На головну

V 13 серпня 20

1.  V 1 серпня 13
  2.  V 10 серпня 18
  3.  V 11 серпня 18
  4.  V 12 • серпня 19
  5.  V 14 серпня 21
  6.  V 15 серпня 22

madhyasthadrstayah? svastha yathapraptartha darsinah?

tajjnastu presaka eva saksidharme vyavasthitah? (40)

Пунья продовжував:

Ці помилкові поняття батька, матері, друга, родича і т.д. несуться мудрістю, як пил вітром. Ці родичі не ґрунтуються на істині, це просто слова! Якщо про когось думають як про одного, він - один; якщо про нього думають як про когось іншого, він - хтось інший! Якщо все це розглядати як одне всюдисуще буття, в чому відмінність між одним і іншими?

Брат, досліджуй «я» - це тіло інертно і складається з крові, плоті, кісток і т.д .; що в ньому «я»? Якщо ти будеш так шукати істину, то зрозумієш, що немає нічого, що відповідало б поняттю «ти» або «я»: тих, кого називають Пуньей або павану - це лише хибні поняття.

Однак якщо ти все ще думаєш «я є», то в минулих інкарнація у тебе було дуже багато родичів. Що ж ти не бідкаєшся через їх смерті? У тебе було багато родичів серед лебедів, коли ти був лебедем, багато родичів серед дерев, коли ти був деревом, багато родичів серед левів, коли ти був левом, багато родичів риб, коли ти був рибою. Чому ж ти не оплакуєш їх? Ти був принцом, був ослом, був пальмою, потім деревом баньян. Ти був браміном, був мухою і комаром, ти був мурахою. Півроку ти був скорпіоном, був бджолою, а тепер

ти мій брат. В ту безліч втілень ти народжувався знову і знову незліченну кількість разів.

Точно так само і в мене було багато втілень. Я бачу їх все, бачу і твої втілення своїм тонким розумом, який чистий і ясний. Я був птахом, журавлем, жабою, деревом, верблюдом, царем, тигром, а зараз я - твій старший брат. Десять років я був орлом, п'ять років був крокодилом, і сто років був левом: а зараз я - твій старший брат. Я пам'ятаю всі ці та безліч інших втілень, через які я пройшов в стані невігластва і помилки. У всіх тих втіленнях у мене було багато родичів. Кого мені оплакувати? Розуміючи це, я не журюся.

Вся стежка життя усипана родичами, як стежка в лісі усипана сухими листям. Брат, хіба є в цьому світі хоч якась причина для горя або радості? Тому давай залишимо всі ці хибні поняття і заспокоїмося. Відмовся від поняття світу, що виникає в твоєму розумі як «я». І заспокойся, що не підносься і не падай! Немає в тебе ні нещастя, ні народження, ні батька, ні матері: ти є вища «я» і ніщо інше. Мудрі знають середню стежку, вони бачать, що відбувається в даний момент, вони спокійні, вони усталилися в споглядальному свідомості: вони сяють, як лампа в темряві, в світлі якої відбуваються всі події (але лампа не бере участі в них).

V 12 • серпня 19 |  V 14 серпня 21

V 2 серпня 13 |  V 3 серпня 13 |  V 4 серпня 13 |  V 5 серпня 14 |  V 6 серпня 14 |  V 7 серпня 15 |  V 8 серпня 16 |  V 9 серпня 17 |  V 10 серпня 18 |  V 11 серпня 18 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати