Головна

III 20 травня 120, 121

ityeva? raghava 'vidya mahati brahmadayini

asat satta? nayatyasu sacca 'satta? nayatyala? (121/10)

Васиштха продовжував:

На наступний день після пережитої галюцинації цар Лавана подумав: «Взагалі-то, я повинен сходити в ті місця, які мені привиділися; можливо, вони насправді існують ». Він відразу відправився зі своєю свитою в південному напрямку. Незабаром він дійшов до тих самих місць, що привиділися йому, і де жили люди, бачені їм в галюцинації. Він зустрів тих же людей, яких знав під час його перебування членом дикого племені. Він навіть побачив своїх покинутих дітей.

Він побачив стару жінку, ридаючу стогнали в муках: «О, мій коханий чоловік, куди ти пішов, кинувши нас тут? Я втратила свою прекрасну дочку, якій випало незвичайне щастя стати дружиною чарівного царя. Куди все вони пішли? На жаль, я втратила всіх ». Цар наблизився до неї, заспокоїв, і дізнався від неї, що вона дійсно була матір'ю його дружини в племені! Із співчуття він дав їм досить багатства, щоб задовольнити їхні потреби і допомогти постраждалим від посухи, що вразила всю країну, що він бачив напередодні. Він пожив там якийсь час, а потім повернувся до свого палацу.

На наступний ранок цар попросив мене пояснити таємницю, і залишився дуже задоволений моєю відповіддю. О, Рама, так сила невігластва здатна створити досконалу плутанину реального і нереального.

РАМА запитав:

О, мудрець, це, дійсно, бентежить. Як може той, що привиділося уві сні або галюцинації, переживати в реальності стану неспання?

Васиштха відповів:

Але, о, Рама, все це - незнання! Поняття далекого і близького, миті і вічності - все це галюцинації: в невігластві реальне виявляється нереальним, а нереальне здається реальним. Індивідуалізоване свідомість сприймає те, що вона вважає більш прийнятною, за рахунок своєї обумовленості. Через незнання, коли виникає поняття самості, в той же самий момент виникає ілюзія початку, середини і кінця. Перебуває в такому омані, людина може подумати, що він - тварина, і відчути це. Все це відбувається через випадкового збігу: як ворона, що підлетів до кокосової пальми, і, коли вона сідала на неї, в ту ж мить упав плід, як ніби його скинула ворона, але насправді вона кокос не скидати! Аналогічно, по випадковим збігом обставин і через незнання нереальне здається реальним.

 III 19 травня 119 |  III 21 травня 121


 III 9 травня 110 |  III 10 травня 111 |  III 11 травня 112 |  III 12 травня 113 |  III 13 травня 113 |  III 14 травня 114 |  III 15 травня 115 |  III 16 травня 115 |  III 17 травня 116, 117 |  III 18 травня 118 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати