Головна

III 23 травня 122

aparijnayamanaisa mahamohapradayini

parijnata tv anantakhya sukhada brahmadayini (29)

Васиштха продовжував:

Цей здається нескінченним потік незнання можна перетнути лише в постійному суспільстві святих. Від такої компанії виникає мудрість щодо того, що гідно пошуків, і чого слід уникати. Потім виникає чисте бажання досягти звільнення. Це веде до серйозної допитливості. Потім розум стає витонченим, бо допитливість истончает розумову обумовленість. В результаті появи чистої мудрості свідомість людини рухається в реальності. Потім зникає розумова обумовленість і виникає неупередженість. Зникає залежність від дій і їх плодів. Бачення усталюється в істині, і слабшає сприйняття нереального. Навіть живучи і діючи в цьому світі, той, хто має це безумовне бачення, робить, що має бути зроблено, ніби перебуваючи уві сні, не думаючи про світ і його задоволеннях. Після декількох років такого життя людина повністю звільняється і трансцендірует всі ці стани: він звільняється за життя.

Такого звільненого мудреця не надихає те, що він отримує, як і не викликає горя то, чого він не має. О, Рама, в тобі обумовленість розуму теж ослаблена: прагни пізнати істину. Отримавши знання про «я», яке є нескінченне свідомість, ти здолаєш печалі, оману, народження і смерті, щастя і нещастя. Оскільки «Я» одне і неподільне, у тебе немає родичів, і тому немає печалей, породжених такими помилковими зв'язками. Оскільки «Я» одне і неподільне, то більше нічого бажати і досягати. Це "я" не зазнає змін і не вмирає: якщо розбився горщик, простір в ньому не розбилося.

Коли подолана розумова обумовленість і розум став виключно безтурботним, ілюзія, що вводила в оману невігласа, зникає. Лише до тих пір, поки ця ілюзія (Майя) не зрозумілий, вона створює велике оману; але як тільки вона ясно зрозуміла, то бачиться як нескінченна, і стає джерелом щастя і усвідомлення абсолютного Брахми. Тільки заради навчання писань йдеться про «я», Брахме і т.д., але насправді існує тільки одне. Це - чиста свідомість, а не втілена сутність. Воно існує, не залежно від того, чи знає про нього людина, чи ні, чи має він тілесне втілення, чи ні. Всі нещастя, які ти бачиш в цьому світі, належать тілу; «Я», незбагненне почуттями, не зачіпають печалі. У «я» немає бажань: світ з'являється в ньому без жодного бажання чи наміри з його боку. Таким чином, про, Рама, за допомогою моїх наставників це помилкове поняття про творіння і його існування було розвіяно. Твоє свідомість стало чистим, позбавленим подвійності.

III 22 травня 121 |  IV 24 травня 1

III 12 травня 113 |  III 13 травня 113 |  III 14 травня 114 |  III 15 травня 115 |  III 16 травня 115 |  III 17 травня 116, 117 |  III 18 травня 118 |  III 19 травня 119 |  III 20 травня 120, 121 |  III 21 травня 121 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати