Головна

Товариш Ленін на відпочинку: Нотатки

  1.  I. Головна помилка товариша Ярошенко
  2.  I. Історичні корені ленінізму
  3.  I. Ленін як організатор Російської Комуністичної Партії
  4.  I. Визначення ленінізму
  5.  II. Головне в ленінізм
  6.  II. Інші помилки товариша Ярошенко
  7.  II. Ленін як вождь Російської Комуністичної Партії

Мені здається, що не варто було б писати про "тов. Леніна відпочинку" тепер, коли відпочинок закінчується, і тов. Ленін скоро повернеться до роботи. Крім того, вражень у мене так багато і вони такі цінні, що писати про них у вигляді маленької замітки, як цього вимагає редакція "Правди", не цілком доцільно. Проте доводиться писати, бо редакція наполягає.

Мені доводилося зустрічати на фронті старих бійців, які, провівши "безперервно" кілька діб в безперервних боях, без відпочинку і сну, поверталися потім з бою як тіні, падали як скошені, і, проспав "все вісімнадцять годин поспіль", вставали після відпочинку, свіжі для нових боїв, без яких вони "жити не можуть". Тов. Ленін під час мого першого побачення з ним в липні, після півторамісячної перерви, справив на мене саме таке враження старого бійця, який встиг відпочити після виснажливих безперервних боїв і посвіжілого після відпочинку. Свіжий і оновлений, але зі слідами втоми, перевтоми.

- "Мені не можна читати газети, - іронічно зауважує тов. Ленін, - мені не можна говорити про політику, я старанно обходжу кожен клаптик паперу, що валяється на столі, боячись, як би він не виявився газетою і як би не вийшло з цього порушення дисципліни" .

Я регочу і звеличую до небес дисциплінованість тов. Леніна. Тут же сміємося над лікарями, які не можуть зрозуміти, що професійним політикам, які мають побачення, не можна не говорити про політику.

Вражає в тов. Леніна жадібність до питань і завзяття, непереборне прагнення до роботи. Видно, що зголоднів. Процес есерів, [42] Генуя і Гаага, [43] види на урожай, промисловість і фінанси - всі ці питання миготять один за іншим. Він не поспішає висловити свою думку, скаржачись, що відстав від подій. Він головним чином розпитує і мотає на вус. Дуже пожвавлюється, дізнавшись, що види на урожай хороші.

Абсолютно іншу картину застав я через місяць. На цей раз тов. Ленін оточений купою книг і газет (йому дозволили читати і говорити про політику без обмеження). Немає більше слідів втоми, перевтоми. Немає ознак нервового завзяття до роботи, - пройшов голод. Спокій і впевненість повернулися до нього повністю. Наш старий Ленін, хитро дивиться на співрозмовника, примруживши око ...

Зате і бесіда наша на цей раз носить більш жвавий характер.

Внутрішнє становище ... Урожай ... Стан промисловості ... Курс рубля ... Бюджет ...

- "Положення важке. Але найважчі дні залишилися позаду. Урожай в корені полегшує справу. Поліпшення промисловості і фінансів повинно прийти слідом за врожаєм. Справа тепер в тому, щоб звільнити державу від непотрібних витрат, скоротивши наші установи і підприємства і поліпшивши їх якісно. У цій справі потрібна особлива твердість, і тоді виліземо, напевно виліземо ".

Зовнішнє становище ... Антанта ... Поведінка Франції ... Англія і Німеччина ... Роль Америки ...

- "Жадібні вони і глибоко один одного ненавидять. Роздеруть. Нам поспішати нікуди. Наш шлях вірний: ми за мир і угоду, але ми проти кабали і кабальних умов угоди. Потрібно міцно тримати кермо і йти своїм шляхом, не піддаючись ні лестощів, ні залякування ".

Есери і меншовики, їх скажена агітація проти Радянської Росії ...

- "Так, вони поставили собі за мету розвінчати Радянську Росію. Вони полегшують імперіалістам боротьбу з Радянською Росією. Потрапили в тину капіталізму і котяться в прірву. Нехай борсаються. Вони давно померли для робітничого класу".

Біла преса ... Еміграція ... Неймовірні легенди про смерть Леніна з описом подробиць ...

Товариш Ленін посміхається і зауважує: "Нехай їх брешуть і втішаються, не потрібно забирати у вмираючих останнім розраду".

15 вересня 1922 р

Тов. Ленін відпочинку. Ілюстрований додаток до № 215 "Правди", 24 вересня 1922 р

Підпис: Й. Сталін

 Ленские дні |  Питання про об'єднання незалежних національних республік


 Доповідь про чергові завдання партії і національному питанні. 10 березня. |  Заключне слово. 10 березня. |  Лист В. І. Леніну |  До постановки національного питання |  I. Визначення термінів і предмет дослідження |  II. Історичні повороти в розвитку Росії |  Про чергові завдання комунізму в Грузії і Закавказзі |  Партія до і після взяття влади |  Жовтнева революція і національна політика російських комуністів |  перспективи |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати