Головна

V 26 липня 10

sthite manasi niskame same vigataranjane

kayavayavajau karyau spandaspandau phale samau (28)

Васиштха продовжував:

Бачачи царя, що сидить таким чином і занурився в роздуми, його охоронець шанобливо вклонився і сказав: «Пане, час подумати про твої царських обов'язки. Служниця твого Величності, піклуючись про твоє задоволенні, приготувала пахучу ванну. Святі жерці чекають твого прибуття в лазні, щоб почати спів відповідних гімнів. Пан, встань, і нехай буде зроблено, що має бути зроблено; адже благородні мужі ніколи не повинні бути непунктуальність або недбалими ».

Але цар не звертав уваги на слова охоронця, і замріявся про щось своє:

Що мені робити з цим двором і царськими обов'язками, якщо я знаю, що все це ефемерне? Вони мені не потрібні. Я відмовлюся від усіх дій і обов'язків, і залишуся в блаженстві «я».

О, розум, залиш свої бажання чуттєвих насолод, щоб позбутися від нещастя повторюваних старості і смерті. Яким би не було умова, в якому ти сподіваєшся знайти щастя, саме ця умова виявляється джерелом нещастя! Досить цій грішній, обумовленої, спраглої задоволень життя! Прийди до насолоди, яке є природним для тебе і притаманне тобі.

Бачачи, що цар не відповідає, охоронець теж замовк.

ЦАР знову сказав собі:

Що мені шукати в цьому всесвіті, на яку вічну істину в цьому всесвіті можу я взяти за основу з упевненістю? Яка різниця - чи то я залучений в нескінченну дію, то чи залишаюся бездіяльним? Ніщо в цьому світі насправді не вічне. Дію я або бездіяльність, це тіло не постійно і весь час змінюється. Коли розум вкорінюється в рівновазі, що втрачається і як?

Я не прагну до того, чого у мене немає, так само як і не бажаю залишити те, що прийшло до мене спонтанно. Я усталився в «я»; що моє, то нехай буде моє! Немає нічого, заради чого я повинен працювати, і немає ніякого сенсу в бездіяльності. Все придбане за допомогою дії або бездіяльності - помилково. Коли розум таким чином усталився у відсутності бажань, якщо він не шукає задоволень, якщо тіло і його члени виконують свої природні функції, дія і бездіяльність мають рівну ціну і значення. Тому нехай тіло виконує свої природні функції: без такої активності тіло розпадеться. Коли розум перестає брати до уваги поняття «я роблю це», «я насолоджуюся цим» по відношенню до виконуваних дій, дія стає бездіяльністю.

 V 25 липня 9 |  V 27 липня 11


 ® IV 15 липня 59 |  IV 16 липня 60, 61 |  IV 17 липня 62 |  V 18 липня 1 2 |  V 19 липня 3, 4 |  V 20 липня 5 |  V 21 липня 5 |  V 22 липня 6, 7 |  V 23 липня 8 |  V 24 липня 9 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати