Головна

V 8 серпня 16

1.  V 1 серпня 13
  2.  V 10 серпня 18
  3.  V 11 серпня 18
  4.  V 12 • серпня 19
  5.  V 13 серпня 20
  6.  V 14 серпня 21
  7.  V 15 серпня 22

sarvatra vasanatyago rama rajivalocana

dvividhah? kathyate tajjnair jneyo dheyas ca manada (6)

РАМА сказав:

Пан, ти вчиш, щоб я покинув почуття самості і бажання, що породжує його. Якщо я залишу почуття самості, тоді я повинен залишити це тіло і все, що ґрунтується на почутті самості. Адже тіло і життєва сила засновані на підтримці почуття самості. Якщо підробити корінь (почуття самості), то дерево (тіло і т.д.) впаде. Як я можу відмовитися від почуття самості і залишитися живим?

Васиштха відповів:

Рама! Догляд від усіх понять і концептуалізації буває двох видів: один заснований на знанні або безпосередньому усвідомленні, а інший заснований на міркуванні. Я детально тобі їх опишу.

Людина повинна знати про своє неправдиве поняття, коли він вважає, що «я належу до цих об'єктів світу, і моє життя залежить від них. Я не можу жити без них, і вони теж не можуть існувати без мене ». Потім, проявляючи глибокий інтерес, людина розмірковує так: «Я не належу до цих об'єктів, і ці об'єкти не належать мені». Відкинувши, таким чином, почуття самості у вигляді старанного роздуми, людина повинна без зусиль зайнятися діяльністю, що відбувається природно, але з серцем і розумом вічно спокійними і безтурботними. Такий відхід від почуття самості і обумовленості відомий як пасивна знеособленість.

Якщо є знання або безпосередній досвід не двоїстої істини, людина позбавляється від почуття самості і обумовленості, і не має почуття «це - моє» навіть по відношенню до тіла - це відомо як безпосереднє усвідомлення знеособленості.

Той звільняється навіть за життя, хто граючи позбувається відчуття самості методом роздуми. Той, хто повністю викорінює почуття самості безпосереднім досвідом, затверджується в спокої: він звільнений. Джанака і йому подібні слідують методу роздуми. Інші, хто має безпосередній досвід знеособленості, єдині з Брахмою і піднеслися над свідомістю тіла. Однак і ті, й інші звільнені і стали єдиними з Брахмою.

Той вважається звільненим мудрецем, кого не збивають з пантелику бажане і небажане, хто живе в цьому світі і діє, будучи внутрішньо абсолютно вільною від цього світу, ніби він перебуває в глибокому сні.

(Коли Васиштха сказав це, ще один день підійшов до кінця. Збори розійшлося).

V 7 серпня 15 |  V 9 серпня 17

V 28 july 12 |  V 29 july 12 |  V 30 липня 13 |  V 31 липня 13 |  V 1 серпня 13 |  V 2 серпня 13 |  V 3 серпня 13 |  V 4 серпня 13 |  V 5 серпня 14 |  V 6 серпня 14 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати