На головну

Коли учень готовий, майстер приходить

1.  III. І. Китаєв, Л. Мошков, А. Чернів. Коли народився І. В. Сталін
  2.  Quot; Коли їм говорили: «Ля іляха илля Аллах», - єгиптяни вихвалялись ".
  3.  Quot; Коли суддя робить иджтихад і його судження виявляється істинним, то йому - дві нагороди. Якщо ж він зробить иджтихад і помилиться, то йому - одна нагорода ".
  4.  Quot; Ліоте "- збулася мрія, або Коли дерева стали великими
  5.  Quot; Воістину одна група людей вийде з релігії, подібно до того, як стріла виходить з дичини. Потім вони не повернуться в релігію ніколи ".
  6.  Quot; Положення їх подібно положенню того, хто запалив вогонь; коли ж вогонь освітив все навколо, Аллах забрав їхнє світло і залишив їх у темряві, так що вони не бачать ".
  7.  Quot; Приклад цьому (єству) є те, що тварина, народжуючи дитинча народжує його без будь-яких недоліків в органах. Чи бачили ви коли-небудь тварина, народжене з недоліками ".

Перше запитання:

Як можливо, що така просвітлена особистість як Крішнамурті не може бачити того, що він не допомагає людям? Навіть якщо просвітлений не може все бачити? І ви говорите, що можете допомогти всім типам людей, але ви говорите також і те, що суперечите з тією метою, щоб деякі люди пішли. Якщо ви можете допомогти всім, навіщо потрібно, щоб вони йшли?

Така людина як Крішнамурті може бачити. Не існує ні перешкод ні перешкод, і він бачить все, що відбувається навколо нього. Але просвітлена людина не може нічого робити. Він повинен бути таким, як є, простим і природним. Дія приносить напруга і робить вас неприродними. Тоді ви пливете проти течії.

Крішнамурті знає, що відбувається, але він нічого не може зробити. Він повинен дозволити цьому статися. Така воля загального. З цим нічого не можна вдіяти. Делатель завжди неосвічені. Коли ви пробуджуючи, ви не виявляєте в собі діяча. Коли ви пробуджуючи, ви приймаєте все, що є.

Тому не думайте, що Крішнамурті не знає. Він відмінно знає, що все відбувається саме так. Саме так відбувається. Але всередині немає нікого, хто міг би судити про те, як саме це повинно було статися. Нічого не можна зробити. Квітка троянди це квітка троянди, а мангове дерево це мангове дерево. На мангові дерева не може розквітнути троянда, на кущі троянди не можуть вирости плоди манго. Все таке, яке є - тотальне прийняття.

І коли я кажу "тотальне прийняття", я роблю це просто для того, щоб пояснити вам. Інакше, в проясненій свідомості немає ємства, тому що немає відкидання. Ось чому я називаю його тотальним. Це повна здача вищого. Все добре. Чи можу я вам допомогти чи ні, це не мені вирішувати. Вирішує ціле, і ціле використовує мене. Це залежить він нього. Якщо це добре, що людям не потрібно допомагати, тоді ціле не дозволить мені допомагати людям, але мене в цьому немає. Таким є стан просвітлення. Ви не можете зрозуміти цього, тому що ви завжди думали в категоріях діяча. Просвітлена людина, насправді, не існує; його тут немає. Це величезна порожнеча, отже, все, що трапляється, трапляється; все, чого не трапляється, що не трапляється.

Ви питаєте мене:

І ви говорите, що можете допомогти всім типам людей, але ви говорите також і те, що суперечите з тією метою, щоб деякі люди пішли. Якщо ви можете допомогти всім, навіщо потрібно, щоб вони йшли?

Саме так воно і є. Я можу допомогти всім. Коли я говорю, що можу допомогти всім, я не маю на увазі, що всім потрібно допомагати, тому що це залежить не тільки від мене. Це залежить від людини, якій я збираюся допомогти. Це п'ятдесят на п'ятдесят. Річка тече, і я можу пити з неї, але чи повинні пити все? - це не обов'язково; деякі підуть. Це може бути невідповідним для них часом, а щоб ніхто не міг допомогти, якщо не прийшов час.

Деяким не можна допомогти, тому що вони закриті. Ви не можете змусити, ви не можете робити насильства. Духовність трапляється в глибокій пасивності; коли учень пасивний, тільки тоді це відбувається. Якщо я знаходжу, що ви проявляєте занадто велику активність зі свого боку, або, якщо я знаходжу, що ви занадто закриті, або, якщо я знаходжу, що не настав час, краще, що може статися, це те, що ви підете від мене ... тому що, інакше, ви просто даремно витратите свій час - не моє, тому що у мене немає часу - просто ваше Водночас шиї будете витрачати.

Тим часом ви зруйнували. Ви повинні бути десь в світі, в світі. Ви повинні бути десь ще, тому що там ви знайдете зрілість. Тут в марно витрачаєте свій час, якщо ваш час ще не настав. Краще піти. Ви повинні пробути в світі ще деякий час. Ви повинні пережити ще трохи страждань. Ви ще не готові, ви не дозріли, а зрілість це все, тому що Майстер не може нічого зробити; він не делатель. Якщо ви дозріли, і Майстер присутній, щось з цілого тече через Майстри і досягає вас, і зрілий плід падає на землю. Але незрілий плід не впаде, і це добре, що він не впаде.

Тому, коли я говорю, я суперечливий, я маю на увазі, що створюється певна ситуація, не мною, але цілим за допомогою мене. Тому людям, які не готові, не повинно бути жодним чином дозволено витрачати свій час. Вони повинні піти і вивчити урок, пройти через страждання життя, досягти певної зрілості, і потім повернутися до мене. Мене може тут не бути - тоді буде хтось інший. Тому що справа ні в мені і ні в когось іншого: всі просвітлені люди однакові. Якщо мене немає, якщо цього тіла немає, чиєсь інше тіло буде функціонувати для цілого, тому, не потрібно поспішати. Існування може чекати вічно. Але незрілим, вам не можна допомогти.

Є вчителі - я не називаю їх Майстрами, тому що вони не пробуджені, вони - вчителі - вони не дозволять піти навіть незрілому людині. Вони створять всілякі ситуації, яких людина нс зможе уникнути. Вони небезпечні, тому що, якщо людина не дозрів, вони руйнують його. І, якщо людина незрілий, і щось дано, коли сезон ще не настав, це не буде творчим, це буде руйнівним.

Це те ж саме, що вчити маленької дитини сексу, а він не знає, що це таке, в ньому ще не виникла ця потреба: ви руйнуєте його розум. Нехай виникне спрага, нехай виникне потреба; тоді він буде відкритий, готовий для того, щоб зрозуміти.

Духовність це зовсім як секс. Для сексу необхідна певна зрілість; до чотирнадцяти років дитина буде готовий. У ньому виникне його власна потреба. Він почне запитувати, він хотів би знати про це все більше і більше. Тільки тоді буде можливість пояснити йому певні речі.

Те ж саме сталося і з духовністю; при певній зрілості виникає потреба; виіщете Бога. З миром вже покінчено; ви прожили його від початку до кінця, ви побачили його від початку до кінця. З ним покінчено; він вас більше не приваблює, він втратив своє значення. Тепер виникла необхідність дізнатися значення самого існування. Ви пограли в усі ці ігри, і тепер ви знаєте всі ігри. Тепер ніякі гри вас не приваблюють, світ втратив значення - тоді ви знайшли зрілість.

Тепер вам потрібен Майстер, а Майстра завжди є, тому не потрібно поспішати. Цей майстер може бути не в цій формі, не в цьому тілі - в іншому тілі - форма не має значення, все одно, яке тіло. Внутрішнє якість Майстри завжди те ж саме, те ж саме, те ж саме. Будда повторював знову і знову: "Спробуйте смак моря де завгодно; воно завжди солоне". Точно так само і Майстер завжди має однаковий смак. Це смак усвідомленості. І Майстри завжди існують; вони завжди будуть існувати, тому не потрібно поспішати.

І, якщо ви не покінчили зі світом, якщо є невиконане бажання пізнати секс, пізнати, що можуть принести гроші, пізнати, що може дати вам владу, тоді ви не готові. Потреба в духовному це не одна потреба, що складається з багатьох потреб, немає. Вона виникає тоді, коли всі потреби втратили своє значення. Потреба в духовному не може існувати разом з іншими потребами - це неможливо. Вона володіє всім вашим буттям, повністю. Вона стає тільки одним бажанням. Тільки тоді майстер може якимось чином вам допомогти.

Але існують вчителя. Вони хотіли б, щоб ви зачепилися за них, а вони зачепилися б за вас, і вони будуть створювати такі ситуації, в які, якщо ви втечете, ви завжди будете почувати себе винними. Майстер створює навколо себе атмосферу, в якій, якщо ви живете тут, ви живете за своєю власною волею. Якщо ви йдете, ви йдете по своїй власній волі. І коли ви йдете, Майстер не хоче, щоб ви відчували себе винуватими через це, тому він надає ситуації такий відтінок, що ви відчуваєте: "Цей Майстер не є Майстром", або: "Цей майстер не для нас", або: "Він так суперечливий, що це абсурдно". Він перекладає всю відповідальність на вас, тому ви не відчуваєте провини. Ви просто йдете від нього, повністю очищені і відмиті від нього.

Ось чому я суперечливий. І коли я кажу "з метою", це не означає, що я роблю це; я просто такий. Але "з метою" містить в собі значення, і це значення наступне: я не хотів би щоб ви, коли залишаєте мене, відчували провину з цього приводу. Я хотів би, щоб ви взяли всю відповідальність на себе. Я хотів би, щоб ви відчували, що: "Ця людина не має рації", і тому ми йдемо. Не те, що ви не праві, тому що, якщо в ваше буття входить почуття того, що ви не праві, і це було не добре, тоді воно знову буде руйнівним, що руйнує насінням всередині вас.

Майстер ніколи не володіє вами. Ви можете бути разом з ним, ви можете піти геть, але в цьому немає володіння. Він надає вам повну свободу бути з ним, або піти геть. Ось що я маю на увазі: ви тут, щоб святкувати разом зі мною; ділити зі мною все, що я є. Але, якщо в певний момент ви відчуваєте, що хочете піти, тоді поверніться спиною і ніколи не озирайтеся в мою сторону, і не думайте про мене, чи не відчувайте себе винними.

У цей залучена величезна проблема. Якщо ви відчуваєте провину, ви можете піти від мене, але для того, щоб загладити свою провину ви станете виступати проти мене. Інакше, як ви загладити свою провину? Ви будете постійно проклинати мене. Це означає, що ви пішли, але все ж ще не пішли. Негативним чином ви залишилися разом зі мною, і це більш небезпечно. Якщо вам потрібно бути зі мною, будьте зі мною позитивним чином. Інакше, просто забудьте про мене: "Цю людину не існує" - навіщо постійно проклинати його? Але, якщо ви відчуваєте провину, ви повинні її врівноважити, Якщо ви відчуваєте провину, вина важка, і ви віддаєте перевагу проклинати мене. Якщо ви проклинаєте, тоді виникає рівновага, і тоді негативним чином ви будете залишатися разом зі мною. Ви будете рухатися разом з моєю тінню. Це знову марна трата вашого часу і вашого життя, вашої енергії. Тому, коли я говорю з метою, я створюю ситуацію ... завжди, коли я відчуваю, що певна людина не готовий, певна людина ще не дозрів, певній людині потрібно ще трохи дозріти в світі, або певна людина занадто розумний і не може довіряти , йому потрібен учитель, а не Майстер, або певний людина повинна прийти до мене з деякою рішучістю зі свого боку, але його принесло просто випадково ...

Вас може принести. До мене прийшов ваш друг, і заодно з ним прийшли і ви. Тоді ви були спіймані, заплава-лись на гачок - але ви ніколи не планували опинитися тут; ви прямували кудись ще - випадково. Коли я відчуваю, що ви тут випадково, я хотів би, щоб ви пішли, тому що для вас це місце не підходить. Я не хотів би, щоб хто-небудь збився зі свого шляху. Якщо на своєму шляху ви можете зустріти мене, добре. Якщо зустріч відбулася природно, якщо вона повинна була відбутися, якщо це було визначено, ви були нескінченно готові, і це повинно було статися, тоді це прекрасно. В іншому випадку, я не хотів би витрачати ваш час. Тим часом ви б могли багато пізнати.

Або, коли я відчуваю, що хтось прийшов до мене з якоїсь причини, яка не є правильною причиною ... багато людей приходять по невірної причини. Хтось, може бути, прийшов до мене тільки для того, щоб відчути, як в ньому виникає нове его, его, яке може дати релігія, его, яке може дати саньяса. Ви можете відчувати себе дуже особливими, екстраординарними, завдяки релігії. Якщо я відчуваю, що хтось прийшов за цим, тоді це не та причина, щоб бути поруч зі мною, тому що его не може бути мені близьким.

Кого-то, може бути, залучили мої ідеї - це теж неправильна причина. Мої ідеї можуть апелювати вашому інтелекту, але інтелект це ніщо. Він залишається чужорідним елементом для всього буття. До тих пір поки вас не буду залучати я, а не те, що я говорю, ви будете перебувати тут за хибною причини. Я не філософ і не вчу вас будь-якої доктрини.

Інакше, йдіть: світ великий; навіщо вам попадатися на гачок? І завжди пам'ятайте: якщо ви тут по невірної причини, в будь-якому випадку, ви завжди будете почувати себе спійманими на гачок, як ніби сталося щось, що не повинно було статися. Ви завжди будете відчувати себе ніяково. Я не буду для вас поверненням додому. Я стану тюремщиком, а я не хотів би ставати тюремщиком ні для кого. Якщо я можу вам щось дати, щось, що має цінність, це свободу; ось чому я кажу "з метою". Але зрозумійте мене правильно; це не те, що я щось роблю, я такий. Я не можу припинити робити це, навіть якби захотів, і Крішнамурті не може нічого зробити, навіть якби він цього хотів. Він, по-своєму, є цвітінням - я по-своєму.

Одного разу сталося ось що: я отримав послання від одного спільного друга, який є моїм другом і також одним Крішнамурті ... Крішнамурті передав мені послання, в якому говорилося, що він хотів би зустрітися зі мною. Я сказав посланнику, що це було б повним абсурдом; ми знаходимося на протилежних полюсах. Або ми можемо сидіти в мовчанні - це було б добре - або ми можемо вести вічні суперечки, які не прийдуть ні до якого висновку. Не те, щоб ми були один проти одного, ми просто різні. І я кажу, що Крішнамурті - один з найбільших просвітлених людей, коли-небудь народжувалися. Він має власну унікальністю.

Це повинно бути зрозуміле дуже добре. Це буде трохи важко. Непросвітлені люди майже завжди однакові. Вони не сильно відрізняються один від одного. Темрява робить їх однаковими, невігластво робить їх практично однаковими. Вони є копіями один одного, і ви не можете знайти, хто з них оригінал; вони - гіпсові копії. У своєму невігластві люди не сильно відрізняються один від одного, не можуть відрізнятися. Невігластво схоже на чорне ковдру, яке покриває всі. Яка в цьому різниця? - Може бути, різниця в ступені, але це не відмінності унікальностей. Зазвичай, неосвічені люди існують подібно безликої натовпі. Якщо хтось стає просвітленим, він стає абсолютно унікальним. Тоді ви не можете знайти іншого, такого ж як він, не тільки в даний момент історії, ніколи. Ні в минулому ні в майбутньому ніколи не буде існувати такої людини як Крішнамурті, і ніколи не існувало. Будда є Будда, Махавіра є Махавіра - унікальні цветенія-

Просвітлені люди подібні до вершин гір. Звичайні неосвічені люди подібні до простої землі; все практично те ж саме. Навіть якщо відмінності існують, вони схожі на наступне: у вас є маленька машина, а у кого-то ще є велика, і ви неосвічені, а хтось інший утворений; ви бідні, а хтось багатий ... Це ніщо; в дійсності, це не відмінності. Ви можете бути при владі, а хто-то бідний і є жебраком на вулиці, але це не відмінності, це не рідкість. Якщо у вас відібрати всі ваші речі, вашу освіту і вашу владу, тоді ваші президенти і ваші жебраки будуть виглядати однаково.

Віктор Франкл вважається одним з великих психоаналітиків на заході. Він розробив нову тенденцію в психоаналізі: він називає це Логотерапии. Він був в концентраційних таборах Адольфа Гітлера і згадує в одній зі своїх книг, що, коли вони потрапили до концентраційного табору разом з сотнями інших людей, все відбиралося при вході, все - наші дні, все. Раптово, багаті люди, бідні люди, все ставали однаковими. І коли ви проходили через ворота, ви повинні були пройти огляд, і всі повинні були бути повністю голими. І не тільки це, але вони поголили всіх наголо. Франкл згадав, що тисячі людей, поголених, голі - раптово, все відмінності зникли; це була загальна маса. Ваша зачіска, ваша машина, ваша дорогий одяг, ваш одяг хіпі - такі відмінності.

Звичайне людство існує подібно натовпі. Насправді, у вас немає душ, ви - просто частина натовпу, її фрагмент, гіпсова копія або гіпсові копії, що імітують один одного. Ви наслідуєте сусідові, сусід наслідує вам, і так відбувається постійно.

Тепер люди, які вивчали дерева, комах, і метеликів, кажуть, що в природі відбувається постійне копіювання. Метелики копіюють цвечи, і потім квіти копіюють метеликів. Комахи копіюють дерева, і потім дерево копіює комах. Тому сущь ^ .- г. затишок комахи, які можуть сховатися серед дерев того ж самого кольору, і коли дерева міняють свій колір, вони теж змінюють свій колір. Тепер вони кажуть, що вся природа постійно імітує один одного.

Людина, яка стає просвітленим, подібний до вершині, Евересту. Інший просвітлений теж подібний вершині, іншому Евересту. Глибоко всередині вони досягли одного і того ж, але вони унікальні. Між просвітленими людьми немає нічого спільного - це парадокс. вони засоби вираження одного і того ж цілого, але між ними немає нічого спільного; вони - унікальні засоби.

Це створює серйозну проблему для релігійних людей, тому що Ісус це Ісус, і він зовсім не схожий на Будду. Будда це Будда, і він зовсім не схожий на Крішну- Люди, які перебувають під враженням від Крішни, будуть думати, що Будді чогось не вистачає. Люди, які перебувають під враженням від Будди, думають, що Крішна якийсь неправильний. Тому що тоді у вас є ідеал, і ви судите, виходячи з ідеалу, а просвітлені люди це просто індивідуальності. Ви не можете встановити ніякого стандарту; ви не можете судити про них, виходячи з ідеалів - тут немає ідеалів. Усередині вони мають щось спільне: це божественність, це те, що вони є посередниками для цілого, але це все. Вони співають свої різні пісні.

Але якщо ви можете пам'ятати це, ви зможете в більшій мірі зрозуміти вищий кульмінаційний пункт еволюції, яким є просвітлена людина. І нічого від нього не чекайте; він не може нічого зробити. Він просто існує таким чином. Простий і природний, він живе своїм життям. Якщо ви відчуваєте з ним деякий спорідненість, рухайтеся до нього і святкуйте разом з його буттям, будьте разом з ним. Якщо ви не відчуваєте ніякого спорідненості, не створюйте ніякого антагонізму; ви просто рухаєтеся кудись ще. Десь ще хтось повинен існувати і для вас. Разом з кимось ви будете почувати сонастроенності.

Тоді не турбуйтеся, якщо ви не відчуваєте сона-строенності з Мухаммедом, і дозвольте йому займатися своєю справою. Не турбуйтесь про це. Якщо ви відчуваєте сонастроенності з Буддою, Будда для вас; відкиньте всі роздуми. Якщо ви відчуваєте сонастроенності зі мною, тоді для вас я - єдиний просвітлена людина. Будда, Махавіра, Крішна ... викиньте їх в сміттєву корзину. Якщо ви не відчуваєте сонастроенности зі мною, тоді викиньте на смітник мене і рухайтеся за своєю природою. Десь якийсь Майстер, мабуть, існує і для вас. Коли людина відчуває спрагу, існує вода. Коли людина голодна, існує їжа. Коли людина відчуває нагальну потребу в любові, існує коханий. Коли виникає бажання духовного - воно, насправді, не може виникнути, якщо немає когось, хто може задовольнити його.

Це глибока гармонія, рітамбхара. Це прихована гармонія. Насправді - якщо ви дозволите мені сказати, тому що це буде здаватися абсурдним - якщо тут немає просвітленого людини, який може задовольнити ваше бажання, тоді бажання не може прийти до вас. Тому що ціле єдине: в одній його частині виникає бажання; в іншій частині десь його чекає виконання. Вони виникають разом; зростання учня і Майстра відбувається одночасно ... але це буде занадто. Коли я шукав свого просвітлення, ви шукали свого учнівства. Ніщо не відбувається без того, щоб ціле не створювало одночасно ситуацію для задоволення цього. Все взаємопов'язано. Це так глибоко взаємопов'язано, що ви можете розслабитися, не потрібно турбуватися. Якщо у вас дійсно виникла потреба, вам навіть не потрібно шукати Майстра, Майстер повинен буде прийти до вас. Якщо учень не приходить, тоді приходить Майстер.

Мухаммед сказав: "Якщо гора не йде до Магомета, тоді Магомет іде до гори". Але зустріч повинна відбутися; це вже вирішене.

У Корані сказано, що факір, саньясін, людина, яка відрікся від світу, не повинен був входити до палацу царя, можновладця і багатого. Але сталося так, що один з найбільших суфіїв, Джеляледдіна Румі, часто приходив в імператорський палац. Виникла підозра. Люди зібралися і сказали: "Це не добре, адже ти - просвітлена людина. Чому ти ходиш в імператорський палац, в той час як в Корані написано, що? .. А мусульмани прихильні тільки Корану, і ви не зможете знайти ніяких інших людей, які б були настільки одержимі книгою. "У Корані написано, що це погано. Ти не мусульманин. Що ти можеш відповісти? Яку відповідь ти можеш дати? У Корані сказано, що людина, яка відрікся від світу, не повинен приходить до людей, які багаті і наділені владою. Якщо вони хочуть, це вони повинні приходити ". Джеляледдіна засміявся і сказав:" Якщо ви можете зрозуміти, тоді ось моя відповідь: приходжу я до палацу царя, або цар приходить до мене, що б там не було, це завжди цар приходить до мені. Навіть якщо я йду до палацу, це цар завжди приходить до мене. Такий мій відповідь. Якщо ви можете зрозуміти, ви зрозумієте. В іншому випадку забудьте про це. Я тут не для того, щоб слідувати Корану, але я кажу вам, що, що б там не було, Румі чи приходить до палацу або цар приходить до Румі, це завжди цар приходить до Румі, тому що він жадає, а я вода, яка вгамує спрагу ". і потім він сказав:" Іноді відбувається так, що пацієнт настільки хворий, що доктор повинен прийти до нього - і, звичайно, цар дуже, дуже хворий, він практично на смертному одрі ".

Якщо ви не можете прийти, тоді я прийду до вас, але це трапиться. Ви не можете уникнути цього, тому що ми обидва росли разом в тонкій прихованої гармонії. Але коли це трапляється, коли учень і Майстер зустрічаються і відчувають сонастроенності, це один з найбільш музичних моментів у всьому існування. Тоді їх серця б'ються в одному і тому ж ритмі; тоді їх свідомості течуть в одному і тому ж ритмі; тоді вони стають частинами один одного, членами один одного.

До тих пір поки цього не відбувається, не залишайтеся. Забудьте про мене. Думайте про це як про сон. Тікаючи від мене якомога швидше. І я всіляко допоможу вам втекти, тому що тоді я не для вас. Хтось ще десь чекає вас, і ви повинні прийти до нього, або він прийде до вас. Стара єгипетська мудрість говорить: Коли учень готовий, Майстер з'являється.

Один з великих суфійських містиків, Зунун, зазвичай говорив: "Коли я досяг вищого, я сказав божественному, що:" Я шукав тебе так довго, так довго, вічність ". І божественне відповіло:" Ще до того як ти почав шукати мене, ти вже досяг мене, тому що, до тих пір поки ви не досягнете мене, ви не можете почати пошуку ".

Все це здається парадоксальним, але якщо ви підете глибше, ви знайдете дуже глибоку приховану в цьому істину. Це правда: навіть до того, як ви почули про мене, я вже досяг вас - не те, що я намагаюся досягти; ось як це відбувається. Ви тут не тільки тому, що ви цього хотіли, я тут не тільки тому, що я цього хотів. Відбулося певне збіг, тоді тільки один Майстер є Майстром. Через це створюється багато непотрібного фанатизму.

Християни кажуть: "Ісус - єдиний народжений син Бога". Це щира правда; якщо трапилася сонастроенності, тоді Ісус є єдиним народженим сином Бога - для вас, не для всіх.

Ананда каже знову і знову про Будді, що ніхто ніколи не досягав такого повного, вищого просвітління як Будда - Ануттара самьяк самбодхі - ніколи не було досягнуто до сих пір ніким. Це щира правда. Не те, щоб це не було досягнуто кимось ще раніше; мільйони досягали раніше, але для Ананди це щира правда. Для Ананд не існує ніяких інших Майстрів, тільки цей Будда.

У любові, одна жінка стає усіма жінками, один чоловік стає всіма мужчінамі- І в здачі, яка є вищою формою любові, один Майстер стає єдиним Богом. Ось чому ті, хто зовні, не можуть зрозуміти учнів. Вони розмовляють різними мовами, їхні мови різні. Якщо ви називаєте мене "Багван", цього не можуть зрозуміти ті, хто зовні; вони просто будуть сміятися. Для них я не Багван, і вони абсолютно праві; і ви теж абсолютно прави- Якщо ви відчуваєте сонастроенності зі мною, в цій сонастроенности я повинен стати для вас Багваном. Це любовні взаємини і найглибша сонастроенності.

Друге питання:

Деякі секти бгакті вчать, що медитація це вищий аспект любові: спочатку потрібно любити звичайної людини, потім гуру, потім бога, і так далі. Чи не могли ви розповісти нам про цей метод?

Любов це не метод. У цьому різниця між усіма іншими техніками і шляхом бхакті, шляхом відданості. У шляху відданості немає методів. У йозі є методи; в бхакті немає. Любов це не метод - назвати її методом значить обмежити доступ її.

Любов природна; вона вже є у вашому серці, готова вибухнути. Єдине, що потрібно зробити, це дозволити її. Ви створюєте всілякі перешкоди і перешкоди. Ви не дозволяєте її. Вона вже тут - вам потрібно просто трохи розслабитися, і вона прийде, вона вибухне, вона розквітне. І коли вона розквітає для звичайної людини, раптово, звичайна людина стає незвичайним. Любов робить кожного незвичайним: це така алхімія.

Звичайна жінка, коли ви любите її, раптово перетворюється. Вона більше не звичайна; вона сама незвичайна жінка з коли-небудь існували. Ні, ви не сліпі, як кажуть інші. Насправді, ви побачили незвичайність, яка завжди прихована в будь-який звичаєвості. Любов це єдине око, єдине бачення, єдина ясність. Ви побачили в звичайній жінці всіх жінок - минулих, нинішніх, майбутніх - всі жінки зібрані разом. Коли ви любите жінку, ви втілюєте в ній саму жіночу душу. Раптово, вона стає незвичайною. Любов всіх робить незвичайними.

Якщо ви йдете глибше в свою любов ... бо існує безліч перешкод до того, щоб йти глибше, тому що, чим глибше ви йдете, тим більше ви втрачаєте себе, виникає страх, вас охоплює тремтіння. Ви починаєте уникати глибини любові, тому що глибина любові подібна смерті. Ви створюєте перешкоди між собою і своїм коханим, тому що жінка здається вам безоднею - вона може поглинути вас - вона їй і є. Ви виходите з жінки: вона може поглинути вас: цього ви боїтеся. Вона це утроба, безодня, і якщо вона може дати вам народження, чому не смерть? Насправді, тільки те, що може дати вам народження, може дати вам і смерть, тому ви боїтеся. Жінка небезпечна, дуже загадкова. Ви не можете жити без неї, але ви не можете жити і разом з нею. Ви не можете піти дуже далеко від неї, тому що, раптово, чим далі ви йдете, тим більше звичайними ви стаєте. І ви не можете підійти дуже близько, тому що, чим ближче ви підходите ... Ви зникаєте.

Цей конфлікт присутній в кожній любові. Тому ви повинні йти на компроміс; ви не віддаляється занадто далеко, ви не підходите занадто близько. Ви стоїте десь якраз посередині, врівноважуючи себе. Але тоді любов не може йти глибоко. Глибина досягається тільки тоді, коли ви відкидаєте весь страх і стрибаєте на свій страх і ризик. Є небезпека, і небезпека реальна: що любов вб'є ваше его Любов це отрута для его - життя для вас, але смерть для его. Ви повинні зробити стрибок. Якщо ви дозволите близькості рости, якщо ви підходите все ближче і ближче і розчиняється в сутності жінки, тепер вона буде не тільки незвичайною, вона стане божественної, тому що вона стане дверима в вічність. Чим ближче ви підходите до жінки, тим сильніше ви відчуваєте, що вона - це двері в щось позамежне.

І те ж саме відбувається з жінкою, коли вона разом з чоловіком. У неї є свої власні проблеми. Проблема в тому, що, якщо вона підходить близько до чоловіка, але, чим ближче вона підходить, тим сильніше чоловік починає її уникати. Тому що, чим ближче підходить жінка, тим все більше і більше боїться чоловік. Чим ближче підходить жінка, тим сильніше чоловік починає намагатися уникнути її, знаходячи тисячу і один привід для того, щоб піти. Тому жінка повинна чекати; і якщо вона чекає, тоді знову виникає проблема: якщо вона не проявляє ніякої ініціативи, це виглядає як байдужість, а байдужість вбиває любов. Ніщо не становить більшу небезпеку для любові, ніж байдужість. Навіть ненависть хороша, тому що, по крайней мере, між вами існують певні взаємини з тією людиною, яку ви ненавидите. І жінка завжди в скруті ... якщо вона бере ініціативу на себе, чоловік просто уникає її. Жоден чоловік не може витримати жінку, яка бере ініціативу на себе. Це означає, що безодня, яка виходить із неї самої, наближається до вас! - Поки не пізно, ви тікаєте.

Саме так створюються Дон Жуани. Вони бігають від однієї жінки до іншої. Їх життя відбувається за принципом "вдарити і втекти", тому що, якщо ви занадто сильно залучені в це, тоді безодня поглине вас. Дон Жуани не люблять, зовсім немає. Здається, що вони люблять, тому що вони завжди знаходяться в русі - кожен день нова жінка. Але такі люди перебувають у глибокому страху, тому що, якщо вони залишаються з однією жінкою довго, тоді виникає близькість, і вони стають близькими, і, хто знає, що трапиться? Тому вони живуть певну кількість часу; поки не надто пізно, вони тікають.

Байрон любив майже сотню жінок протягом свого короткого проміжку життя. Він являє собою архетип Дона Жуана. Він ніколи не знав любові. Як ви можете знати любов, коли ви рухаєтеся від одного до іншого, від іншого до третього, від третього до четвертого? Для любові повинен наступити сезон; потрібен час, щоб вона встановилася; їй потрібна близькість: їй потрібно глибоке довіру; їй потрібна віра. Перед жінкою завжди виникає проблема - "Що робити?" Якщо вона візьме ініціативу в свої рука, чоловік втече. Якщо вона буде робити вигляд, що вона нібито вона не зацікавлена, тоді чоловік теж втече, бо жінка не зацікавлена. Вона повинна знайти середину - грунт: невелика ініціатива і невелике байдужість разом, суміш. Але і те й інше це погано, тому що компроміси не дозволять вам рости.

Компроміси ніколи нікому не дозволяють рости. Компроміси це розрахунок, хитрість; це подібно бізнесу, не любові. Коли люблячі дійсно не бояться один одного і не бояться відкинути свої его, вони стрибають один в одного на свій страх і ризик. Вони стрибають так глибоко, що стають один одним. Вони дійсно стають одним цілим, і коли це єднання трапляється, тоді любов перетворюється в молитву. Коли це єднання трапляється, тоді, раптово, в любов входить релігійне якість.

Спочатку любов володіє якістю сексу. Якщо вона поверхнева, вона буде Сведана до сексу; в дійсності, це не буде любов'ю. Якщо любов стає глибше, тоді вона буде мати якістю духовності, якістю божественності. Тому любов це просто міст між цим світом і тим, сексом і самадхи. Ось чому я постійно називаю це подорожжю від сексу до надсвідомості. Любов це просто міст. Якщо ви не перейдете через міст, секс буде вашим життям, усією вашим життям, дуже звичайний, дуже потворний. Секс може бути прекрасним, але тільки разом з любов'ю, як частина любові. Сам по собі він потворний. Це подібно до того як: ваші очі прекрасні, але якщо очі вийняти з ваших очних западин, вони стануть потворними. Найпрекрасніші очі стануть потворними, якщо ви вирвете їх з тіла.

Це сталося з Ван Гогом: ніхто не любив його, тому що у нього було маленьке потворне тіло. Тоді повія, просто для того щоб підбадьорити його, не знайшовши нічого іншого, щоб оцінити його тіло, похвалила вухо: "У тебе найкрасивіші вуха". Люблячі ніколи не говорять про вуха, тому що є багато іншого, що гідно похвали. Але тут нічого не було - тіло було дуже, дуже потворним, і тому повія сказала: "У тебе дуже красиві вуха". Він прийшов додому. Ніхто ніколи нічого не оцінив в його тілі, ніхто ніколи не приймав його тіла; це було вперше, і він був охоплений таким трепетом, що відрізав своє власне вухо і повернувся до повії, щоб подарувати його. Тепер вухо було абсолютно потворним.

Секс це частина любові, більш великого світу. Любов надає красу, інакше, це одне з найбільш потворних дій. Ось чому люди займаються сексом в темряві: навіть їм не подобається бачити себе в дії, яке було представлено вночі. Ви бачите, що всі тварини займаються любов'ю днем, за винятком людини. Жодна тварина не турбуватися про те, щоб робити це вночі - ніч для відпочинку. Всі тварини люблять днем; тільки людина любить вночі. Певний страх, що акт любові трохи потворний ... І жодна жінка ніколи не займається любов'ю з відкритими очима, тому що в жінці більше розвинене естетичне почуття, ніж в чоловікові. Вони завжди люблять з закритими очима, щоб нічого не бачити. Жінки не порнографічно, тільки чоловіки такі.

Ось чому існує так багато фотографій, малюнків голих жінок: тільки чоловік зацікавлений в тому, щоб бачити тіло. Жінці це не цікаво; в них більше розвинене естетичне почуття, тому що тіло це щось тварина. До тих пір, поки воно не стане божественним, нічого на нього дивитися. Любов може вкласти в секс нову душу. Тоді секс перетворюється - він стає прекрасним; це більше не секс - в сексі з'явилося щось позамежне. Він став мостом. Ви можете любити людину, тому що він задовольняє вас в сексі. Це не любов, тільки угода. Ви можете займатися сексом з людиною, тому що ви любите; тоді секс слід за вами мов тінь, подібно частини любові. Тоді це прекрасно; тоді він більше не належить тваринному світу. Тоді щось з позамежного вже увійшло, і якщо ви продовжуєте любити людину все глибше, поступово, секс зникає. Близькість стає таким задоволенням, що вам більше не потрібен секс; любов достатня сама по собі. Коли цей момент приходить, тоді виникає можливість того, що в вас розквітне молитва.

Коли двоє люблячих перебувають в такій глибокій любові, що любов приносить таке глибоке задоволення, і секс просто відкидається - не те, що він був відкинутий, не те, що він був пригнічений, немає; він просто зник з вашої свідомості, не залишаючи навіть шраму за собою - тоді двоє люблячих перебувають в такому тотальному єдності ... Тому що секс розділяє. Саме слово "секс" відбувається з кореня, який означає поділ. Любов об'єднує, секс розділяє. Секс це корінна причина поділу.

Коли ви займаєтеся сексом з людиною, чоловіком або жінкою, ви думаєте, що це об'єднує вас. На якусь мить він дає вам ілюзію єдності, і потім раптово входить величезна поділ. Ось чому після кожного сексуального акту наступає розчарування, депресія. Ви відчуваєте, що ви так далекі від коханого. Секс розділяє, і коли любов входить все глибше і глибше і все більше і більше об'єднує вас, вам не потрібен секс. Ваша внутрішня енергія може зустрітися без сексу, і виживете в такій єдності.

Ви можете бачити двох закоханих, коли секс зникає: ви можете бачити запал, який приходить до двох коханим, коли секс зникає: вони існують як два тіла з однієї душею. Душа оточує їх; вона стає жаром, що оточують їх тіла. Але це трапляється рідко.

Люди закінчують сексом. Найбільше, коли вони починають жити один з одним, вони починають впливати один на одного - щонайбільше. Але любов це не просто вплив; це єднання душ - дві енергії зустрічаються і стають цілим. Коли це відбувається, тільки тоді можлива молитва. Тоді обидва коханих в своїй єдності відчувають себе так задоволено, так чудово, що виникає подяку; вони починають вимовляти молитву.

Любов це найвеличніше у всьому існування. Насправді, все перебуває в любові з усім. Завжди, коли ви приходите до піку, ви можете побачити, що все любить все. Навіть тоді, коли ви не можете знайти нічого подібного любові, ви відчуваєте ненависть - ненависть просто означає, що любов відбувається неправильно, ось і все - коли ви відчуваєте байдужість ... байдужість означає тільки те, що любов не була досить сміливою для того, щоб вибухнути. Коли ви відчуваєте, що людина закритий, це означає тільки те, що він так сильно боявся, відчував таку сильну небезпечність, що не зміг зробити перший крок. але Усе перебуває в любові.

Навіть тоді, коли тварина накидається на іншу тварину і їсть його - лев накидається на лань і їсть її - це любов. Це виглядає як насильство, тому що ви не знаєте. Це любов. Тварина, лев поглинає лань в себе ... дуже грубо, звичайно, дуже, дуже грубо і примітивно, як тварина, але він все ж любить. Люблячи один одного, вони поглинають один одного. Тварина діє дуже грубо, тільки і всього.

Всі існування перебуває в любові: дерева люблять землю, земля любить дерева - інакше, як вони можуть існувати разом? Хто буде утримувати їх? Повинна бути загальна зв'язок. Це не тільки коріння, тому що, якщо земля не перебуває в глибокій любові по відношенню до дерева, навіть коріння не допоможуть. Існує глибока невидима любов. Всі існування, весь космос обертається навколо любові. Любов це рітамбхара. Ось чому я сказав вчора: Істина плюс любов є рітамбхара. Істина сама по собі дуже суха.

Якщо ви можете зрозуміти ... Прямо зараз може бути тільки інтелектуальне розуміння, але тримайте це в своїй пам'яті. Одного разу це може стати екзистенційним досвідом. Я це відчуваю.

Вороги люблять один одного, інакше, вони б не турбувалися одне про одного? Навіть людина, яка говорить, що Бога немає, любить Бога, тому що він постійно говорить, що Бога немає. Він одержимий, зачарований, інакше, навіщо хвилюватися? А атеїст все своє життя намагається довести, що Бога немає. Він так сильно любить, і так сильно боїться Бога, що, якби він був, сталася б величезна трансформація в його бутті. Навіщо боятися, він постійно твердить - "Бога немає". У своєму зусиллі довести, що Бога немає, він показує глибокий страх того, що Бог кличе. І якщо Бог існує, тоді він не може залишитися незмінним.

Це так само як монах, який рухається по вулиці міста з закритими очима або з получазкритимі очима, щоб не бачити жінок. Він постійно говорить самому собі: "Тут немає жінки. Все це майя, ілюзія. Це просто сон ". Але навіщо постійно повторювати, що це просто сон, намагатися довести, що ніяких об'єктів любові не існує? - Інакше, монастирі зникнуть, чернецтво зникне; весь спосіб життя буде розхитаний.

Все є любов, і любов є все. Від самого грубого до самого вищого, від каменя до Бога, це любов ...

багато шарів, багато кроків, багато ступенів, але це любов. Якщо ви можете любити жінку, ви зможете любити і Майстра. Якщо ви можете любити Майстри, ви зможете любити і Бога. Любити жінку це любити тіло. Тіло прекрасно - в цьому немає нічого поганого - справжнє диво. Але якщо ви можете любити, тоді любов може рости.

Сталося так, що один великий святий Індії, Ра-мануджа, проходив череа місто. Прийшла людина, і він, мабуть, належав до того типу людей, яких зазвичай привертає релігія: аскетичний тип, людина, яка намагається жити без любові. Ніхто ніколи не досягав успіху. Ніхто ніколи не доб'ється успіху, тому що любов це основна енергія життя та існування. Ніхто не може добитися успіху, виступаючи проти любові. Людина попросив Рамануджі:

- Я хотів би, щоб ти дав мені ініціацію. Як я можу знайти Бога? Я хотів би бути прийнятим як учень.

Рамануджі подивився на людину, а ви можете побачити, що людина проти любові; він схожий на мертвий камінь, абсолютно висохлий, без серця. Рамануджі сказав:

- Спочатку скажи мені ось що: ти коли-небудь кого-небудь любив?

Людина був шокований, бо така людина, як Рамануджі говорить про любов? - Такий звичайної мирської речі? Він сказав:

- Що ти говориш? Я - релігійна людина. Я ніколи нікого не любив.

Рамануджі наполягав. Він сказав:

- Просто закрий свої очі і подумай трохи. Ти, мабуть, любив, навіть якщо був проти цього. Можливо, ти любив не в реальності, але в уяві ...

Людина сказав:

- Я абсолютно проти любові, бо любов є всім чином травень і і ілюзії, а я хочу вийти з цього світу, а любов є причиною того, що люди не можуть вийти з цього. Ні, навіть в уяві!

Рамануджі наполягав. Він сказав:

- Просто зазирни всередину. Іноді уві сні повинен був виникати об'єкт любові.

- Саме тому я не сплю багато! Але я тут не для того, щоб вчитися любові, я тут для того, щоб навчитися молитві.

Рамануджі посмутнів і сказав:

- Я не можу тобі допомогти, тому що людина, яка не пізнав любові, як він може пізнати молитву?

Так як молитва це найбільш чиста любов, сутність любові - як якщо б ваше тіло зникло, тільки дух любові залишився; як якби лампи більше не було, тільки полум'я; як якщо б квітка зник в землі, але аромат все ще витав у повітрі - це молитва. Секс - це тіло любові, любов це дух; тоді, любов це тіло молитви, молитва це дух. Ви можете накреслити концентричні кола: перше коло - секс, друге коло - любов, і третє коло, який є центром, це молитва. Завдяки сексу ви відкриваєте тіло іншого, і завдяки відкриттю тіла іншого, ви відкриваєте своє власне тіло.

Людина, яка ніколи ні з ким не мав сексуальних взаємин, не відчуває свого власного тіла, тому що, хто дасть вам це почуття? Ніхто не торкався до вашого тіла люблячими руками, ніхто не пестив ваше тіло люблячими руками, ніхто не обіймав ваше тіло; як ви можете відчувати тіло? Ви існуєте як привид. Ви не знаєте, де закінчується ваше тіло, і починається тіло іншого.

Тільки в любовних обіймах вперше тіло набуває обрисів; кохана надає вашому тілу обриси. Вона надає йому форму, вона формує його, вона оточує вас і дає вам визначення вашого тіла. Без коханої ви не знаєте, до якого типу належить ваше тіло, де в пустелі вашого тіла знаходяться оазиси, де ростуть квіти, де ваше тіло найбільш жваво і де мертво. Ви не знаєте; ви залишаєтеся незнайомими. Хто познайомить вас? Насправді, коли ви закохуєтеся, і хтось любить ваше тіло, вперше ви починаєте усвідомлювати своє тіло, усвідомлювати що у вас є тіло.

Возлюблені допомагають один одному дізнатися своє тіло. Секс допомагає вам зрозуміти тіло іншого, і через іншого отримати почуття і визначення свого тіла. Секс робить вас тілесними, вкоріненими в тілі, і тоді любов дає вам відчуття самих себе, душі, духу, атми - другого кола. І потім молитва допомагає вам відчути НЕ-себе, або Брахма, або Бога.

Такі три кроки: від сексу до любові, від любові до молитви. І існує багато вимірів любові, тому що, якщо вся енергія є любов, тоді виникне багато виміри любові. Ви любите жінку або чоловіка - ви знайомитеся зі своїм тілом. Ви любите Майстри - ви знайомитеся зі своєю особистістю, зі своїм єством, і, завдяки цьому знайомству, раптово, ви закохуєтеся в ціле. Жінка стає дверима для Майстра, Майстер стає дверима для божественного. Раптово, ви вливаєтеся в ціле і приходьте до знання глибокої суті всього істоти.

Ісус правильно сказав: "Любов є Бог", тому що любов це енергія, яка рухає зірками, яка рухає хмарами, яка дозволяє насіння прорости, яка дозволяє птахам співати, яка дозволяє вам бути тут. Любов це таємниче явище. це рітамбхара.

Останнє запитання:

А Майстри коли небудь позіхають?

Так, вони позіхають, але вони позіхають тотально. І в цьому різниця між просвітленим людиною і непросветленним. Різниця тільки в тотальності. Все, що ви робите, ви робите частково. Ви любите - тільки частина вас любить; ви спите - тільки частина вас спить; ви їсте - тільки частина вас є; ви позіхає - тільки частина вас позіхає, інша частина проти неї, контролює її. Майстер живе тотально, що б не відбувалося. Якщо він їсть, він їсть тотально; немає нікого, крім процесу їжі. Він ходить ... він ходить; тут немає ходить. Ходить не існує, тому що, де він буде існувати? - Ходить настільки тотальний. Коли ви позіхає, ви тут. Коли Майстер позіхає, є тільки позіхання.

І якщо я не переконав вас, ви можете запитати Вівек; це буде доказом. Ви можете запитати свідка.

ГЛАВА 7 |  ГЛАВА 9

Йога - наука душі |  ГЛАВА 1 |  Его залучають труднощі |  ГЛАВА 3 |  Медитація це Виведення буття з розуму |  ГЛАВА 5 |  Йога - протиотруту для розуму, який поспішає |  сталість буття |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати