Головна

V 11 серпня 18

1.  V 1 серпня 13
  2.  V 10 серпня 18
  3.  V 12 • серпня 19
  4.  V 13 серпня 20
  5.  V 14 серпня 21
  6.  V 15 серпня 22

subandhuh? kasyacit kah? syad iha no kascidapyarih?

sada sarve ca sarvasya sarva? sarvesvarecchaya (49)

Васиштха продовжував:

О, Рама, ти - мудра людина: рішуче утвердись у відсутності самості, і залишайся чистим, як простір. Якщо самість не існує, як можуть виникнути поняття на кшталт «Це - мої родичі»? «Я" не залучено в такі поняття, так само як і в поняття задоволення і страждання, добра і зла. Звільнися від страху і помилки, породжених прояви світу. У ненародженої немає родичів, немає і печалі по ним!

Якщо ти усвідомлюєш, що ти був кимось раніше, являєшся кимось зараз, і будеш кимось пізніше, і якщо ти зрозумієш, що все це справедливо і для твоїх родичів, то звільнишся від омани. Якщо ти відчуваєш, що був раніше, існуєш зараз, але пізніше тебе не буде, навіть і в цьому випадку не варто сумувати, бо це - кінець прояву світу. Тому нерозумно засмучуватися тут, в цьому світі; краще бути щасливим у всі часи і завжди виконувати потрібну роботу. Однак, про, Рама, що не піддавайся ні порушення, ні печалі, але залишайся в стані рівноваги розуму. Ти - вічний нескінченний світ, чистий і виключно витончений.

Ця проявленість світу існує; пізніше вона зникне і знову з'явиться: але це тільки для необізнаних, а не для просвітлених. Природа цієї прояву світу - страждання: невігластво ширення і зміцнює його. Але ти мудрий, про, Рама, і тому будь щасливий. Ілюзорне прояв - це лише ілюзія: сон - це тільки сон! Все це є силою всемогутнього, а видимість - це ж тільки видимість.

Хто тут кому родич, і хто кому ворог: волею Господа всіх людей все є всіма по відношенню до всіх в усі часи! Ця річка зв'язків тече постійно. Що на поверхні - йде на дно, а що на дні - піднімається вгору; все обертається, як колесо воза. Той, хто в раю, пізніше відправляється в пекло; а хто в пеклі, пізніше підноситься в рай. Вони переходять від одного виду до іншого, з однієї частини всесвіту в іншу. Сміливий стає боягузом, а боягуз - сміливим. Немає нічого незмінного в цьому всесвіті, про, Рама. Родичі з часом йдуть. Друг, ворог, родич, незнайомець, я, ти - це лише слова без відповідної сутності. «Він - друг» і «він - не родич» - такі думки виникають у посереднього людини: у розумної людини такі відмінності не виникають. О, Рама, все люди твої родичі, тому що в цьому світі не існує неспорідненій зв'язку. Мудрий знає, що «немає місця, де мене б не було» і «немає нічого, що не було б моїм»: так він долає обмеження і обумовленість.

V 10 серпня 18 |  V 12 • серпня 19

V 31 липня 13 |  V 1 серпня 13 |  V 2 серпня 13 |  V 3 серпня 13 |  V 4 серпня 13 |  V 5 серпня 14 |  V 6 серпня 14 |  V 7 серпня 15 |  V 8 серпня 16 |  V 9 серпня 17 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати