Головна

вірш 67

Ніколи не висловлюй цих істин того, хто позбавлений самоконтролю або побожності, тому, хто не служить або не бажає чути, тому, хто говорить хулу.

___

* Псалом 90: 1.

Духовні істини священні. Їх не слід пропонувати нерозумним грубим матеріалістів, порочущім їх святість або клевечущім на неї. Будь-індивідуум, надмірно ототожнюються з тілом, як би початком і кінцем існування, є матеріалістом; присвячує себе плотських задоволень і володіння речами, він не має прагнення до душевного знання. Від нестачі будь-якого істинного розуміння, матеріалісти паплюжать Бога; або можуть інакше проклинати Його за всі нещастя світу, ніколи не визнаючи відповідальність людини, через невірне використання свого вільного вибору, за свої власні нещастя.

Ісус, аналогічно, застерігав не кидати перли перед свинями *, т. Е. Дарувати духовне багатство позбавленим поваги.

вірш 68-69

Хто б не передав з максимальною побожністю Моїм шанувальникам це вища таємне знання, без сумніву, прийде до Мене. Ніхто серед людей не виконує настільки неоціненною служби Мені, як він; у всьому світі не буде для Мене нікого дорожче нього.

"Шанувальник, відчуває Моє всюдисуще Я в малому" Я "(душі), і від того духовного сприйняття (чи не від теоретичного розуміння) передає правду шукачам душі, щоб допомогти звільнити їх, отримає по Божій милості додаткове благословення. Він з легкістю буде залишатися в екстазі всередині своєї душі, відчуваючи там Мене, як всюдисущий Дух ".

Хоча Бог і трансцендірует все нещастя і всеблаженним, він знає про страждання Своїх дітей, так як воістину Він живе в них і піддається з ними болісним випробуванням ілюзорного існування. Тому, дорожче всіх людей для Нього святий, який прагне звільнити інших від ілюзії і привести їх назад до реалізації їх забутої внутрішньої божественності. Вічно дороги і благословенні ті, хто з радістю переносять навіть мирські пріследованія за те, що допомагають іншим повернутися в укриття під Божий захист.

Йог, що піднявся над ілюзією і досяг Самореалізації, і хто, спробувавши божественного блаженства жадає поділитися ним з істинними шукачами, знаходить вищу радість в альтруїстичної допомоги іншим в напрямку до звільнення. Він виконує те служіння, яке найбільш приємно Богу. Сприймати Бога і - в чистій побожності - розділяти Його любов з іншими має стати найвищою метою людини на землі. Постійною молитвою його серця долно бути: "Так править Твоя любов вічно в святині моєї набожності, і так буду я здатний поділитися Твоєї любов'ю з іншими" **.

___

* Від Матвія 7: 6.

** Варіант Універсальної молитви Парамахансаджі (див. Введення). (Зауваження Видавця).

Навіть бажання звільнення недосконале, якщо воно обмежується собою. Ніякої святий не звільнений повністю, до тих пір поки він не став інструментом духовного пробудження хоча б в кількох інших.

Біблійне вчення можна знову процитувати поправу: «Люби Бога всього твого душею!" - Т. Е., Любите Бога з усім інтуїтивним сприйняттям душевного розуміння; "і возлюби ближнього як самого себе" - навчай методам звільнення сприйнятливі серця. Але до пильності закликають для захисту від вторгнення его, а то добрі наміри служити іншим духовно, стають замість цього комплексом-рятівника, хворобою гордині. Ось чому Гіта тут підкреслює, що таке служіння має осуществлятьсяс найвищої відданістю Богу, а не з егоїстичної любові до визнання і влади. Ентузіаст, намагається рятувати інші душі, які не врятувавши свою, може бути доброю особистістю, але його дії не ведуть до звільнення, якщо він зберігає егоїзм в своєму бажанні бути інструментом добра. Проте, якщо людина глибоко щирий в своїх власних підприємствах знайти Бога, і в Водночас з усією скромністю намагається привести інших до Нього, така діяльність заслуговує на повагу і звільняє душу, вона не прив'язує його до землі жодним чином, навіть хорошою кармою.

"Шукайте ж найперш Царства Божого" *, а після надихайте інших шукати Подавця всіх дарів! В цілому, сприймайте Бога всередині радості своєї душі і діліться тієї божественної радістю з іншими. Подавець такого служіння Богу "без сумніву" приходить до Бога; немає "нікого дорожче" Йому.

Відмовившись від усіх інших (обов'язків), пам'ятай тільки Мене; * Я звільню тебе від усіх гріхів (походять від невиконання тих менших обов'язків). Не журись! |  Вивчає і знає (інтуїтивно сприймає) цей священний діалог між нами, буде поклонятися Мені за допомогою жертвопринесення (яджну) мудрості. Таке Моє святе слово.

Занурюючись в Брахмана - спокійний душею, що не скаржиться і не хоче; бачить рівність у свех істот - він знаходить вищу віддану любов до Мене. |  Понад виконання з вірою всіх своїх обов'язків, знаходячи притулок в Мені, по Моїй милості, шанувальник знаходить вічне, незмінне стан. |  Розумово присвячуючи всі дії Мені, вважаючи Мене Вищою Метою, займаючись буддхи-йогою (єднанням, за допомогою інтелектуальної мудрості), постійно просочує своє серце Мною. |  вірш 58 |  Якщо, припадаючи до его, ти кажеш: "Я не буду боротися", - безплідна твоя рішучість! Пракріті, твоя вроджена природа, примусить тебе битися. |  Про син Кунті (Арджуна), скутий своєю власною кармою, властивої твоїй природі, то, що ти не став би робити під впливом ілюзії, ти будеш безпорадно примушений зробити. |  Про Арджуна, Господь прибуває в серцях всіх тварюк, і Своєю космічної ілюзією примушує їх обертатися, як частини машини. |  Ось і дав Я тобі мудрість, найбільш потаємну з усіх таїнств. Після інтенсивного роздуми про це дій, як тобі завгодно. |  І знову вислухай Моє чудове слово, найбільш таємне. Через те що ти віддано любив Мене, Я розповім те, що принесе тобі користь. |  Занур свій розум в Мене; стань моїм шанувальником; поступися всі речі Мені; вклоняйся Мені. Ти дорогий Мені, тому істинно кажу тобі: ти знайдеш Мене! |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати