.

Сіддхартха і його люди вступили в Храм, залишили при вході свою зброю і відважив належні поклони в напрямку центрального святилища, перш ніж звернутися до жерця.

Стрейк і його супутники відступили на шанобливе відстань, коли князь вклав важкий гаманець в складені руки жерця і тихо промовив:

- Я хотів би поговорити з Богом.

Жрець, відповідаючи, уважно вивчав його обличчя.

- Храм відкритий для всіх, Князь Сіддхартха, і кожен може спілкуватися тут з Небесами скільки забажає.

- Це не зовсім те, що я мав на увазі, - сказав Сіддхартха. - Я подумав про щось більш особисте, ніж жертвоприношення і довгі літанія.

- Я не цілком усвідомлюю ...

- Але ти цілком усвідомив вагу цього гаманця, чи не так? Він наповнений сріблом. Другий, який я взяв з собою, наповнений золотом - його можна буде отримати після. Я хочу скористатися місцевим телефоном.

- Теле? ..

- Системою зв'язку. Якби ти, як і я, був одним з Перших, ти б зрозумів натяк.

- Я не...

- Запевняю тебе, мій дзвінок не відіб'ється несприятливо на твоєму положенні старости цього Храму. Я розбираюся в подібних питаннях, а розсудливість моє завжди було притчею во язицех серед Перших. Виклич сам Опорну Базу і наведи довідки, якщо це тебе заспокоїть. Я почекаю тут, в зовнішніх покоях. Скажи їм, що Сем хотів би перемовитися слівцем з Тримурти. Вони захочуть переговорити.

- Я не знаю...

Сем витягнув другий гаманець і зважив його на долоні. Жрець, не відриваючи від нього погляду, облизав губи.

- Почекай тут, - наказав він і, повернувшись кругом, вийшов з кімнати.

Або, п'ята нота гами, зірвавшись зі струни арфи, рознеслася по Саду Пурпурного Лотоса.

Брахма байдикував на березі штучно підігрівається ставка, де він купався разом зі своїм гаремом. Прикривши очі, він лежав, спираючись на лікті і звісивши ноги в воду.

Насправді ж він поглядав з-під своїх довгих вій за дюжиною пустуючих в ставку дівчат, сподіваючись, що одна-дві кинуть захоплений погляд на його темний, з рельєфною мускулатурою торс. Чорні на коричневому, вуса його поблискували, волога позбавила їх чітких геометричних обрисів; волосся чорним крилом були відкинуті назад. Він посміхався сліпучої під впав сонячним промінням посмішкою.

Але жодна з них, схоже, не помічала всього цього, посмішка його потьмяніла і пропала. Всі їх увага була поглинена грою в водне поло, якої вони самозабутньо віддавалися.

Або, сигнальний дзвіночок, задзвонив знову, коли легкий подув штучного вітерця донесло до нього запах садового жасмину. Він зітхнув. Йому так хотілося, щоб вони обожнювали його - його могутнє тіло, його ретельно виліплені риси обличчя. Боготворили його як чоловіка, не як бога.

І тим не менше, хоча його особливе, вдосконалене тіло і робило можливими подвиги, які не під силу повторити жодному смертному чоловікові, все одно він відчував себе ніяково в присутності такої старої бойової конячки, як Бог Шива, який, незважаючи на свою прихильність нормальним тілесним матрицями, здавалося, зберігав для жінок набагато більшу привабливість. Можна було подумати, що стать перемагає біологію; і як би він не старався подавити спогади і знищити цей фрагмент свого духу, Брахма, який народився жінкою, до сих пір якимось чином жінкою і залишався. Ненавидячи цю свою рису, він раз по раз вибирав для переродження чудово мужні чоловічі тіла, але, роблячи так, все одно відчував свою недостатність, немов клеймо його власного статі була випалено у нього на чолі. Від цього йому хотілося тупнути ногою і скорчити гримасу.

Він встав і попрямував до свого павільйону - мимо низькорослих дерев, чиї покручені силуети були сповнені якоїсь гротескної краси, повз шпалер, витканих з ранкової славою, ставків з блакитними лататтям, ниток перлів, звисають з кілець, вироблених з білого золота, повз світильників в формі дівчат, триніжків, на яких диміли пікантні пахощі, повз Восьмирукого статуї синьою богині, яка, якщо її належним чином попросиш, грає на вині.

Брахма увійшов до павільйону і попрямував прямо до кришталевого екрану, навколо якого обвілся, затиснувши власний хвіст в зубах, бронзовий нага. Він включив механізм зворотного зв'язку.

Перешкоди, немов снігопад, покрили було екран, але ось уже на екрані з'явився верховний жрець його Храму в Махаратхе. Впавши на коліна, він тричі доторкнувся своєю кастової метой до підлоги.

 3 сторінка |  5 сторінка


 1 сторінка |  2 сторінка |  6 сторінка |  7 сторінка |  8 сторінка |  9 сторінка |  10 сторінка |  11 сторінка |  12 сторінка |  13 сторінка |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати