Головна

V 20 жовтня 72

  1.  II. Партія і підготовка жовтня
  2.  III. Про деякі особливості тактики більшовиків в період підготовки жовтня
  3.  V 1 жовтня 53
  4.  V 10 жовтня 60, 61
  5.  V 11 жовтня 62, 63
  6.  V 12 · жовтня 64
  7.  V 13 жовтня 65, 66

drsyadarsanasa?bandha vistaraistad vijr?bhate

drsyadarsanasa?bandhe yatsukha? paramatmika?

anubhutimaya? tasmat sara? brahmeti kathyate (33)

Васиштха продовжував:

О, Рама, ти не народжуєшся, коли народжується тіло, і не вмираєш, коли вмирає воно. Думати, що простір в посудині з'явилося, коли він був виготовлений, і що простір зникне разом з посудиною, це чиста дурість. Більш того, внутрішнє свідомість вільно від понять бажаного і небажаного в зв'язку з тілом, розумом і почуттями. Внутрішнє свідомість здається стикаються з ними, як мандрівники зустрічають готелі, або як деревинки стикаються і розходяться в річковому потоці: зустрічі і розставання не викликають щастя або нещастя. Чому ж тоді люди радіють або журяться через ці обставини?

«Я» стає нібито пофарбованим об'єктами світу через його неосвіченого самообмеження; але то ж «я», будучи пробуджені до своєї істинної природи, йде від омани і знаходить знання про себе. Тоді розум бачить тіло, ніби з великої висоти. Дізнаючись тіло як сукупність елементів, воно трансцендірует свідомість-тіло і стає просвітленим.

Такий просвітлена людина не схильний до забарвленні мирським життям або невіглаством, навіть діючи в цьому світі. Його ніщо не приваблює в цьому світі, і ніщо не відштовхує. Він знає, що «той, що відомо як« я », і те, що відомо як« світ »в трьох періодах часу, це лише розширення союзу між процесом відчуття і самим відчуттям». Чи є відчутний об'єкт реальним або він нереальний, він повністю залежить від відчуття: як тоді виникає радість і печаль? Хибне є помилкове, істина є істина; суміш цих двох, звичайно ж, помилкова! Чи не помиляється. Залиш помилкові сприйняття і йди істині; і ти ніколи більше не станеш помилятися.

Все, що є, це лише розширення зв'язку між процесом відчуття і його відчуттям. Це відчуття, воістину, є насолодою. Це насолода, що виникає при контакті чистого процесу відчуття з відчуттям, найвище: для недосвідченого - це мирське життя, для мудреця - це звільнення. Це чисте відчуття саме по собі є нескінченним «я»: коли воно схиляється до об'єктів, це - залежність, але коли воно вільно, це - звільнення. Коли таке відчуття вільно від розкладання або допитливості, це - звільнення. Коли таке відчуття вільно навіть від цього контакту (зв'язку між суб'єктом і об'єктом), тоді ця проявленість світу повністю зникає. Потім виникає свідомість turiya, або «глибокий сон під час неспання».

«Я» - і ні те, ні інше; воно трансцендірует все, що тут є об'єктом відчуття. В необмеженій і Необумовлене бачення знає істину все це - одне лише «я», нескінченне свідомість, і немає нічого, що можна було б розглядати як "не-я». Матеріальність всіх субстанцій - це ніщо інше, як «я», або нескінченне свідомість.

 V 19 жовтня 71 |  V 21 жовтня 73


 V 9 жовтня 59 |  V 10 жовтня 60, 61 |  V 11 жовтня 62, 63 |  V 12 · жовтня 64 |  V 13 жовтня 65, 66 |  V 14 жовтня 67 |  V 15 жовтня 68 |  V 16 жовтня 68 |  V 17 жовтня 69, 70 |  V 18 жовтня 71 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати