Головна

вірш 72

Про Партха (Арджуна), слухав ти ти цю мудрість зосередженим серцем? Про Дхананджайя, розсіялася твоє невігластво, народжене ілюзією?

Господь тепер запитує Арджуну: "Вийшов ти з свого стану розумової слабкості, Партха, благочестиво ввібравши інтуїцією своєї душі мудрість Духа, повідану тобі? Про могутній завойовник, Дхананджайя, чи відчуваєш ти, що тілесно-ототожнення, его-народжена ілюзія невігластва в тобі пропала назавжди? "

Коли йог вперше сприймає себе, як Всевідо душу, єдину з космічним Духом, в подиві він інтроспективно задається питанням: "Чи довго я вважав себе людиною! Чи є я тепер Бого-людиною? Чи вільний я нарешті від невігластва і його подвійна холоду і спека, болю і задоволення, життя і смерті? "

вірш 73

Арджуна сказав:

Моя ілюзія зникла! Я відновив пам'ять (моєї душі) по Твоїй милості, про Ач'юта (незрівнянний Крішна). Я утвердився; моя двозначність зникла. Я буду діяти згідно слову Твоєму.

Арджуна визнає, що це принципово з Божої ласки, проявленої через його піднесеного гуру, він нарешті відновив свою згадку блаженного Я. Він розуміє, що прокинувся після сну, в якому він грав роль людського его. Його сумніви про Господні справи всюдисущий, вигодувані втіленнями тілесного ототожнення, тепер назавжди розчинилися. Він готовий діяти за порадою, отриманого ним від милостивого Господа.

вірш 71 |  вірш 74

вірш 58 |  Якщо, припадаючи до его, ти кажеш: "Я не буду боротися", - безплідна твоя рішучість! Пракріті, твоя вроджена природа, примусить тебе битися. |  Про син Кунті (Арджуна), скутий своєю власною кармою, властивої твоїй природі, то, що ти не став би робити під впливом ілюзії, ти будеш безпорадно примушений зробити. |  Про Арджуна, Господь прибуває в серцях всіх тварюк, і Своєю космічної ілюзією примушує їх обертатися, як частини машини. |  Ось і дав Я тобі мудрість, найбільш потаємну з усіх таїнств. Після інтенсивного роздуми про це дій, як тобі завгодно. |  І знову вислухай Моє чудове слово, найбільш таємне. Через те що ти віддано любив Мене, Я розповім те, що принесе тобі користь. |  Занур свій розум в Мене; стань моїм шанувальником; поступися всі речі Мені; вклоняйся Мені. Ти дорогий Мені, тому істинно кажу тобі: ти знайдеш Мене! |  Відмовившись від усіх інших (обов'язків), пам'ятай тільки Мене; * Я звільню тебе від усіх гріхів (походять від невиконання тих менших обов'язків). Не журись! |  вірш 67 |  Вивчає і знає (інтуїтивно сприймає) цей священний діалог між нами, буде поклонятися Мені за допомогою жертвопринесення (яджну) мудрості. Таке Моє святе слово. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати