Головна

Глава 3.

  1.  Don: (амер.) Глава сім'ї. Див. Boss.
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  I. ГЛАВА хлопця строфи
  4.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  5.  II. ГЛАВА Про СЕРЙОЗНОСТІ
  6.  III. ГЛАВА Про ДУМКИ
  7.  III. Глава про думки

3. Учитель сказав: «Якщо людина не володіє людинолюбством, то як він може дотримуватися ритуал? Якщо людина не володіє людинолюбством, то про яку музиці може йти мова? »[[30]]

4. Лінь Фан [[31]] запитав про сутність церемоній. Учитель відповів: «Це важливе питання! Звичайну церемонію краще зробити помірною, а похоронну церемонію краще зробити сумної ».

7. Учитель сказав: «Шляхетний чоловік не змагається ні з ким, крім тих випадків, коли він бере участь у стрільбі з лука. Після взаємних привітань він піднімається

, А по виході

при питті вина. Подібне суперництво пристойно шляхетному чоловікові ».

8. Цзи-ся запитав: «Що означають слова:" Чарівна посмішка додає красу, блиск очей створює привабливість, простий фон за допомогою розфарбовування знаходить різнокольорові візерунки "?» Учитель відповів: «Малюнок з'являється на простому фоні». Цзи-ся сказав: «

ритуалом знехтували? »Учитель сказав:« Шан, ви вловили мою думку. З вами можна розмовляти про "Ши цзин" "[[32]].

9. Учитель сказав: «Що стосується ритуалу династії Ся, я можу розповісти про нього. але

держави Ци, так як недостатньо свідчень. Що стосується ритуалу династії Інь, я можу розповісти про нього, але

держави Сун, так як недостатньо свідчень. Причина всього цього в тому, що недостатньо

документів. Якби їх було досить, я б міг спертися

. »[[33]]

10. Учитель сказав: «Я не хочу дивитися велику церемонію, після того як земля полита вином» [[34]].

11. Хтось запитав

про великий церемонії. Учитель відповів: «Не знаю». І, вказуючи на свою долоню, сказав: «Тому, хто знає її сутність, легко управляти Піднебесної» [[35]].

12:

приносив жертви предкам так, немов вони були живі; приносив жертви духам так, немов вони були перед ним. Учитель сказав: «Якщо я не беру участі в жертвопринесенні, то я ніби не приношу жертв».

13. Ван Сунь-ПЗЯ запитав: «Що означають слова:" Краще висловити повагу духу вогнища, ніж духу внутрішніх покоїв "?» Учитель відповів: «Не так! Той, хто наніс образу неба, не може звертатися до нього з проханнями »[[36]].

14. Учитель сказав: «

Чжоу грунтуються

двох династій. О, як вони багаті і досконалі! Я дотримуюсь »[[37]].

15. Учитель, увійшовши в великий храм, питав про все,

. Хтось сказав: «Хіба син людини з Цзоу знає ритуал? Увійшовши в храм, він запитує про все,

». Почувши це, вчитель сказав: «Це і є ритуал» [[38]].

16. Учитель сказав: «Стріла не обов'язково пронизує мішень, бо сили людей не однакові [[39]]. Це давнє правило ».

17. Цзи-гун хотів покласти край звичаєм принесення в жертву барана в перший день місяця. Учитель сказав: «Си! Ти дбаєш про барана, а я дбаю про ритуал »[[40]].

18. Учитель сказав: «Коли, служачи государю, дотримуєшся ритуал, люди вважають це угодничеством».

19. Дін-гун [[41]] запитав: «Яким чином государ використовує чиновників, а чиновники служать государю?» Учитель відповів: «Государ використовує чиновників, слідуючи ритуалу, а чиновники служать государю, грунтуючись на відданості».

20. Учитель сказав: «

[[42]] «Зустріч нареченої», будучи радісною, що не непристойна, будучи сумної, чи не ранить ».

21. Ай-гун запитав Цзай Під

вівтаря [[43]]. Цзай У відповів: «

Ся садили сосни,

Інь - кипариси,

Чжоу - каштани, і

, Щоб змусити народ боятися ». Учитель, почувши це, сказав: «Не слід говорити про те, що вже зроблено. Не слід опиратися тому, що вже робиться. Не слід засуджувати за те, що вже упущено »[[44]].

22. Учитель сказав: «Гуань Чжун [[45]] не володів великими здібностями». Хтось запитав: «Гуань Чжун був ощадливий?» Учитель сказав: «У Гуань Чжуна було три дружини. Слуг у нього було багато. З чого ж можна зробити висновок, що він був ощадливий? »Той знову запитав:« У такому разі, чи знав Гуань Чжун ритуал? »Учитель відповів:« Ставити

дерев'яну ширму міг тільки государ, але Гуань Чжун також поставив

дерев'яну ширму [[46]]. Тільки государі під час зустрічі ставлять чаші для вина на земляну гору, але Гуань Чжун у себе також завів таку гірку. Якщо Гуань Чжун знав ритуал, то хто його не знав? ».

26. Учитель сказав: «Як я повинен ставитися до людей, які, перебуваючи нагорі, не виявляють великодушності

, Здійснюють церемонії без поваги, на похороні не сумують? ».

 Глава 2. |  Глава 4.


 Глава 1 [[1]]. |  Глава 5. |  Глава 6. |  Глава 7. |  Глава 8. |  Глава 9. |  Глава 11. |  Глава 12. |  Глава 13. |  Глава 14. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати