На головну

Віра в маси

1.  IV. Визначення маси вантажу, опломбування транспортних засобів і контейнерів
  2.  Агрегатний індекс фізичного обсягу (q) товарної маси.
  3.  Алгоритм вимірювання росту, маси тіла і ІМТ
  4.  Б) Визначення ефективної маси з квазікласичного підходу.
  5.  Питання 30. Соціальна структура Товариства та її розвиток. Маси, соціальні групи і верстви. Поняття соціальної стратифікації. Соціальні відносини і їх розвиток.
  6.  Обчислення маси кривої за допомогою певного інтеграла

Теоретики і вожді партій, які знають історію народів, простудіювати історію революцій від початку до кінця, бувають іноді одержимі однією непристойною хворобою. Хвороба ця називається острахом мас, невір'ям у творчі здібності мас. На цьому грунті виникає іноді якийсь аристократизм вождів у ставленні до масам, не досвідченим в історії революцій, але покликаним ламати старе і будувати нове. Боязнь, що стихія може розбушуватися, що маси можуть "поламати багато зайвого", бажання розіграти роль мамки, яка старається вчити маси за книжками, але не бажає вчитися у мас, - така основа цього роду аристократизму.

Ленін представляв повну протилежність таким вождям. Я не знаю іншого революціонера, який так глибоко вірив би в творчі сили пролетаріату і в революційну доцільність його класового інстинкту, як Ленін. Я не знаю іншого революціонера, який умів би так нещадно бичувати самовдоволених критиків "хаосу революції" і "вакханалії самочинних дій мас", як Ленін. Пам'ятається, як під час однієї бесіди, у відповідь на зауваження одного з товаришів, що "після революції має встановитися нормальний порядок", Ленін саркастично зауважив: "Біда, якщо люди, які бажають бути революціонерами, забувають, що найбільш нормальним порядком в історії є порядок революції ".

Звідси зневажливе ставлення Леніна до всіх тих, які намагалися зверхньо дивитися на маси і вчити їх по книжках. Звідси невпинна проповідь Леніна: вчитися у мас, осмислити їх дії, ретельно вивчати практичний досвід боротьби мас.

Віра в творчі сили мас - це та сама особливість в діяльності Леніна, яка давала йому можливість осмислити стихію і направляти її рух в русло пролетарської революції.

принциповість |  геній революції

Про дискусію |  Бесіда з кореспондентом Роста 9 січня 1924 р |  Доповідь про чергові завдання партійного будівництва 17 січня |  Заключне слово 18 січня |  З приводу смерті Леніна |  гірський орел |  скромність |  без пхикання |  Про протиріччя в комсомолі |  Про основи ленінізму |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати