На головну

III 29 квітня 98

1.  III 1 квітня 68, 69
  2.  III 10 квітня 80
  3.  III 11 квітня 80
  4.  III 12 квітня 81
  5.  III 13 квітня 81
  6.  III 14 квітня 81
  7.  III 15 квітня 82

yatah? kutascid utpanna? citta? yat kincid eva hi

nityam atma vimoksaya yojayed yatnato 'nagha (1)

Васиштха продовжував:

О, Рама, яке б не було походження розуму, і яким би воно не могло бути, людина повинна постійно спрямовувати розум до звільнення за допомогою власних зусиль. Чистий розум не має прихованих прагнень, і тому досягає знання про «я». Оскільки весь всесвіт укладена в розумі, поняття залежності і звільнення теж знаходяться в ньому. Відносно цього є легенда, яку я почув від самого творця Брахми. Слухай уважно:

Був величезний ліс; такий величезний, що мільйони квадратних миль в ньому були як простір всередині атома. У лісі жив тільки один чоловік, у якого була тисяча рук і органів. Він вічно перебував у русі. В одній руці у нього була булава, якою він бив себе; і, боячись побоїв, він бігав в паніці. Він впав в глибокий колодязь. Виліз з нього, знову почав бити себе, і знову в паніці побіг, на цей раз в ліс. Вийшов з нього, знову бив себе, і знову біг, але вже в бананову гай. Хоча не було нікого, кого б слід було боятися, він плакав і голосно кричав від страху. Він весь час бігав, і весь час бив себе.

Я бачив все це інтуїтивно, і силою своєї волі зупинив його ненадовго. Я запитав його: «Хто ти?». Але він сильно страждав, назвав мене своїм ворогом і знову голосно заплакав; потім раптом голосно розсміявся. Потім він почав залишати своє тіло - орган за органом.

Відразу слідом за цим я побачив іншу людину, що біжить, як і перший, що б'є себе, плаче і стонучого. Коли я і його зупинив, він почав ображати мене, потім втік, поглинений тільки своїм життям. Так я зустрів кілька особистостей. Деякі слухали мої слова і, покинувши свій попередній спосіб життя, ставали просвітленими. Деякі ігнорували мене або навіть виявляли презирство. А декотрі навіть відмовлялися вилазити з глибокої криниці або виходити з дрімучого лісу.

Ось такий величезний ліс, про, Рама: ніхто не знаходить безпечного спокійного місця в ньому, яким би не був спосіб життя. Навіть сьогодні ти бачиш таких людей в цьому світі; і ти сам бачив життя невігластва і помилок. Оскільки ти молодий і недосвідчений, ти цього не розумієш.

III 28 квітня 97 |  III 30 квітня 99

III 18 квітня 86 |  III 19 квітня 87, 88 |  III 20 квітня 89 |  III 21 квітня 90, 91 |  III 22 квітня 91 |  III 23 квітня 92 |  III 24 квітня 93 |  III 25 квітня 94 |  III 26 квітня 95 |  III 27 квітня 96 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати