Головна

V 6 серпня 14

1.  V 1 серпня 13
  2.  V 10 серпня 18
  3.  V 11 серпня 18
  4.  V 12 • серпня 19
  5.  V 13 серпня 20
  6.  V 14 серпня 21
  7.  V 15 серпня 22

atmano jagatasca 'ntar drastr drsya dasantare

darsanakhye svam atmanam sarvada bhavayan bhava (50)

Васиштха продовжував:

О, Рама, той, хто прагне позбавити людей з збоченим розумом від страждань, бажає закрити небо маленьким парасолькою. Не можна давати знання того, хто веде себе, як тварина, тому що, подібно тваринам, таких людей веде на мотузці їх власний розум. Воістину, навіть каміння проливають сльози, дивлячись на таких неосвічених людей, які загрузли в трясовині власного розуму, чиї дії зачаровані їх власною долею. Тому мудрець не намагається вчити тих, хто не підпорядкував свій розум, і тому нещасний у всіх відносинах. З іншого боку, мудра людина намагається позбавити від страждання тих, хто підкорив свій розум, і тому дозрів для допитливості щодо «я».

Розум не існує, про, Рама: чи не думай марно його існування. Якщо ти уявиш його існування, він знищить тебе, як привид. Поки ти не пам'ятаєш своє я, до тих пір існує цей уявний розум. Тепер, коли ти усвідомив, що розум розростається від постійного затвердження його існування, залиш цю думку.

Коли в твоїй свідомості виникає об'єктивність, останнім стає обумовленим і обмеженим: це - кайдани. Якщо відмовитися від об'єктивності, твій розум зникне: це - звільнення. Контакт з якостями природи веде до залежності; відхід від нього - шлях до звільнення. Знаючи це, роби, що хочеш. Усвідомлюючи, що «мене немає» і «цього немає», залишайся непохитним, як нескінченний простір. Залиш нечисту думку, створює подвійність «я-світ». Посередині між «я» як спостерігачем і світом як споглядати ти - споглядання (зір): завжди усвідомлювати це. Між відчувають і відчуттям ти - процес відчуття: знаючи це, спочивай у знанні про «я».

Якщо, йдучи від цього «я», ти думаєш про об'єкт, то стаєш розумом (суб'єктом), і тому зазнаєш нещасть. Той розум, який відрізняється від знання про «я», це те, що складає розум: це - корінь зла. Якщо є розуміння «все це - лише« я », то немає розуму, ні суб'єкта, ні об'єкта і немає мислення. Коли ти думаєш: «я - джива» і т.д., виникає розум, і разом з ним - печаль. Коли ти знаєш «я - це вища« я », а джива та інше не існують», розум зникає і настає неабияке задоволення. У світлі істини, що полягає в тому, що «вся ця всесвіт є лише« я », розум не існує. Тільки до тих пір, поки в тілі живе змія-розум, існує страх; якщо її знищити практикою йоги, чи буде причина для страху?

V 5 серпня 14 |  V 7 серпня 15

V 26 липня 10 |  V 27 липня 11 |  V 28 july 12 |  V 29 july 12 |  V 30 липня 13 |  V 31 липня 13 |  V 1 серпня 13 |  V 2 серпня 13 |  V 3 серпня 13 |  V 4 серпня 13 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати