Головна

Частина I 2 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

13. (січ. 12). І якщо пройду всі прірви, якщо одержує все перемоги, якщо піднімуся на найвищі вершини, кого побачу? - Побачиш Мене.

14. Сьогодні ми не будемо говорити про те, по лінії чого спрямована твоя думка. Ми будемо говорити про інше. Серед найрізноманітніших течій думки можна вибрати будь-який і, вибравши, закарбувати. Це треба Зрозуміти. Океан думки доступний. Океан думки більше океану Вчення. Але Космічна Істина всеосяжна і не має ні кінця, ні початку. Розмах дається Навчання обмежений ступенем даної людської еволюції, але безмежний і не обмежений нічим Світ Космічної Істини. І свідомість, рухаючись по спіралях Кіл, стосується в кожному колі лише певного аспекту Космічної Істини, відповідного ступеня розуміння свідомості саме цього Круга. Будда був людиною шостого Круга. Але ж за ним йде сьомий нашої Ланцюги. Але ж за нашою Ланцюгом йдуть сім Кіл вищої, а потім ще більш вищої, і так далі, і все вище і вище. І кожній точці свідомості кожного Круга, навіть наівисочайшего, повністю і без відмови відповідає Світ Космічної Істини. Чи можна собі уявити неосяжність її? Світ Вогняної Істини неосяжний. Світ вогненних уявленій Космічної Істини поза межами уявлення і розуміння його розумом людським. Але мислити про нього і можна, і треба, бо Царство нескінченного Світла є те, куди спрямована спіраль еволюції людської свідомості. Світи існують, і в них - людство, що відбиває в мікрокосм своїх лише ту, нескінченно малу частину Космічної Істини, яку воно щаблем своєї еволюції здатне відобразити. І благо йому, якщо, відображаючи цю обмежену істину, воно її відображає, але не спотворює. Трагедія людства нашої планети полягає в тому, що ту, обмежену щаблем своєї еволюції, частина Космічної Істини, яка йому була дана Вчителями, воно спотворило до невпізнання. Обмежена, вона спотворена; свідомість, що торкнулося океану просторової думки, руйнує огорожі обмеження і, зруйнувавши їх, має постійний Вільний і безперешкодний доступ до скарбниці Космічного Знання. Але свідомості, торкнувшись Космічних Скарбів, дитячими та малими здаються сфери земних людських знань. Луч Сонця стосується Землі і, падаючи на квітку придорожній, обдаровує його життям. Але чи можна уявити собі всю міць цього джерела світла нашої системи в його потаємної суті, в фокусі його, в центрі його осередку, коли за мільйони кілометрів настільки чудодійну його сила, що дає життя всій планеті в її ведених і невідомих людині уявленіях. Сонце - центр нашої системи, але ж є центри Систем систем. І - центр Галактики. Яка ж його міць? Яка ж сила Центру Сонця Космічної Істини, Центру осередку Світу незримого, але всюдисущого і вседоступність ступеня будь-якого ступеня пізнає свідомості, але в рамках висоти пізнавальної здатності духу? І рамки, тільки ці рамки обмеження заважають її осягнення, бо сама по собі вона вседоступність, бо всюдисуща, тобто розлита в самій субстанції Світу, будучи його атрибутом. Якщо прибрати всі рамки, всі перепони і всі обмеження людських забобонів і обмежень, то можна побачити незатемнену істину, доступну Землі. І вона, мала в обсязі космічному, велика і неосяжна в аспекті планетному. Але ми заглянули в Безмежність, бо перед далеким польотом треба розправити крила. Ми будемо вчитися літати на крилах безмежної думки в безмежних просторах простору. Літати на крилах думки! Чи не метафора це, не порівняння, але яскрава і реальна сторінка життя духу, який розірвав ланцюги матерії щільного світу. Сьогодні ми зробили наш перший політ. Але ж це тільки початок. Тільки перший боязкий і невпевнений політ в сфери безмежної думки. А що ж буде тоді, коли крила зміцніють? Будемо ростити крила вогненної думки, бо на цих крилах будемо облітати світи. Крила духу Даю, білі сяючі крила духу. Обереги їх, не заплямував їх смердючий диханням Землі. Крилатий дитина в Чаші - символ можливості запланетний польотів духу. Крила духу - так запам'ятаємо.

15. (січ. 13). Можна дивитися і бачити, бачити те, на що дивиться очей. І можна дивитися на те, що перед очима, і предмета, що стоїть перед ними, що не бачити - дивитися і не бачити. Хіба здатність бачити в оці? Бачить і чує свідомість через свої зовнішні апарати. І якщо апарат спрямований на що-небудь, а свідомість - немає, то немає і не може бути сприйняття. Координація свідомості з вібраціями, що йдуть від сприйманого предмета, є основа сприйняття. Звідси зосередження є сгармонізірованіе внутрішнього із зовнішнім. І зовнішнє, будучи синхронізовано з внутрішнім, передає внутрішньому сутність своїх випромінювань. Чим глибше явище синхронізації, тим повніше передача свідомості вібрацій внутрішньої сутності предмета або явища. Бо сгармонізірованіе свідомості може відбуватися не тільки з предметом, візуально більш прийнятною, але і з будь-яким явищем. Запах і смак також входять сюди. І цей же принцип стосується явищу думки. Не настільки важливо спрямувати думку на що-небудь, як утримати свідомість на ньому. І тільки тоді явище або об'єкт уваги почне розкривати свою внутрішню сутність, тобто передавати свідомості свої еманації, або енергії. На цьому ж заснована і психометрія. Але всі ці явища вимагають одного - повної самоотрешенності. Самість і гострота сприйнятливості найтоншої непоєднуване. Звичайно, при всякому сприйнятті діють якісь нервові центри. Їх можна стимулювати свідомо. Учитель перебільшую діяльність деяких центрів, не порушуючи гармонії цілого. Тому Промені Вчителі, як пальці вмілого піаніста, стосуються різних центрів організму, викликаючи їх діяльність. Учитель Стежить за функціями незримими і до терміну дає вказівки. Процес надзвичайно тонкий і від свідомості учня вислизає. Лише за результатами можна судити про наслідки. Підготувати апарат духу - завдання дуже складна. Але якщо вказується сконцентрувати погляд спокоєм аури або напругою мовчання, то Указ має на увазі явище функцій незримих. Виконання вказівок Учителя вимагає ясною негайної чіткості виконання. Не можна відкласти ні на мить застосування дається вказівки. Має значення все, навіть найменший. Тому виконання даних вказівок надається особливе значення. Чи не знає і не може знати учень, що має на увазі Учитель, передаючи указ. Але ступінь вищого довіри виключає думку про те, що він не є нагальним. Нагальність і невідкладність вказівок треба зрозуміти. Вогненно окрилює затяте їх виконання. Так будемо ростити вогненні крила розуміння нагальності і виконання того, що Даю. Учитель Готовий дати нове обставина, але при повній готовності учня. Невиконання тягне за собою порушення умов ритму сходження, що встановлюється Учителем. Так от зосередження переходимо до сфери незримою роботи Вчителі над витонченим організму учня і до діяльності його центрів. Учитель на сторожі, готовий дати. Та ж ступінь чуйною настороженої готовності потрібно і від учня. Учитель на сторожі. Чи готовий? !!

16. Пиши, Мій друг, про те, що в житті цієї печалі, скорботи, і тривог, і пошуків кристала Світла немає і не може бути спокою, настільки сладкожданного для малодосвідчених сердець. Спокою немає, і немає притулку для духу. Немає нічого, куди б можна було втомлено схилити главу. Як жебрак, бездомний і позбавлений притулку, наш дух проходить життя і нічого своїм не називає. Все не його, все чуже, земне, всі від Землі. І в Землю все отидет, що взято у неї. Одягу, речі, і вдома, і все, що ми маємо. Все взято у неї, Землі, на час, і з тим, щоб, відслуживши, бути відданих тому, в матерію, з якої рукою творчої своєї ти створив їх, земні речі. І руйнуємо, і творимо ми самі. Час допомагає змінювати одні іграшки на інші, змінюючи лик творяться волею речей. У славі правил Соломон, багатством, блиском оточений. І де все те, що було у нього? Палаци, сади, і царство, і місто сильний на заздрість всім ворогам. Де всі? Де все, чим жили люди століть кілька тому? Де буде все, що нині так люто і жорстко гарчить, біснується навколо тебе? Світ приречений особистих уявленій, як засуджений на смерть тать, піде з арени життя. Він життя світло викрав у тебе і смерті підлягає за проти духу злочин. Немає в цьому світі нічого, гідного прихильності духу. Все Майя, все міраж, вогні болотні, мерехтливі тьмяно. З царства смерті Ми Йдемо в Світ Вищий, до Світла, туди, де Вічний Світло, невгасимий, від Вічності і в Вічності горить.

17. (січ. 14). Я, твій Владика, Стверджую перевагу духу над усім. Дух перевершує всяке стан матерії. Звичайно, все проявлену - це матерія різних ступенів. І дух - це теж аспект найвищого стану матерії. Але цей аспект її панує над усіма, нижчими, ніж вона, її видами та ступенями матерії. У цьому - панування і влада духу. Ступінь стоншення його вібрацій настільки перевершує інші, що є безсумнівною і незаперечна його висота. Як серед принижень, зневаги й обставин протиборчих стверджувати свою владу? Перш за все шляхом відділення таємного престолу свідомості від вібрацій навколишнього нижчої сфери земної. Не даючи їй влади над свідомістю, не допускаючи її диханню стосуватися внутрішнього світу і впливати на нього, стверджуємо панування своє над мікрокосмом своїм. Це перший ступінь. Затвердивши свою владу всередині і привівши до мовчання шаленіючі і прагнуть у відповідь вібрувати оболонки, досягаємо першого ступеня влади. І з спокою, яке є світ, розлитий у всій істоті підкореного мікрокосму, народиться чудовий паросток квітки вогненної влади духу. Спершу над світом своїм, над світом всередині, а потім - над світом, який зовні. І так стверджується перший ступінь влади: повне, незворушний, не затьмарює нічим спокій і рівновагу духу при всіх самих затьмарюють, найбільш тяжких, найбільш обурливих і несправедливих умовах зовнішніх і самих негідних і неприпустимих дій з боку людей, кармою наведених на шлях йде до перемоги над собою духу. Бережи спокій і ясність свідомості. Бережи незворушну чистоту і ясність своєї аури, що б не творилося зовні, в ім'я Моє, Ім'ям Моїм і силою Моєю. Будь непохитний, як скеля, в ясності спокою духу. Саме для затвердження царственої ясності нічим незворушного стану свідомості і даються ці нестерпно тяжкі і безвихідні умови життя, щоб зміг ти піднятися духом над ними в царство вічного миру. І свідомість, що не може більше перебувати в них, піднімається над ними, щоб, піднявшись і тим перемігши, побачити свободу свою від тяжких ланцюгів щільного світу. Не будемо ці умови підйому і піднесення духу розглядати як нещастя. Вони лише сходинки до Світла. Порадіємо ударам-двигунів. Кожен з них наближає до Мене непомірно. Бо в Мені і світ, і Світло, і перемога, і звільнення. Звільняючи від цих тягарів і труднощів, силу, яка зумовлює і піднімає до Мене, знищують. Тому, просячи Мене про полегшення навислих обставин важко-нестерпних, подумай про силу їх, що направляє на зближення зі Мною. Чи не відірватися свідомості від щасливих безхмарних умов земних. Засмоктують вони свідомість і дух, як вир виру, і віддаляють і відривають від Мене. Але дух сильний і міцний, обтяжений сферою щільних умов, як пробка з води, спрямовується догори. Шлях підйому стає природним і законним, бо інакше не може й бути. А Я Хочу вас наблизити до Мене. Не бійтеся обставин обтяжливих. Вітайте їх як щаблі наближення. Кожен знак отягчающий приймайте як поштовх, що зближає нас. І коли дуже боляче, зверніться до Владики. Пошлю Луч насущний, силою чудовою насичений, і в ньому - Світло. Син Мій, тебе чи Віддам на розтерзання? Хочу зміцнити і наблизити небувало. Звідси і страшенний тиск знизу. Не бійся його. Нічого не бійся. Йдемо до великої перемоги і не будемо вважати ударів одержуваних. Їм протиставимо броню духу для зміцнення і загартування. І коли сяючий обладунок духу буде викуваний, піде тьма, нині навколишнє щільною стіною. Але Я, воїн, в тобі Був, Є й Буду з тобою нерозривно. І в дні великого мороку перед світанком, коли, здавалося б, немає нічого, Стверджую все, всеперемагаючий Світло духу, який у всьому, який над усім. Примат духу Стверджую. Перемогу запорука Даю. Щит відданості і любові сяючий підніми твердою рукою, бо Я за тобою.

18. (січ. 15). Рішення правильне! Вся справа в передачі свідомості Владиці. Потрібна висока ступінь самозречення від себе. Відкидаючи себе, Мене в себе приймаєш, і Я Являю себе. І, роблячи Записи, Мені передаєш кермо влади, і Я, який в тобі, Творю. Чим більше віддаси себе, тим спелее пожнеш. Зрозумій! Не потрібно нам старе, колишнє мале «я», бо ім'я йому обмеженість і самість. Мал її замкнене коло. Але Я безмежний можливостями. Тому віддання себе волі Владики є відмова від минулого. Будь твердо впевнений в непохитності дії закону. Чи не гадання «буде - не буде», але неухильне отримання знання по закону і по праву. Вірні важелі даються в руки. Вірністю служінню затверджуються. З Мною можливо все. Сама неможливість стає можливістю здійсненною. Чому Кажу словами майбутнього? Щоб спрямувати в майбутнє. Бо в ньому, в майбутньому, все твої знаходження, всі можливості. Чи не в цьому, не в минулому, але в майбутньому. Тому стверджується майбутнє. І як би не було велике твоє дос  сягнення в сьогоденні, мізерно воно перед майбутнім. Як перше випадково уловлене з простору слово перед стрункою закінченою Записом справжнього години. А що буде потім? Я, який стверджує майбутнє, тебе, перетвореного в Світі, Стверджую в цій оболонці твоєї. Велико майбутнє, і шлях щоденності, що веде до нього, стає килимом подвигу. Тяжкий розбіг для польоту, але дух вільно ширяє в висоті. А зустрічні течії лише допомагають. Досвідченого переможця висот навіть ураган противних течій може підняти високо-високо. Тому не будемо боятися течій протиборчих. Тому крилами треба користуватися майстерно. Так тяжкий млат, скло дробящий, виковує броню духу. Бути зі Мною - значить бути в усьому: і в горі і в радості, і в труднощі і в легкості. Утримати свідомість на Мені в вихорах поточного години - досягнення чимале. Велика забудькуватість свідомості. Завжди потребує срібною вузді духу. Треба свідомість загнуздати. Не можна надати йому бігати по хвилях неспокійних стихій. Вони можуть і будуть хвилюватися, бо в русі - їх сутність, але свідомість, ними управляє, має бути непохитно в уявленіях своїх. Я - це скеля непохитності свідомості і підстава спокою духу. Ми, обитель в тобі затвердили, вищий ступінь вогню в дусі твоєму Утверджуєм. Магнітні силою Світу-Вогню проваджені все явища життя. І якщо це Світло-Вогонь в тобі, то не ти являєшся двигуном життя? Силою вогню вершаться справи світу. Скрізь вогні, у всьому, бо все - вогонь. І вогні Світу, і вогні темряви на протилежному полюсі тчуть візерунки життя. Але шкалою вищих вогнів визначена перемога силою самої сутності найтонших вогненних енергій. Сфера прояви нижчих вогнів - шари нижчі. А над ними - Царство Світла і світ справжніх причин. Це мала планета знаходиться в сфері дня і ночі, темряви і світла, але промінь Сонця в просторі завжди, бо Світло - над нижчими проявами двоїстого світу. Тому безмежній мощі Світу порадіємо.

19. Якщо між Мною і тобою може встати якась перешкода, значить, цій перешкоді віддана влада над Спілкуванням з Владикою. Чому ж віддаси її? Або, допускаючи явища зовні і всередині, від волі твоєї залежні, жодному з них, навіть самому шаленого, не даси сили применшити або відсунути годину Близькості? Якщо щось завадило сьогодні, то чому не дати можливості вже іншому перешкодити завтра, і третій після другого, і так далі? Чому б? І де це «щось» і що це «щось», що затьмарює собою Година Мій? Чому або кому даємо владу над наінужнейшім? Близькість Спілкування треба утримати силою, відкидаючи безжально все, що стає на шляху. Час Мій залишається Годиною Моїм, що б з тобою не відбувалося ні всередині, ні зовні. І в хвилини Спілкування дбайливо, але не вагаючись, усунемо всі, що силою минущих явищ, силою моменту звучить у свідомості. Багато їх, непотрібних, але настирливих і заважають явищ, які прагнуть затемнити Близькість Вчителі. Чи їм дамо владу? Розірвуть і розтерзають на частини моноліт свідомості ці пазуристі хижаки, якщо віддати себе у владу їх. Тому обережем хвилини Спілкування і, віддаючи земне Землі, небесне від Землі відділимо. Царство Боже здобувається силою і, будучи взято, ще з більшою силою і пильністю охороняється. Обережем таємне, і особливо, від вібрацій нижчих оболонок. І їм треба відзвучати, але в своїй сфері. Меч охороняє нехай буде на сторожі. Багато тягнеться рук, готових проникнути на спині будь-якого небажаного почуття, будь-який емоції, яка захопила всі свідомість. Нехай воно стоїть осторонь, спостерігаючи, але не занурюючись в вібрації оболонок.

20. (січ. 16). Бо в Мені все, і не знаєте [1] ні дня, ні години. І в цьому безперервність предстояния. Адже все сказане треба затвердити і в житті, і нині. Буду повторювати до малюнка в мозку, поки малюнок мозкової не зробиться візерунком життєвим, в житті уявленним. Так, поглиблюючи сутність і глибину Спілкування, що не переривається поточними справами і подіями дня, увійдеш в нього духом, поки справи земні і життя оболонок не стане життям зовнішньої і чужої. Відрив від Землі і земної посилимо і вихори земні зустрічати і пропускати через мікрокосм навчимося, не зливаючи свідомості з ними, але затвердивши стан відокремленості від них. Перший крок подолання явища полягає в відділенні своєї свідомості від вібрацій оболонок, які беруть в ньому участь. Коли ця відокремленість досягнута і самодостатнє, незалежне від життя і переживань оболонок существова  ня очувствовано, то можна відчути і зрозуміти на самому житті і в житті життя, окрему від життя оболонок. В цьому і є безсмертя, бо, коли скинуті оболонки і їх немає з усіма їх уявленіямі властивих їм енергій фізичних, астральних і ментальних, вища «Я», носій їх, їх володар і повелитель, залишається у всій своїй самодостатньою і невиліковним сутності. На малих явищах життя і на великих засвоюється урок відділення вищого від нижчого. Тільки відокремивши, можна свідомо вести боротьбу з загарбниками прерогатив духу. А їх же треба поставити на місце і зрозуміти їх службове і підлегле духу значення. Цього неможливо зробити, приймаючи їх і уявленія їх за своє «Я», мільйони років існуюче і яка прийшла незліченну кількість цих оболонок. Якщо їх все вибудувати в ряд по три і пройти по фронту цього своєрідного побудови, то можна явно побачити і зрозуміти, що носяться й постійно змінювані нами одягу у вигляді цих тимчасових оболонок не їсти наше неминуще безсмертне «Я», наша Індивідуальність, нагромаджує в зерні духу досвід, який збирається усіма цими, колись ношеними нами і помилково приймаються нами за своє «Я», оболонками. Подібне уявне споглядання колишніх форм свого вираження багато може просунути на шляху оволодіння ними і подолання тенденцій, в них ув'язнених. Ці тенденції, або імпульси, можуть проявитися лише через оболонки. У зерні духу немає місця їх (енергій) матерії. Тому як тільки свідомість спрямовується всередину і зливається з істинної своєї Особливістю, замовкають голоси оболонок, що мають життя і можливість прояву кожен лише в своїй сфері і на своєму плані. Тому, коли вібрує оболонка в вихорі свого уявленія або в звичайному, більш-менш спокійному, процесі життя, нехай вища «Я» вивчає кожен досвід, кожен рух їх, щоб зрозуміти їх окремість від безсмертного і неминущого. Не можна допускати, щоб процеси ці захоплювали свідомість. Пильність, настороженість і спокій не покидають спостерігає за життям оболонок свідомість ні за яких умов. Якщо ж підпасти під їх владу, то вони розтерзають твоє «Я» і потоплять його в океані матерії трьох планів. Особливо небезпечні вихори астральної матерії. Цих вихорів немає в ментале. Але там інша небезпека, більш витончена, але не менш серйозна - це інертність застиглих кристалізованих ментальних форм. Як жива людина, обливають на морозі водою, перетворюється в нерухому крижану статую, так і матерія старих кристалізованих і відшліфованих ментальних форм обволікає свідомість нерухомістю мертвотності і вбиває рух духу. Цим страшні звички і догми і вікові традиції і забобони. І обряди, і церкви, і вікові ідеї і звичаї, і все те, в рамки чого закували себе людство, небезпечні цієї жахливої ??мертвотної і мертвої життя духу нерухомістю. Розбий ланцюга свої, розбий кайдани свої, стань вільним від усіх трьох. Три променя, промені свободи від усіх трьох і промені влади над усіма трьома. Підходь до явищ кожної сфери як до ворога, якого треба вивчити і, вивчивши, перемогти і підпорядкувати безумовно. Вивчення і пізнання ворога є умова перемоги. Не як раб, але як пан і повелитель допускай і дозволяй уявляю своїм оболонок. І тільки тоді можеш споглядати, без побоювання підпасти під їх страшну владу, затухаючі спалаху їх колишньої сили. Ти їх владика і пан. Пам'ятай про це в моменти їх уявленія.

21. Тому в оболонках смерть, і живе життям оболонок живе життям смерті. Тому земна мудрість є ворожнеча проти Бога. Вони потрібні, але лише як засіб до мети, і коли мета досягнута, то життя переноситься з життя оболонок в життя духу. Життя духу - це життя істинної Особливості, безсмертного перевтілюється Его, або життя зерна духу. Це життя Космічна, бо не залежить навіть від планети, бо Его переходить з планети на планети, переживаючи її. Шлях зоряний, тобто шлях по зірках і через зірки, є шлях, зоряний шлях духу. Его, утверждающееся в життя крізь свої оболонки, являє собою дух, тобто свою безсмертну перевтілюється сутність, і, нарешті, досягає такого стану, коли світлом духу пронизуються все три і дух стверджує себе в них остаточно і безповоротно. І через три і в трьох сяє він, вечнийі неминущий, але вічно зростаючий в мощі своєї і досягаючи ступені планетного духу. Его-це накопичувач тисячолітніх дослідів, збирач знання, спрямований вічно. Він - уявітель трьох в одному і один, сяючий в трьох. Лише пройшовши через усі, можна стати всім, лише підпорядкувавши  все, можна стати володарем всього свого мікрокосму. Можна стати його володарем, але підпорядкувавши своєму контролю все його енергії. Будемо вчитися жити духом і в дусі. Все, що від духу, життєво-невмируще. Можна жити тілом, астралом і інтелектом, але життя духу - над усіма. І тільки пронизана світлом духу, що пронизує всі три - виправдана життя. Стверджується життя духу. Стверджується життя Світу, і в Світі його дозволено і виправдано все.

22Правильно, життя можливе лише там, де грунт встелена оболонками скинутих форм життя. Рослини, тварини і людина своїми скинутими формами встеляють кору Землі. І її елементи, перероблені за життя цими формами, служать підніжжям для життя і розвитку нових форм. На голих пісках і каменях, де немає залишків колишньої органічного життя, цього підніжжя для нового життя, вічно народжується на Землі, не може бути життя. Родюча земля є грунт, усіяна мертвими оболонками зотлілих і розклалися колишніх форм. Життя створює підніжжя для життя. Мертві тіла колишніх форм життя створюють родючий, котрі народжують життя кору планети. Дно океанов- гігантське кладовище його тваринного і рослинного світу, величезні родючі рівнини майбутніх материків. Життя вистилає шлях життя колись колишніми живими формами представників усіх царств природи.

23 (січ. 17). І все ж переможемо. І все ж доведеться зжити все. Чим витонченішими організм, тим більше тяжкий відбиток падіння і тим важче його стерти. І тим більше повинна зрости сила долає. Священною є вільна воля, але не воля, спрямована вниз. Що живе нижчими центрами не може жити вищими. Треба звести життя нижчих нанівець. А головне - думка дотримати. Провина, що не обтяжений думкою, майже не залишає сліду. Але думка про нього, і навіть думка без проступку, її супроводжує, зазвичай несе з собою все наслідки такого. Тому думка вимагає очищення і турботи. Тому два проступку оцінюються і зважуються породила їх думкою. Тому виплекати і виходити думка, яка не відповідає ступеню свідомості, багато гірше, ніж самий проступок - відгомін минулого. Дисципліна думки вимагає особливої ??уваги. Бо енергія, що породжує слідства і дає напрям свідомості, являетсяричагом поступального руху, а й навпаки. Надособлюсті думка. У важких умовах людина шукає віддушину, але краще прорубати її вгору. Луч Света завжди над нами. Краще затвердити в собі свідомо тяжіння До Світла, ніж шукати полегшення в імпульсах минулих накопичень астралу.

24Так, син Мій, свої слабкості, недоліки і переваги треба добре знати. Це ті умови, при яких йде сходження. Швидкість його залежить від тяжкості поклажі за спиною. Без мішка за плечима далеко не піти, але що в нього покласти? Тільки найнеобхідніше. І необхідна саме для шляху сходження. Багато хто, не бажають розлучитися з непотрібною поклажею, відстають і залишаються внизу або навіть припиняють підйом, бо на крутих сходах з вантажем не піднятися. Будемо вчитися звільнятися від непотрібної поклажі. По суті кажучи, будь-яка поклажа є спадщина минулого і, як таке, є супутником недосконалості або обмеження. Свої потреби і потреби можна скоротити і звести майже нанівець. Людині все потрібно, і скільки б він не мав, хочеться ще більшого. Вихід один: не мати нічого і не бажати нічого в сфері трьох, тобто всі бажання і прагнення зі сфери трьох оболонок перевести вище. Звичайно, і земні знання потрібні, але лише як засіб вгору. Чи не саме по собі, але як засіб. Не потрібно земне знання, не потрібно ніщо земне, але потрібен досвід і накопичення результатів знання і здібності, земним життям даються. Чи не потрібна шкаралупа вилупилися пташенят, але без неї не можна. Чи не потрібна лушпиння земних знань, але лише плід, ними принесений. Не те важливо, що людина робить, будує або руйнує, але твердження в ньому творчої здатності духу. І таланти дані ростуть в дусі, бо в дусі - все. Так в життя духу переноситься життя. Відділимо те, що можемо взяти з собою в дорогу довгий - з життя в життя, інше можна вільно залишити позаду. За непотрібністю. Слід подумати про те, як звільнитися від зайвого вантажу і якого саме. Духи, обтяжені вантажем карми, не годяться для Шляху.

25 (січ. 18). Цінність даються Записів полягає в тому, що вони практично життєві і засновані на досвіді  проходження свідомістю шляху учнівства. Тому в міру виникнення тих чи інших питань або умов дається і буде даватися подальше. Немає абстрактного знання. Все - в житті, і все - для життя. Ступінь прохідна дає Записам їх зміст. І ті, хто підуть після, радісно і з вдячністю будуть вивчати ці віхи і знаки пройденого до них шляху. За прокладеному шляху йти легше, і дано направлення вже самим шляхом. Звичайно, шляхом сходження і раніше йшли багато, і немає нічого нового під Сонцем, але розгорнулася в новому підйомі спіраль еволюції життя і шлях висвітлює по-новому. І в новому підході все до тієї ж єдиної Істини і полягає особливе значення цих сторінок. Форма викладу колишніх знаходжень минулих століть вже не задовольняє зростаючий свідомість, яка потребує нових рамок свого уявленія, нових слів і понять, що йдуть не тільки з віком, але і перед століття, і набагато вперед. Саме науковий підхід потрібно. Століття церковного підходу до Істини замінюється століттям науки і методом наукового вивчення найтонших енергій. Також видалятиметься з побудови всяка туманність і невизначеність. Чітка ясність вводиться в світ духовних явищ, і розглядаються вони крізь призму науки, але не колишньої, помилковою і обмеженою. До космічних енергій можна підходити з дитячим мисленням середньовіччя і жорстокістю дикунів чорних століть. У справі пізнавання вищих енергій мистецтву відводиться особлива роль. Мистецтво будемо вважати вищою формою пізнання Істини, і пізнавання безпосереднього. І ту Красу, якої вчить мистецтво, внесемо в науку, бо прекрасний світ, нею досліджуваний. І поєднання Краси і знання і дасть людству втрачений шлях життя. Де, як і коли знайде кожна людина цей шлях життя, залежить від людини, але шлях Ми Зазначимо і указуя для всіх - точно, ясно і виразно. І тільки маючи твердий науковий фундамент, який затверджується самим життям, буде виправдана релігія і її існування в очах мас і в формах, вже відмінних від старих. Інакше вона помре і виродиться остаточно. Багато ознак цього страшного виродження: з одного боку, що викликав бузувірські секти і фанатизм, а з іншого - повна байдужість мас. Релігії вимагають повного перегляду і оновлення, а головне, очищення спочатку даної Істини від всіх людських наступних нагромаджень, вигадок і спотворень.Жахливість спотвореної релігії виявилася в формі інквізиції. Князі церкви посилали людей на вогнище, а неосвічені маси покірно приймали ці форми служіння сатані як служіння істині і добру. Ні рішення мас, ні злочину князів церкви, віддалися темному служінню, не є свідченням їх непогрішності. Наука і мистецтво, не заплямовані правовими злочинами минулого, поведуть дух людський до нових знаходжень. Але і вони повинні бути насторожі, бо наука на темному служінні ще страшніше релігії. Нове століття і підхід до речей вкаже новий. Наприклад, скільки неясностей у визначенні гарного і поганого людини і скільки упередженості. Як часто сентиментального і жорстокого дармоїда називають хорошою людиною, або хижого ділка, або солодкомовного проповідника. У Нас критерій один: корисний для еволюції чи ні. І нижчий: придатний для неї або не придатний. За цією ознакою і Робимо відбір. Абсолютно відкидається шкідливий підхід: симпатичний чоловік чи ні, подобається чи не подобається, теплий або не дуже, хороший чи поганий. Той, хто, незважаючи на всі свої недоліки, рухається вперед і сходить, тобто сума доданків внутрішніх енергій, яка дає в результаті рівнодіючу силу, спрямовуються вгору, людина цінний, і цінність його прямо пропорційна силі рівнодіюча, але і навпаки. Придатним Вважаємо того, хто, доторкнувшись до Учення або просто до життя, може явити той же характер рівнодіюча. Немає такої людини, всі енергії мікрокосму якого спрямовували б його вгору, бо людина є спадщина минулого. Звідси і майбутнє розподіл по світлотіні. Вогні світла всередині, що перевищили вогні темних накопичень, що тягнуть до вищого світу, рівнодіюча оявят в формі переважаючих світлих випромінювань. Паспорт духу виявиться безпомилковим. Фотографія людських випромінювань має велике майбутнє, наслідки якого ще не враховуються навіть близькими. Бо прийде час, коли на місця, що мають суспільний або загальнодержавний характер, будуть допускатися тільки люди, духовні і фізичні випромінювання яких будуть задовольняти певним стандартом. Негідників, стоящіху влади, не буде. І вершителі доль людських займуть свої місця лише по праву своєї светоделімості. Ганьба людства - продажні вибори - кануть в Лету.  Ніякі багатства, і хитрість, і делячество не підроблений паспорт духу. Тоді практично буде зрозуміла формула оцінки людини: «Він цінний для еволюції».

Частина I 1 сторінка |  Частина I 3 сторінка

Частина I 4 сторінка |  Частина I 5 сторінка |  Частина I 6 сторінка |  Частина I 7 сторінка |  Частина I 8 сторінка |  Частина I 9 сторінка |  Частина I 10 сторінка |  Частина I 11 сторінка |  Частина I 12 сторінка |  Частина I 13 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати