Головна

Мова на засіданні Президії ІККІ 19 грудня 1928 р

  1.  VI, 1 + 1 грудня 11
  2.  VI, 1 10 грудня 19
  3.  VI, 1 11 грудня 20
  4.  VI, 1 12 грудня 21
  5.  VI, 1 13 грудня 21
  6.  VI, 1 14 грудня 22
  7.  VI, 1 15 грудня 23

Товариші! З огляду на те, що тов. Молотов вже виклав тут точку зору делегації ВКП (б), мені доведеться сказати лише кілька слів. Я думаю торкнутися трьох питань, розкритих в процесі дебатів, та й то злегка.

Ці питання: проблема капіталістичної стабілізації, проблема класову колотнечу пролетаріату в зв'язку з розхитує стабілізацією і проблема німецької компартії.

Я повинен з жалем констатувати, що за всіма цими трьома питаннями Ембер-Дро і Серра, - обидва вони потрапили в болото боягузливого опортунізму. Правда, Ембер-Дро висловився поки що лише з питань формальним. Але я маю на увазі його принципову мова на засіданні Політсекретаріата ІККІ, де обговорювалося питання про правих і примиренців в німецької компартії. Я думаю, що ця саме мова і є ідеологічною основою тієї позиції, яку зайняло на цьому засіданні меншість Президії ІККІ. Тому не можна обійти мовчанням принципову мова Ембер-Дро на засіданні Політсекретаріата ІККІ.

Я говорив, що Ембер-Дро і Серра потрапили в болото боягузливого опортунізму. Що це означає? Це означає, що, крім опортунізму відкритого, існує ще опортунізм прикритий, боїться показати своє справжнє обличчя. Це саме і є опортунізм примиренства щодо правого ухилу. Примиренство є боягузливий опортунізм. Я повинен, повторюю, з жалем констатувати, що обидва наші товариша потрапили в болото боягузливого опортунізму.

Дозвольте продемонструвати це на декількох фактах.

 III. Про боротьбу з ухилами і примиренство з ними |  I. Проблема капіталістичної стабілізації


 Проти обмитнення гасла самокритики |  Про програму Комінтерну: Мова 5 липня 1928 р |  Мова 9 липня 1928 р |  З промови 11 липня 1928 р |  Доповідь на зборах активу ленінградської організації ВКП (б) від 13 липня 1928 р |  Мова на пленумі МК і МКК ВКП (б) 19 жовтня 1928 р |  Відповідь тов. Ш-у |  Привітання в день десятирічного ювілею ВЛКСМ |  I. Питання про темп розвитку індустрії |  II. зернова проблема |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати