Головна

Як усунути недоліки внутріпартійного життя?

1.  Питання: В чому сенс життя?
  2.  Як закріплюється в праві Європейського Союзу принцип рівності чоловіків і жінок у професійному житті?
  3.  Як усунути помилки в погляді, медитації, поведінці і випрямити практику
  4.  Недоліки внутріпартійного життя
  5.  Популярний в Facebook - самотній в житті?
  6.  Перш ніж приступити до практики дихання судини, необхідно усунути нечисті вітри за допомогою девятерічня дихання.

Які ж повинні бути заходи, необхідні для усунення цих недоліків?

Перша справа - всіляко і не втомлюючись боротися проти пережитків і навичок військового періоду в нашій партії, проти неправильного погляду, що партія наша є нібито системою установ, а не бойовою організацією пролетаріату, активно мислячої, самодіяльної, що живе живим життям, руйнує старе і творить нове .

По-друге, необхідно підняти активність партійних мас, ставлячи перед ними на обговорення всі їхні запитання, наскільки ці питання можуть піддаватися відкритого обговорення, забезпечуючи можливість вільної критики всіх і всяких припущень партійних інстанцій. Бо тільки таким шляхом можна буде перетворити партійну дисципліну в дійсно свідому, дійсно залізну дисципліну, бо тільки таким шляхом можна буде підняти політичний, господарський і культурний досвід партійних мас, бо тільки таким чином можна буде підготувати умови, необхідні для того, щоб партійні маси висували крок за кроком нових активних працівників, нових керівників з низів.

По-третє, необхідно провести на ділі виборність усіх партійних організацій і посадових осіб, оскільки немає в наявності непереборних умов, на кшталт відсутності партійного стажу та ін. Потрібно вигнати з практики ігнорування волі більшості організацій при висуненні товаришів на відповідальні партійні посади, потрібно домогтися того, щоб виборний початок проводилося на ділі.

По-четверте, необхідно, щоб при ЦК, при губкомах і обласних комітетах існували постійно діючі наради відповідальних працівників усіх галузей роботи - господарників, партійців, профессіоналістов, військових; щоб наради влаштовувалися регулярно, щоб на нараді ставилися питання, які воно знайде за необхідне поставити; щоб зв'язок між працівниками всіх родів зброї не переривалася, щоб всі ці працівники відчували себе членами однієї партійної сім'ї, які працюють для одного загального для всіх справи, справи пролетаріату, яке нерозривно; щоб навколо ЦК, як і навколо місцевих організацій, існувала обстановка, що дає партії можливість отримувати і перевіряти досвід роботи наших відповідальних працівників у всіх областях роботи.

По-п'яте, необхідно залучити наші виробничі партійні осередки в коло питань, пов'язаних з ходом справ у підприємствах і трестах. Необхідно поставити справу так, щоб осередки були в курсі роботи керуючих органів наших підприємств і об'єднань, щоб вони могли мати вплив на цю роботу. Ви знаєте, як представники осередків, до чого велика моральна відповідальність наших виробничих осередків перед безпартійними масами за хід справ в підприємстві. Щоб осередок могла керувати і вести за собою безпартійну масу на заводі, щоб вона могла нести відповідальність за хід справ в підприємстві, - а вона моральну відповідальність за діри підприємства безумовно несе перед безпартійними масами, - вона повинна бути в курсі цих справ, вона повинна мати можливість так чи інакше впливати на ці справи. Необхідно тому, щоб осередки залучалися до обговорення господарських питань, пов'язаних з підприємством, щоб час від часу збиралися господарські конференції представників осередків підприємств, що входять до складу тресту, для обговорення питань, пов'язаних зі справами в тресті. Це один з вірних шляхів, необхідних як для збагачення господарського досвіду партійних мас, так і для організації контролю знизу.

По-шосте, необхідно підняти якісний склад наших партійних осередків. У статті Зінов'єва говорилося вже про те, що де-не-де наші партійні осередки в якісному відношенні відстали від навколишнього безпартійної маси.

Це твердження, звичайно, не можна узагальнювати і поширювати на всі осередки. Точніше було б сказати, приблизно, так: наші партійні осередки стояли б в культурному відношенні набагато вище, ніж коштують тепер, і користувалися б набагато більшим авторитетом серед безпартійних, якби ми цих вічок не спустошували, якби ми з цих осередків не брали людей , яких змушені ставити на господарську, адміністративну, професійну і будь-яку іншу роботу. Якби всі наші товариші робітники, якби кадри, взяті за ці шість років з осередків, повернулися до своїх осередків, то хіба потрібно доводити, що ці осередки стояли б на три голови вище всяких безпартійних робітників, хоча б і дуже розвинених? Саме тому, що у партії немає інших кадрів для поліпшення державного апарату, саме тому, що партія змушена і надалі користуватися цим джерелом, - саме тому наші осередки будуть і надалі кілька кульгати в сенсі свого культурного рівня, якщо не приймемо термінових заходів щодо поліпшення їх якісного складу. Потрібно, перш за все, максимально посилити партійно-виховну роботу в осередках. Необхідно, крім того, відмовитися від зайвого формалізму, який виявляють іноді наші організації на місцях при прийомі в члени партії товаришів з робітників. Я думаю, що захоплюватися формалізмом не слід; партія може і повинна пом'якшити умови прийому в партію нових членів з лав робітничого класу. Справа ця вже розпочато місцевими організаціями. Партія повинна взяти цю справу у свої руки і відкрити організовану кампанію для того, щоб полегшити доступ в партію нових членів з робітників від верстата.

По-сьоме, необхідно посилити роботу серед безпартійних робітників. Це також один із засобів, що можуть поліпшити внутріпартійна положення, що можуть підняти активність партійних мас. Я повинен сказати, що наші організації все ще мало уваги звертають на справу залучення безпартійних робітників в наші радянські органи. Взяти хоча б що відбуваються тепер вибори в Московський Рада. Я вважаю, що один з великих недоліків цих виборів полягає в тому, що безпартійних проходить занадто мало. Кажуть, що є рішення організації, в силу якого має бути проведено принаймні таке-то кількість безпартійних, такий-то відсоток та ін. Але я бачу, що на ділі проходить їх набагато менше. Кажуть, що маси рвуться і хочуть нібито вибирати виключно комуністів. Я в цьому сумніваюся, товариші. Я думаю, що якщо ми не надамо деякого мінімального довіри безпартійним, то ми у відповідь можемо отримати велику недовіру до наших організацій з боку безпартійних. Ця довіра до безпартійним абсолютно необхідно, товариші. Необхідно змусити комуністів знімати свої кандидатури. Не потрібно говорити промов про те, щоб вибирали тільки комуністів, потрібно заохочувати безпартійних, потрібно втягувати їх у державну роботу. Ми за це отримаємо плюси і отримаємо за це у відповідь довіру безпартійних до наших організацій. Вибори в Москві - один із зразків того, наскільки наші організації починають замикатися в свою партійну шкаралупу, замість того, щоб розширювати поле своєї дії, крок за кроком згуртовуючи навколо себе безпартійних.

По-восьме, необхідно посилити роботу серед селян. Я не знаю, чому не можна було б нашим сільським осередкам, які місцями хиреют, звідки іноді люди біжать, які не користуються великою довірою серед селян (це потрібно визнати), - чому не можна було б цим осередкам поставити, наприклад, дві практичні завдання: по -перше, бути тлумачем і розповсюджувачами радянських законів, пов'язаних з селянським побутом, і, по-друге, бути агітаторами і розповсюджувачами елементарних агрономічних знань хоча б про те, що потрібно вчасно орати поля, потрібно очищати насіння тощо. чи знаєте ви, товариші , що якщо кожен селянин вирішиться покласти нікчемний працю на очистку насіння, то можна без всяких меліорації і без нових машин домогтися збільшення врожайності пудів на 10 з десятини? А що значить приріст врожаю на 10 пудів з десятини? Це означає приріст на мільярд пудів на рік в загальній валовій видобутку. І всього цього можна було б досягти без великих труднощів. Чому не можна було б зайнятися цими справами нашим сільським осередкам? Хіба це менш важливо, ніж розмови про політику Керзона? Мужик тоді зрозумів би, що комуністи перестали займатися балаканиною, що вони зайнялися справою, і тоді наші сільські осередки користувалися б найбільшим довірою серед селян.

Я вже не торкаюся того, наскільки необхідно для поліпшення і пожвавлення партійного життя посилення партійно-виховної та політпросветітельной роботи серед молоді, що дає нові кадри, в Червоній Армії, серед жінок-делегаток і взагалі серед всяких безпартійних.

Не розказую також про те, наскільки необхідно для нас посилення інформації, про що я вже говорив, - посилення інформації зверху вниз і знизу вгору.

Такі, товариші, ті заходи поліпшення, той курс на внутрішньопартійну демократію, який намітив ЦК ще у вересні цього року і який необхідно провести в життя знизу доверху.

Тепер я хотів би зупинитися на двох крайнощах, на двох захоплення з питань про робочої демократії, що намітилися в деяких дискусійних статейки в "Правді".

Перша крайність стосується виборності. Полягає вона в тому, що деякі товариші домагаються виборності "до кінця". Раз виборність, так вибирай щосили! Партійний стаж? Навіщо його? Вибирай, кого душа бажає. Цей погляд, товариші, помилковий. Його не прийме партія. Звичайно, у нас тепер немає війни, ми переживаємо період мирного розвитку. Але у нас є неп. Цього не забувайте, товариші. Чи не під час війни, а після війни партія зробила чистку. Чому? Тому, що під час війни страх поразки стягував партію в одне ціле, і деякі роз'їдають елементи всередині партії змушені були гнути загальну лінію в партії, що стояла перед питанням про життя і смерті. Тепер цих обручів немає у нас, бо немає війни, тепер у нас неп, ми допустили капіталізм, відроджується буржуазія. Правда, все це веде до очищення партії, її зміцненню, але, з іншого боку, нас огортає нова атмосфера зароджується і зростаючої буржуазії, яка ще не так сильна, але яка вже зуміла побити деякі наші кооперативи і торгові органи в справі внутрішньої торгівлі. Саме після непу партія зробила чистку, довівши чисельність партії до її половинного складу; саме після непу партія вирішила, що для огорожі наших організацій від віянь непу необхідно, наприклад, утруднити доступ в партію непролетарським елементам, необхідно поставити партійний стаж для посадових осіб в партії і т. д. Чи правильно вчинила партія, створивши ці запобіжні заходи, що обмежують "розгорнуту" демократію? Я думаю, що правильно вчинила. Ось чому я вважаю, що демократія потрібна, виборність необхідна, але і обмежувальні заходи, прийняті XI і XII з'їздами, принаймні основні з них, повинні залишитися ще в силі.

Друга крайність стосується питання про межі дискусії. Полягає вона в тому, що деякі товариші домагаються необмеженої дискусії, вбачаючи початок і кінець партійної роботи в обговоренні питань і забуваючи про іншу сторону партійної роботи, а саме - про дієву її стороні, що вимагає проведення в життя рішень партії. По крайней мере, таке саме враження справила на мене статейка Радзінь, що намагається обгрунтувати принцип необмеженої дискусії посиланням на Троцького, який нібито сказав, що "партія - це добровільний союз однодумців". Я шукав в працях Троцького цю фразу, але не міг її знайти. Так чи Троцький міг це сказати, як закінчену формулу визначення партії, а якщо він сказав, то навряд чи він поставив тут крапку. Партія не є тільки союз однодумців, вона є, крім того, союз едінодействующіх, бойовий союз едінодействующіх, що борються на основі загальної ідейної бази (програма, тактика). Я вважаю посилання на Троцького неправильної, бо я знаю Троцького як одного з тих членів ЦК, які найбільше підкреслюють діючу сторону партійної роботи. Я думаю, тому, що визначення Радзінь потрібно залишити на його відповідальності. Але до чого воно веде, це визначення? До однієї з двох можливостей: або партія вироджується в секту, в філософську школу, бо тільки в таких вузьких організаціях можливе повне однодумність, або вона перетворюється в безперервний дискусійний клуб, вічно обговорює і вічно розмірковує, аж до утворення фракцій, аж до розколу партії. Жодна з цих можливостей не може бути прийнята нашою партією. Ось чому я вважаю, що обговорення питань необхідно, дискусія потрібна, але потрібні і межі дискусії, що оберігають партію, цей бойовий загін пролетаріату, від виродження в дискусійний клуб.

Закінчуючи свою доповідь, я повинен застерегти вас, товариші, від цих двох крайнощів. Я думаю, що якщо ми відхилимо обидві ці крайнощі і візьмемося чесно і рішуче проводити в життя той курс на внутрішньопартійну демократію, який намітив ЦК ще у вересні цього року, ми напевно доб'ємося поліпшення в нашій партійній роботі. (Оплески.)

"Правда" № 277, 6 грудня 1923 р

причини недоліків |  Про дискусію

Постановка партійно-виховної роботи |  Мова за першим пунктом порядку денного наради: "Справа Султан-Галієва". 10 червня |  Доповідь по другому пункту порядку денного. 10 червня |  Заключне слово. 12 червня |  Відповідь на виступи. 12 червня |  Жовтнева революція і питання про середніх шарах |  Мова на урочистому засіданні у військовій академії 17 листопада 1923 р |  Дискусія - ознака сили партії |  причини дискусії |  Недоліки внутріпартійного життя |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати